Skocz do zawartości
sprzegielnik

Osobiste okulary projekcyjne 3D Sony HMZ-T2

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi okularami SONY powinno dać sobie spokój - przynajmniej jeżeli mają mieć marne 720p w sytuacji gdy coraz wiecej premier urzadzen 4k

Ten sprzęt jest już w dniu swojej premiery mocno przestarzały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beda wprowadzac rozdzielczosc marketingowo zeby byly jakies roznice tylko faktycznie wedlug mysli mobora teraz musieliby wprowadzic do tego helmofonu minimum 2k zeby utrzymac poziom!!!moze i przestarzaly ,dla mnie to byl produkt wprowadzony do sprzedazy bardziej testowo" jak sie przyjmie" a dopiero druga generacja powinna cos wniesc.ale od czegos trzeba zaczac

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Błoże świnty" zly.gif. Co to za specyfikacja u schyłku 2012 roku. Liczyłem na fullHD w następcy, bo bardzo chciałem je zakupić. Znowu nie zrobię sobie prezentu pod choinką

P.S Taa. A Beiko podaje :

"Wysoka jakość obrazów w rozdzielczości Full HD - Wyraźny, jasny obraz w jakości Full HD do gier i filmów 2D i 3D wyświetlany na kinowym, panoramicznym ekranie"

WTF !?

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko

dzieki temu mozesz im każdej chwili odesłać z etykietką

TOWAR NIEZGODNY Z OPISEM

Edytowane przez mobor
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Arkadii do Sony Store na testy, zalozyc, pobawic sie, a potem wyrazac opinie.

Edytowane przez greku1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test juz był tutaj

720p to 720p - nic mnie nie przekona że taki obraz będzie lepszy od 1080p (o nadchodzącym 4K nie wspominając)

Idea ciekawa - rozwiązania techniczne już nie

1) Brak matryc 1080p

2) Urządzenie powinno być bezprzewodowe (szczególnie jesli mówimy o pułapie cenowym w okolicy 1000 euro)

Reasumując.

Kupiłbym w okolicy 1500-1800zł (max) W moim przekonaniu nie jest to obecnie więcej warte

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest to tak że wyższa rozdziałka w tych goglach nic by już nie dała.

tzn ppi jest na tak wysokim poziomie że oko i tak nie zobaczy różnicy (przy ekraniku zdaje się 1calowym)?

na ipadzie jest PPI chyba 260 i trudno wyłapać piksele a tu jest zdaje się 5x lepiej.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test juz był tutaj

720p to 720p - nic mnie nie przekona że taki obraz będzie lepszy od 1080p (o nadchodzącym 4K nie wspominając)

Idea ciekawa - rozwiązania techniczne już nie

1) Brak matryc 1080p

2) Urządzenie powinno być bezprzewodowe (szczególnie jesli mówimy o pułapie cenowym w okolicy 1000 euro)

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest to tak że wyższa rozdziałka w tych goglach nic by już nie dała.

tzn ppi jest na tak wysokim poziomie że oko i tak nie zobaczy różnicy (przy ekraniku zdaje się 1calowym)?

na ipadzie jest PPI chyba 260 i trudno wyłapać piksele a tu jest zdaje się 5x lepiej.

Tylko że te 1" matryce oddziela od oczu system optyczny który powieksza obraz symulując ekran o ile dobrze pamiętam 80"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj przez chwilę to na głowie i wygląda ok. Samej rozdziałce to akurat trudno coś zarzucić. Jest ostro i oledowo kolorowo. Trzeba to potestować i zobaczyć czy np. boki obrazu są już ok. Na szybko nie widziałem zniekształceń. A to np. trzeba było poprawić w drugiej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK jest na pewno.... ale jakbyś założył po chwili wersję z 1080p to dopiero byłby BANAN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak. Nie ma porównania to nie ma tego myślenia. Ale sprzęt bardzo podobny. Aha wydał mi się lżejszy ale to trzeba zobaczyć spec bo może tylko mi się wydaje.

Ale jak dzisiaj na tych Targach Inteligentny Dom zobaczyłem znowu proja 4K to ciężko wrócić do domu : / ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej zasadzie to pokazuje kolory? Jest pełna matryca RGB czy jak w tych wizjerach cyfrowych z SLT jakieś kombinacje z podświetleniem (które mogą powodować niekomfortowe efekty, coś jak RBE)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się obiło o uszy, że okulary zmieniają kolorystykę przy dłuższych sesjach, żeby się mniej oczy męczyły i chyba nie można tego wyłączyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem te okulary w ciemno, chciałem HMZ-T1 ale w zeszłym roku nie mogłem ich dostać, sezon na granie się zaczyna więc zrobiłem sobie prezent HMZ-T2 :hura: , fajnie że greku1986 podał że można je kupić w www.beiko.pl bo nigdzie ich nie ma. Zadzwoniłem potwierdzili że mają zamówiłem i następnego dnia dostałem kurierem. Jakość obrazu SUPER, oczekiwałem dużego ekranu i jest, lepszej jakości niż w kinie i jest, efekty 3D rewelacja, lepsze rozwiązanie od HMZ-T1 bo mogłem odpiąć słuchawki i korzystać ze słuchawek 7.1 do PS3 z mikrofonem. Pierwsze dłuższe granie nie odczuwalne dla oczu ale za to odbitka na czole zeszła więc ok. To co tu czytam to wydaje mi się iż wiele osób nie miało styczności z okularami i je z góry krytykuje, ja jestem Bardzo Zadowolony, duży plus że NIE są bezprzewodowe bo byłyby bardzo ciężkie lub trzeba by było je często ładować a tak w pozycji pół leżącej jest super (i tak po domu w nich się nie chodzi :D ) co do rozdzielczości to jest super, może i 4k było by lepsze ale po co, jeszcze nic nie ma w 4k, wszystkie gry to 720p, osobiście mam 46cali fullHD i oceniam jakość obrazu (szczegółowość, kolorystyka, kontrast) lepiej w okularach gdyż mamy tu praktycznie zerowy wpływ czynników zewnętrznych jak światło. Nie ukrywam iż przywiązuję uwagę do jakości i tym samym nie mogę się przyczepić co do jakości okularów Sony, jeżeli coś bym zmienił to cenę ale to już w kwestii marzeń.

Liczę tylko iż kolejne generacje będą jeszcze lżejsze i mniejsze a zabawa będzie super

Pozdrawiam

Radek

Edytowane przez radekspi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super że jestes zadowolony ale ja mojego zdania nie zmienię

- 720p to porażka. Nigdzie nie pisałem że wymagam 4k ale 1080p to dziś standard. Wszystko co jest poniżej to badziewie. 1080p obowiązuje już nawet w komórkach a co dopiero w sprzecie tej klasy (1000 euro)

- kabel jest ultraniewygodny. Przekonają sie o tym szczególnie te osoby które mają duże pokoje i/lub małe dzieci/psy... Poza tym, prędzej czy później się uszkodzi (złamie)

- akumulatory li-ion są bardzo lekkie. Ich wpływ na wagę jest minimalny. EWENTUALNIE widzę tutaj rozwiązanie pośrednie tzn system przesyłu sygnału w 100% wireless ale za to zasilanie z zasilacza USB. Prosto i wygodnie

Nie jestem z grutnu na NIE ale brak 1080p i ten chamski kabel skutecznie mnie zniechecają. Po prostu mam świadomość że można ten system rozwiązać lepiej i wygodniej bez znaczącego podnoszenia kosztów. Ale pewnie SONY wprowadzi te usprawnienia w kolejnych modelach - niczym Apple które ulepsza swoje i'gadżety co pół roku ;)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoje obiekcje ale napisz proszę czy osobiście Korzystałeś z tych okularów, bo wszyscy wiemy że nie same liczby świadczą o jakości (np. zoom w tanich kamerach x500 , czy matryca w kompaktach 24mln pixeli) jeżeli nie korzystałeś z HMZ to namawiam do wyprawy do punktu który je ma aby osobiście się przekonać o jakości, a co do postępu to jest nieunikniony zapewne niebawem pojawi się odpowiednik a znacznie lepszych parametrach jak i wygodzie stosowania tego życzę sobie i Wam

Pozdrawiam

PS.

Uzyskałem informację w firmie beiko jak dzwoniłem iż HMZ-T1 będzie można wypożyczyć u nich jak i w salonach sony centre których jest prowadzony klub sony na pewno jest to już dostępne w warszawie w arkadii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - nie widziałem na żywo HMZ i nie wątpie że efekt WOW występuje Dzieje się tak dla tego że sprzęt jest innowacyjny i w swojej kategorii - jedyny i niepowtarzalny. I tu należą się brawa dla producenta.

Nie mniej zawsze 720p będzie świeciło wyrażnie gorzej od 1080p - z prostej przyczyny. Taki wyświetlacz pokazuje jedynie 44% informacji przekazywanej przez 1080p

Oglądanie telewizora HD Ready również daje wiele przyjemności ale tylko do momentu gdy go porównamy z 1080p (takie porównanie mam u siebie)

Czekam z niecierpliwoscią na model obsługujący natywnie 1080p - wtedy dopiero będzie to dla mnie produkt wart zainteresowania

Ewentualnie powinny być dostępne 2 modele - 720p (w cenie 60-70% obecnej ceny) i 1080p za ok 1000 euro.

Wiem że to pobożne życzenie w dizsiejszych czasach....

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z ostrością na krawędziach? Bardzo zaciekawił mnie ten wynalazek, obejrzałem u znajomego film w 3d na hmz-t1 i faktycznie lepszego 3d nie widziałem(a mam całkiem dobry tv 3d z serii hx850 oraz zdarzyło mi się obejrzeć coś w kinie w 3d imax), ale rozmazane krawędzie obrazu po bokach były dla mnie bardzo irytujące(szczególnie gdy jest to film z napisami oraz wszelkie ustawienia w menu odtwarzacza BD czy też gdy używamy tego jako "monitora" do komputera), czy rozwiązano ten problem w modelu hmz-t2?

Poza tym byłem sceptycznie nastawiony do rozdzielczości hd, oczekiwałem full hd, ale szczerze mówiąc po projekcji stwierdzam, że do szczęścia mi full hd nie potrzeba lecz ostrych krawędzi po bokach. Tak więc proszę o porównanie/ opisanie tej kwestii przez posiadaczy hmz-t2.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ostrością po bokach jest lepiej, sam nie widziałem, ale na forach tak raportują, przede wszystkim, można regulować rozstaw niezależnie dla obu oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...