Skocz do zawartości
Gmeru

Amplituner Sony STR-DN1030: prawdziwy dźwięk kinowy i bezprecedensowe funkcje łączności bezprzewodowej

Rekomendowane odpowiedzi

News7.2-kanałowy amplituner o dużej mocy do domowych zestawów rozrywkowych — po raz pierwszy na świecie z technologiami Wi-Fi i AirPlay.

• Szczegółowy, wierny dźwięk do filmów
• Strumieniowa transmisja multimediów dzięki wbudowanym technologiom AirPlay i Wi-Fi®
• 5 portów HDMI do łatwego podłączania różnych urządzeń HD

displaymediaashx.jpg



Firma Sony wprowadza do oferty nowy 7.2-kanałowy amplituner STR‑DN1030. Urządzenie zapewnia kryształową czystość reprodukcji ścieżek dźwiękowych do współczesnych filmów, pełnię zakresu dynamicznego oraz imponującą moc 120 watów na kanał. Cechuje się stylowym wyglądem oraz solidnym wykonaniem. Nowy model Sony jest ponadto pierwszym urządzeniem tego typu wyposażonym w technologię łączności bezprzewodowej, a lista jego cech i funkcji obejmuje między innymi 5 portów HDMI, system cyfrowego dźwięku kinowego HD oraz zaawansowany system automatycznej kalibracji DCAC (Digital Cinema Auto Calibration).

Stworzony do filmów

— Amplituner STR-DN1030 został zaprojektowany tak, by umożliwić słuchanie ścieżki dźwiękowej zgodnie z zamysłem jej twórców — wyjaśnia Naoto Yoshioka, starszy menedżer produktu w dziale Home Audio Video w Sony Europe. — Za zapewnienie prawdziwie kinowego brzmienia odpowiada technologia HD Digital Cinema Sound, opracowana przez nasz zespół z Sony Pictures na podstawie szczegółowych badań akustyki sal kinowych Hollywood. Wytwórnia Sony Pictures zdobyła 12 Oscarów w kategorii „Najlepszy film”, co świadczy o umiejętności nadawania filmom znakomitej oprawy dźwiękowej.

Pierwszy na świecie bezprzewodowy amplituner wielokanałowy

Model STR-DN1030 stanowi prawdziwą innowację wśród amplitunerów wielokanałowych: jako pierwszy na świecie jest wyposażony w funkcje łączności bezprzewodowej. W rezultacie nagrania z telefonu iPhone®, iPoda® lub iPada® można z łatwością transmitować przy użyciu technologii AirPlay i wykorzystywać wbudowaną sieć Wi-Fi® do odtwarzania muzyki i filmów z komputera, tabletu bądź innego urządzenia podłączonego do sieci.

Każdy szczegół każdego dźwięku

Amplituner STR-DN1030 gwarantuje szczegółowość i kryształową czystość reprodukcji wszystkich elementów ścieżki dźwiękowej, od najcichszych szeptów po potężne eksplozje. W uzyskaniu optymalnych efektów przestrzennych w kinie domowym, niezależnie od sposobu rozmieszczenia głośników, pomaga zaawansowany system automatycznej kalibracji DCAC (Digital Cinema Auto Calibration).

Brzmienie skrojone na miarę

Aby słuchanie sprawiało jeszcze więcej przyjemności, użytkownik ma do wyboru szereg trybów brzmienia, takich jak Klub jazzowy czy Sport. Melomanów zainteresuje z pewnością specjalny tryb rekonstruujący niezwykłą akustykę Filharmonii Berlińskiej.

Styl, potencjał i łączność

displaymedia2ashx.jpg


Jak przystało na markę Sony, model STR-DN1030 to nie tylko dzieło sztuki inżynierskiej, lecz również elegancko wyglądający i solidnie wykonany element domowego wnętrza. Amplituner pozwala w łatwy sposób wybierać szereg zaawansowanych ustawień. Imponuje też zestawem łączy, wśród których znajdziemy pięć wejść HDMI, jedno wyjście HDMI, wejście USB 2.0 oraz — po raz pierwszy w amplitunerze wielokanałowym — łącza bezprzewodowe Wi-Fi i AirPlay. Dzięki zgodności z aplikacją Sony Media Remote, do sterowania urządzeniem można użyć także smartfonu lub tabletu.




amplisonydane1030.jpg



Cena około 2280 zł

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Ci wszystko wyjaśni :)

Rzut oka na [beeep]sko też dużo pokazuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie juz sam fakt, ze Sony chce za 7.2 tak malo (i to pewnie cena sugerowana) powinien mi dac do myslenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda smokowicie. Akurat taka firma jak Sony zdaje sobie sprawę, że ten rynek jest dość mocno przejęty przez Onkyo i innych graczy. Wątpię by po cenie warto było oceniać ten sprzęt. I nie sądzę by był gorszy od analogicznie tanich Onkyo a jest duuuużo lepiej wyposażony.Tylko gdzie to odsłuchać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest w cenie onkyo 609 i denka 1912 nie sa to jakies wymiatacze ale watpie by je przebil.kupilem siostrze ostatnio sony str dh-820 i tragedii nie ma ale szalu tez nie robi.dla ludzi ktorzy chca posluchac troche muzyki w lepszym wydaniu niz na zintegrowanych zestawach jak i obejrzec film w lepszym wydaniu niz zestawy" all in one" bedzie dobrym rozwiazaniem.do serii es nie ma co porownywan w stereo a w kinie specyfika taka sama.tylko wiecej powera na korzysc es

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Ci wszystko wyjaśni :)

Rzut oka na [beeep]sko też dużo pokazuje :D

aha Mobor kiedys polecales mi za optymalna cene zakupienie denona bdp-1611 i zakupilem i stwierdzam ze lepiej dolozyc kilka stowek niz brac te plastiki od producentow wielobranzowych.jak go porownalem do bd-s490 to chwycilem sie za glowe jak to jest roznica obrazu i dzwieku szczegolnie o dvd mi chodzi bo bd jest roznica ale juz nie tak mocno zauwazalna.takze tak troche z innej beczki temat wyciagnalem za co przepraszam bo bohaterem jest nasz dn-1030.pozdr Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest test tego urządzenia w Home Cinema Chocie 9.2012 ocana 4/5 porównują go do yamahy 573 i onkyo 717. minusy to brak obsługi FLAC z USB, goły UI, PLUSY WFI I AIRPLAY obsługa audio po lanie(czyta flac) bogate efekty audio:) oraz dobra auto kalibracja.

Edytowane przez vandel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerga

Ciesze sie ze jestes zadowolony tylko uważaj na tego Denona. Wiem ze go polecałem ale niestety np moj egzemplarz padł po 3 miechach (uwalił się w nim napęd), do tego nie czytał filmów AVCHD 2.0 (ale to można wybaczyć bo w momencie premiery tego klocka tego formatu jeszcze nie było) Teraz uderzyłem w Pasikonika 320. Z wyglądu/budowy/pilota - megaporażka w porównaniu do Denona.... No, ale to jest jedyny sprzet jaki odtwarza AVCHD 2.0 (na czym mi bardzo zależało)

W klocki za ponad 3k już sie pakować nie będę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ogladalem ale doszly mnie sluchy ze Panasie rzadza jezeli chodzi o bluraye z firm wielobranzowych.a ten denon wyszedl mnie ponad 1000zl oczywiscie nie w Polsce.AVCHD czyta tez moj poczciwy i caly czas rewelacyjnie sprawny sony bdp-s560 moim zdaniem najlepsza pod wzgledem obrazu i upscalingu seria plastikowych BD od soniaka.ostatnio z aktualizowalem bdp-s490 i pojawily sie radia internetowe jest ich mnostwo co pozwolilo mi sie oddalic od zakupu nowego ampli

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myl AVCHD z AVCHD 2.0

2.0 na razie czytają TYLKO Panasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa ja juz za tymi plikami nie nadązam.bo jade tylko na orginalach i nie pamietam juz kiedy odpalilem poczciwego divixa albo mp3 lub inne pliczki.musze nadrobic troche zaleglosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

avchd 2.0 nie ma nic wspolnego z piractwem

nagrywają w tym kamery 3D a takową posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak to sie oglada tak jak krecisz samemu jestem ciekaw tego efektu?a tak nawiasem igrzyska mialy byc 3D!!!

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt 3D z kamery jest fenomenalny. Na pewno nie ma porównania ze sztuczną interpolcja 3D z 2D na poziomie telewizora

Efekt głębi jets rewelacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt 3D z kamery jest fenomenalny. Na pewno nie ma porównania ze sztuczną interpolcja 3D z 2D na poziomie telewizora

Efekt głębi jets rewelacyjny

bo powiem Tobie ze bylem kiedys w kinie na filmie legendy sowiego krolestwa 3d a niedawno na avengersach 3d i juz raczej na film 3d do kina sie nie wybiore.jest tak kiepskie 3d w kinie ze to 3d co jest w telewizorach zabija kino strzalem w glowe.bylem tez w kinie w anglii na 3D i tez to samo-czyli lipa.wiec stwierdzilem jak mam ogladac 3d to w telewizorze bo tam cos sie dzieje.kempel sobie kupil kamere 3d musze sie do niego wybrac!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[media=]http://www.youtube.com/watch?v=zyzlzfDbUHQ&feature=related[/media]

Może kogoś zainteresuje prezentacja w formie filmu. W USA cena 500$

problemem Sony bylo lekkie zacofanie jezeli chodzi o multimedialnosc ale zblizyl sie do konkuerencji i nowa seria apmli juz nie jest taka slaba.ale za duzo kombinuja zeby zarobic bo amplitunerow w tej wlasnie obudowie czyli str-dn jest juz chyba z 5 i mocowo prawie sie nie roznia a do kazdego dokladaja 1 rzecz co jest troche bzdura zamiast zrobic 3 apmli rozniace sie dosc znacznie moca i cos dodaac do kazdego to oni kombinuja i wypuszczaja 3 tys modeli. Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo powiem Tobie ze bylem kiedys w kinie na filmie legendy sowiego krolestwa 3d a niedawno na avengersach 3d i juz raczej na film 3d do kina sie nie wybiore.jest tak kiepskie 3d w kinie ze to 3d co jest w telewizorach zabija kino strzalem w glowe.bylem tez w kinie w anglii na 3D i tez to samo-czyli lipa.wiec stwierdzilem jak mam ogladac 3d to w telewizorze bo tam cos sie dzieje.kempel sobie kupil kamere 3d musze sie do niego wybrac!!!

Czy na pewno byleś w kinie na projekcji 3D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bylem, avengers 3d ,poznan canema city jedno z najlepszych w polsce jezeli chodzi o dzwiek i wyswietlanie obrazu.konkretny obiekt.i szalu to 3d na mnie nie robi.bylem tez multikinie i cieniutko

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem Sony bylo lekkie zacofanie jezeli chodzi o multimedialnosc ale zblizyl sie do konkuerencji i nowa seria apmli juz nie jest taka slaba.ale za duzo kombinuja zeby zarobic bo amplitunerow w tej wlasnie obudowie czyli str-dn jest juz chyba z 5 i mocowo prawie sie nie roznia a do kazdego dokladaja 1 rzecz co jest troche bzdura zamiast zrobic 3 apmli rozniace sie dosc znacznie moca i cos dodaac do kazdego to oni kombinuja i wypuszczaja 3 tys modeli.

Zgodzę się z Tobą. Z jednej strony wszystko jest tam gdzie powinno być ale nie ma szału w tych pieniądzach. Przede wszystkim brakuje multimediów które ostatnio coraz szybciej się rozwijają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na miejscu sony wprowadzilbym jeden model ampli stereo,po drugie 3 modele tanszej serii ampli KD,po trzecie 2 modele ampli serii ES czyli tak jak jest obecnie.odtwarzacze BD dwa rodzaje jeden wi-fi drugi 3d+wi-fi.powrocilbym do produkcji wzmacniaczy stereo i wprowadzilbym 3 modele tanszy, sredni ,i klasy ES.odtwarzacze cd dwa rodzaje tanszy i klasy ES.eee tam ile ja bym tam zmienil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno bym chcial zeby na naszym kochanym forum przybyly na test kolumny glosnikowe sony serii Es na razie dostepne tylko w japonii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym wyjściem z sytuacji byłaby, jak mówisz, zmniejszona i bardziej zrużnicowana produkcja a możliwością dokupienia jakiegoś akcesorium w cenie różnicy cen wyższego i niższego modelu. Np model podstawowy ampli za 1000zł model wyżej za 2000. Do tego akcesorium dające możliwości rozbudowy niższego modelu do wyższego za 1000zł. Dla mnie super sprawa, gdy po jakimś czasie brakuje mocy. Pytanie tylko jak odbiłoby się to na jakości dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym wyjściem z sytuacji byłaby, jak mówisz, zmniejszona i bardziej zrużnicowana produkcja a możliwością dokupienia jakiegoś akcesorium w cenie różnicy cen wyższego i niższego modelu. Np model podstawowy ampli za 1000zł model wyżej za 2000. Do tego akcesorium dające możliwości rozbudowy niższego modelu do wyższego za 1000zł. Dla mnie super sprawa, gdy po jakimś czasie brakuje mocy. Pytanie tylko jak odbiłoby się to na jakości dźwięku.

mysle ze takie rozwiazanie byloby najlepsze.za konkretna cene dostajesz konkretne wyposazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...