Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LG LED 3D 47LM765S VS Sony 46HX850 VS Samsung ES8000 VS Panasonic ST50

Rekomendowane odpowiedzi

Zmienię temat,jak macie ustawiony dźwięk w tym Sony? .Jak uzyskać optymalny dźwięk ,oglądacie z tym całym front Surround 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wypadałoby pisać takie rzeczy już w wątku o tym TV. Najlepiej uważam sprawdza się dźwięk Standardowy z lekkim podbiciem tonów niskich, front Surround, przestrzenny nie nadaje się zbytnio do dialogów i w ogolę brzmi dziwnie jak tego typu kombinacje za pomocą DSP.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko taki efekt widać tylko w specyficznych przypadkach. Ja to np. dostrzegłem na EX500 u mojej rodziny jak na przeciwko wiszą lampy. Jak jest wyłączony to widać takie rzeczy bo to przecież budowa LCD ; ) Ale podczas oglądania to ja nie wiem czy można zobaczyć tego typu efekty - chyba, że jest po prostu ciemny obraz a jakaś lampa wali w ekran itp.

Dokładnie tak. A z modeli o których mowa w tym wątku np. 46HX850 ma Panel OptiContrast, który rozprasza padające na niego światło. Poza tym tak jak to opisałeś - musiałaby być ciemna scena a światło ostro padać na ekran. W takim wypadku chyba każdy TV będzie miał tą "wadę" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki topowy telewizor ma dziś szybę matową... ile takich modeli jest Kiedyś... kiedyś to były matowe panele, które miały więcej innych wad.

Bardzo ciekawe stwierdzenia.Czemu to autor nie tłumaczy czemu mój Philips 9607 za 14,5 k ma taką matrycę?.Czyżby specjaliści z TPVision nie wiedzieli że w 2012 roku tv nie może mieć matrycy matowej - bo to wada?

Dla chętnych zdjęcia mojego wadliwego tv.

http://www.hifi-forum.de/viewthread-152-9837-23.html

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokładniej - nie napisałem, że matowa szyba to wada (napisałem, że miały więcej INNYCH wad). To raz. Dwa - nie napisałem, ze nie ma topowych modeli z matową szybą, tylko że jest ich bardzo mało. Kiedyś wszystkie telewizory miały matowe panele ale jednak po coś to zmienili... A ten znowu te swoje prowokacje Philipsowe zaczyna... oj chłopie, chłopie... Dodam, że znowu źle trafiłeś - w tym temacie także nie ma nic o Philipsach... Rozumiem, że bardzo cieszysz się swoim telewizorem ale to jeszcze nie powód, żeby w każdym wątku o nim pisac i wklejac linki ze zdjeciami.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że zanudzam Cię Philipsem.Tych wątków ze zdjęciami jest maxymalnie trzy na kilka tysięcy.Temat był o matrycach matowych to wkleiłem.KIedyś chciałeś zdjęcia tego Philipsa to są w linku.Sonego Hx850 znamy wszyscy .Myślę że Philipsem który jest trudno dostępny jest wielu zainteresowanych.W tym temacie Philips ma doborowe towarzystwo jest jeszcze prócz Sonego Lg Samsung oraz Panasonic.To nie jest żadna prowokacja.Tak to prawda cieszę się z posiadana tego tv pomimo matrycy matowej uważanej przez niektórych znawców tv w 2012 roku za wadę.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To PeterMac prosił o zdjęcia, nie ja. Skoro uważasz, że Philips to ciekawy temat, pisz w temacie o Philipsie - nie ma takiego to możesz założyć. Inaczej za chwilę zrobi się śmietnik i będziemy pisać o wszystkim, bez względu na temat.

cieszę się z posiadana tego tv pomimo matrycy matowej uważanej przez niektórych znawców tv w 2012 roku za wadę

Przez których??? Skoro to nie jest prowokacja...

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ciekawe, bo panasy wyświetlają sygnał 50Hz na 100Hz, więc z taką samą częstotliwością co 3D. Ciekawe z czego wynika brak phosphor laga i błędu 50Hz, czy z innej modulacji impulsów, czy może okulary blokują światło w momencie gdy subpiksele się wygaszają i pozostawiają smugę. ....

Test TX-PR50VT50 u Rosjan

http://translate.google.com/translate?sl=ru&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.ixbt.com%2Fdvd%2Fpanasonic-tx-pr50vt50.shtml

i trzy ciekawe tabelki:

2d.png

3d.png

Режим Частота кадров во входном сигнале, кадр/с ->60 50 24

Частота обновления 3Д = Авто ->................................60 50 48

Частота обновления 3Д = 100Hz ->..............................50 50 50

Частота обновления 3Д = Авто + 24p Smooth Film -> . — — 50/60

Частота обновления 3Д = 100Hz + 24p Smooth Film ->. — — 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tak trudno jest to sfotografować i wrzucić tu zdjęcie ?

Jak Ci słońce mocno daje po ekranie świecąc centralnie w ekran to możliwe ze będą tego typu odbicia ala właśnie tęcza, ale zeby cos takiego występowało musi być na prawdę baardzo mocne świecenie światła w ekran, w normalnych warunkach świetle dziennym nie ma mowy od tego typu przypadłościach.

teczaqz.jpg

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test TX-PR50VT50 u Rosjan

http://translate.goo...-pr50vt50.shtml

3d.png

No własnie wiedząc o innej modulacji impulsów w trybie 3D poddałem wątpliwości z czego wynika brak problemów, czy właśnie z tego, czy jednak z tego, że okulary migoczą, a jak wiadomo migotanie może przyczynić się do wielu dobrych rzeczy ;) Przy okazji testu VT20 na avforums jak się nie mylę robili podobne testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screen-lamp.gif

Wydaję się, że okulary oprócz migotania nic nie robią. Czyli phosphor lag mogą zmniejszać, ale 50Hz już nie.

Moim zdaniem problem 50Hz wynika z podwójnego grzbietu w 50p (1 rysunek na poprzedniej stronie). A podwójny grzbiet to skutek walki z migotaniem jasnych powierzchni.

W moim starym PV60 migotania nie widziałem, szkoda, że w ST50 nie ma wyboru 50/100Hz.

510d9d6d5c39f817gen.jpg

50p IFC OFF (aparat 1/50s)

d211e4b496445ee9gen.jpg

3D 50p IFC OFF jedno oko (aparat 1/50s)

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teczaqz.jpg

;-)

Wracając do tego tematu ,ja mam okno z boku 4 metry od telewizora i widać. To na ekranie kolorki (przepraszam film słabej jakości mimo ze w 720 p )

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przy wygaszonym ekranie tak to będzie wyglądać tzn będą sie odbijać jakies tam jasne obiekty, to nawet efekt zamierzony.

Zastosuj jakaś delikatną roletkę na to okno aby jasność tak mocno nie wpadała w tym miejscu i po problemie.

[media=]

[/media]

Posłuchaj od 1:25

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając recenzje w której założeniem jest porównanie technologii LED LCD w wykonaniu różnych producentów TV uważam, że w miejscu Panasonika model ST50 powinien znaleźć się TX-L47WT50 jest on jak najbardziej zbliżony technologicznie z pozostałymi trzema bohaterami tego opisu.

Edytowane przez ippfam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to było tak dawno, że raczej ciężko było by się tam taki znalazł...

plazma była specjalnie by pokazać co potrafi ST50 w takiej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jako nowa osoba :-)

chcialbym Was prosic o porade w zakupie TV

jako ze od jakiegos czasu chcialbym zakupic telewizorek bylem zdecydowany na Sony hx850 chcialbym model 40'' z racji malutkiego pokoju

ale ostatnio wpadl mi w oko jeszcze jeden model o ktorym nie mowiliscie w tym poscie a wydaje sie byc ciekawa propozycja a zarazem moze ktos go porowna do Soniaka:

a chodzi mi o Philips PFL 8007

co myslicie o tym TV???

dzieki za odpowiedzi

Edytowane przez saczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ostatnio wpadl mi w oko jeszcze jeden model o ktorym nie mowiliscie w tym poscie a wydaje sie byc ciekawa propozycja a zarazem moze ktos go porowna do Soniaka:

a chodzi mi o Philips PFL 8007

co myslicie o tym TV???

Ciężko znaleźć na stronie głównej. Ech.... http://hdtvpolska.com/topic/28840-video-mega-test-philips-lcd-led-46pfl8007-czyli-seria-8000/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem tylko czy matryca i te "niedorobki " sa mniejsze w 40''???

bo z tego co czytam w 46'' niektore wychodza w mniejszym stopniu niz w np 55''??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy podczas testów panasonica ST50 dał Wam we znaki problem buczenia/bzyczenia przy bardzo jasnych scenach?

Mam ten TV od niedawna (50") i trochę mi to przeszkadza, zastanawiam się czy różne egzemplarze mają tą przypadłość w różnym stopniu, czy na podobnym poziomie.

W nocy, przy bardzo ściszonym dźwięku moim zdaniem to bzyczenie jest nieco zbyt głośne by nazwać je pomijalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, tyle, że przy 55". Naprawdę fajny tv, ale korzystałem z niego dużo w nocy, kiedy inni domownicy spali i buczenie bardzo mnie irytowało. Do tego powidoki doprowadzały mnie do szału, dlatego musiałem się pozbyć tego tv. Ale obraz żyleta. Jak jest w innych egzemplarzach? Obstawiam, że podobnie, tylko jedni to słyszą, a drudzy udają, że nie, albo nie jest to dla nich problemem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, tyle, że przy 55". Naprawdę fajny tv, ale korzystałem z niego dużo w nocy, kiedy inni domownicy spali i buczenie bardzo mnie irytowało. Do tego powidoki doprowadzały mnie do szału, dlatego musiałem się pozbyć tego tv. Ale obraz żyleta. Jak jest w innych egzemplarzach? Obstawiam, że podobnie, tylko jedni to słyszą, a drudzy udają, że nie, albo nie jest to dla nich problemem:)

Dzięki za info. Wcześniej miałem plazmę Panasa z serii G10 (tzn. dalej ją mam tylko poszła do innego pok.) - ta była cichutka. S50 w porównaniu do niej ma faktycznie duuuużo lepszą czerń.

Jednak w przypadku S50 zauważyłem pogorszenie kątów widzenia w pionie. Na G10 mogłem patrzeć z góry i obraz nie pogarszał się, w przypadku S50 dość szybko następuje silne ściemnienie obrazu przy zwiększaniu kąta patrzenia w pionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak w przypadku S50 zauważyłem pogorszenie kątów widzenia w pionie. Na G10 mogłem patrzeć z góry i obraz nie pogarszał się, w przypadku S50 dość szybko następuje silne ściemnienie obrazu przy zwiększaniu kąta patrzenia w pionie.

Za to odbicia z sufitowych źródeł światła są dużo lepiej stłumione. Coś za coś. Tak jak efekt halo w full LEDach dla lepszej czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo cały czas wszyscy mówią o Sony BRAVIA KDL-55HX850 a można już w salonie Sony Centre kupić jego następcę czyli Sony BRAVIA KDL-55HX955 i z porównywarki na stronie Sony wynika że różnią się one od siebie tylko rodzajem podświetlenia więc wynika z tego że jest ono warte prawie 7000zł ponieważ 55HX850 kupimy w sklepach za około 7000zł a 55HX955 w salonie Sony za 13.999zł a na allegro jakieś 500zł taniej . Czy ten tv jest wart tej różnicy czy lepiej oszczędzić i pozostać przy 55HX850 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wart. Ale tylko wtedy jeżeli naprawdę to wykorzystasz czyt. oglądasz dużo filmów. Na co dzień do SD i HD to nie będzie wielkich różnic. Zalety wyłapiesz dopiero wieczorami przy seansach filmowych. Wtedy różnica jest spora : ) To trochę jak z kolumnami np. że jak wchodzisz w wysoką półkę to za małe różnice są już duże różnice cenowe... tutaj jest trochę podobnie. Świadomy użytkownik wie za co dopłacić. Ale na pierwszy rzut oka w dzień może wydawać się, że różnica jest znikoma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...