Skocz do zawartości
dobosz23

Alternatywny firmware, oprogramowanie do MBox-ów bez funkcji DVB-T.

Rekomendowane odpowiedzi

Aha - twój ma nagrywanie DVB-T - może tu leży problem z współgraniem tego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja - w sumie dysk się załącza dopiero potem do systemu jako plug in.

To zrobimy inaczej możę - zflashuję i spróbuję nowy soft. Może zabangla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem ustawienia pilota dla Hyundai MBox L110, P500, P550 - można przeskakiwać tak samo strzałkami oraz pod przyciskiem TV System jest reset urządzenia. Jak ktoś chce to mogę wrzucić konfigurację i napisać jak ją zmienić. Niestety power on nie funkcjonuje, mimo iż power off działa dobrze - trzeba wcisnąć na ekranie głównym przycisk Power oraz Display. Jak do tej pory największy bałagan robi wciskanie przycisku 7 włączającego funkcje copy - nie polecam go stosować, a ja włączam kopiowanie przez infosite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem ustawienia pilota dla Hyundai MBox L110, P500, P550 - można przeskakiwać tak samo strzałkami oraz pod przyciskiem TV System jest reset urządzenia. Jak ktoś chce to mogę wrzucić konfigurację i napisać jak ją zmienić. Niestety power on nie funkcjonuje, mimo iż power off działa dobrze - trzeba wcisnąć na ekranie głównym przycisk Power oraz Display. Jak do tej pory największy bałagan robi wciskanie przycisku 7 włączającego funkcje copy - nie polecam go stosować, a ja włączam kopiowanie przez infosite.

Chętnie zapoznam się ze sposobem zmiany obsługi pilota, może sam coś spłodzę... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki - na tą chwilę dodam, że wsadziłem tryb listowego przeglądania - tzw. Browser i tam chyba funkcja copy poprzez klawisz 7 będzie działać poprawnie, bo jak na razie próbowałem i nie wywołało to resetu jak zawsze, ale to trzeba będzie sprawdzić po kilkudziesięciu razach. Co do moich ustawień to są tutaj http://natanielek.ne....pl/irfake.conf - plik irfake.conf. By go wgrać trzeba się dostać poprzez SFTP do katalogu /usr/local/etc/rcS_dir/pohd8755 i tam go zastąpić - ponowne ustawienia zaczną funkcjonować po resecie. Jak chcesz sobie coś zmieniać to oczywiście podpowiadam:

Tu masz opis co oznacza pierwsza cyfra z moServices:

" The file irfake.conf can contain the following types of commands:

  • Type 0, where the first value is button code b44bb649 on using RC and the second is the RC command code in the HD2 FW a05f686c, example: "0","b44bb649","a05f686c"
  • Type 1, the implementation lunix system command /bin/sh-c reboot by pressing a button with code f609b649 on using RC, example: "1","f609b649","/bin/sh-c reboot""
  • Type 2, the implementation of the internal command left in IpodCGI HD2 FW by pressing a button on using RC with code f609b649, example: "2","f609b649","left"
  • Type 3, the consecutive pressing two buttons on the remote control with code f00fb649 e51ab649 and executing lunix system command /bin/sh-c reboot, for example: "3","f00fb649","e51ab649","/bin/sh-c reboot"
  • Type 4, the consecutive pressing two buttons on the remote control with code f00fb649 and e51ab649 to perform of the internal command left in IpodCGI HD2 FW, example: "4","f00fb649","e51ab649","left"
  • Type 5, the consecutive pressing two buttons on the remote control with code f00fb649 and e41bb649 to run a RC command code in the HD2 FW af50686c, example: "5","f00fb649","e41bb649","af50686c" "

Pierwsza liczba po głównej to kod pilota - jak chcesz możesz go sobie wziąć z wsparcia MBoxa to tłumacze liczby:

XXYYZZZZ

YY oznacza kod ir pilota - z tąd http://hm-download.p...MBox_RC_def.pdf

ZZZZ to oznaczenie pilota np. u nas to NEC Custom Code: 08F7 (pisze się odwrotnie - f708)

XX liczba kontrolna (trzeba od FF odjąć liczbę kodu pilota oczywiście w hexach)

następna liczba stanowi komendę dla oprogramowania odtwarzacza i nie znam całej listy tych funkcji, ale w tym pliku są ustawienia od innych pilotów i możesz to wyciągnąć z tego tak jak ja.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji szukam jak załączyć kodem ir pilota nasz odtwarzacz z uśpienia, ale nie wiem czy jest to możliwe. Wynika to z faktu, że ciężko stwierdzić jak się go wyłączy czy jest uśpiony czy całkiem wyłączony - no i jaki jest kod power on Hyundaia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taki opis na GeekyHMB - z archiwalnej strony człowieka, który zmieniał nasze oryginalne oprogramowanie:

"Domyślnie jest to "Power" przycisk służy do zapal HMB. Ale można zdecydować, czy inny klucz. Możesz umieścić ten, który chcesz. Kombinacje klawiszy nie działają na klucz dotyczy.

Wykorzysta on wartość "POWERKEY_IRRP" (chodzić wpisz 0, 1 i 2).

Przykład dla każdego rodzaju.

"0", "aa55f708", "a05f686c", "POWERKEY_IRRP"

"1", "aa55f708", "/ bin / sh / usr / local / etc / MonScript.sh", "POWERKEY_IRRP"

"2", "aa55f708", "lewo", "POWERKEY_IRRP"

Do mojego badania, skonfigurowałem moją zdalną 3 klucz. To działa ... ale to jest szaleństwo! Nie mogę wziąć godzinę lub datę. Kiedy jest 3, HMB idzie ...

Będzie to raczej być używany do Crossfirwmare. Lub z innego zdalnego, które mogą być użyte do wielu urządzeń włączyć jednocześnie ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie strony jest pod adresem - http://translate.goo...ved=0CDAQ7gEwAQ - być może to pomoże wam opracować załączanie się ponowne Hyundaia, albo musi mieć on dodatkowo do tego sterownik. Z uwagi, że mam podłączonego Hyundaia pod wyłącznik nie przeszkadza mi brak możliwości jego załączania, bo i tak z reguły muszę cyknąć wyłącznik. Jak ktoś chce jeszcze z tym powalczyć to wolna droga - ja chyba w tym miejscu sobie odpuszczę.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to byłoby wszystko - będę też monitorował aktualności z Softpedii, bo co jakiś czas wypuszczają nowy soft zmodyfikowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak - w slimach nie ma takiego czegoś na patyczek. Doczytałem, że emergency to po prostu instalacja z włączenia zasialania sieciowego z przyciskiem 'home' jednocześnie.

Nie mniej jednak i to nie pomogło i dalej nie działa. Zainstalowałem już nawet jakieś pierwsze podstawowe wersje oprogramowania ale nie daje rady zastartować. Bez interwencji serwisu może się jednak nie obejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło na wersji 729 oprogramowania.

757 nie poszło dalej. Ciekawe co z tym fantem.

W sumie to niewiele mi to przeszkadza bo wersja 757 była wzbogacona o serwisy IMS, które teraz i tak nie działają więc...

Nie mniej jednak na slimach uwaga z tym oprogramowaniem acrayana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w zakładce o oprogramowaniu do DVB-T waszą nadzieją jest soft GEEKYHMB - wejdź w ten drugi temat i sobie poczytaj. Wiedziałem, że mogą być z tym problemy dlatego specjalnie opisałem w temacie "bez funkcji DVB-T".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tak - wszystko jasne.

Tego GeekyHMB patrzyłem tylko na yt filmiki. Fajnie to wygląda w sumie. Kurcze można by się pokusić, żeby to gdzieś zassać i przetłumaczyć na nasze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na fakt, że mam tylko MBox-a L110 to tylko dla niego mogę potwierdzić, że działa ekstra. Dlatego jeżeli wgrał ktoś ten mój soft i śmiga to by reszta mogła bez strachu wgrywać proszę piszcie na jakich wersjach Mbox-ów działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam wszystkich

Zainstalowalem firmware na mbox'ie TR11 i mam problem. Po instalacji firmware zatrzymuje sie na pierwszym ekranie setup'u gdzie nalezy zdefiniowac jezyk (default angielski). Nie moge ruszyc kursorem/zatwierdzic ani przy pomocy pilota ani przy pomocy menu znajdujacego sie na panelu sterowania urzadzenia. Musialem wrocic z powrotem do starego firmware'a :-(.

Czy moglibyscie mi pomoc, probel wydaje sie byc trywialny.

Pozdrawiam

Zero_IQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pilocie kursor w górę to jak dobrze pamiętam jest przycisk odtwarzanie ciągłe a w dół przycisk pauza.A enter to przycisk numeryczny 8.Ogólnie masakra z obsługą pilota w tym oprogramowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież podałem jak zmienić klawisze - jak nadal nie wiecie jak to postaram się zrobić konfigurację pod wasze MBox-y jak znajdę czas. Obecnie konfiguracja jest pod piloty: Hyundai MBox L110, P500, P550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie logowania na FTP lub SFTP jest bez hasła na użytkownik: root, bo nie wiem czy wam pisałem. Wszystkie dane by skonfigurować wasze piloty są na poprzedniej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś brak wiedzy jak się zalogować do odtwarzacza przez FTP, SFTP i wgrać obsługę pilota mogę wykonać oddzielną kompilację tylko zabierze to więcej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kody dla TP01, zawartość irfake.conf:

#
# Hyundai TP01
#
"0","b24dff00","ee119f00", 0
"0","f807ff00","fa059f00", 1
"0","af0bff00","f6099f00", 2
"0","ed0fff00","ea159f00", 3
"0","b117ff00","fb049f00", 4
"0","b31bff00","f7089f00", 5
"0","f11fff00","eb149f00", 6
"0","b548ff00","ff009f00", 7
"0","b749ff00","ef109f00", 8
"0","f54aff00","f30c9f00", 9
"0","e718ff00","e8179f00", VOL+
"0","e31cff00","ab549f00", VOL-
"0","f50aff00","a45b9f00", MUTE
"0","a905ff00","b6499f00", AUDIO
"0","be42ff00","f00f9f00", |<<
"0","fc43ff00","f40b9f00", >>|
"0","e619ff00","b8479f00", HOME
"0","e21dff00","b04f9f00", RETURN
"0","ef10ff00","f9069f00", LEFT
"0","f20dff00","bc439f00", UP
"0","ee11ff00","fd029f00", OK
"0","ea15ff00","f50a9f00", DOWN
"0","ed12ff00","f10e9f00", RIGHT
"0","fe01ff00","ad529f00", INFO
"0","f841ff00","fc039f00", >>
"0","ba40ff00","f8079f00", <<
"0","f10eff00","af509f00", PLAY
"0","e916ff00","ec139f00", STOP
"0","f609ff00","b7489f00", SUBTITLE
"0","e904ff00","a7589f00", REPEAT
"0","fe00ff00","fe019f00", TV SYS
"0","eb14ff00","a55a9f00", pause
"0","f708ff00","b34c9f00", a-b
"0","f30cff00","b24d9f00", SLOW
"0","b34cff00","f20d9f00", search

Niestety nie wiem jak uruchomić obsługę klawisza Power.

Edytowane przez n4d01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power off jest przez wciśnięcie dwóch klawiszy - Display i Power u mnie na L110. Może taką samą konfigurację dwóch klawiszy zrób u siebie. Próbowałem dojść jak uruchomić jakimś klawiszem po wyłączeniu, ale to poza nawet moimi możliwościami. Trzeba znaleźć ustawienia POWERKEY IRP dla tego oprogramowania i w tym tkwi problem - jest komenda do uruchomienia na terminalu by wyciągnąć te ustawienia, ale nie pojawiają się przy jej uruchomieniu. Jak komuś uda się to skonfigurować chętnie się dowiem jak to rozwiązać.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak się zalogować przez FTP lub SFTP?.I jak przenieść zawartość irfake.conf:?.

Edytowane przez jogimaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...