Skocz do zawartości
sprzegielnik

Osobiste okulary projekcyjne 3D Sony HMZ-T2

Rekomendowane odpowiedzi

A regulacja pozostała "skokowa" czy jest płynna? Bo w modelu hmz-t1 jest możiwość regulacji ale na zasadzie osadzania w określonych miejscach zapadkowych( ten kto korzystał z tej regulacji mam nadzieję, że zrozumie o co mi chodzi). Ciekaw jestem czy w modelu hmz-t1 jest możliwość dokonania jakiejś sensownej przeróbki, żeby regulacja też była osobna, bo mam wrażenie, że to może być głowy powód ulepszenia jakości...Pamiętam, że jak regulowałem to było albo ostro na bokach i w środku było widać zamazanie, ale centrum było maksymalnie ostre i boki się rozchodziły, tak więc myślę, że możliwość regulacji tylko jednej soczewki może być powodem zmniejszenia efektu nieostrych krawędzi obrazu. Porównuję ceny tego urządzenia i dopłacać 400zł albo i więcej do nowego modelu tylko dla mniejszej wagi to dla mnie nie ma sensu, bo akurat znalazłem(chyba po 30 minutach ustawiania) wygodną pozycję, tylko że właśnie ten brak ostrości po bokach mnie irytuje i to właściwie jest narazie powodem dla którego tego nie kupię. Swoją drogą to miałem kupić projektor 3d, ale po 1 i tak ja jestem tylko kinomanem w domu a reszta nie narzeka na tv więc taki wynalazek jak najbardziej by się dla mnie sprawdził, tym bardziej że w tej cenie na pewno nie kupię sensownego projektora 3d, a już na pewno nie takiego co wyświetli taki obraz jak te okulary...Gdyby jeszcze ta ostrość na bokach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem - jest płynna regulacja tyle że ona ma tą wadę że z czasem prowadnice się wyrobią i wszystko zacznie latać

Wszystko jest plastikowe więc długo nie wytrzyma. To jest do ustawienia na raz bo jak ktoś będzie czesto przy tym grzebał to już tylko na super glue ;)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja na kilka pozycji nie jest płynna ale nie ma problemów z dopasowaniem, co do krawędzi jak dla mnie super, już wcześniej pisałem najlepszy efekt 3D jaki widziałem

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem - jest płynna regulacja tyle że ona ma tą wadę że z czasem prowadnice się wyrobią i wszystko zacznie latać

Wszystko jest plastikowe więc długo nie wytrzyma. To jest do ustawienia na raz bo jak ktoś będzie czesto przy tym grzebał to już tylko na super glue ;)

Potwierdzam - regulacja jest OK, ale tak jak mobor mam wątpliwości co do żywotności wszystkich pokrętełek, zatrzasków itd. Raczej trzeba rozpatrywać to urządzenie w kategorii zabawki niż zastępstwa TV.

Jak wygląda 3D w HMZ-T2? Niestety miałem tylko okazję zobaczyć jak działa w 2D.

Edytowane przez eM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś oglądał na tych okularach jakieś filmy w BR.

czy one mają upłynniacze jakiekolwiek? i jak tak czy są tak dobre jak sony daje w telewizorach?

czy może jednak judder z powodu 24p jest nie do wyeliminowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zamówiłem sprzęt do testów. Miałem jedynkę więc opiszę swoje spostrzeżenia co zmieniono na + względem pierwowzoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma upłynniaczy i 24p jest 24p. Stosowanie upłynniaczy do filmów moim zdaniem zasługuje na naganę ;-)

do TV i sportu OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak można wyeliminować judder i nie mieć teatru to fajnie by było to mieć - zwłaszcza w tak drogim sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja miałem wrażenie, że było bo jakoś nie czułem problemu. Bo 24p to WIELKI PROBLEM i tak filmu się nie da oglądać ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu mam drugą wersję i wkrótce dam znać co moim zdaniem zmieniono na lepsze i czy zmieniono względem pierwszej wersji : )

img0314g.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co testować. To to samo. ZMienili tylko ergonomię oraz wywalili słuchawki zastępując je wyjściem PHONES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wydają mi się jakieś lżejsze lepiej zrobione > to na pewno. Ale co, krawędzie nadal takie same? To będzie copy paste z 1 ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co testować. To to samo. ZMienili tylko ergonomię oraz wywalili słuchawki zastępując je wyjściem PHONES

faktycznie gmeru, zostaw ten sprzęt, oddaj, odeślij, bez sensu testować, mobor już wie... chociaż nie widział.

Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja poproszę o weryfikację czy są jakieś upłynniacze w jakości takiej jak w hx850.

i przedewszystkim czy możesz wykonac test obciążeniowy 24h na tvn24 czy coś się na tych oledach wypali.

i ile dni zajmie by znikło.

interesująca byłaby też odpowiedź czy trwałe wypalenia podlegają gwarancji.

EDIT

tak na poważnie jestem ciekaw czy np. 4h na sygnale z ps3 pozostawi jakieś wypalenia celowników i jak długo będą one znikać.

i czy okulary mają jakiś system antywypaleniowy a'la plazmy.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiedziałeś, że może być jakiś ślad? Bo rzeczywiście potrafi się to zdarzyć. Ale nie zawsze. Jednak zwróciłem na to uwagę.

Ogólnie mobor miał rację. Druga wersja to usprawniona jedynka i to z największym naciskiem na budowę samego urządzenia. Lepiej leży na głowie do tego moim zdaniem słuchawki zewnętrzne to strzał w dziesiątkę. Upłynniacza jako takiego nie ma ale... z drugiej strony obejrzałem tylko filmy 3D bo dla mnie to jest najlepsza opcja z tym sprzętem i jakoś w ogóle tego nie czułem... a jestem na to uczulony jak mało kto...

Dla mnie zabawka jest spoko ale pod konkretne wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem dreamboxa dm800 z wyświetlaczem oled i tam zostawała poświata od jakiegoś paska - tylko że oled był czarno biały i pasek wypalał się non stop.

poza tym gdzieś czytałem że posiadacze telefonów z amoledami też mają wypalone ramki androida.

co do upłynniaczy:

czyli judder nie jest widoczny i teatru też nie ma?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw jakości wszystkich pokrętełek, pasków do regulacji itd. Wcześniej Mobor poddał wątpliwości żywotność tych małych elementów.

Reklama Sony jak zawsze mnie zachwyca ale jestem ciekaw jak wypadną te "oczka" w porównaniu z jedynką oraz po spotkaniu z Gmeru ;)

Informacje ze strony sony --> tutaj

310171.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem dreamboxa dm800 z wyświetlaczem oled i tam zostawała poświata od jakiegoś paska - tylko że oled był czarno biały i pasek wypalał się non stop.

poza tym gdzieś czytałem że posiadacze telefonów z amoledami też mają wypalone ramki androida.

co do upłynniaczy:

czyli judder nie jest widoczny i teatru też nie ma?

OK więc wszystko dokładnie sprawdziłem. W menu mamy do wyboru po prostu 24p on off i .... to powoduje, że obraz zostaje pozbawiony uporczywego juddera... tym bardziej jest to ciekawe, że jakoś na TV musi być np. motionflow itp.. a tutaj odpalamy 24p na on i obraz jest mega naturalny. Brak juddera i brak teatru. Obraz całkowicie kinowy.

isimg0633.jpg

Wrzucam też trochę real zdjęć:

isimg0619.jpgisimg0621.jpg

isimg0622.jpgisimg0623.jpg

isimg0626.jpgisimg0627.jpg

isimg0629.jpgisimg0631.jpg

isimg0632.jpgisimg0633.jpg

isimg0634.jpgisimg0637.jpg

isimg0639.jpgisimg0641jyd.jpg

isimg0642.jpgisimg0647.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...