Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu muszę dodać swoje 5 groszy... Mam 46HX850 od 27 stycznia i mam 2 niebieskie sub pixele i 1 biały... Jestem juz po rozmowach z SC i niedługo oddaję tv na gwarancję... Bedzie wymiana matrycy... Choć przy ogladaniu tv nie widać tego to przy menu (Home) z bliska da się je zauważyc. Przed zakupem Tv ogladałem podlączony w SC i nic nie było dopiero po kilku dniach wyskoczył biały po 2 kolejnych 1 niebieski i znowu po 2 kolejnych dniach następny niebieski. Czytałem fora zagraniczne (usa) i tam się to dość często zdarzało jednak tam od ręki tv były wynieniane na nowe. Polska to niestety głupi kraj....

Edytowane przez zielinni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraj nie może być głupi. Co najwyzej kraj głupich ludzi - a to już daje do myślenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraj nie może być głupi. Co najwyzej kraj głupich ludzi - a to już daje do myślenia :)

Na jedno wychodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę sporo zależy jaki serwisant się trafi. Każdy przypadek z tego co wiem jest rozpatrywany indywidualnie, więc zawsze jest szansa, że matryca zostanie wymieniona. 3 piksele to już sporo wiec tu zdziwiłbym się gdyby matrycy nie wymienili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pixele i mi wymienili, dla mnie to nie dopuszczalne, niestety kolejny TV przyjechał i też miał tyle że gdzie indziej.

Piszę o innym modelu.

Pixele to reklamować i tyle.

A TV jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mam ciarki jak to czytam - chyba pixele w plazmach są zdecydowanie rzadsze ale te najnowsze plazmy jak vt50 są chyba już gorszej jakości niż kiedyś bo ludzie też piszą o różnych problemach a jak kupowałem moją 42py85 5 lat temu to tylko problemami były pixele w lcd

a teraz i tu i tu mase kłopotów :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mam ciarki jak to czytam - chyba pixele w plazmach są zdecydowanie rzadsze ale te najnowsze plazmy jak vt50 są chyba już gorszej jakości niż kiedyś bo ludzie też piszą o różnych problemach a jak kupowałem moją 42py85 5 lat temu to tylko problemami były pixele w lcd

a teraz i tu i tu mase kłopotów :-(

Tak jak pisałem kilka pozstow wyżej wszystko kwestia traktowania przesyłki między producentem a klientem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zawożę TV do SC w Poznaniu w celu reklamacji. Tam kupiłem i jestem z Głogowa a tu nie ma dobrego serwisu w pobliżu a podobno w Poznaniu mają bardzo dobry serwis. Macie może jakieś info na temat ich obsługi i poziomu jakości wykonywania napraw gwarancyjnych?

Dam znać jak się wszystko potoczyło ( po rozmowie z SC powiedzieli ze powinni wymienic martyce - 2 pixele niebieskie, 1 biały i 1 martwy,czarny)

Mimo wszystko jeśli wymienią matrycę i tak niesmak pozostamnie.... Sony trochę zawala sprawę z jakością ostatnio....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest telewizor wyprodukowany przez SONY - zacznijmy od tego. Telewizor jest wykonany wg projektu SONY i z logo SONY.

Sony nie produkuje juz prawie nic (może z wyjątkiem pół i profesjonalnych kamer)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest telewizor wyprodukowany przez SONY - zacznijmy od tego. Telewizor jest wykonany wg projektu SONY i z logo SONY.

Sony nie produkuje juz prawie nic (może z wyjątkiem pół i profesjonalnych kamer)

Ale firmują swoim logiem... Więć jeśli jakość jest niska to źle to świadczy o Sony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest telewizor wyprodukowany przez SONY - zacznijmy od tego. Telewizor jest wykonany wg projektu SONY i z logo SONY.

Sony nie produkuje juz prawie nic (może z wyjątkiem pół i profesjonalnych kamer)

Jak cała większość sprzętu i firm :) takie czasy nastały. Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymywanie fabryk staje się w sumie nieopłacalne dla firm ( a przynajmniej takie mam zdanie :) ) a coś takiego ja martwe piksele nie występuje przecież tylko i wyłączenie w telewizorach z logiem Sony. Taka technologia po prostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo piszesz o wifi jest to bardzo dobre rozwiązanie obecnie nadaje sie prawie do wszyskiego z wyjątkiem przesyłania filmów HD .

Uwierz przeprowadziłem wiele testów na mocnych ruterach i kartach sieciowych - i skończyło sie położeniem kabli.

Jęsli chcesz strumieniować przez wifi to daj sobie spokój

Wojtek, odświeżę jeszcze Twoją wypowiedź, bo mnie nieco zaintrygowała. Wifi w Sony 850 jest "n" czyli transfery powinny być na poziomie 300Mbit/s. Oczywiście to tylko teoria, bo w rzeczywistości jest mniej, ale czy aby na tyle mniej żeby ciągnąć kabel sieciowy ? Przecież interfejs LAN w 850 z tego co wyczytałem jest 100 Mbit/s więc 3 razy mniej niż na Wifi "n". Nie wierzę, że na Wifi działa mniej niż 100 Mbit/s więc jaki jest sens ciągnięcia kabla ?

Druga sprawa - wczoraj testowałem film wkładając do USB w routerze pendrive (szybki Sandisk extreme). Film 3D 1080p się ciął i był problem z oglądaniem. Teraz pytanie: czy rzeczywiście ograniczeniem jest Wifi czy port USB 2.0, do którego podłączony był PENDRIVE.

Edytowane przez lukaszr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwa prędkość przesyłania to nie wszystko. Ważna jest również stabilność połączenia, a taką w przypadku Wi-Fi łatwo naruszyć. Połączenie przewodem moim zdaniem zapewnia lepszą stabilność połączenia dzięki czemu właśnie nie powinno być takich zacięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwa prędkość przesyłania to nie wszystko. Ważna jest również stabilność połączenia, a taką w przypadku Wi-Fi łatwo naruszyć. Połączenie przewodem moim zdaniem zapewnia lepszą stabilność połączenia dzięki czemu właśnie nie powinno być takich zacięć.

Ale żeby aż taka była różnica ? Generalnie pytam, bo zastanawiam się czy kupić dysk HDD 2,5 cala na potrzeby TV (trzymać na nim filmy w m2ts, bo przenoszenie podzielonych plików na PENDRIVE już mnie denerwuje, a pena z pewnych względów nie mogę mieć na exFAT) czy też kupić dysk sieciowy WD, którego podepnę interfejsem LAN (gigabit) pod router i będę mógł w TV bez zacięć oglądać filmy, które mam tylko w 1080p. Zastanawiam się co lepsze, bo nie wiem czy jak wybiorę to drugie rozwiązanie to czy nie będzie jednak zacięć po Wifi.

Edytowane przez lukaszr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszr - porty USB w routerach są strasznie wolne (ten Sandisk Extreme sie tylko marnuje ;)) tam transfery często są na poziomie średnio 4-8MB/s w zależności od routera także prawdopodobnie tu jest przyczyna.

Dla sprawdzenia wgraj ten film na komputer i udostępnij po sieci WiFi wtedy zobaczysz czy bedzie chodził poprawnie bez zacięć na TV.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszr - porty USB w routerach są strasznie wolne, tam transfery czesto są na poziomie 4-5MB/s takze prawdopodobnie tu jest przyczyna.

Dla sprawdzenia wgraj ten film na komputer i udostępnij po sieci WiFi wtedy zobaczysz czy bedzie chodził poprawnie bez zacięć na TV.

Jest jakiś konkretny soft do wykonania tego zadania ? Z chęcią bym zrobił taki test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebny jest zaden soft dodatkowy, jesli masz komputer i TV w tej samej sieci WiFi to komputer i jego zawartość udostępnionych katalogów będzie widoczna z poziomu TV. Najprościej dla testu wrzuć ten film do folderu Użytkownicy/Publiczny/Wideo publiczne, jego zawartość będzie widoczna na TV takze nawet nie musisz nic wybierać w udostępnianiu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebny jest zaden soft dodatkowy, jesli masz komputer i TV w tej samej sieci WiFi to komputer i jego zawartość udostępnionych katalogów będzie widoczna z poziomu TV. Najprościej dla testu wrzuć ten film do folderu Użytkownicy/Publiczny/Wideo publiczne, jego zawartość będzie widoczna na TV takze nawet nie musisz nic wybierać w udostępnianiu.

Komputer jest w sieci (w tym samym zakresie IP), ale do tej pory nie widziałem w TV nic, co jest związane z komputerem. Jak wrócę do domu to przetestuję. Dam znać co i jak :) Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie działa w jakim sensie ?

Nie działa udostępnienie natomiast użyłem programu Serviio - bardzo ładnie wszystko udostępnia. I teraz tak: jak włączę mkv normalny w 1080p to wyświetla płynnie, ale jeżeli tylko wrzucę coś 3D to nie ma szans - tnie jak wściekłe. Co najlepsze na PC mam zainstalowany program do monitorowania prędkości łącza i podczas odtwarzania filmu ruch wychodzący jest na poziomie 13-14 Mbit/s. Trochę mnie to dziwi, bo nijak się to ma do 300 Mbit/s, które ma WIFI w 850. Nawet jakby pomniejszyć to 10x to i tak będzie aż nadto. Teraz pytanie: czemu mimo wszystko tnie i czy będzie różnica jak podłączę typowy dysk sieciowy jako źródło i sygnał będzie pokonywał drogę HDD=>TV, a nie tak jak teraz testuję czyli PC=>ROUTER=>TV.

Edytowane przez lukaszr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa, nie potrzebny żaden dodatkowy soft do tego, TV widzi normalnie komputer i udostępnione tam pliki.

Jak podepniesz pendrive bezpośrednio do TV to przecież będziesz miał odpowiedz :) skoro nie będzie cieło o wina lezy po stronie sieci.

Z tym ruchem wychodzącym wydaje mi sie ze pokazuje tyle ile potrzebuje na daną chwile a nie ile jest w stanie osiągnąć.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa, nie potrzebny żaden dodatkowy soft do tego, TV widzi normalnie komputer i udostępnione tam pliki.

Jak podepniesz pendrive bezpośrednio do TV to przecież będziesz miał odpowiedz :) skoro nie będzie cieło o wina lezy po stronie sieci.

Z tym ruchem wychodzącym wydaje mi sie ze pokazuje tyle ile potrzebuje na daną chwile a nie ile jest w stanie osiągnąć.

Wiadomo, że jak podłączę pendrive do TV to będzie ok. Co do transferu to pokazuje tyle, ile aktualnie jest wysyłane czyli wartość rzeczywistą.

Sam już nie wiem co mam wymyślić - kuszące jest rozwiązanie serwera sieciowego, ale też nie wiem jak to będzie się sprawdzać. Ewentualnie serwer multimedialny np. Dune i tu problem całkowicie się rozwiązuje, ale znowu to dodatkowe urządzenie przy TV, którego chciałbym uniknąć (wiem, serwer sieciowy też jest urządzeniem, ale w nieco innym znaczeniu).

Nie rozumiem cały czas jednego - po co SONY robi kartę WIFI "n" skoro to gorzej działa jak zwykłe "g". Wygląda na to, że zostało to stworzone na potrzeby banalnego oglądania zdjęć na ekranie.

Edytowane przez lukaszr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w TV jest w standardzie "n" i takie parametry osiąga (sprawdziłem na pliku 1080p z bitrate ok. 40Mbps! idzie jak po maśle), może masz zbyt daleką odległość miedzy routerem a TV, bądz tez jakies grube ściany, popróbuj tez na innych kanałach czestotliwosci. Jaki to router ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...