Skocz do zawartości
Gmeru

Amplituner Sony STR-DN1030: prawdziwy dźwięk kinowy i bezprecedensowe funkcje łączności bezprzewodowej

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem stronę Sony i próbowałem( na stronie jest trochę bałaganu :angry: ) porównać amplitunery str-dn 1030 z modelem 1020 . Wygląda na to że w nowym modelu jest WIFI i większa moc na kanał , czy są to jedyne różnice między tymi amplitunerami?. Dzięki za wszystkie wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na miejscu sony wprowadzilbym jeden model ampli stereo,po drugie 3 modele tanszej serii ampli KD,po trzecie 2 modele ampli serii ES czyli tak jak jest obecnie.odtwarzacze BD dwa rodzaje jeden wi-fi drugi 3d+wi-fi.powrocilbym do produkcji wzmacniaczy stereo i wprowadzilbym 3 modele tanszy, sredni ,i klasy ES.odtwarzacze cd dwa rodzaje tanszy i klasy ES.eee tam ile ja bym tam zmienil ;)

Chciałbym to widzieć czy byś tak wprowadzał 150 modeli gdybyś miał takie straty i działał na tak ZGNIŁYM od 20 lat rynku gdzie panoszy się chiński badziew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki eM! za zestawienie , znalazłem najważniejsze różnice. Mam jednak zastżerzenia :angry2: do jakości jaką Sony prezentuje przy porównaniu produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym to widzieć czy byś tak wprowadzał 150 modeli gdybyś miał takie straty i działał na tak ZGNIŁYM od 20 lat rynku gdzie panoszy się chiński badziew

no wlasnie chodzi o to jak juz opisalem we wczesniejszych postach o ograniczenie ilosci modeli,ktorych wypuszczanych wlasnie 150 jak to opisales.sprawdz ile modeli ma teraz sony w swojej ofercie.ja ograniczylem ilosc modli a nie dodalem. Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chodzi o to jak juz opisalem we wczesniejszych postach o ograniczenie ilosci modeli,ktorych wypuszczanych wlasnie 150 jak to opisales.sprawdz ile modeli ma teraz sony w swojej ofercie.ja ograniczylem ilosc modli a nie dodalem.

Popatrz jak mają ułozone katalogi konkurenci np Denon. Denon ma w tej chwili cały katalog ułozony pod klienta z gotówką na poziomie 1500-3000zł

To co kiedyś było średnią pułką dziś jest top modelem (przynajmniej u nas) Seria 4 praktycznie znikła z oferty - katalog konczy się na 3. Nie bez powodu

Tak samo robi SONY. lepiej srzedać 100szt tanich modeli niż 1szt. ES którą trzeba opracować, wdrożyć i wypromować. A wszystko kosztuje

Nikt nie wyłoży 8-10 koła w ciemno. No i ilu takich się znajdzie w dzisiejszych czasach?...

Mi też brakuje rasowej elektroniki serii ES ale swiat się zmienił. Dzis masz kupować tanio ale za to często. Technologia cyfrowa okazała się zbawieniem dla producentów elektroniki ponieważ pozwala drastycznie obniżyc koszty produkcji bez zauważalnego spadku jakości. Dlatego możesz dzisiaj kupić BD za 300zł i cieszyc sie taką samą jakością AV jak z urządzen 10-20x droższych. Pomijam względy estetyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki eM! za zestawienie , znalazłem najważniejsze różnice. Mam jednak zastżerzenia :angry2: do jakości jaką Sony prezentuje przy porównaniu produktów.

Przy TV sprawa wygląda zupełnie inaczej. Wystarczy kilka razy kliknąć i wszystko jak na dłoni: porównywarka TV Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy nie kupic w ramach promo. jw., ale intuicja podpowiada mi, ze w stereo jednak lepiej zagra rx-v673

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakież to "bezprecedensowe" funkcje łączności bezprzewodowej posiada ten wzmacniacz ?

Co najmniej rok temu (2011) pojawiły się wzmacniacze (np Pioneer) które nie tylko obsługują Airplay (tylko dla Apple) ale również Streaming przez DLNA dla wszystkich urządzeń z Androidem na pokładzie oraz wszystkich innych które potrafią strumieniować UPnP.

Sony wymaga do działania sieci (routera) ,a Pioneer może działać w sieci lub przyjąć strumień bezpośrednio .

Sony radzi sobie po sieci z Wav ,mp3,wma,aac, flac ,ciekawy jestem czy poradzi sobie z aac oraz flac gdyby wyłączyć downsampling który zazwyczaj standardowo jest aktywny w serwerach muzycznych (np w mezzmo).

Oczywiście zdaję sobie sprawę ,że Sony oraz Pioneer stoją na troszeczkę innych półkach cenowych oraz jakościowych ,mimo wszystko ograniczenie łączności bezprzewodowej tylko do systemu Appla w czasach gdzie większość ludzi posiada smartfony oraz tablety na Androidzie jest w mojej skromnej opinii kpiną .

Dzisiaj byle jakie mini wieże za niecały tysiąc złotych posiadają pełne wsparcie urządzeń bezprzewodowych i w porównaniu do "bezprecedensowego" Sony robią na tym polu cuda na kiju. Na co czeka Sony i jaką politykę wprowadza ? nie mam bladego pojęcia ,w każdym razie nie sądzę by dymanie zwykłego Kowalskiego było receptą na kryzys.

Piętnaście lat temu miałem przyjemność obcować z dwoma ES/ami a były to czasy kiedy wystarczyło usłyszeć kilka dźwięków a już było wiadomo ,że to SONY.Niestety od tamtej pory wiele się zmieniło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani podpowiedzcie mi proszę, czy jakas wymierną różnice odczuję (w odsłuchu) przesiadając sie z wysłużonego Pioneera VSX-D511 na to cudo Sony ? Głosniki B&W 602S3 - obecnie mam wrażenie że mój ampli nie ma siły rozruszać tych membran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pioneek byl niezly ale kiedys to juz przezytek.przede wszystkim przejdziesz w swiat dzwieku hd i 3d.ale przy tych glosnikach jak ma byc sony to lepiej z serii es tylko to juz wiekszy wydatek.musialbys zabrac tez glosniki i odsluchac .duze nie sa takze mozna je spakowac.jezeli zalezy tobie na kosztach to ampli sony str-da2400es idzie dostac w dobrej cenie.nie ma on co prawda 3d i internetu ale typowo by cieszyc sie dzwiekiem hd wystarczy.nie zla sekcja stereo.solidna konstrukcja nigdy jescze mnie nie zawiodla.w kinie super

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale dla mnie internet (najlepiej po wifi) "is a must" bo mam sporo gratow dlna i nie chce tego pchac przez wlaczony tv. Tyle ze ta cena iboodowa kusi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam też jestem ciekaw jak to gra, głównie w stereo. Wiem ze w KD nie ma zbyt dużych wymagać i sprzęt powinien dać radę jak będzie miał co napędzać. Trochę dziwi kwestia 2 strefy, że podobno jest to tylko zwrotnica, która puszcza sygnał, który następnie musi być obrobiony przez wzmacniacz. Nie wiem do czego takie rozwiązanie może się przydać. Postaram się gdzieś przetestować ten sprzęt, może będą mieli go gdzieś w MM z głośnikami ustawiony. Cena 1,7k z promocji, powiem była bardzo atrakcyjna jak za ten sprzęt. Szkoda że tylko dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jest to moj pierwszy post na tym forum, jednak sledze wasza stronke juz od kilku lat i zawsze odnajdywalem odpowiedzi na nurtujace mnie pytania. Tym razem jednak prosze o pomoc. Czesciowo sprawe zalatwil juz "fitarkus", jednak czy mozna dokladniej?? Chodzi o funkce AirPlay streaming przez DLNA w amplitunerach, a dokladniej w tym http://www.pioneer.pl/pl/products/42/98/405/VSX-827-K/page.html

Moje pytanie brzmi... czy ten ampli ma wbudowane WiFi czy jakas inna antene po ktorej odbywa sie streaming czy trzeba dokupic jakis dodatkowy "dynks"?? Zalezy mi na puszczaniu muzy bezprzewodowo, nie chce podlaczac ampli kablem do routera (jest zbyt daleko).

Czy moze ktos wyjasnic mi jak to dokladnie dziala, bo widze ze ten ampli Sony ma wyszczegolnione w specyfikacji WiFi i wielka antene. wszystkie inne amplitunery z ta funkcja tego nie maja :-) Ale zmulilem...

Dzieki za ewentualna pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij instrukcję obsługi do tego wzmacniacza ,tam zapewne jest informacja na temat dodatkowych akcesoriów.

Oba moje wzmacniacze SC-LX75 oraz obecny SC-LX76 posiadały na wyposażeniu mały zewnętrzny router który podpina się pod LAN wzmacniacza oraz dodatkowo pod jego USB.

Jak to działa niestety nie sprawdziłem bo mam wzmaka podpiętego bezpośrednio do domowego routera.

Podejrzewam ,że mini router może pracować jako most, klient ,lub normalny router co umożliwi zintegrowanie go z istniejącą strukturą Twojej sieci bez większych problemów.

Jak działa AirPlay i streaming przez DLNA ? REWELACYJNIE !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...