Skocz do zawartości
cube4

Telewizor 46-47" do 3500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam do Was prośbę o wskazanie 2-3 modeli telewizorów wartych polecenia przy kilku kryteriach, które podam poniżej.

Sygnał będę miał z kablówki - UPC albo Vectra - są kanały SD i HD.

Telewizor będzie wisiał na ścianie.

Odległość od ekranu będzie wynosić 3 metry, interesuje mnie tv z przekątną 46-47 cali.

Czasem będę podłączał laptopa do TV, ale raczej rzadziej niż częściej.

Do gier na konsoli - bardzo sporadycznie.

Zastosowanie przede wszystkim TV z kablówki, plus filmy DVD/DIVIX.

Fajnie aby miał 3D, ale jeśli byłby jakiś super TV bez 3D, to też może być.

Fajnie aby miał niezłe Smart TV.

Jeśli chodzi o preferencje obrazowe - ciężko mi o tym mówić - po prostu obraz powinien być jak najlepszy, w końcu to jest najważniejsze :)

Cena - maks. 3500 PLN

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozejrzal się za plazma. Tylko ze np. St50 panasonic to w 42 calach. Ale pod twoje wymagania byłby dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiele ponad 3000 46GT30 plazma Panasonica - za 3500 to i 50GT30 złapiesz. Jeśli chodzi o podłączenie laptopa to tylko po HDMI. Nie wiem jak ST50 ale GT30 nie ma wejścia PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma byłaby naprawdę dobrym wyborem ( szczególnie te Panasonica). A jeśli chodzi o LED to hmmm może EX720 ? Cena troszkę przekroczy 3500zł, ale tv sprawdzi się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50" Panasonic GT30 byłby dobrym wyborem dla Ciebie. ST50 jest lepszy ponieważ ma znacznie jaśniejszą matrycę, ale niestety... nie ta półka cenowa, a 8" jest w moim odczuciu warte więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są różnice między ST50 VT50 a GT50 z nowej serii Panasonica?

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

na pewno 46-47" musi mieć - ani mniejszy ani większy - tego przynajmniej jestem pewien :)

z plazm w razie co brałbym właśnie Panasonica, ale załóżmy, że plazma odpada - jaki LED byłby właśnie do 3500 najlepszy - zakładając, że 3600-3700 to już granica absolutnego bólu :)

Edytowane przez cube4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

w tej cenie bierz plazme Panasa jak koledzy radzą, troche zbyt mały budżet na dobrego LED'a w tym rozmiarze, a czemu musi być tylko 46-47'' ? przecież z 3 metrów to ja bym brał 55'' i więcej.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większy nie może być jeśli chodzi o cale ze względu na nazwijmy to ograniczenia meblowo - ścianowe - stąd zdecydowany jestem na 46-47 cali.

co do plazmy - Panasa już mam zanotowanego, ale chcę porównać i pod względem opcji i pod względem wyglądu i pod względem obrazu w sklepie jak się przejdę pooglądać chociaż z 1-2 LEDami - żeby na własne oczy porónwać sobie. Tylko, że o ile z plazm będę właśnie porównywał i oglądał tego Panasonica, o tyle z LEDów nie mam pojęcia na które modele warto zwracać uwagę.

Przeglądając opinie laików w necie w interesującej mnie kategorii cenowej została mi lista modeli jak poniżej. Pytanie do ekspertów - które z poniższych TV są najbardziej warte zainteresowania ?:)

z 3D

LG 47LW5500

Samsung UE46D6100

Sony KDL-46EX720

Philips 46PFL5507K

Toshiba 46TL933

Sharp LC-46LE730 E

bez 3D

Philips 46PFL5007

Sharp LC-46LE630

Sony KDL-46EX520

Samsung UE46ES5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(

Jakie są różnice między ST50 VT50 a GT50 z nowej serii Panasonica?

Między GT50 a VT50 różnica jest tylko w wyposażeniu. ST50 jest trochę uboższy (brak tunera DVB-S2) i gorzej świeci fabrycznie (brak trybów THX). Po kalibracji wszystkie modele będą świecić prawie tak samo dobrze.

Przeglądając opinie laików w necie w interesującej mnie kategorii cenowej została mi lista modeli jak poniżej. Pytanie do ekspertów - które z poniższych TV są najbardziej warte zainteresowania ? :)

LG 47LW5500

Sony KDL-46EX720

Sharp LC-46LE730 E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o EX720 lub dobrym wyborem dla Ciebie może być również plazma (może nawet lepszym niż LED) ale nie jestem fanem plazmy więc się nie wypowiadam ;) (P.S. Chłopaki nie bijcie :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między GT50 a VT50 różnica jest tylko w wyposażeniu. ST50 jest trochę uboższy (brak tunera DVB-S2) i gorzej świeci fabrycznie (brak trybów THX). Po kalibracji wszystkie modele będą świecić prawie tak samo dobrze.

maćku, musze się nie zgodzić z Tobą... kontrast, dźwięk, (nagrywanie na karte pamięci SD i pobór prądu - . 5500000-6000000/ virtual surround-virtual surround 2+1/ 187W-193W ;pp to tylko tak na marginesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast? Jaki kontrast? Nawet między ST50, a VT50 nie ma mierzalnej różnicy w kontraście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...