Skocz do zawartości
Fantom

Porównanie przed zakupem (Sony,Philips,LG)

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno teściowie postanowili zmienić swój wysłużony telewizorek CRT (Philips 29').

Powody: za duży, za ciężki, za dużo prądu bierze, brak tunera DVB-T, itd.

Zdali się na mój wybór ... nie mogę ich rozczarować ... sami rozumiecie :)

Jaki ma być nowy tv:

- LCD 40-42 cale (co prawda około 3,5m do kanapy ale na większy ich już nie namówię ... i tak uważają że to będzie kolos)

- oglądany będzie przez cały dzień (są na emeryturze),

- dobry odbiór DVB-T (na razie jedyne źródło programów i pewnie długo tak zostanie),

- odtwarzanie różnych formatów video (lubią oglądać filmy i zdjęcia wnucząt: MKV, ASF, M2TS, AVI, MPG ). Oczywiście full HD (bitrate do 20Mb/s). Odtwarzanie z dysku USB (500GB, NTFS).

- szybkie i ładne oglądanie zdjęć

- fajnie jak by miał 3D (to takie chciejstwo na przyszłość, bardzo im się podoba i chcą mieć taką możliwość).

Zrobiłem małe rozeznanie rynku i w założonym budżecie (do 2500 zł) wybrałem:

1) LG 42LW4500 (około 2300 zł)

Zalety:

- najtańszy

- dobrze odtwarza multimedia

- pasywne 3D i 7 par okularów w komplecie, przyda się gdy rodzina się zwali

- podobno "rewelacyjny" konwerter 2D->3D ... ? Wiem że to ciekawostka ale jeśli daję radę to czemu nie :)

Wady:

- zdaje się najgorszy obraz 2D spośród tej trójki (z drugiej strony chyba i tak nikt tego nie zauważy)

- brak funkcji sieciowych (ale nie będzie to wadą bo internetu w domu brak)

2) Philips 42PFL4307h/12 (około 2400zł)

Zalety:

- niezły obraz

- dobrze odtwarza multimedia ? (pewny nie jestem)

- pasywne 3D (tanie okulary więc można dokupić parę sztuk)

- nagrywanie z tunera na dysk po USB

- rozbudowane funkcje sieciowe (raczej nie będą wykorzystywane)

Wady:

- ?

3) Sony KDL-40EX720 (około 2500zł)

Zalety:

- zdecydowanie najlepszy obraz 2D

- nagrywanie z tunera na dysk po USB

- rozbudowane funkcje sieciowe (raczej nie będą wykorzystywane)

Wady:

- kiepsko z odtwarzaniem z USB (to poważna wada dla nich). Wiem, że można dokupić jakiś media player ale to dodatkowe pudełko i dodatkowy pilot. Chcę tego uniknąć.

Pomóżcie z wyborem. Będę wdzięczny za każdą opinię i uwagę.

Może podpowiedzą coś użytkownicy tych telewizorów.

Jestem oczywiście otwarty na inne modele tv. Byle nie za drogo i spełniały zadane przez mnie kryteria.

Plazma raczej odpada. Dużo będzie oglądania w dzień, no i dosyć istotny dla nich jest pobór prądu (wiadomo trochę więcej niż LCD ... tak wiem, że to nie do końca prawda ale ciężko polemizować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przed zakupem porównaj najpierw bezpośrednio obraz z plazmy i LCD . Weź po prostu swój jakiś odtwarzacz DVD i wymuś na sprzedawcy zgodę na podłączenie i test , aha weź także swój film.

Edytuję : ze względu na obraz to możesz kupić w ciemno ten model :

http://www.electromarket.pl/Plazma_PANASONIC_TX_P42G30E_Czarny-105432_8,520.html?gclid=CM_1iIDSjbECFUFG3wod6yZ8IQ

Naczytałem się na Audiostereo .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem porównaj najpierw bezpośrednio obraz z plazmy i LCD.

Edytuję : ze względu na obraz to możesz kupić w ciemno ten model :

http://www.electroma...CFUFG3wod6yZ8IQ

Naczytałem się na Audiostereo .

To plazma ... oglądana w słoneczny dzień (a pokój jest po stronie południowej) ... jednym słowem odpada. No i nie ma 3D (a bez tego mnie zamordują) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ze bedzie monotonnie ale na serio z tych podanych to ja bym kupil exa. Czemu? Lg pasyw dla mnie odpada a philips niziutki model. Od 5000 zaczyna sie cos dziac.... Ex to tak poziom 6000. W tym przedziale to wbrew pozorom wielkiego wyboru nie ma. No i bravia ma bezprzecznie najlepszy internet z tej 3: tvn tvp i ipla.

Tylko jedno ale: zalezy ci na kasie aaa.... Okulary sony tez kosztuja.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę szkoda że budżet tak mocno ograniczony, za ~3200zł lepiej byłoby zdecydowanie brać 40HX750 z uwagi na lepsze 3D, EX720 w tym nie jest za wybitny.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem, że biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie jakość obrazu to zdecydowanym liderem jest Sony.

Jednak jest to aktywne 3D czyli:

- drogie okulary (dodatkowe koszty)

- oglądać go będą starsi ludzi (robiłem już z nimi test 3D i ... migotanie = ból głowy, w pasywnych panelach natomiast nie widzą ciemnych linii czyli jest ok)

- multimedia niewystarczające ... trzeba by dokupić jakiegoś Media Playera a to dodatkowy koszt, dodatkowa skrzynka, dodatkowy pilot.

W swoich ocenach musicie brać pod uwagę to, że są to starsi już ludzie.

Gdybym kupował dla siebie to Sonny ale ... tutaj nie jestem pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migotanie ? przecież ono jest znikome w takim HX750,850 miałeś włączony tryb MotionFlow dla 3D ? bo to podstawa żeby nie bylo migotania.

Kolega nie tak dawno kupował EX720 wlasnie dla starszych osób dziadków, ale oni z koleji w ogóle nie mają zamiaru oglądać 3D, mają problemy ze wzrokiem, z tego co wiem z samego TV są bardzo zadowoleni.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem, że biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie jakość obrazu to zdecydowanym liderem jest Sony.

Jednak jest to aktywne 3D czyli:

- drogie okulary (dodatkowe koszty)

- oglądać go będą starsi ludzi (robiłem już z nimi test 3D i ... migotanie = ból głowy, w pasywnych panelach natomiast nie widzą ciemnych linii czyli jest ok)

- multimedia niewystarczające ... trzeba by dokupić jakiegoś Media Playera a to dodatkowy koszt, dodatkowa skrzynka, dodatkowy pilot.

W swoich ocenach musicie brać pod uwagę to, że są to starsi już ludzie.

Gdybym kupował dla siebie to Sonny ale ... tutaj nie jestem pewny.

Kasa kasa czyli coś czuje, że zostaje Ci LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kasa jest ważna ...

Sony to 2500 zł + (dodatkowe) 2 pary okularów = 2800 zł

LG to 2300 zł (7 par w komplecie)

Liczyłem, że mnie odwiedziecie od LG'ka :)

Jednak im więcej czytam tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie jest taki zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 47LW4500 i wcale nie jest aż taki zły, zarówno w SD jak i w HD- wszystko zależy od odległości siedzenia (wiem, że nie jest to 42LW4500). Brak funkcji sieciowych, no cóż, mnie zupełnie nie przeszkadza, od tego są inne ustrojstwa.

W porównaniu z 40HX720 dla mnie LG jest zdecydowanie lepsze w oglądaniu 3D, lżejsze i niemęczące oczu okulary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No całkiem, całkiem.

Tylko cena 2600 zł (z przesyłką), brak okularów (czyli dodatkowa 100 zł za parę sztuk), kiepsko sobie radzi z MKV (tak piszą w recenzji).

Tak szczerzę to recenzja mnie trochę zniechęciła. Wygląda na typowy artykuł reklamowy w którym autor nie może znaleźć żadnych konkretnych pochwalnych "ochów" na recenzowany tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/te...2464976200.html dobra cena zawsze można jeszcze ponegocjować, tylko jakies ubrudzone opakowanie :)

Ja wiem że to okazja ale z kosztami przesyłki + okulary aktywne + jakiś HD player (żeby oglądać filmy) wyjdzie pewnie z 3.5tyś zł ... 50% powyżej budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że okulary to takie "chciejstwo" na przyszłość więc nie musisz kupować całego zestawu od razu. Player też możesz zostawić na przyszłość a moim zdaniem lepiej zainwestować w lepszą bazę - czyli lepszy TV. W HX750 masz już full opicji internetowych i jest on jak dla mnie bardzo przyszłościowym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że okulary to takie "chciejstwo" na przyszłość więc nie musisz kupować całego zestawu od razu.

Fakt ale w tym LG jest 7 par od razu :)

Player też możesz zostawić na przyszłość a moim zdaniem lepiej zainwestować w lepszą bazę - czyli lepszy TV.

No właśnie podstawową sprawą jest odtwarzanie zdjęć i filmów z kamery/aparatu.

To są starsi ludzie i uwielbiają oglądać swoje wnusie :)

W HX750 masz już full opicji internetowych i jest on jak dla mnie bardzo przyszłościowym TV.

Tylko oni (cały czas piszę o teściach) nie mają i raczej nie będą mieli internetu.

Już obsługa zaawansowanego technicznie TV jest dla nich problemem.

Na marginesie. Kupili za moją namową LG'ka i są zachwyceni.

Porównaliśmy wszystkie trzy modele w Media Expercie (obsługa była tak miła, że nawet pozwoliła mi wetknąć swojego pendrive'a).

Philips miał niezły obraz ale multimedia = 0. Wyświetlał tylko avi'ki a to za mało.

Sony oczywiście pokazał pazur (jakość obrazu) jednak multimedia daleko w tyle za LG'kiem.

LG jakością może troszkę ustępuje dwu pozostałym (chociaż naprawdę nie ma się czego wstydzić). Jednak odtworzył 10 na 11 filmów jakie mu podałem (w jednym zabrakło dźwięku DTS ale o tym każdy wie).

Kupiliśmy model LG 42LW5400 za 2490 zł. Różni się od modelu LG 42LW4500 cieniutką i niebłyszczącą ramką. Zdecydowanie podobał się najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy model LG 42LW5400 za 2490 zł.

To niestety stary model z 2011 roku.

http://www.ceneo.pl/.....pl/16396307 Nowy model 42LM620S (z 2012 roku) i kosztuje tylko 200 zł więcej (około 2700 zł).

Ramkę ma podobnej grubości.

Różnice w stosunku do 42LW5400 :

- dekoder dźwięku DTS z USB (ważne przy plikach MKV i filmach 3D)

- regulacja głębi efektu 3D, kąta oglądania itp. możliwości

- obsługa HbbTV

- otwarta pełna przeglądarka internetowa

- większość sklepów dodaje do TV adapter Wi-Fi oraz pilot Magic Remote (nowy model z rolką do przewijania stron w Internecie)

- wbudowany tuner satelitarny DVB-S

- lepsze czytanie plików multimedialnych (najnowsze kodeki)

- możliwość zmiany koloru czcionki napisów

- masa treści do oglądania online (bardziej rozbudowane Smart TV i serwis 3D World z filmikami trójwymiarowymi online)

- 3 x USB (to bardzo ważne)

- 4 x HDMI (wersja 1.4)

- nowy model okularów 3D (lepsze pole widzenia w nich)

- niższe zużycie prądu

- przy nowym modelu aktualizacje pociągniesz przez jakiś czas (rok, półtora), a przy starym modelu to już zero aktualizacji

- obsługa myszek i klawiatur (przewodowych i bezprzewodowych) podłączanych przez USB (serfujesz po Internecie jak z peceta)

- możliwość dokupienia kamery do Skype

- funkcja DVR (nagrywanie programów z cyfrowej TV przez USB bezpośrednio na pendrive`a lub dysk twardy)

- możliowść sterowania telewizorem za pomocą smartfona

- zainstalowana aktualna wtyczka Flash (oglądanie filmów online w Internecie i na Youtube)

- Dual Play Ready (bajer dla graczy)

- Ipla : darmowy dostęp do tysięcy plików video (seriali, sportu, muzyki i rozrywki)

- w drugiej połowie roku ma być doinstalowany TVN Player (kobiety lubią te badziewiaste produkcje TVN-u) ;)

Edytowane przez lutytur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ... gdybym wiedział ....

Tak czy inaczej obawiam się, że cena była by już zaporowa. Za ten model to raczej bliżej 2800 zł (przesyłka) a to o 300 zł więcej.

Chociaż w sumie z tych wszystkich nowości przydatne były by jedynie: DTS, lepsze kodeki i DVR. Pozostałe rzeczy kompletnie zbędne.

No ale napalili się i chcieli w końcu coś kupić.

Jak na razie wszyscy zadowoleni.

Pozamiatane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta: Nigdy nie kupuj Sony, czas tej firmy już przeminął produkuje porównywalny sprzęt do konkurencji, ale o 50% droższy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat po kilku miesiącach wrócił więc i ja tu się udzielę, a raczej zadam kilka pytań. Ostatni post mnie niejako sprowokował z tym Sony. W innym dziale podałem preferencje czego oczekuję i mi doradzono Sony 40HX755, już można rzec napaliłem się na niego pomimo tego że wcześniej byłem zaoferowany Philipsem 42PFL6007, jak też LG 42LM660S ostatnio mi spodobał, ale czytam gdzie się da recenzje, testy, wrażenia użytkowników i znów jestem skołowany. "Można rzec kup sobie chłopie i nie marudź". :unsure: Wiele jest firm które oferują ciekawe modele telewizorów, ale każdy odbiega w czymś od siebie i teraz jaki wybrać żeby zadowolił mnie i rodzinę. Sony - to fakt w czym on lepszy od innych?

Tak jak kolega @XXnorA napisał:

czas tej firmy już przeminął produkuje porównywalny sprzęt do konkurencji, ale o 50% droższy!

Nie wiem czy czas tej firmy przeminął, ale to że droższy to fakt choć taki przykład porównując te modele co podałem zbliżone parametrami do siebie, a cena Sony jest naprawdę dziwnie zawyżona i nawet okularów nie raczą dołączyć, a LG nawet 4 sztuki. I niech mi nikt nie mówi że Sony to Sony - renoma, co mi po renomie jak mogę mieć za mniejsze pieniądze więcej i być w pełni usatysfakcjonowany. Jeszcze spotkałem się z innymi stwierdzeniami, że tylko dla mnie liczy się Sony, ale też że liczy się tylko Panasonic - jeden i drugi Japończyk, ale też Koreańczycy dobry sprzęt produkują - Samsungi konkurują z LG i innymi firmami. No i teraz Philips zabłysnął ze swoim ambilightem - niby to taki bajer, ale niektórych przyciąga, a i same matryce nie są gorsze. To w końcu jak jest, co wybierać? Może "nieśmiertelny" Sony, pomimo że czasami "trąci myszką" porównując z Samsungiem czy nawet Philipsem, a ostatnio nawet zacząłem przyglądać się neoplaźmie Panasonic'a też ciekawe modele, ale plazma więcej "pożera" energii w porównaniu do LCD - LED. I jak tu zadowolić się co wybrać. Co bym nie wybrał to będzie, jednak gdy już dokonam ostatecznego wyboru nie chciałbym sobie "pluć w brodę", że mogłem tamten model wybrać kilka złoty w kieszeni by zostało, większy ekran ze mniejsze pieniądze, więcej funkcji i dodatków. Niby jest wybór, ale co ostatecznie będzie to nadal nie wiem. Może ktoś równie był zdesperowany jak ja w końcu dokonał wyboru i teraz jest w pełni zadowolony z wybranego telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urgentino - raczyłeś chociaż przeczytać tutaj MEGA TEST porównujący 3 LED'y LG, Samsung, Sony i plazmę Panasonica ? Polecam lekturę http://hdtvpolska.co...panasonic-st50/

Wprawdzie nie ma tam HX750 a wyższy model, ale to daje mniej więcej obraz jak to wygląda.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika to ze Sony w LED'ach jest lepszym wyborem.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...