Skocz do zawartości
maro56

SONY seria X i W

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest różnica pomiędzy tymi modelami ?
Czy są produkowane te modele w wersji 32 cale ? Szukałem na stronie SONY tam są tylko od 40 cali i większe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wersji 32".

Co ma więcej X do W:
- ładniejszy wygląd :P
- Bravia Engine EX ( w W bez EX);
- jedno wejście Scart więcej (3);
- jedno wejście komponent więcej (2);

Oba mają takąsamą matrycę Full HD, Live Colour Creation, 2xHDMI

Oprócz tego w serii X mozna wymieniać ramki ekranu na kolorowe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na czym polega różnica pomiędzy Bravia Engine a Bravia Engine EX? Waham się pomiędzy zakupem 40-tki z serii X i W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Technologia Bravia Engine EX występuje tylko w telewizorach z serii X (40" - 52"). Jest udoskonaloną
wersją uznanej technologii polepszania obrazu Bravia Engine, wzbogaconą o cztery nowe, zaawansowane technologie przetwarzania obrazu.

[color="#FF0000"]1. Technologia Composite Component[/color]
Zwiększa efektywność redukcji szumów, a tym samym znacznie ułatwia usuwanie zakłóceń z sygnału wejściowego.

[color="#FF0000"]2. Technologia formatowania obrazu[/color]
Ułatwia uzyskanie idealnie czystego obrazu: poprawia kontrast i pomaga w usunięciu zakłóceń powodowanych przez ruch.

[color="#FF0000"]3. Technologia sterownika płaskiego ekranu[/color]
Zapewnia niezwykłą dokładność barw przy przetwarzaniu obrazu. Dzięki temu po końcowej korekcie obraz filmowy uzyskuję bardzo naturalną kolorystykę.

[color="#FF0000"]4. Digital Reality Creation[/color]
Cyfrowe odwzorowanie obrazu dokonywane przez technologię DRC prowadzi do efektywnego podwojenia liczby pikseli w obrazie z każdego źródła. W efekcie uzyskiwany obraz nabiera niebywałej ostrości i szczegółowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='musti' post='21104' date='08.11.2006, 21:07 ']
Nie ma wersji 32".

Co ma więcej X do W:
- ładniejszy wygląd :P
- Bravia Engine EX ( w W bez EX);
- jedno wejście Scart więcej (3);
- jedno wejście komponent więcej (2);

Oba mają takąsamą matrycę Full HD, Live Colour Creation, 2xHDMI

Oprócz tego w serii X mozna wymieniać ramki ekranu na kolorowe :blink:
[/quote]

nie ma mniejszych niż 40 cali w obu seriach,
kwestia wyglądu to kwestia gustu, mi np. w ogóle nie podoba się design serii X, mam wrażenie że ta plastikowa ramka przezroczysta jest taka tandetna....
nie podałeś, że seria W ma jeszcze lepszy kontrast niż X i czerń jest tu lepsza (w serii W dynamiczny 8000:1, zaś w X - 7000:1).
Bravia Engine EX bodajże w wersji v1.0 w serii X (a nie v2.5), była dyskutowana już tutaj na forum, o ile pamiętam, nie wpływa prawie w żadnym stopniu na poprawę i wszyscy żałowali, że nie jest to wersja v2.5.
Poszukaj na forum wątek o tym.
Dla mnie kluczowym argumentem przy niemalże identycznej jakości, lepszym kontraście w serii W, jest jeszcze DUŻO niższa cena serii W, niż serii X.
A i jeszcze jeden argument, model 40W2000 został wybrany najlepszym LCD roku w rozmiarze +40 cali w angielskim magazynie What Hi-Fi. Napisali m.in., że to pierwszy LCD, który praktycznie dorównał poziomem czerni plazmom.

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Namieszałeś trochę.
Bravia Engine ex i układ DRC v 2.5 czy v 1.0 to nie jest to samo, to są gruszki i jabłka.


Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RTV Euro AGD zaproponowali mi cenę za 40X2000 12999 zł. Czy ta cena jest deo zaakceptowania (w cenniku Sony figuruje 13999 zł). Myślę, że w sklepach internetowych będzie coś taniej, ale nie znam dobrych sklepów internetowych. Bedę wdzięczny za fachowe sugestie. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz za 10788zł B)
[url="http://www.max24.pl/?a=sklep.view&p=Sony_KDL-40X2000&produkt=15896&last=sklep&kategoria=118&start=3&order=p&dir=a&f=-1&pF=&pT="]http://www.max24.pl/?a=sklep.view&p=So...amp;pF=&pT=[/url]

Edytowane przez Veyron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydownie nie dobra cena;) Mnie przekonala wypowiedz AreckiW. I moze kiedys kupie 40W2000 :( Najtaniej na ceneo.pl [url="http://www.ceneo.pl/317364"]10695 zl[/url]. Czy nie lepiej zaoszczedzic 800zl i kupic po prostu lepszy tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy seria W jest lepsza do n niż X bo sie naczytalem ze owszem
W na max24 jest za bodajże 9250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napiszcie co sie da o: zalety o serri W i wady serri X Edytowane przez Veyron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.sony.pl/view/ShowProductCategory.action?site=odw_pl_PL&category=TVP+LCD+TV"]http://www.sony.pl/view/ShowProductCategor...gory=TVP+LCD+TV[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak mimo wszystko i tak wybrałem sony serii W i po wszystkim przeczytanym na forum stwierdzam :
KAŻDY CHWALI TO CO MA ci którzy mają sony serii X mówią że W jest do bani i odwrotnie a swoją drogą nawet gostek w sklepie mowił że W lepsze od X a bardziej im sie opłacało gdybym wziął X. Tak więc widać na tym forum że każddy chwal to co ma już miałem brać shapa ale widać jakie jaja sie porobiły z XD a jak to gmeru powiedział samsung smuży :) no a W JEST FULL HD wbrew wszelkim oczekiwaniom :) jeno szkoda że nie wiem co musze podłączyć żeby udostepnila sie opcja "system kolorów" ps. ludzie co mają W napiszcie że to dobry TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KOlego Media Markt Ostrobramska Warszawa stoja obok siebie X2000 i W2000 kiepskie źródło bo tam tylko takie podłączaja. Idź zanim kupisz zobacz ze W to porażka....naprawdę nie sugeruj sie postami poprostu zapakuj sie w autko i jedź tam. Stoja obok siebie i maja piloty mozna wszystko ustawic jak sie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W oslupienie wprawiaja mnie zachwyty na seria W2000 w porownaniu do X2000 jesli wszedzie indziej mozna przeczytac opinie , z ktorych jedna tu przytocze :


[quote name='mjasinsk' post='29242' date='15.12.2006, 01:34 ']
Po dogłębnych testach miałem 3 faworytów SOny serii X Sharpa oraz Toshibe. Toshiba odpadła poniewaz w serii 67 niewiele zmieniła w stosunku do 66 za wyjatkiem 1080i Sony i Sharp mając swoje specyficzne plusy i minusy zdecydowanie wygrały. Zdecydowanymi przegranymi były Samsung f71 za totalne rozmycie obrazu w ruchu oraz Sony W2000 za totalne rozmycie obrazu w kazdym aspekcie i fatalne kolory. Reszta okupowała środek peletonu. Zupełnie nieźle zaprezentowały sie na tym tle LG ale niestety bez Full HD.
[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sony W smuży owszem ale tylko na pewnych ustawieniach!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz , ze zparafrazuje ... "sony W smuzy owszem ale tylko wtedy gdy jest wlaczony " ;)

Jakos tak mi sie przypomina, co pisal jeden z tworcow pierwszego procesora. Projektanci zastanawiali sie , czy koniecznie trzeba zaimplementowac przerwania niemaskowalne. Liczne glosy odzywaly sie ze nie. Przeciez procesor moze sprawdzac czy jest cos do obsluzenia.
Na to ktos przez analogie przedstawil sytuacje : po co w telefonie dodawac dzwonek ? Przeciez w kazdej chwili mozna do niego podejsc i sprawdzic czy ktos dzwoni czy nie. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, no, to jeśli LCD Sony serii W jest taki słaby (a wg renomowanych pism zachodnich jest obecnie w ogóle jednym z lepszych TV) to co można powiedzieć o reszcie....? Edytowane przez czago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...