Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to jeden z moich pierwszych postów na tym forum, choć śledzę Wasze wypowiedzi dużo dłużej, więc chciałem wszystkich serdecznie przywitać.

Jako, że HX850 jest już powoli wycofywany ze sklepów w Stanach aby wkrótce ustąpić miejsca swojemu następcy na rok 2013 czyli W900A postanowiłem wyjść z inicjatywą i założyć o nim nowy wątek, aby na bieżąco zbierać o nim wszelkie nowe, pojawiające się w róźnych źródłach informacje. Sam zamieściłem tam już to co udało mi się na tę chwilę znaleźć.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam:

http://hdtvpolska.com/topic/29925-sony-kdl-w900a/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie przepraszam jesli juz kogoś ten temat nudzi :(. Moj telewizor jest po wymianie płyty głównej i opisywane wcześniej objawy sa nadal.Jutro kolejna wizyta serwisu i ...nie wiem jak to opisać bo .obserwowalem prace telewizora przez cały tydzień i mam pewne tropy ze to procesor coś pada.Uruchamiam tv i obraz jest poszarpany ,widać to na obiektach brak wygladzania krawędzi .Obraz nie jest płynny .Kontrast spada ,kolor czarny jest wyraźnie słabszy.Tak jak by motion led raz działał raz nie.Najgorsze jest to ze to sie dzieje losowo ,włącze tv i obraz jest wyraźnie gorszy i nagle po 2 H wskoczy i jest wszystko super.Sprawdzalem to na tunerze z N- ki jak i na konsoli xbox360 (dwa rożne kable) i dzieje sie tak i na kanałach jak i na grach.Myslalem ze to płyta główna steruje tv ale płyta jest po wymianie ale takie objawy jak opisałem sie dzieją .Macie jakieś pomysły bo juz sam nie wiem co opisać serwisantowi ? Czy mam prawo wymiany na inny egz.?Czekam na wasze opinie i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, a nie jest to przypadkiem efekt jakiegoś ustawienia/polepszacza, który raz się włącza raz wyłącza w zależności od sceny, którą właśnie pokazuje telewizor? Z tego co czytałem miałeś wymienianą płytę główną, może zmieniły się również ustawienia przy tym i czegoś po prostu nie zauważyłeś? Poszarpane krawędzie mogą być efektem jakiegoś ustawienia automatycznego wyostrzania albo coś w tym stylu. Jak w swoim tv ustawię ostrość na wyższych poziomach to też objawia się to poszarpanymi krawędziami.

No chyba, że zapisałeś sobie wszystkie ustawienia przed wymianą i ustawiłeś wszystko tak samo.

Ewentualnie ustawienia zapisywane są jeszcze gdzie indziej i wymiana tego modułu na to nie wpłynęła.

No ale warto sprawdzić.

Edytowane przez sPoOnBoY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, a nie jest to przypadkiem efekt jakiegoś ustawienia/polepszacza, który raz się włącza raz wyłącza w zależności od sceny, którą właśnie pokazuje telewizor? Z tego co czytałem miałeś wymienianą płytę główną, może zmieniły się również ustawienia przy tym i czegoś po prostu nie zauważyłeś? Poszarpane krawędzie mogą być efektem jakiegoś ustawienia automatycznego wyostrzania albo coś w tym stylu. Jak w swoim tv ustawię ostrość na wyższych poziomach to też objawia się to poszarpanymi krawędziami.

No chyba, że zapisałeś sobie wszystkie ustawienia przed wymianą i ustawiłeś wszystko tak samo.

Ewentualnie ustawienia zapisywane są jeszcze gdzie indziej i wymiana tego modułu na to nie wpłynęła.

No ale warto sprawdzić.

Witam i dziekuje za odzew.Ustawienia tv cały czas sa na fabrycznych i nic nie było zmieniane .Tv ma wylaczone wybieranie sceny.Przez pierwsze trzy mc do wymiany płyty były takie same jak po wymianie.Objawy sa i na kanałach tv jak i w grach na konsoli.Raz widać ze kontrast jest świetny a raz drastycznie spada co widać gołym okiem .Czy jest szansa na wymianę na nowy egz.?

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm fabryczne ustawienia zazwyczaj mają powłączane te dynamiczne ulepszacze.. nie chodzi mi tu nawet o automatyczne ustawianie sceny, ale może masz ustawione coś takiego jak dynamiczny kontrast? To by tłumaczyło jego zmiany. Może wcześniej tuż po kupnie zanim jeszcze opadło pierwsze podniecenie zakupem, nie zauważałeś tego i dopiero jak się uwrażliwiłeś po naprawie zacząłeś to zauważać? Ja bym się jednak na Twoim miejscu pobawił ustawieniami, zawsze jak coś możesz przywrócić do fabrycznych jak będziesz czuł, że tylko pogorszyłeś sprawę. Jak to nic nie da to jasne, ja bym reklamował do skutku. Chociaż mi na prawdę się wydaje, że to może być kwestia ustawień, tym bardziej jak mówisz, że masz fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cureman - ja bym spróbował potestować TV z Blu-Ray na jednym i tym samym filmie albo najlepiej na jakiejś krótkiej demówce, bo nie mozna oceniać obrazu/kontrastu z ciągle innego materiału z telewizji.

Kolejno sprawdz czy w ogóle funkcja Zaaw. zwiększenie kontrastu coś zmienia w obrazie jesli zmieniasz od Wył. do Duża, jesli tak to ją wyłącz na ustawienie Wył.

Domyślnie ta funkcja jest włączona na ustawienie Średnie chyba praktycznie na każdej scenie.

Czy ten spadek kontrastu jest nagły czyli widzisz obraz i cyk i juz duzo gorzej, czy tylko odnosisz wrażenie ze się pogorszyło po jakims czasie oglądania ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to nie jest wina ustawień ,Sprawdzalem na filmach B.r i widać ze raz obraz zachwyca a raz jest rozmazany ( jakby procesor nie wygładzal obrazu) no i płynność spada .Wiem ze to dziwne ale przez pierwsze 3 mc wszystko było ok.Jestem uczulony na wszelkie minusy obrazu .A co roku zmieniam modele telewizora.Jak dla mnie jest coś z procesorem bo raz obrabia obraz a raz nie..

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi fakt, że nie chcesz nawet spróbować... chyba, że już próbowałeś to chociaż powiedz. Zajrzałeś chociaż do nich? Bo trochę głupio by było jakby przyszedł serwisant, określiłbyś mu problem, po czym wszedłby w menu, wyłączył jedno ustawienie i powiedział proszę, lepiej? ;) Natomiast jeśli jesteś faktycznie przekonany, że to nie ustawienia bo próbowałeś różnych to wołaj serwis i tyle, nikt tu nic więcej raczej nie pomoże z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy serwisant wymienił płytę główna gdy była to wina ustawień ? No właśnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy płyta była wymieniona z powodu, który teraz opisujesz czy z innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy płyta była wymieniona z powodu, który teraz opisujesz czy z innego?

Z opisywanego problemu .A problem nadal sie pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziekuje za odzew.Ustawienia tv cały czas sa na fabrycznych i nic nie było zmieniane .Tv ma wylaczone wybieranie sceny.Przez pierwsze trzy mc do wymiany płyty były takie same jak po wymianie.Objawy sa i na kanałach tv jak i w grach na konsoli.Raz widać ze kontrast jest świetny a raz drastycznie spada co widać gołym okiem .Czy jest szansa na wymianę na nowy egz.?

Spróbuj wejść w ustawienia HDMI i przestaw zakres dynamiki na ograniczony na wszystkich wejściach. Może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisywanego problemu .A problem nadal sie pojawia.

Tym bardziej właśnie uważam, że jest to kwestia ustawień, a nie wadliwego podzespołu i serwisant tylko niepotrzebnie go wymienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wejść w ustawienia HDMI i przestaw zakres dynamiki na ograniczony na wszystkich wejściach. Może pomóc.

O .. Tylko gdzie to. jest bo nie mam pojęcia .Dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , z testu wiem , że nei odpala MKV , czy nadal tak jest , czy może jest jakis sposób na odpalenie MKV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wielokrotnie mówione, jedyny sposób to transkodowanie z komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , z testu wiem , że nei odpala MKV , czy nadal tak jest , czy może jest jakis sposób na odpalenie MKV ?

Tak jest prosty sposób, kupić jakiś media player i mieć spokój, juz za 200 zł można kupić dobrego do MKV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dokupić odtwarzacz Blu-Ray, odtwarzający .mkv, który moim zdaniem powinien być obowiązkowy przy tak dobrym telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze moze troche nie na temat, ale moj 55hx85 nie spelnil kompletnie moich oczekiwan co do ogladania na nim filmow wieczorami (clouding, nawet jesli jest to niby minimalny, jest nie do zniesienia) postanowilem zakupic do tego celu projektor (mysle o optoma hd33). Czy projektory maja jakies przypadlosci typu: clouding, banding, wypalanie, mruganie, smuzenie itp. itd.? Troche jestem zielony w tym temacie. Napewno kontrast i czern nie te ale dla mnie to napweno nie bedzie problem. Z gory dziekuje za ewentualna odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy wersja 40" oprócz wielkości różni się czymś jeszcze , pytam , bo jak brałem Samsunga to przy jakimś modelu w wersji 32" była chyba inna matryca niż przy 40"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze moze troche nie na temat, ale moj 55hx85 nie spelnil kompletnie moich oczekiwan co do ogladania na nim filmow wieczorami (clouding, nawet jesli jest to niby minimalny, jest nie do zniesienia) postanowilem zakupic do tego celu projektor (mysle o optoma hd33). Czy projektory maja jakies przypadlosci typu: clouding, banding, wypalanie, mruganie, smuzenie itp. itd.? Troche jestem zielony w tym temacie. Napewno kontrast i czern nie te ale dla mnie to napweno nie bedzie problem. Z gory dziekuje za ewentualna odpowiedz.

Tak jak mnie irytuje mglistosc obrazu z n nawet w hd.W porównaniu ze starym samsungiem le37a656 duzo wieksza mgiełka ostrosc na maxa filtry na off a ciagle delikatna mgielka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem posiadaczem tego telewizorka od tygodnia i ogólnie spoko. Ale ten dzwięk.... WTF. Mój Samsung LE40a656 tp przy nim basowy potwór. Na szczęście mam ampli i kolumny jednak do codziennego oglądania nie lubię włączać ampli. Czy da się coś zrobić z tym dzwiękiem żeby nie był taki płaski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na tryb Dynamiczny, i na pewno nie będzie juz płaski, ew. podbij sobie w trybie Standardowym tony niskie z domyślnych +6.

Dzwięk jest jak najbardziej ok, moze nie grzeszy niskimi tonami/srednicą ale jest dobry do dialogów, słychać je wyraźnie i czysto, mam np. Sony Z4500 (CCFL) który ma duzo bardziej bassowy mocniejszy znacznie dźwięk i niestety bez zjechania sub'a ciezko sie go słucha bo dudni za bardzo na dialogach.

Przepraszam, ze moze troche nie na temat, ale moj 55hx85 nie spelnil kompletnie moich oczekiwan co do ogladania na nim filmow wieczorami (clouding, nawet jesli jest to niby minimalny, jest nie do zniesienia) postanowilem zakupic do tego celu projektor (mysle o optoma hd33). Czy projektory maja jakies przypadlosci typu: clouding, banding, wypalanie, mruganie, smuzenie itp. itd.? Troche jestem zielony w tym temacie. Napewno kontrast i czern nie te ale dla mnie to napweno nie bedzie problem. Z gory dziekuje za ewentualna odpowiedz.

widocznie trafiła Ci się jakaś mocno zachmurzona sztuka, ja oglądam wieczorami często i nie mam absolutnie ani grama cloudingu na swoim, jeśli takowy by występował bym go zaraz zauważył na ciemnych scenach.

Mam takie ustaw. DKL na Standard, czujnik światła OFF, Podświetlenie - Min. dla tv sat n, dla BD/komp - 1.

Ustawienia to podstawa, jak miałeś moze ustawienie podświetlenia na b.wysokie wartośći bez czujnika to moze dlatego clouding wychodził.

Tak jak mnie irytuje mglistosc obrazu z n nawet w hd.W porównaniu ze starym samsungiem le37a656 duzo wieksza mgiełka ostrosc na maxa filtry na off a ciagle delikatna mgielka

Moze odnosisz takie wrażenie przez to ze obraz jest jaśniejszy w ciemnych miejscach i na oko ma mniejszy kontrast.

Takie np. porównanie, w prawdzie nie z HX850 ale co mam na myśli.

HX955

126104.jpg

LG 860

125796.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...