Skocz do zawartości
walosek

Samsung UE46ES6800S vs UE46D7000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaka jest roznica w jakosci obrazu i ogolnie pomiedzy tymi modelami?

Samsung UE46ES6800S vs UE46D7000

Cenowo roznia sie na korzysc pierwszego. Caly czas zastanawiam sie nad zakupem tv. Myslalem o Sony Ex720 lub Hx720, ale odstrasza brak okularow oraz WIFI ktore i tak trzeba dokupic wydajac za 2 pary okularow 400zl + wifi stick 300zl. Dodatkowo w Sony nie ma obslugi NTFS z USB oraz MKV. Problemy takze z napisami txt. Wiec wydac tyle kasy, dokupic okulary i wifi i na dodatek trzeba jakis odtwarzacz multimedialny kupic. W samsungu wszystko to jest. Mialem okazje testowac Samsunga kilka dni serii D8000. Super jak dla mnie ale drogo. Seria S7000 tysiaka tansza a panel i mozliwosci te same co D8000 *nie ma tylko podswietlanego logo i aluminiowej ramki*. Tak wiec waham sie nad zakupem 46 D7000. Widze ze pojawil sie jakis UE46ES6800S w dobrej cenie a nie wiem jaka jest roznica miedzy nim a D7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej wydac te pare setek i miec dobra jakosc obrazu niz miec tv z okularami oraz kiepski obraz i 3d wolajace o pomste do nieba.a w jaki sposob testowales tego d8000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerga co jak co.... ale 3D w Samsungu nie jest złe a od serii D jest bardzo dobre. W C był mega nie wypał ale od zeszłego roku kolosalna różnica. Ostatnio w markecie siedziałem trochę z okularami na nosie przy 46ES8000. Leciał znakomity film przyrodniczy. Zero crosstalku. Rewela efekty. Więc jak już wiemy po teście te ekrany są średnie pod względem jakości obrazu ale 3D mają dobre ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d8000 nie jest zle ale serii 6 kiepsciutke.a autor mysli o serii 6 lub 7.matryce moze nie sa zle ale jeszcze serduszko musi byc zdrowe.przyznaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 lipa, 7 ujdzie. Do 3D seria 6 to porażka, wiemy czemu (był artykuł na forum). 7 z 3D ok. Ale oczywiście się zgodzę z resztą czyli sercem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

JAk go testowałem? Teściu kupił :) jedyny minus jaki ma to na czarnym tle w nocy widac takie białe plamki oraz mała szczegółowość w ciemnych scenach. JEdnak w Sony ponoć świecą narożniki. Nie wiem co gorsze. Wielki plus że zarówno mkv, ntfs, napisy txt wszystko z PENA. Wbudowane WIFI. W Soniaku musze kupić WIFI , okulary, no i blu raya by łoić filmy i napisy. W Sony chyba takie plamki nie występują. Ale chyba napisów TXT z USB się nie odpali. Samsung ma także cieniutką ramkę co łądnie wygląda. Z tego co poszperałem w sieci to model D7000 od D8000 różni się tylko materiałem z jakiego wykonana jest ramka, oraz podświetleniem logo. SAME MATRYCE SĄ IDENTO.

Edytowane przez walosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wbudowane Wi-Fi to pomyśl może na NX720? Z odtwarzaniem filmów też nie jest tak źle, choć przydałaby się obsługa .mkv, a brak NTFS rekompensuje rozpoznawanie exFat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

juz miales napisane ze seria 6 to niewypal samsunga jak juz chcesz samsunga to najlepiej z serii 8 ktory od nx 720 zaproponowanego przez kolege Mylagos tak jest gorszy jezeli chodzi o obraz.wiesz na czym samsung zyskuje: na wszechstronnosci poza obrazem i designie i to wszystko.i odnosze takie wrazenie ze chyba bardziej zalezy Tobie na wygladzie tv a nie na jakosci chyba ze sie myle bo jakosci przy tej firmie nie znajdziesz poza matrycami ktore wpolpracuja z biedna elektronika.no i jakosc obudowy tez jest warta pochwaly.

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zalezy by byl obraz dobry ale i by dało się oglądać pliki z PENA, mkv, txt itd. Poza tym Do Sony trzeba dokupić i okulary i ewentualnie do niektórych modeli pena WIFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Do Sony trzeba dokupić i okulary i ewentualnie do niektórych modeli pena WIFi.

Dla tego też podałem model NX720. Ma on wbudowane Wi-Fi i żaden adapter nie jest potrzebny. Co do okularów, to zdaje mi się, że w większości przypadków przy aktywnym 3D okulary trzeba dokupić. Co do napisów, jest sporo konwerterów do srt więc nie widzę problemu. Jedynie ten .mkv :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a które z tych modeli mają matową matrycę a które szklaną, i jak z tym wygaszaniem , które mają a które nie?

EX720

HX720

NX720

HX750

HX850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybę posiadają NX720, HX850. EX720 nie posiada lokalnego wygaszenia, a NX720 posiada od modelu 46 calowego. HX posiadają lokalne wygaszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jak jest z tym lokalnym wygaszaniem. W końcu to dobre czy nie dobre. Jedni piszą że traci się szczegóły inni że jest OK. Szkoda też że te szyby teraz szklane robią. Z jednej strony wydaje się że obraz jest żywszy w szybie, ale wszystko się odbija.

W moim monitorku EIZO EV2333 mam bardzo ładnie podświetloną matrycę oraz piękną czerń i chciałbym mieć także taką w TV ;)

a ten HX720 (zeszłoroczny) posiada wygaszanie na tej samej zasadzie co HX750?

Coś Gmeru porównywał wygaszanie w HX750 do HX850 i że niby się czymś różnią

Edytowane przez walosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było tak:

podwietlenie.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jak jest z tym lokalnym wygaszaniem. W końcu to dobre czy nie dobre. Jedni piszą że traci się szczegóły inni że jest OK. Szkoda też że te szyby teraz szklane robią. Z jednej strony wydaje się że obraz jest żywszy w szybie, ale wszystko się odbija.

W moim monitorku EIZO EV2333 mam bardzo ładnie podświetloną matrycę oraz piękną czerń i chciałbym mieć także taką w TV ;)

a ten HX720 (zeszłoroczny) posiada wygaszanie na tej samej zasadzie co HX750?

Coś Gmeru porównywał wygaszanie w HX750 do HX850 i że niby się czymś różnią

Nic sie kompletenie nie odbija podczas normalnego oglądania jeśli nie postawisz TV w mocno nasłonecznionym pokoju bardzo blisko okna czy naprzeciw.

HX720 ma segmentowe jak w HX850, HX750 ma ramkowe.

HX720 nie posiada szyby ale ma matrycę błyszczącą Glossy czyli na jedno wychodzi a nawet gorzej bo nie ma filtra OptiContrast.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za informacje :)

A jeszcze powiedzcie jak się te różnice w segmentowym i ramkowym podświetleniu mają do jakości obrazu i co jest lepszym rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego dużo osób pisze i pyta się głupio czy ex720 czy hx720??? to są dwa różne ogniwa. ex - jest do d*** natomiast hx jest b.dobry... widziałem je obok siebie i musze przyznać że różnica między hx a ex jest dużaaaaaa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...