Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LG LED 3D 47LM765S VS Sony 46HX850 VS Samsung ES8000 VS Panasonic ST50

Rekomendowane odpowiedzi

a już miałem nadzieję że będę mógł wymienić swoją plazmę gt20.

no ale ten artykuł jest jakąś pomyłką w której autor sam nie wie o której generacji tv pisze (bo i źródła na które się powołuje nie ma).

najpewniej niedokładnie doczytał to co jest w poniższym artykule dokładnie opisane:

http://www.kinodomow...al.problem.html

z generacją #10 problem był głośny na forach a od serii #20 cisza.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z "innej beczki". Ostatnio w swoim HX850 testuję ustawienie Motionflow "wyraźny plus" i podświetlenie na 5. Ciekawe efekty, obraz jeszcze łagodniejszy i naturalny jeśli chodzi o barwy, głębokość czerni a jednocześnie rozdzilczość w ruchu wzorowa (lub jak wolą niektórzy referencyjna:-))! Nie wiem czy próbowaliście takich ustawień. Dodam, że podswietlenie na 5 w tym trybie jest mniej więcej równoważne 2 w trybach motionflow "łagodny" i "standardowy".

Oczywiscie tryb filmu masz wylaczony? Jak myslisz pobor pradu przy podswietleniu na 5 w trybie Wyrazny+ jest taki sam jak w porownywalnie takim samym podswietleniu na poziomie 2 i trybie standardowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tryb filmu wyłączony. Pobór prądu powinien być większy ze względu na wyższą wartość podświetlenia. To, że nie widzimy tej większej jasności wynika właśnie z wysokiego trybu Motionflow ale faktycznie wartość podświetlenia jest wyższa a więc pobór prądu także. Tyle, że te róznice są naprawdę niewielkie więc nie warto zawracać sobie tym głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede musial kupic sobie watomierz ;) Sprawdzalem ten wyrazny + jest ok, dla mnie to nawet łagodny/std + tryb film 2 wystarcza, plynnosc zalezy od materialu. Aczkowiek z tym ze przy podswietelniu na 5 jest to samo co w std na 2 to troche przesada obraz jest wyraznie ciemniejszy.

Wogole zauwazylem ze przy niektorych audycjach np na TVN HD obraz jest bardzo plynny nawet przy wylaczonym MF, nie ma roznicy wl/wyl. nie wiem od czego to zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawę płynności głównie widać na materiale 24p z dużym judderem, przy telewizji tradycyjnej różnic się nie dostrzega zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 24p to dobrze sprawdza sie wlasnie tryb filmu 1 bo do zwyklego sygnalu 25i to jak dla mnie za duzo tej plynnosci i uzywam samego MF. Tak jak mowie duzo zalezy od materialu, np jak leci jakis film w TV to MF duzo daje i widac roznice miedzy wyl a wl.

Co do poboru pradu to czy ja wiem czy takie male roznice sa, przy rozkreceniu podswietlenia 40' pewnie ciagnie ponad 100w a po zmniejszeniu tak zeby oczy sie nie wypalily chlopaki mowili ze kolo 60w jest do uzyskania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam 100W, pobór max tego modelu to 66W tryb "Standard" Dom. Przy normalnych ustawieniach pobór ~45W w tych granicach.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tryb Sklep "Żywy" wypala gałki oczne także nawet na to nie patrz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne dlatego przyjmuje ze z takim podswietleniem do ogladania wieczorem to kolo 60w ale nie mam miernika wiec strzelam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś mógłby doradzić jak wypada Sony 40HX850 w porównaniu z Philpsem 40PFL8007??

Dane techniczne obydwu TV znam, tylko zdecydować się nie mogę.

Za ewentualne informację dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral HX850 dla mnie ma swietny obraz.

Jeszcze wroce do plynnosci, panowie dlaczego przy niektorych audycjach w TV ktore sa nadawane z takimi samymi parametrami 1080i25 na jednych jest plynnosc idealna a na innych delikatnie gorsza? Niech beda juz te produkcje TVN Turbo HD np. Automaniak MF na standard i jest miod malina a np. jakis film na TVP HD czy Top Gear na BBC Knowledge HD juz nie ma tak idealnej plynnosci choc ustawienia TV i parametry sygnalu sa takie same wiec teoretycznie obraz powinien byc taki sam czy sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech beda juz te produkcje TVN Turbo HD np. Automaniak MF na standard i jest miod malina a np. jakis film na TVP HD czy Top Gear na BBC Knowledge HD juz nie ma tak idealnej plynnosci choc ustawienia TV i parametry sygnalu sa takie same wiec teoretycznie obraz powinien byc taki sam czy sie myle?

Zauważyłem, że niektóre kanały nadawane są jakby z jednego nadajnika. Nie znam się na tej kwestii telewizji więc nie chcę się wymądrzać tutaj (jeśli się mylę to poprawcie mnie). Często u mnie dzieję się taka rzecz, gdy jest silniejsza burza to kanały takie jak TVP1, BBC, NGC (tłumaczę sobie, że idzie to z jednego nadajnika) strasznie źle odbierają, natomiast TVN'y wszelkiej maści dają dobry obraz.

Zauważyliście podobne zjawiska u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojecia kolego, kanaly na satelicie sa na transponderach, jeden ma wieksza moc drugi slabsza a opisywane przez ciebie zjawisko to poprostu zle ustawienie anteny ktore skutkuje klatkowaniem obrazu przy opadach. TVP1 HD idzie z glownego tp. N ktory ma dosc dobra moc, BBC zalezy jakie bo HD i Knoledge HD nadaja z dosc slabego tp, NGC HD nadaje z tp. cyfry plus takze te kanaly nie nadaja z jednego nadajnika bo w przekazie satelitarnym nie ma nadajnikow jak w DVBT ;)

To nie ma znaczenia przy plynnosci, ja mam antene 100cm ustawiona tak ze chyba tylko jeden tp. ma jakosc sygnalu kolo 80% a reszta po 100% takze u mnie musi byc naprawde silna burza z niskimi chmurami abym stracil odbior.

Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry sygnału to jedno inną sprawą jest jakość tych materiałów jakie fundują nam poszczególne kanały. Jedne materiały HD, nie są równe drugim. TVN z tego co pamiętam nadaję właśnie bardzo dobre jakościowo materiały HD, a TVP robi to gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tu chodzi o płynność, a powód jest stary i wyjaśniony np. tu (w szczególności post 4):

http://hdtvpolska.com/topic/4251-czy-my-przypadkiem-nie-ogladamy-1080p-np-na-premiere-hd/page__p__35359__hl__cadence#entry35359

po prostu materiał wideo w 50 klatkach jak i materiał filmowy 24p jest nadawany jako 1080i50.

i inteligenty tv robi z tego albo 25 lub 50 klatek. jak zrobi 25 to masz kiepską płynność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm chwila bo czegos nie rozumiem, standardem 1080p jest pal 25, ntsc 30 albo 24p filmowy. Przyjmujac ze standardowo obraz nadawany jest z predkoscia 25 klatek przy progresywnym sygnale 1080 to aby uzyskac taka sama plynnosc przy sygnale z przeplotem tak jak sa nadawane kanaly przez satelite musi byc 1080i50 aby po zlozeniu 2 obrazow w calosc wszytko razem dalo znowu 25klatek wiec jakim cudem TV ma wyswietlac obraz 50 klatek skoro standardami sa 24, 25, 30 a to sa odp. 24p, 50i, 60i

Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fps 50 i 60 jest standardem przy nagrywaniu wideo (reklamy, "brazylijskie" i nie tylko seriale oraz hobbit :) ).

i wtedy przez satelitę na transponderze typu 1080i leci 50/60 "pół-klatek". masz lepszą płynność kosztem rozdziałki (tv robi deinterlacing "stratny")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze nie mam az takiej wiedzy aby polemizowac na tak zaawansowane dyskusje. Ja wiem tylko ze jest sygnal z przeplotem 1080i z predkoscia PAL 25 albo NTSC 30 klatek/s lub 1080p 24/25/30 Te wszytskie pull downy i deinterlacingi stratne czy bezstratne to dla mnie troche nie zrozumiale kwestie hehe.

Np. mam koncert na blu ray 1080i60, odtwarzacz blu ray likwiduje przeplot i wysyla 1080p/60 na TV czyli otrzymujemy obraz z predkoscia 30 klatek na sekunde a o co chodzi z tym odzyskiwaniem oryginalnego sygnalu przez TV?

Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś więcej o Sony KDL-65HX850 bo 55" to trochę dla mnie za mało i celował bym w ten model. Czy ktoś coś słyszał kiedy ma być dostepny?

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie jest w zapowiedziach, dlatego pytam czy ktoś wie coś więcej kiedy można się go spodziewać.

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakis błąd z tym 65HX850, bo na razie nigdzie nie widze jego oficjalnych zapowiedzi, oczywiście nic by nie stało na przeszkodzie aby taki ekran powstał bo nawet seria EX występuje w 60'' ale coś mi sie wydaje ze Sony uważa ze jak ktoś chce taki rozmiar u nich to będzie musiał sie szarpnąć juz na 65HX95X.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...