Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LG LED 3D 47LM765S VS Sony 46HX850 VS Samsung ES8000 VS Panasonic ST50

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jest niby w zapowiedziach to nie może być do niego jeszcze supportu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w SC i z serii HX8xx 65" calówki nie są planowane, przynajmniej tak powiedzieli. Jedynie jak ktoś chce to trzeba wyłożyć na HX9xx dla 65".

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No jestem tutaj zupełnie nowy ale poczytałem sobie tę recenzję cała i większość komentarzy. Planuję kupno "pierwsze" (nie mialem jeszcze) telewizora. Obecnie oglądamy rodziną normalnie na monitorze 22 cali obraz jakości SD od polsatu. Odległość to jakies 2 metry prawie bym powiedział i raczej czas na poważną zmianę.

Zacznę może od bużetu, który nie do końca został określony ale pewnie nie więcej niz 1000e. Mieszkam w Irlandii i wybór sklepów i asortementu jest zdecydowanie mniejsza niż w Polsce.

Rozmiar. Tutaj jest tak, że będę celował w 40-42 cale, bo raz, że w miejscu gdzie ma być TV tylko tyle jest miejsca a inna lokalizacja nie wchodzi w gre (druga połówka nie widzi sensu dużego telewizora) , dodatkowo cena za większy odbiornik rośnie szybko.

Model ? no i tu pojawia się problem, bo jedni zachwalają ST50 za jakość obrazu i stosunek ceny do możliwości ale te "małe" wady typowe dla plazm mnie troszkę przerażają. Dlaczego ? Jak już pisałem to pierwszy telewizor i jakoś nie wiem czy zwykłe "napalanie" się na numerki w rankingach jest potrzebne.

Ogólnie zastosowanie takiego telewizora byłoby do oglądania TV (pewnie w wersji HD także), formatu mkv, avi i innej maści z laptopa. 3D to fajna sprawa i mając dzieci chciałbym im też zafundować jakieś przeżycia podczas oglądania. Do tego jeszcze bawie się hobbiatycznie fotografią i jak najlepsze odwzorowanie barw też jest wskazane. Jeszcze jedno się przypomniało. Na pewno będzie w planach jakaś konsola do gier w przyszłości.

Ogólnie dobrze miec wszystko mający sprzet ale trzeba iść na kompromis w wielu kwestiach.

Pokój na pewno w dzień jasny ale nie ma problemu z zaciemnieniem jeśli chodzi o oglądanie jakichś filmów.

Normalnie jestem w kropce, bo ja ten telewizor za gotówkę chcę kupić więc żadne raty itd. nie wchodzą w gre.

Szukam lekkiego natchnienia w decyzji.

A jeszcze co do Sony. Wszystko pięknie ale niemożność czytania różnych fromatów bardzo go dyskwalifikuje.

To tyle na teraz i dzięki za każdą sugestie nawet skrajnie ironiczną ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Deliasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a dlaczego nikt nic nie pisze o es8000 bo to chyba nie jest az taki tragiczny telewizor ze nikt go nie kupuje tu tylko sony i sony, nie powiem sam stwierdzam ze obraz wrecz powala, ale brak odczytu hdd + brak kodekow np mkv odstrasza mnie. Mam co prawda laptopa z hdmi i blu ray'em nomen omen tez sony, ale to zawsze dodatkowe urzadzenie.Moi rodzice maja es6100 i lyka wszystko kak leci z hdd.Obraz faktycznie nie robi odrazy ani tez nie powala, widoczny clouding po kilku dniach sie zmniejszym do wrecz minimalnego stopnia 3 d ok ale pod n tak sobie + xbox tez pupy nie urywa.I moje pytanie jest takie czy es8000 bedIe duzo lepsze niz te es6100???.Mam w planach zakup tel jeszcze nie wiem czy 46czy 55" wojna z żoną caly czas trwa, bo ona twierdzi ze nasz le37a656 w zupełności wystarcza, a ja sam mam obawy czy zmiana tel faktycznie tylko nie pogorszy mi obrazu.Co robić w mojej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a dlaczego nikt nic nie pisze o es8000 bo to chyba nie jest az taki tragiczny telewizor ze nikt go nie kupuje...

Nie byłbym tego taki pewien :P Mam pytanie do posiadaczy telewizorów lg cinema 3d z 2012 co do konwersji 2d->3d czy są takie tryby wyboru danej konwersji? źródło:http://rtv.gadzetomania.pl/2012/03/12/konwersja-2d-do-3d-jeszcze-lepsza-lg-opracowalo-nowy-algorytm LG-05.jpg Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a dlaczego nikt nic nie pisze o es8000 bo to chyba nie jest az taki tragiczny telewizor ze nikt go nie kupuje tu tylko sony i sony, nie powiem sam stwierdzam ze obraz wrecz powala, ale brak odczytu hdd + brak kodekow np mkv odstrasza mnie. Mam co prawda laptopa z hdmi i blu ray'em nomen omen tez sony, ale to zawsze dodatkowe urzadzenie.Moi rodzice maja es6100 i lyka wszystko kak leci z hdd.Obraz faktycznie nie robi odrazy ani tez nie powala, widoczny clouding po kilku dniach sie zmniejszym do wrecz minimalnego stopnia 3 d ok ale pod n tak sobie + xbox tez pupy nie urywa.I moje pytanie jest takie czy es8000 bedIe duzo lepsze niz te es6100???.Mam w planach zakup tel jeszcze nie wiem czy 46czy 55" wojna z żoną caly czas trwa, bo ona twierdzi ze nasz le37a656 w zupełności wystarcza, a ja sam mam obawy czy zmiana tel faktycznie tylko nie pogorszy mi obrazu.Co robić w mojej sytuacji?

Nie polecam ci ES 800 bo obraz jest tak samo słaby jak na ES6100. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nic lepszy od 6100 ehh to trisKe szkoda podoba mi sie szajsung ale sony tez super design tylko ten brak kodekow mnie zniecheca.A swoja droga Soniacz ładnego samoboja sobie zapodał.

Teraz pytanie z innej beczki czy z Sony Vaio z blu ray dam rade odtworzyc film w 3d przez hdmi badz tez z obrazu bluraya przez hdmi uzywajac np windvd lub powerdvd oczywiscie z obsługa 3d.

Edytowane przez venom200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie z innej beczki czy z Sony Vaio z blu ray dam rade odtworzyc film w 3d przez hdmi badz tez z obrazu bluraya przez hdmi uzywajac np windvd lub powerdvd oczywiscie z obsługa 3d.

O ile wykorzystasz przewód HDMI ver 1.4 i laptop poda odpowiedni sygnał ( to zależy od programu - z tego co pamiętam, działał powerdvd), tak aby telewizor wykrył go jako 3D to nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wykorzystasz przewód HDMI ver 1.4 i laptop poda odpowiedni sygnał ( to zależy od programu - z tego co pamiętam, działał powerdvd), tak aby telewizor wykrył go jako 3D to nie będzie problemu.

chyba karta graficzna jest nie halo a mam ati niestety nvidia juz wspiera 3d nawet starsze modele a ati nie.Program daje obraz ale czy jest 3d nie wiem bo kolory wysypyja sie calkiem razem z obrazem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba karta graficzna jest nie halo a mam ati niestety nvidia juz wspiera 3d nawet starsze modele a ati nie.Program daje obraz ale czy jest 3d nie wiem bo kolory wysypyja sie calkiem razem z obrazem

Mógłbyś podać jaki dokładnie Sony Vaio posiadasz ? Wtedy w wolnej chwili postaram się poszukać informacji o tym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać jaki dokładnie Sony Vaio posiadasz ? Wtedy w wolnej chwili postaram się poszukać informacji o tym .

VGN FW31J tylo ze mam kabel w standardzie 1.4 tyle ze marketowy ale niby standard jest wiec sam nie wiem.

P.S. bylem dzis w sklepie Euro i juz cos jest jasne a mianowicie ze juz tylko sony hx850 pozostalo na pplacu boju niewiadoma jest jeszcze wielkosc 46 czy 55 (nawet bardziej pod wzgledem kosztow wydaje logiczna sie ta wielkosc).No i oczywiscie najwieksza przeszkodą jest przekonanie zony ze ju potrzebujemy nowy TV

Edytowane przez venom200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba karta graficzna jest nie halo a mam ati niestety nvidia juz wspiera 3d nawet starsze modele a ati nie.Program daje obraz ale czy jest 3d nie wiem bo kolory wysypyja sie calkiem razem z obrazem

ATI tfu AMD :) tez wspiera 3D od dłuższego czasu.

http://www.amd.com/u...graphics.aspx#2

O ile wykorzystasz przewód HDMI ver 1.4 i laptop poda odpowiedni sygnał ( to zależy od programu - z tego co pamiętam, działał powerdvd), tak aby telewizor wykrył go jako 3D to nie będz nie problemu.

Użyje kabla 1.3 tez zadziała ;) ważne aby samo wyjście na karcie było w wersji 1.4, pewnie to miałeś na myśli.

Nie wiem jak u AMD ale u Nvidi ważne aby TV był ustawiony jako ekran podstawowy aby 3D działało.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zadziała na tej karcie ( naprawdę ciężko znaleźć informację o tym jakie złącze HDMI ma ten laptop), ale najważniejsze jest to co napisał PeterMac - TV musi być ustawiony jako ekran główny - inaczej może być problem z rozpoznaniem sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem ST w rozmiarze 50 ". Jak TV spisuje się w dzień w nasłonecznionym pomieszczeniu? ponieważ posiadam okno naprzeciw miejsce gdzie będzie wisiał TV i trochę się boję że w dzień nie zbyt dużo zobaczę w TV. Jak ktoś z posiadaczy w podobnym ustawieniu mógłby wrzucić jakieś fotki byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis chcialem kupic hx850 w 55" i wiecie jaki z tym tvl jest problem tylko wystawowe mi oferowali w euro a w media nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis chcialem kupic hx850 w 55" i wiecie jaki z tym tvl jest problem tylko wystawowe mi oferowali w euro a w media nie było

Poszukaj w innych miejscach - myślę że w Sony Center powinni mieć ;)

Dodatkowo teraz ciekawym rozwiązaniem będzie poczekać na nowe modele, które myślę, że w ciągu najbliższych dwóch/trzech miesięcy zaczną się pojawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze nowe modele beda kosztowac krocie a ten dobry i sprawdzony model

Maly edit no I stalo sie zakupilm soniacza w 55" zaplacilem 7400 z 4 okularami w sklepie euro co do samego tv jutro dopiero odbieram bo wystawowke mi oferowali ale nsie chcialem.Jutro odbieram nowke niesmigana

Edytowane przez venom200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no I stalo sie zakupilm soniacza w 55" zaplacilem 7400 z 4 okularami w sklepie euro co do samego tv jutro dopiero odbieram bo wystawowke mi oferowali ale nsie chcialem.Jutro odbieram nowke niesmigana

Świetnie :) ! Dobry model i dobra cena jak za HX85 z 4 parami okularów.

W sklepie poproś oczywiście aby go otworzyli i sprawdź jak świeci, czy nie ma nadmiernego cloudingu oraz czy nie ma żadnych martwych pikseli i tego typu przypadłości. Niby nic ale nieraz się zdarza - a szkoda byłoby wydać te 7400 i wkurzać się jakimś pikselem.

P.S. pomyśl o dodatkowej gwarancji producenta która obejmuje usterki przez 5 lat. Kosztuje to parę groszy ale zawsze warto pomyśleć.

http://www.sony.pl/h.../5/serwis-extra

Powyżej PDF z opisem Serwis Extra.

Edytowane przez eM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obrazem I jego kalibracja doszedlem do ladu pod moje oko we wlasnym zakresie I jestem zadowolony z obrazu.Tak na szybko clouding praktycznie nie zauwazalny, przy meczu pilki noznej na nsport hd I wlaczonej konwersji z 2d do3 d zauwazylem ze 2 razy vertical banding ale na szczescie bardzo znosny I przy konwersji.

Ale za to jedna rzecz mnie irytuje strasznie a mianowicie dzwiek ktory ma zero kontrastu kazdy dzwiek gra tak samo bez zadnej glebii, masakra moj stary le37a656 mial duzo przyjemniejszy dla ucha dzwiek.Moi rodzicie maja samsungaes6100 I ten z dzwiekiem to juz bajka w porownaniu z soniaczem, pewnie kwestia przyzwyczajenia ale narazie mnie drazni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk niestety nie jest atutem telewizorów LCD. Myślę, że powinieneś popróbować też pobawić się z ustawieniami dźwięku - może uda się coś zmienić, tak aby dźwięk bardziej wpasowywał się w Twoje gusta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dzwiekiem cos zrobilem ale szau nie ma.Na video tesyowym od Lg w momencie basebolistow potezny crosstalk basebolistow w tle, patrzac na nich az oczy wykrzywia i to chyba jedyna scena z dzis tesyowanych gdzie uswiadczylem tego zjawiska, kombinowalem z roznymi obrazami bo maniak jestem i przy calkowicie zaciemnionym pokoju nini ale to naprawde mini clouding w lewym dolnym rogu, powiem szczerze ze jestem az w szoku a mam porownanie es6100 rodzicow tak az rece opadają. Specjalnie odpalilem napisy i tak np w trybie kino halo prawie zerowy wiec naprawde nie wiem o co ludzie sie tu kłócą. AHA bylbym zapomnial co mjie totalnie zaaskoczylo to rewelacyjny poziom konwersji z 2d do 3 d, tu w porównaniu np z samsungiem es 8000 u znajomego to jakbym video nagrane w 3 d ogladal szczegolnie teraz na Austrslian Open na Eurosporcie.55" duzo ale w oczy nie wali za bardzo w ciemnym pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra sztuka trafiła w Twoje ręce. Skoro piszesz że masz praktycznie zero cloudingu i halo, świetną konwersację 2D do 3D.

Odnośnie crosstalk'u - napisz z jakiej odległości oglądasz TV i jaka przekątna. Do tego czy siedzisz prosto czy pod lekkim kątem? Z tego co pisałeś wcześniej zrozumiałem że zdecydowałeś się na model w 55" B) . Tu nie ma co ukrywać - HX85 ma spory pazur przy 3D. Efekt końcowy jest na prawdę świetny. Możesz również zobaczyć funkcję ustawiania głębi efektów 3D.

Materiały do testów:

YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na screenach z SEN widze aplikacje eurosport a nie mige jej znalesc wsrod aplikacji w menu.Pozatym mampytanie odnosnie gwarancji czy to wystarczy tylko zarejestrowac tel na stronie mysony? Problem jest tez to ze dzialq taa opcja rejestracji produktu na stronie

Edytowane przez venom200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...