Skocz do zawartości
czendlerbing

"Hobbit" w kinach w technologii 3D oraz na Blu-ray 2D i 3D - tylko jakiej?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie korzystam z facebooka ale właśnie tam P. Jackson podał informację, że Hobbit będzie trylogią a nie jak wcześniej mówiono ukaże się w 2 filmach.

Więcej informacji na kultura.gazeta.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaja zalozenia po tym jak juz nakrecili caly material. Raczej nie wyjdzie to filmowi na dobre. Pewnie producenci stwierdzili ze jednak wiecej zarobia jak podziela to na 3 czesci. No ale Peter jest pro, wiec nawet jak to inaczje pokleja to pewnie i tak bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaja zalozenia po tym jak juz nakrecili caly material. Raczej nie wyjdzie to filmowi na dobre. Pewnie producenci stwierdzili ze jednak wiecej zarobia jak podziela to na 3 czesci. No ale Peter jest pro, wiec nawet jak to inaczje pokleja to pewnie i tak bedzie dobrze.

Osobiście wolę spędzić przy każdej z 3 części ~2,5 - 3 h niż ponad 4 h na każdej z 2 części (tak teoretycznie ;) Myślę, że pewna część mojego ciała mogłaby tego nie wytrzymać. Skoro materiału mają aż tyle aby obdarować nim 3 filmy to nie mam nic przeciwko a widząc co Jackson zrobił z "Władcą Pierścieni" to jestem jak najbardziej na tak.

Fakt, że jest jak piszesz, producenci tylko zacierają rączki (ja również!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to po zapowiedziach o podzieleniu Hobbita na dwie części byłem nieco zaskoczony, biorąc pod uwagę objętość książki, a decyzję o zrobieniu z Hobbita trylogii osobiście traktuję jako skok na kasę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę objętość książki, a decyzję o zrobieniu z Hobbita trylogii osobiście traktuję jako skok na kasę...

I tak i nie. Nawet 100 stronicowa książka (z racji ilości szczegółów, wątków i postaci) potrafiła by służyć do nakręcenia wielogodzinnego filmu.

Po prostu jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wszelkie adaptacje filmowe książek biorą z nich nie więcej niż 10-30%.

W końcu film nie może trwać 10 godzin :)

Chociaż z jednym się zgodzę, ... to może być skok na kasę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche czasu zostalo, wiec jest szansa na przerobienie tego na quadrologie albo przynajmniej. na wydanie EE. Lucasyzacja zagoscila na dobre.

Pozostaje sie tylko cieszyc ze PJ nie pokusil sie o ekranizacje Wojny i Pokoju, bo z pewnoscia radziecka, rekordowa wersje pozostawilby w cieniu swojej produkcji. Cale szczescie mamy kryzys....;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Nawet 100 stronicowa książka (z racji ilości szczegółów, wątków i postaci) potrafiła by służyć do nakręcenia wielogodzinnego filmu.

Po prostu jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wszelkie adaptacje filmowe książek biorą z nich nie więcej niż 10-30%.

W końcu film nie może trwać 10 godzin :)

Pełna zgoda, jednak jeśli porównać ilość wątków w Hobbicie to jest ich mniej niż w którejkolwiek z części trylogii Władcy Pierścieni. Ale cóż, takie czasy... jakby dziś kręcili LOTR'a to 6 części byłoby bankowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko moze przysluzyc sie szczegolowosci w stosunku filmu do ksiazki.dobrze ze bedzie trylogia.pozniej czekamy na Silmarillion.i to powinna byc najlepsza ekranizacja nawet lepsza od Władka Pierscionka.jeszcze jets ksiazka Dzieci Hurrina powiazana z Silmarillion.takze ekranizacji czeka nas jeszcze duzo

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko moze przysluzyc sie szczegolowosci w stosunku filmu do ksiazki.dobrze ze bedzie trylogia.pozniej czekamy na Silmarillion.i to powinna byc najlepsza ekranizacja nawet lepsza od Władka Pierscionka.jeszcze jets ksiazka Dzieci Hurrina powiazana z Silmarillion.takze ekranizacji czeka nas jeszcze duzo

Nie wiem czy ktoś (Jackson?) podejmie się próby wyreżyserowania "Silmarillionu". Nawet przebrnięcie przez książkę bez ołówka i notatnika obok wzbudza u niektórych podziw ;) Jeżeli adaptacja "Hobitta" będzie trylogią, to na "Silmarillion" i 10 części po 3 h każda byłoby mało...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silmarillion osobiście widziałbym jako wysokobudżetowy serial, z rozmachem a'la Gra o Tron od HBO. Mam nadzieję, że dożyję tej chwili... ;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś (Jackson?) podejmie się próby wyreżyserowania "Silmarillionu". Nawet przebrnięcie przez książkę bez ołówka i notatnika obok wzbudza u niektórych podziw ;) Jeżeli adaptacja "Hobitta" będzie trylogią, to na "Silmarillion" i 10 części po 3 h każda byłoby mało...

dlatego misfit wpadl na sluszny pomysl nakrecenia serialu ale musialby byc nakrecony w taki sposob aby nie dało sie odczuc ze to serial a to juz sztuka dla prawdziwych mistrzow ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, teraz będziemy kupować okulary kompatybilne z filmem - nie tylko z danym TV, czy technologią B)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhaha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bilet na Hobbita będzie pewnie kosztował 100 zł. Okulary gratis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, teraz będziemy kupować okulary kompatybilne z filmem - nie tylko z danym TV, czy technologią B)

Puki co, nic nie przebije tych okularow ze Shreka.

Ponoc kin Real3D nie ma w Polsce (wg tego co napisal tutaj kiedys maxiuca), wiec pisze, gdyby byli tacy co nie wiedza, ze w kinach tych, zwykle podczas seansow blockbasterow rodzinnych (zwlaszcza od Disnaya) sprzedaja stylizowane na potrzeby filmu okularki 3d. zeby milusinscy naciagneli rodzicow aby wydac kase po raz kolejny na nowe okularki 3d, choc w zwyklych (niestylizowanych), kupionych 5 filmow temu, za 20% ceny wybajerzonych, z uwagi na wieksza powierzchnie prawdopodobnie lepiej widac.

Moze ktos kolekcjonuje i pochwali sie kolekcja..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w artykule było napisane, że one są specjalnie pod 48 klatek - może i prawda, nie wiem nie znam się. Ale jak w takich okularach od Hobbita iść potem na inny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do trylogii to pojawił się jak na razie znak zapytania w postaci braku funduszy.Moim zdaniem dwie części wydane potem w wersjach rozszerzonych w zupełności wystarczą! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy zrobia tez wersje wydluzona jak to mialo miejsce we Wladku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w artykule było napisane, że one są specjalnie pod 48 klatek - może i prawda, nie wiem nie znam się. Ale jak w takich okularach od Hobbita iść potem na inny :P

Serio? Przeciez to okulary pasywne(polaryzacyjne, a nie mrugajace)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Przeciez to okulary pasywne(polaryzacyjne, a nie mrugajace)

Znajdą się i tacy, którzy w to uwierzą i wydadzą swoje ciężko zarobione pieniądze aby oglądnąć wieczorem "Hobbita" "lepiej" ;) A ścieżki dźwiękowej będą słuchać na laptopie z wykorzystaniem DAC USB podłączonego przy pomocy kabla USB 10 cm (typ A-B ) za 199 zł bo taki brzmi "lepiej" ;)

Wszystko jest dla ludzi... ;)

Edytowane przez czendlerbing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...