Skocz do zawartości
dobosz23

Alternatywny firmware, oprogramowanie do MBox-ów bez funkcji DVB-T.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początek zaznaczam że będę opisywał moją wersję, którą dopiero wrzucę do internetu, bo znowu tym razem problemy z kompem mi to opóźniają. Być może ktoś z was woli wersję z Softpedii - tu jest link http://www.mediafire...rb970lnu2klbpcz, a wygląda on tak (bez tego ostatniego elementu):

76130081863577666205.jpg

Różnica jest w tym, że nie działał mi YAMJ i wyrzuciłem przegląd po wszystkich filmach, zdjęciach i muzyce - z tym też był problem. Moja wersja wygląda tak (jest trochę nierówno przesunięta, ale już tego nie poprawiałem):

Untitled.jpg

Jak tylko umieszczę moją wersję gdzieś w necie to zacznę opisywać wszystko po kolei. Na koniec zaznaczę co zyskacie to instalując, a co stracicie:

Zyskacie:

- nowe oprogramowanie z tego roku czytające wszystkie typy wideo, itd,

- działające serwisy internetowe, które można aktualizować,

- prostszy dostęp do katalogu filmów - omówionego przeze mnie pod tematem Jukebox,

- ładny wygląd menu, dodatkowy efekt pogody 5-dniowej - tu jest opis i zdjęcia http://playon.unixstorm.org/weather.php,

- podgląd działania MBoxa przez www tzw. infosite - tu jest opis i zdjęcia http://playon.unixstorm.org/infosite.php.

Stracicie:

- możliwość wyłączenia MBoxa inaczej jak wyciągając przewód lub pstryknięcie wyłącznika (nie wciskajcie Power Off bo i tak nie zadziała, a ta metoda, która tu jest wykorzystana destabilizuje działanie tego oprogramowania więc jej nie polecam - sam przetestowałem) - dopóki nie ustalę jak można zmienić kody IR w tym oprogramowaniu by przekonfigurować pod nasze piloty,

- brak skakania przy filmie za pomocą przycisków Skipp o 5 sekund do przodu i do tyłu - tego nie będzie na pewno, bo w tym oprogramowaniu nie ma takiej funkcji, ale za to jest możliwość szybszego przewijania do dogrania z pilotem,

- dziwne rzeczy, gdy wciśniemy nie ten klawisz - dopóki nie ustalę jak można zmienić kody IR w tym oprogramowaniu by przekonfigurować pod nasze piloty.

- więcej grzechów nie znam, czasami przestała działać mi samba, ale to efekt używania nieskonfigurowanego pilota i już ustaliłem co robić by to się nie pojawiało lub jak się sknoci to szybko naprawić.

Reszta info jutro - idę spać.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za włożony wysiłek i czekam na ciąg dalszy. Póki co mam pierwsze pytanie: Gdzie można zmienić wygląd tej błyszczącej tapety na inną? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że w odróżnieniu do wersji z Softpedii to w mojej pod pozycja w menu głównym katalog filmów jest zamiast YAMJ - Movie Jukebox, które tu opisywałem. Za wygląd odpowiada w ustawieniach pozycja z ustawień systemowych - Skin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrzucam obrazki jak jest to u mnie poustawiane - na początek zróbcie tak jak mam za wyjątkiem samby, bo ją trzeba skonfigurować dodatkowo, gdyż nie ma tu możliwości ustawienia grupy roboczej (chyba, że macie ustawione WORKGROUP, które jest domyślne - i wtedy macie mniej roboty), a przy godzinie jak tylko wyłączycie czas letni powinno być ok:

DSCN1050.JPG

DSCN1051.JPG

Po zmianie Skórki może was wyrzucić do menu głównego - trzeba z powrotem wrócić do ustawień.

DSCN1052.JPG

DSCN1053.JPG

Parametry ekranu możecie ustawić po swojemu - to nie ma wpływu na działanie oprogramowania i jego stabilność.

DSCN1054.JPG

DSCN1055.JPG

Jak ktoś ogląda filmy z napisami to tu trzeba je sobie włączyć wtedy będą się domyślnie od razu pojawiać.

DSCN1056.JPG

To wszystkie ustawienia jakie ja mam - zaznaczam, że trzeba jeszcze zmienić grupę domową na naszej sieci jeżeli mamy jakiś dysk sieciowy czy inne tego typu urządzenia, ale o tym za chwilę. Nie klikajcie pilotem jak popadnie, bo to też wywołuje dziwne reakcje - tak jak pisałem oprogramowanie nie jest dograne z pilotem i wciśnięcie przypadkowe nawet skipp powoduje w najlepszym przypadku reset - w najgorszym zwalenie się samby.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak skonfigurować swoją grupę domową - po pierwsze musicie się połączyć do odtwarzacza przez SFTP, bo nie znam hasła na FTP - w SFTP jest tylko użytkownik potrzebny: root. Możecie też pozmieniać ustawienia w swoich urządzeniach na WORKGROUP, ale wtedy i tak jak się coś zwali z sambą musicie się dostać przez SFTP - czyli port 22. Jak to zmienić - Jak zalogujemy się przez SFTP przechodzimy do katalogu /usr/local/etc/package/samba/lib/ i tam znajdujemy plik o nazwie: smb_anonymous_head.conf - zmieniamy go by wyglądał tak (wpiszcie swoją grupę i nazwę urządzenia):

[global]
workgroup = MSHOME
server string = Hyundai_L110
security=share
log file=/usr/local/samba/var/log.%m
max log size=2000
domain logons=Yes
dns proxy=No
use sendfile=yes
guest account=root
encrypt passwords=yes
passdb backend=smbpasswd
socket options = TCP_NODELAY IPTOS_LOWDELAY SO_SNDBUF=8192 SO_RCVBUF=8192
read raw=yes
write raw=yes
oplocks=yes
max xmit=65535
dead time=15
getwd cache=yes
lpq cache=30
read prediction=yes
client NTLMv2 auth=yes

W tym momencie jak to zrobicie możecie uruchomić sambę. Jeżeli z jakiegoś powodu samba się zwali przez wciśnięcie nie tego przycisku, bądź po prostu od tak to jest łatwy sposób by ją przywrócić - wyłącz sambę, wejdź przez SFTP do tego folderu co podałem, skasuj plik smb.conf oraz smb_anonymous.conf i uruchom ponownie sambę. U mnie zawsze to skutkowało ponownym uruchomieniem się samby.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie jedno, dajcie się urządzeniu uruchomić - musicie poczekać do momentu kiedy się pojawi napis o "Uruchamianie NSA" czy jakoś tak i dopiero po tym napisie odczekać minutę i coś robić. Jeżeli tego nie będziecie robić może wam wyskakiwać komunikat - "Uruchom ponownie NSA".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień to zostają już dwie rzeczy - po pierwsze zmiana języka przy pogodzie 5-dniowej - jest naprawdę ekstra z bajerami muzycznymi gdy nastąpi np. burza. Oraz ustawienia związane katalogiem filmów i Movie Jukebox. Obydwie te rzeczy robimy przez połączenie SFTP i przejście do katalogu /usr/local/etc/dvdplayer.

Tu macie polskie opisy do pogody - trzeba podmienić plik weather.lang: http://natanielek.neostrada.pl/weather.lang.

Natomiast jeżeli chodzi o Movie Jukebox to tu macie cały katalog z konfiguracją jaką mam ja i zaraz wytłumaczę jak ją zmienić: http://natanielek.neostrada.pl/savedrss.rar. Katalog "savedrss" wrzucacie w całości do tego katalogu co podałem powyżej. Znajduje się tam w podkatalogach plik: Movie_Jukebox.rss - wystarczy, że ustalicie, gdzie na dysku macie plik category.rss odpowiedzialny za dany katalog filmów i zmienicie moje ustawienia lokalizacji pliku np. rss_file:///tmp/usbmounts/sda1/Movie Jukebox/Bajki/Jukebox/category.rss oraz nazwy katalogu np. Bajki - możecie zostawić nawet tylko jeden katalog - item:

   <channel>
    <title>Movie Jukebox</title>
    <link>rss_file://./IMS_Modules/Movie_Jukebox/Movie_Jukebox.rss</link>
    <menu>main menu</menu>
    <item>
	    <title>Bajki</title>
	    <link>rss_file:///tmp/usbmounts/sda1/Movie Jukebox/Bajki/Jukebox/category.rss</link>
	    <canDelete>yes</canDelete>
	    <canEnterItem>false</canEnterItem>
    </item>
    <item>
	    <title>Filmy</title>
	    <link>rss_file:///tmp/usbmounts/sda1/Movie Jukebox/Filmy/Jukebox/category.rss</link>
	    <canDelete>yes</canDelete>
	    <canEnterItem>false</canEnterItem>
    </item>
    <item>
	    <title>Kolekcja</title>
	    <link>rss_file:///tmp/usbmounts/sdb1/Jukebox/category.rss</link>
	    <canDelete>yes</canDelete>
	    <canEnterItem>false</canEnterItem>

U mnie jak wejdę w menu głównym na katalog filmów wygląda to tak:

DSCN1059.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisów internetowych jest sporo i możecie część obejrzeć na tym obrazku:

DSCN1057.JPG

Najważniejsze, że YouTube działa - nie wszystkie pozostałe serwisy w pełni funkcjonują, ale je ulepszają. Na końcu serwisów jak wejdziecie w "system" jest możliwość aktualizacji z internetu - to polecam zrobić teraz jak wszystko poustawiacie.

Tak natomiast wygląda podstawowy menadżer plików:

DSCN1060.JPG

Jeżeli nie wiecie jak skopiować coś z sieci to już tłumaczę: wchodzicie na dany zasób gdzie macie materiał do skopiowania (katalog lub plik) - na komputerze logujecie się na adres odtwarzacza np. 192.168.1.9 (najfajniej się ten adres na początku mi ustawiało - zamiast 168 musiałem wpisać 166 i cofnąć się jak przeszło dalej, by strzałką do góry dobić do 168) - od razu wam się pojawia coś takiego:

Nowy%2520obraz.jpg

Klikacie na tych dwóch kartkach (pod REMOTE w pierwszej linii druga opcja) - wtedy na odtwarzaczu ekran dzieli się wam na dwie części. Następnie wybieracie to co chcecie przerzucić naciskając na PLAY i przechodzicie strzałką dwa razy w prawo jak wszystko ok lub raz jak chcecie usunąć (najeżdżacie na to w drugim oknie i wciskacie też PLAY). Pojawi się wtedy menu co z tym zrobić - przenieść, skopiować, itp. jak wybierzecie co to musicie przejść w miejsce gdzie to ma być skopiowane/przeniesione i wcisnąć znowu PLAY na znak akceptacji. Polecam robienie przez kontrole z komputera chyba, że robicie to baaardzo często, wtedy możecie wywołać kopiowanie klawiszem 7 (przynajmniej jest tak na moim pilocie), ale czasami to może wywołać reset tak samo jak wciśniecie klawiszy skipp i utratę samby. Na dziś chyba wystarczy wam moich rad, bo nie mogę sobie przypomnieć co jeszcze mógłbym wam napisać. U mnie sprzęt na tym oprogramowaniu działa i nawet dzieciaki przyzwyczaiły mi się, że YouTube funkcjonuje normalnie.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha już sobie przypomniałem - konfiguracja pogody 5-dniowej dla danego miasta. Wchodzimy na stronę odtwarzacza, przechodzimy w menu z lewej na Remote Control Infosite. Tam mamy coś takiego jak zakładki:

SYSTEM

:

PROCESS

:

CONTROL

:

DISK

:

NETWORK

:

WEATHER

System ma informacje o urządzeniu, ale nie polecam korzystać z wyłączania, które jest tam - dziwne rzeczy się po nim dzieją. Ja używam tego tylko do obejrzenia jak działa urządzenie, ile jest pamięci itp. Process to oczywiście lista procesów uruchomionych na urządzeniu, tak samo informacyjne są Control, Disk, Network. Nas interesuje Weather, gdzie trzeba wpisać kod danego miasta gdzie chcemy sprawdzać pogodę - np. dla Warszawy to PLXX0028. Klikamy na obrazku słoneczka za chmurkami i zatwierdzamy wprowadzone zmiany. Teraz to już chyba wszystkie informacje - jak coś to piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobosz [beeep]ista robota !! Dzięki kolego.

Pytanka dwa:

1. To śmiga na wszystkich modelach hyundaja tak samo?

2. Próbowałeś trybu usb? Działa?

To chyba będę walczył dzisiaj z instalacją :)

No i jeszcze jedno: na zdjęciu obsługiwanych urządzeń nie widzę dysku wewnętrznego. Masz może wiedzę co do tego? Czy obsługuje np. 2 dyski wewnętrzne?

Edytowane przez moto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem powinno działać na wszystkich Hyundai MBox-ach - nie ma tylko opcji dotyczących DVB-T. Co do dysków to też powinno wszystko obsługiwać - jest opcja HDD więc dotyczy pewnie dysków wewnętrznych, których nie mam. Jeżeli macie jakieś pytania to w miarę możliwości na nie odpowiem. Ja jestem ogromnie zadowolony z tego oprogramowania nawet jeżeli pilot nie jest w pełni kompatybilny, co też mam nadzieję zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem stronkę z kodami tego pilota. Nie pamiętam gdzie ale jest i można na pewno zaprogramować odpowiednio.

Dobosz - możesz ten plik gdzie indziej powiesić? Strasznie długie ssanie i przerywa w ogóle z błędem = nie można tego ściągnąć.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super.U mnie na TP-O1 oprogramowanie działa tylko obsługa pilota bardzo uciążliwa ponieważ nie wiadomo które przyciski do czego służą.Jeśli bym kupił pilota od AC Ryan to będą działały wszystkie przyciski prawidłowo?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny, ale głowy sobie uciąć nie dam. Testuje właśnie nowe ustawienia pilota - zobaczymy czy coś wykombinuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACRyan_v7.4.6.r8755 - to typ oprogramowania, ale nie wiem czy pod konkretny model. Jak wejdziesz przez stronę na Infosite i wejdziesz do Control to zobaczysz pilota jaki powinien być do sterowania tego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - tylko nieznacznie się to różni z tym co jest obecnie i działa - nie wiem jak te kody się rozpisuje w tym systemie, na którym jest to oparte:

# Hyundai
#
"0","bb44f708","ee119f00", 0
"0","ad52f708","fa059f00", 1
"0","af50f708","f6099f00", 2
"0","ed12f708","ea159f00", 3
"0","b14ef708","fb049f00", 4
"0","b34cf708","f7089f00", 5
"0","f10ef708","eb149f00", 6
"0","b54af708","ff009f00", 7
"0","b748f708","ef109f00", 8
"0","f50af708","f30c9f00", 9
"0","ff00f708","e8179f00", VOL+
"0","e21df708","ab549f00", VOL-
"0","f906f708 ","e9169f00", MENU
"0","a55af708","a45b9f00", MUTE
"0","a956f708","b6499f00", AUDIO
"0","be41f708","f00f9f00", |<<
"0","fc03f708","f40b9f00", >>|
"0","ee11f708","b8479f00", HOME
"0","ae51f708","b04f9f00", RETURN
"0","aa55f708","f9069f00", LEFT
"0","e41bf708","bc439f00", UP
"0","e817f708","fd029f00", OK
"0","ec13f708","f50a9f00", DOWN
"0","ea15f708","f10e9f00", RIGHT
"0","e51af708","ad529f00", INFO
"0","b946f708","f20d9f00", search
"0","f807f708","fc039f00", >>
"0","ba45f708","f8079f00", <<
"0","f20df708","af509f00", PLAY
"0","b24df708","ec139f00", STOP
"0","ab54f708","b7489f00", SUBTITLE
"0","b54a4040","b24d9f00", SLOW
"0","e916f708","a7589f00", REPEAT
"0","f30cf708","bb449f00", ZOOM+
"0","eb144040","bf409f00", 16:9 (zoom-)
"0","fe01f708","fe019f00", TV SYS
"0","fe01f708","e51a9f00", SETUP
"0","f00ff708","a55a9f00", bookmark -> pause
"0","b54af708","be419f00", seven -> copy
"0","ac534040","b54a9f00", red -> browser
"0","b748f708","b14e9f00", eight -> confirm
"0","a8574040","aa559f00", yellow -> select
"0","eb14f708","b34c9f00", BLUE -> a-b
"1","a25df708 ","/bin/sh -c reboot"
"5","e718f708","e51af708","A8579F00",power+display -> POWEROFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jest kopiowanie pod 7 - ale się czasem przy tym wiesza. Poza tym jest tylko Power off - nie ma Power on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim R3150 zatrzymuje się na ok 25% z błędem 'Erase yaffs2 image region error!' Please reboot.

Drugi raz już niestetyż :(

Nie powinienem może jakoś wcześniej systemu wykasować w ogóle?

Czy po instalacji nowy sys nie będzie chciał formatować dysku?

Edit:

No i kupa! Poprzedni system nie bangla. Próbowałem przeinstalować ze 4 razy i niby instalacja jest 'complete' ale po uruchomieniu ponownym jest tylko ekran hyundai z tym kółeczkiem, że niby pracuje. Czyli coś tam się pokaszaniło kurcze mocniej. Popróbuję potem z drugim dyskiem może będzie bezpieczniej i śmignie na świeżym.

Czyli generalnie uwaga z wersjami slim - coś się kaszani.

Edytowane przez moto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz problem z zainstalowanie to spróbuj wersji awaryjnej - u mnie wsadza się patyczek w odpowiednią dziurkę i uruchamia ponownie urządzenie, ale nie pilotem tylko z zasilania. Trzymasz patyczek z wciśniętym przyciskiem, aż zmieni się kolor na różowy (ok 5 sekund) i zostawiasz. Przy wgrywaniu w taki sposób całkiem czyści flash i nie ma problemu z powrotem do wcześniejszej wersji. A co do dysku wewnętrznego to może najpierw nie montuj go w środku - tylko dopiero po instalacji. Bo jak rozumiem na tym dysku chyba nie ma systemu plików odtwarzacza - raczej tylko to co ty tam trzymasz?

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...