Skocz do zawartości
radekraw

Sharp 52' czy Sony 55' (pomoc przy wyborze TV:)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, witam!

Udało się odłożyć trochę kasy na TV, pozostaje już tylko kwestia wyboru,

czyli rzecz najtrudniejszazeby.GIF Może znajdą się na forum posiadacze poniższych modeli,

którzy będą w stanie mi trochę pomóc albo chociaż rozjaśnić, czy brnę w dobrym kierunku?

Wymyśliłem sobie 3 modele :

1. Sony KDL-55EX720

2. Sharp LC-52LE830E Quattron 3D

3. Sony KDL-55NX720

Przeznaczenie sprzętu?

70% - filmy BR / MKV

25% - gry PS3 i PC

5% - telewizja (dvb-t mi w zupełności wystarczy)

Pierwsze dwa można kupić niemal w tej samej cenie, NX720 jest "trochę" (1,5k) droższy.

Za to dużo lepiej się prezentuje wizualnie).

Czy jednak warto dopłacać do NX720 (pomijając kwestię wyglądu)?

Sharp jest najmniejszy z tych trzech, ma 52'' (ale to Quattron, więc 4 kolory plamki i teoretycznie lepszy obraz), oba Soniaki 55''. Niby niewiele, ale w sklepach jakoś Sharp wydawał się wyraźnie mniejszy...

Telewizora Sharp nigdy nie miałem, mam więc pewne opory przed tą firmą. Model 40LE830E wypadł w testach, które tu wygrzebałem, bardzo fajnie i przyznam, że to właśnie tak dobra recenzja zachęciła mnie do zainteresowania się nim.

3D traktuję raczej jako ciekawostkę, którą jednak warto mieć i na pewno będę używał,

jak tylko będzie okazja. Celowo wybrałem aktywne 3D, bo w pasywnym brak FullHD 3D,

a chciałbym, żeby telewizor wystarczył na trochę dłużej (tzn. nie mam zamiaru go zmieniać,

póki nie padniesmile.gif

A może poczekać do końca marca i brać (z nowych modeli Sony) HX7500? Cena ma wynosic1800Euro (czyli w okolicach branego przeze mnie pod uwage modelu KDL-55NX720).

Pomożecie? smile.gif

Pozdrawiam forumowiczów!

Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie EX720 i NX720 to bardzo podobne modele, poza tym, że NX jest lepiej wykonany (mam na myśli obudowę) i lepiej wyposażony. Oba telewizory różnią się też filtrem ekranowym. Radziłbym Ci wybrać w obrębie tych dwóch. Quattron nie jest najfortunniejszym wyborem. Z mojego doświadczenia to jeden z telewizorów z największym problemem cloudingu. Po drugie jest fatalny bez kalibracji i ma obraz niestabilny pod kątem ponad normę (nie tylko spada kontrast, ale także zaczyna dominować żółty odcień). Sony radzi sobie znacznie lepiej "fabrycznie". Czwarty pixel Quattronów jest wadą nie zaletą. Przeczytaj http://blog.skalibrujtv.pl/2011/10/sharp-aquos-w-technologii-quattron-czy-czwarty-subpixel-znajdzie-miejsce-na-ekranie/

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wróciłem ze sklepu, gdzie akurat mieli wszystkie 3 modele, którymi jestem zainteresowany i powiem szczerze, że zarówno mnie jak i żonie najbardziej pod względem obrazu (wiadomo - ustawienia sklepowe, warunki nie domowe) podobały się kolejno: Sharp, nx720, ex720. Na Sharpie obraz wydawał sie dużo bardziej żywy, ostry i szczegółowy, do tego mialem wrażenie ze czern jest duzo lepsza. Soniaki były trochę mniej kontrastowe, za to większe i fajniej to wygladalo :D) NX720 ma monolityczna budowe i blyszczaca szybe, a to jak dla mnie plus, bo fajnie wyglada i refleksow sie nie boje (teraz mam samsunga 40' z blyszczaca szyba i jest bardzo ok).

To tyle jeśli chodzi o pierwsze wrażenie, bo do sklepu wpadliśmy "przelotem" na 10min przed zamknięciem i tylko rzuciliśmy okiem na szybko...

Zastanawiam się też, czy nie warto poczekać na nowe telewizory Sony (55HX750), ktore PODOBNO mają być pod koniec marca...problem w tym, że koniec marca za chwilę, a w centrach Sony nic nie wiedza nawet o zapowiedziach tych nowych LEDow... wiec pewnie można sobie te date miedzy bajki wlozyc. W kazdym razie, HX750 ma kosztowac tyle, co w tej chwili NX720 (czyli 1800 Euro).

Edytowane przez radekraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto poczekać na nowe serie! Może się okazać że są wyraźnie lepsze/korzystniejsze. Co do czerni, to prawdopodobnie uległeś złudzeniu czerni absorbcyjnej, patrz: http://www.tvtest.pl/telewizory-o-najlepszej-czerni/ Silne oświetlenie sklepowe maskuje wady telewizorów dosyć skutecznie. Co do soczystości barw... jeżeli będziesz chciał mieć soczyście, z obu modeli możesz uzyskać efekt wylewającego się koloru, kwestia ustawień ;) Jeżeli planujesz kalibrację/chcesz obraz naturalniejszy wtedy Sony sprawdzi się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, poczytałem jeszcze o Sharpie i przyznam szczerze, że jakoś szczególnie mnie nie odrzuciło ;)

Na razie skłaniam się ku 55NX720, głównie ze względu na dużo fajniejszy wygląd (monolityczna obudowa :P).

Zastanawiam się jeszcze nad sensem czekania na nowe HXy - ten, który mnie interesuje (55HX750) ma mieć matową matrycę

i ramkę (jak dla mnie, to krok wstecz w kwestii designu).

Matowa matryca niby lepsza, jeśli chodzi o odbicia i refleksy, ale w tej chwili mam Samsunga 40' ze szklaną matrycą i nie narzekam na odbicia, a wręcz w przypadku telewizorów bardziej odpowiada mi szkło pogłębiające wrażenie większego/lepszego kontrastu. Nie wiem jakie ma to znaczenie w przypadku 3D, którego zamierzam używać na nowym TV głównie do grania, ale podejrzewam, że refleksy i odbicia nie będą miały zbyt dużego wpływu na jakość odbioru 3D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze czekaj na HX750, 850 od Sony, jestem w podobnej sytuacji czy brać KDL-40HX720 czy czekać na KDL-40HX750.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na stronach sony.pl pojawiły się właśnie modele 55HX750 i 55HX755 (55 ma dodatkowe tunery DVB, których nie będę potrzebował:).

Za 2-3 tygodnie mają trafić do sklepów i hurtowni, więc czekanie dobiega końca :)

Od początku byłem nastawiony na TV ze szklaną matrycą (55NX720), bo obraz wydawał mi się lepszy a czerń głębsza. Jednak w salonie Sony posiedziałem przed dwoma 55' telewizorami (55NX720 i 55EX720) i obraz wydaje mi się lepszy jednak na matowej matrycy, która lepiej tłumi odbicia. W mieszkaniu mam przeszkloną ścianę dokładne na przeciwko miejsca, w którym będzie wisiał telewizor, więc wybór staje się oczywistą koniecznością :)

Hmm... a może poczekać na 55GX850? Może wytrzymam, jeśli trafią do sklepów przed Euro ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno trafią. Gmeru pisał że wiekszość przełom kwietnia maja a hx850 w maju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...