Skocz do zawartości
Pawlak

Czy nikomu to nie przeszkadza?

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem starą plazmę. Ale przyszedł jej czas. Wybrałem nowa lepszą super Panasonic TX-P42G30E

Odpaliłem filmy na BR i tu zgrzyt, obraz nie jest płyny przy scenach krajobrazu. Czasem widać efekt „teatru” Dwa tygodnie siedzę i grzebię w ustawieniach, albo obraz jest płyny ale ma cały czas efekt „teatru” albo nie jest płyny. Gdzie jest ta magia kina.

I czy to jest normalne w tych TV?

Czy jest jakaś Plazma co pokazuje normalnie filmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, właśnie wtedy, kiedy obraz jest super płynny, to masz wrażenie teatru, tak działa system Digital Reality Creation w Panasonicu. Natomiast jak ten system wyłączysz, to wtedy masz właśnie taki efekt, jak w kinie, czyli z delikatnym stroboskopem. Panasonic ten nie ma innego, pośredniego ustawienia. Ja przez 8 lat oglądałem TV właśnie z takim "teatrem" na kineskopowym Philipsie z systemem Digital Natural Motion, można się do tego przyzwyczaić i potem się tego nie zauważa. Chociaż przyznam, że przez pierwsze tygodnie, po przerzuceniu się na plazmę Pioneera, miałem problem w przyzwyczajeniu się do inaczej generowanego obrazu niż w Philipsie. Teraz nie mogę na Philipsie, który stoi w drugim pokoju, nic oglądać i dziwię się, że przez 8 lat znosiłem ten teatr i w ogóle mi on nie przeszkadzał. Ty przyzwyczaiłeś się do takiej płynności ruchu, jaką miałeś na swojej starej plaźmie i teraz ciężko Ci się przestawić na inną płynność w Panasonicu. Ale po pewnym czasie również "płynnie" przejdziesz do innej płynności w Panasonicu, chociaż pewności 100% nie mam, bo jest to sprawa indywidualnej percepcji każdego człowieka :-) Daj Panasonicowi szansę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w G30 powinien być tryb pośredni.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, jest stopniowany teatr, mi chodziło o coś pomiędzy trybem OFF, a trybem z włączonym IFC (niezależnie od stopnia teatru)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa techonologa a obraz skopany:) cóż trzeba mieć nadzieję że OLED tego nie będą miały:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.... i tak to jest. Podobnie jest w ST50/VT50. Nie ma trybu pośredniego. Na plazmie w sumie jak widać nie da się zrobić takiego trybu. Albo nadpłynność albo judder. Jak ktoś jest na to cięty to będzie cienko : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa techonologa a obraz skopany:) cóż trzeba mieć nadzieję że OLED tego nie będą miały:)

Będą mieć. Tak to niestety jest skoro filmy przez tak długi czas kręcone były w 24 FPS-ach. Albo judder albo teatr.

Trzeba czekać na filmy kręcone na wyższych obrotach tak jak nadchodzący wielkimi krokami Hobbit ^_^

Ale to powinno być już wprowadzone razem z rozdzielczością FULL HD a nie dopiero teraz :angry:

Edytowane przez enceladus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem starą plazmę. Ale przyszedł jej czas. Wybrałem nowa lepszą super Panasonic TX-P42G30E

Odpaliłem filmy na BR i tu zgrzyt, obraz nie jest płyny przy scenach krajobrazu. Czasem widać efekt „teatru” Dwa tygodnie siedzę i grzebię w ustawieniach, albo obraz jest płyny ale ma cały czas efekt „teatru” albo nie jest płyny. Gdzie jest ta magia kina.

I czy to jest normalne w tych TV?

Czy jest jakaś Plazma co pokazuje normalnie filmy?

No jak masz ustawione na judder to jest właśnie normalnie... bo tak kręcone są filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą mieć. Tak to niestety jest skoro filmy przez tak długi czas kręcone były w 24 FPS-ach. Albo judder albo teatr.

Albo Soniak i brak juddera a zarazem teatru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w starych Plazmach tego nie było. Ja wiem że nowe filmy będą miały po 59k/s ale. Ja chcę stary urkok TV:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam starą plazmę i nie ma tego czegoś.

Dlaczego dzieje się to teraz w nowych, czy to wina 3D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego niby w starych plazmach nie było :) bo chyba ktoś tu nie do końca łapie o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...