Skocz do zawartości
BrinX

Nowy TV do salonu HX850, GT50 lub coś innego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zmienić TV w salonie. Obecnie mam SONY KDF-E42A11E. Ogólnie jestem z TV dość zadowolony ale chaiłbym coś lepszego.

Ogólne info do wyboru to:

Preferowany rozmiar TV ? 42-46"

Wielkość pokoju ? jak na rysunku

Jaki sygnał ? Dekoder UPC HD, HTPC, DUNE-HD, Apple TV w przyszłości być może n lub c+

Jaka odległość od ekranu ? 3 m

Jakie urządzenia do podłączenia? Marantz NR-1601 a do niego wpięte po HDMI (Dekoder UPC HD, HTPC, DUNE-HD, Apple TV)

Jaka klasa cenowa? chciałem wziąć na raty żeby nie ruszać domowego budżetu za nadto więc tak do 6000

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? PO POŁUDNIU I W NOCY, weekend rano

Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? od strony zachodniej więc trochę słońca jest po południu ale nie jest strasznie w godzinach głównego oglądania tzn. 17-23

Ile osób zasiada przed telewizorem? 2

jaki masz telewizor? – SONY KDF-E42A11E

Przeznaczenie – telewizja n, filmy mkv i blue ray

Ma stać czy wisieć? DOCELOWO WISIEĆ

Dodatkowe wymagania:

3D - raczej traktuje jako gadżet, jeśli będą okulary w zestawie to sporadycznie użyje jednak na codzień nie

Chciałbym w miarę dobre procesory obrazu tak by poprawiały o ile to możliwe SD z kablówki dodatkowo dobre czernie. Wiem, że panaconic tu króluje jednak zależy mi na prostym dostępie do tvn playera i wszelkiej maści Polskich bibliotek VOD (dla żonki). Dodatkowo wielozadaniowość by się przydała tak by np. skype działał w tle i zawsze można było zadzwonić.

Jestem otwarty na propozycje ostatnio poczytałem o SONY HX850 i powiem, że mnie zaciekawił. Ale z drugiej strony jak wiadomo Panasonic króluje obrazem. Nie interesują mnie sztywne porównania a naturalne odczucia.

Prosiłbym o pomoc. Dołączam też rzut pokoju. Okna są na lewej ścianie (3 skrzydła okienne z nieprzepuszczalnymi roletami). Na czerwono zaznaczono rozstawienie głośników.

332wlyx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oglądasz zarówno w dzień i w nocy takze cieżko doradzić ostatecznie, w nocy Panas lepszy w dzień Soniak, najlepiej pojedz do salonów i pooglądaj trochę co Ci bardziej pasuje.

Nie chce zbytnio sugerować ale jak masz HTPC to był szedł w stronę LED'a HX850 bo plazma niezbyt sie nadaje jako ekran pod komputer (wypalanie).

Odnośnie wielkości skoro masz juz 42'' TV to bierz 55'' wtedy będzie efekt :) bo nawet 46'' z 3m to jest zbyt mało do sygnału FullHD, zalecana odległość to 1.8-2m.

http://www.centrumdobregoobrazu.pl/tv/

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 cali to w sumie minimum przy tej odległości, a z 55 będziesz w pełni zadowolony. Plazma Panasonica będzie miała świetny obraz, jeśli będziesz oglądał wieczorem / przy zaciemnionym pokoju. Jednak jeśli planujesz oglądać w sumie o każdej porze, lepszym wyborem będzie HX850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm odległość liczyłem od głowy na kanapie do ściany. Obecnie mam 42 cale i wiem czego się spodziewać. Aktualnie ja uważam, że obraz mógłby być trochę większy ale dla żony jest ok.

Co do oglądania to ja jestem wybredny zaś moje kochanoe nie. Ja oglądam zawsze w zaciemnionym pokoju ale ona woli jak troche światła jest. I tu dylemat.

Po głowie chodI mi też 46 cali GT30 - można wyrwać w saturnie za 4k co jest przyzwoita cena.

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oglądasz zarówno w dzień i w nocy takze cieżko doradzić ostatecznie, w nocy Panas lepszy w dzień Soniak, najlepiej pojedz do salonów i pooglądaj trochę co Ci bardziej pasuje.

Skoro ma nieprzepuszczające rolety to dzien mu niestraszny. To że ma HTPC to nie znaczy że pracuje on jako komputer i wypalanie nie ma nic do rzeczy. Poza tym problem wypalania w nowoczesnych plazmach, a o takich mówimy to mit.

Zdecydowanie jak najwieksza przekatna.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeśli chodzi o HTPC to obecnie sporadycznie do odpalenia XBMC w planach troche z niego pograć ale na chwilę obecną taka ciekawostka. Strony i wszyskto i tak leci z iPada, często nawet streamowane przez apple tv na kompa więc myślę, że wypalanie można olać/pominąć.

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak nie przyśniesz na pare godzin z włączonym statycznym obrazem to bedzie git :) ale z plazmą troche trzeba uważać, no i do tego ją odpowiednio wygrzać na początku.

Problem wypalania w nowych plazmach tak samo dotyczy.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm odległość liczyłem od głowy na kanapie do ściany. Obecnie mam 42 cale i wiem czego się spodziewać. Aktualnie ja uważam, że obraz mógłby być trochę większy ale dla żony jest ok.

Co do oglądania to ja jestem wybredny zaś moje kochanoe nie. Ja oglądam zawsze w zaciemnionym pokoju ale ona woli jak troche światła jest. I tu dylemat.

Po głowie chodI mi też 46 cali GT30 - można wyrwać w saturnie za 4k co jest przyzwoita cena.

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

GT30 jak najbardziej OK", ale ta cena za 46 cali to dużo! Za 3.500-3.600zł spokojnie kupisz 50 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się chwile ciekawą aplikacja Panasonica z opcją AR. I zdziwiłem się wynikami. Spodziewałem się, że 50 cali to max a tu wychodzi tyle co mam teraz wielkościowo? Dodatkowo mamy godzinę 15 czyste niebo i jak widać słońca nie ma aż tak dużo. Zatem plazma będzie chyba ok.

5948a5be-4784-fd9f.jpg

5948a5be-4799-8334.jpg

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie ja uważam, że obraz mógłby być trochę większy ale dla żony jest ok.

Bądź mężczyną - kup 50-55" ;)

Co do oglądania to ja jestem wybredny zaś moje kochanoe nie. Ja oglądam zawsze w zaciemnionym pokoju ale ona woli jak troche światła jest. I tu dylemat.

Innymi słowy szukasz bardzo uniwersalnego TV więc moim zdaniem lepszy będzie HX którego wymieniłeś. Plazma ogółem jest spoko, ale boję się, że u Ciebie może się nie sprawdzić w różnorodnych warunkach oświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...