Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego ponad miesięcznego doświadczenia ;) . Dźwięk, tzn głośni(cz)ki muszą się "dotrzeć". Miałem już nieco kolumn droższych od 850 i to jest tak, że winno to nieco pograć. Zawieszenie membran, cewki - co by tam nie było - wymagają czasu - kilku tygodni grania do uzyskania pełnej sprawności. Pojawił się nawet lekki basik, a średnie tony są mniej "pudełkowo/kartonowe".

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj :)

To nie telewizor (głośniki) się "dociera" tylko Ty się przyzwyczajasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że im cieńszy telewizor tym trudniej zmieści w nim dobre głośniki. W HX850 mamy podstawę z głośnikiem co trochę polepsza sytuację choć i tak najlepiej by było zakupić jakiś system audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sie wam z czegos pochwalic w opcjach ogolnych obrazu wyzerowalem wczesniejsze ustawienia poustawialem od nowa i zmienilem zakres dynamiki hdmi na automat.Efekt programy z n w jakowci hd wyglądają teraz jak wczesniej kanaly z blu ray, a kanaly z sd prawie jak wcześniej hd.Doslownie teraz upajam sie jakoscia obrazu nawet moja żona sama jest w szoku a nie ma tak wytrawnego oka jak np ja.Moze cureman co ma problemy ze swoim obrazem niez tez postapi ponownie, u mnie nie wiem czemu ale poprawa nastapila ogromna a mgielka z obrazu zniknęła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

krótkie pytanie...chcę zmienić z mojego samsunga le40a656 na wiekszy...jak wiecie euro agd ma obnizke. Pytanie 46hx850? czy samsung ue46es 7000/ 8000 ( są w tej samej cienie )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakaś aktualizacja zmieniła wygląd wyświetlanej czcionki w filmach na taką jaką pokazał PeterMac na zdjęciu dotyczącym HX955 czy nadal jest taka jak pokazano w teście? I czy HX750 ma też jakaś zmianę w tym względzie?

Edytowane przez solergdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

krótkie pytanie...chcę zmienić z mojego samsunga le40a656 na wiekszy...jak wiecie euro agd ma obnizke. Pytanie 46hx850? czy samsung ue46es 7000/ 8000 ( są w tej samej cienie )?

http://hdtvpolska.com/topic/28236-mega-test-lg-led-3d-47lm765s-vs-sony-46hx850-vs-samsung-es8000-vs-panasonic-st50/

Po tej lekturze nie będziesz miał wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj bawię się ustawieniami 55HX850. Które z nich odpowiadają lub są w jakikolwiek sposób powiązane z hdmi passtrough ? (konkretnie chodzi mi o przepuszczenie sygnału przez ampli Pioneer-a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od wczoraj bawię się ustawieniami 55HX850. Które z nich odpowiadają lub są w jakikolwiek sposób powiązane z hdmi passtrough ? (konkretnie chodzi mi o przepuszczenie sygnału przez ampli Pioneer-a).

Telewizor nie ma nic do funkcji pass through w amplitunerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor nie ma nic do funkcji pass through w amplitunerze.

Już tłumaczę o co chodzi. Zmieniłem tv (poprzedni Panasonic) i podłączyłem nowy do ampli nie ruszając ustawień ampli. Teraz niestety pass trough nie działa więc myślałem, że to kwestia ustawienia czegoś w nowym tv. Może kolejność włączania 3 komponentów (ampli, dvd, tv) ma znaczenie ?

Edytowane przez kamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwołuję pytanie :-)

Już działa. Wyłączyłem w tv sterowanie przez hdmi, włączone powodowało niewłaściwe ustawienie wejścia w ampli i dziwne przełączanie. Przepraszam za zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast chcialbym zasiegnac waszej prorady odnosnie okularow 3D do tego telewizora. Lada dzien bede chcial je kupic i szczerze zastanawiam sie nad kupnem TDG-BR750, tylko... czy ma to sens i nie kupic TDG-BR250?? Szczerze to wyzszy model rozni sie jedynie designem, waga i dlugoscia pracy na baterii. W obu przypadkach obraz 3D bedzie taki sam - chyba, ze sie myle. Znow do 750-ek przekonuje mnie fakt, ze moglbym je zakladac na swoje normalne, codzienne okulary co raczej w przpadku 250-ek raczej byloby niemozliwe.Tutaj zasiegnalbym rady osob noszacych na co dzien okulary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzis zauważyłem że mam martwy piksel. (46hx850). co teraz?czy można to reklamować proszę o pomoc. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast chcialbym zasiegnac waszej prorady odnosnie okularow 3D do tego telewizora. Lada dzien bede chcial je kupic i szczerze zastanawiam sie nad kupnem TDG-BR750, tylko... czy ma to sens i nie kupic TDG-BR250?? Szczerze to wyzszy model rozni sie jedynie designem, waga i dlugoscia pracy na baterii. W obu przypadkach obraz 3D bedzie taki sam - chyba, ze sie myle. Znow do 750-ek przekonuje mnie fakt, ze moglbym je zakladac na swoje normalne, codzienne okulary co raczej w przpadku 250-ek raczej byloby niemozliwe.Tutaj zasiegnalbym rady osob noszacych na co dzien okulary.

ja mam te okulary (750) i polecam ( teraz 2 pary sa za 469 w rtv euro agd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast chcialbym zasiegnac waszej prorady odnosnie okularow 3D do tego telewizora. Lada dzien bede chcial je kupic i szczerze zastanawiam sie nad kupnem TDG-BR750, tylko... czy ma to sens i nie kupic TDG-BR250?? Szczerze to wyzszy model rozni sie jedynie designem, waga i dlugoscia pracy na baterii. W obu przypadkach obraz 3D bedzie taki sam - chyba, ze sie myle. Znow do 750-ek przekonuje mnie fakt, ze moglbym je zakladac na swoje normalne, codzienne okulary co raczej w przpadku 250-ek raczej byloby niemozliwe.Tutaj zasiegnalbym rady osob noszacych na co dzien okulary.
Hej. Tez nosze okulary i mam BR250, i daje rade jakos z nimi ogladac. Ogolnie patrzac na design 750 to powinno sie w nich lepiej ogladac z powodu braku obudowania jakie maja 250.

Kliknięte z SGS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 250-ki i sobie chwalę z racji zamkniętej konstrukcji (ogranicza dostęp światła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 są uciazliwe na seansie powyzej 1 godz. Uwierają w nos. U mnie domownicy regularnie poprawiają sobie okulary na nosie w trakcie seansu a po nim mają widoczne ślady (odciski) na nsie.

750 są o niebo wygodniejsze ale i bardzo delikatne (bardzo łatwo je skrzywić), do tego przycisk włączajacy jest niefortunnie umieszczony (lepiej gdyby znajdował sie obok diody led). Poza tynm- działają o wiele krócej na baterii niz 250

Trudno doradzić...ale chyba lepiej 750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden martwy piksel może być zbyt małym powodem do reklamacji. Kilka martwych pikseli w pobliżu siebie tak, ale jeden, niestety wątpię by kwalifikował się na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym znanym mi sposobem naprawy tego jest w sumie wymiana matrycy. Innego sposobu nie znam. Czy ten martwy piksel bardzo przeszkadza w oglądaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemano ludziska prosze o małe wyjasnieie

Mam spider mana tego nowego w bluray 3d , jak wiadomo pliki bluray sa w m2ts wiec soniacz je odtwarza, ale nigdzie nie mogę moge znaleść opcji załłączenia 3d i raczej jej nie znajde a jeżeli to proszę o sprostowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uruchomisz obrazu 3D w ten sposób uruchamiając pojedynczy m2ts na TV, film musi być odtworzony na odtwarzaczu ze swoją całą właściwą strukturą formatu Blu-Ray 3D.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...