Skocz do zawartości
  • 0
dawmac

zmiana KURO na Samsung 60D8000 czy Panas 65VT30 czy Sony 65HX923 czy cos jeszcze innego ?

Pytanie

Witam serdecznie

W zwiazku z remontem pokoju nadszedl czas na zmiane Kuro LX6090 na cos nowego ale czy warto cokolwiek zmieniac ?? KURO powedruje do sypialni ale jak nie znajde nic ciekawego na jego zmiane to pozostanie a do sypialni kupie 60" samusnga D6000 ale ....

Tak od kilku dni sie zastanawiam czy zmieniac staruszka KURO na cos innego. Wazne aby TV powiesic na scianie w zwiazku ze zmianami w pokoju a kuro ciezko powiesic bo wazy tyle co lodowka dwu drzwiowa :) Myslalem nad czyms plaskim jak Samsung D8000 ( mam 46 cali D8000 u corki w pokoju i obraz w bajkach jest super. Te same bajki co ogladalem na swoim TV ogladam ponownie na tym Samsungu i wygladaja calkiem inaczej :) Sa bardziej kolorowe i nasycone barwami ale w inny sposob niz w plazmie. W bajkach to wyglada super i naprawde do gier PS3 czy XBOX jak i bajek na BR to super TV. Co do filmow to wole plazme chociaz LED tez mi sie spodobal w kilku aspektach. Np polerowane przedmioty na LED wygladaja lepiej niz na plazmie, sa bardziej lustrzane, szklo ( np kieliszek trzymany w rece w ktorym odbija sie slonce ) na LED wyglada ciekawiej niz na plazmie, wypolerowana drewniana rekojesc strzelby na LED wyglada tez ladniej niz na plazmie ale ogolnie LED jest za "sztuczny" do filmow. Za malo naturalny jak dla mnie. Mimo wszystko wole filmy ogladac na starej plazmie chociaz te male szczegoly strasznie ciesza oko i dlatego jak by byl 65 cali LED samusnga to chyba bym go wziol z czystej ciekawosci ale jest tylko 60 cali a to tyle samo co mam :( Duzo dobrego czytalem o sony, niestety nie mam mozliwosci go potestowac i trudno mi sie do niego przekonac bo jest duzo pozytywnych opini w sieci ale tez nie jest jakosc uznany za wzorcowy TV :( Nie wiem, moze osoby co mogly porownac Samsunga i Sony w/w moga cos dodac od siebie ? Czy na sony obraz jest rowniez tak "zywy i kolorowy" jak na samsungu ?

No i jeszcze plazma Panasa. Teoretycznie najbardziej mi bliska bo bardzo lubie obraz z plazmy ale panas tez swoje wazy i moze byc klopot z jego powieszeniem a po za tym domyslam sie ze obraz bedzie podobny do tego co mam a chetnie bym cos nowego poogladal. Jestem praktycznie zdecydowany na ten TV ale chetnie bym uslyszal opinie innych osob.

TV bedzie sluzyl do codziennego ogladania TV, jakis film itp. Jak mam ochote na film to mam JVC X3 i ekran 80"

pozdr. dawmac

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sony mimo full leda wcale nie jest taki perfekcyjny. Skoro masz D8000 moze Poczekaj na ES8000 dzis powinno byc wiecej szczegółów o jego wersji na rynek europejski. W Pradze Samsung prezentuje linie TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ale watpie aby byl LED Samsunga 65 cali :( a czekac to za bardzo mi sie nie chce bo remont w trakcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak dla Ciebie to chyba słaby moment na zmiany. Przecież to nowy rok w dodatku nie jego początek ale już wchodzimy prawie na wiosnę (nowe modele) i ja to bym już wyczekał. Ale jeżeli mus to skoro masz JVC (podobnie jak ja, w ogóle nie oglądam filmów na TV tylko telewizję i dlatego plazma jest mi już nie potrzebna i wkurza mnie jak ciągle pasek TVN24 się wypala aż pewno w końcu na koniec mojego Kuro zostanie tam już na zawsze;))))) ) to LCD bo bardziej uniwersalny i nie ma przypadłości plazmowych. Ja bym kupił HXa920 dla siebie albo Philipsa tylko Philipsy są małe :( Więc wyboru nie ma. A Samsung? Phi ;) raczej nie ta półka. Tam już nie ma żadnej technologii podświetlenia tylko net net i net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na "konkurencyjnym "forum ktoś wybrał sharpa

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przepraszam ale skoro oni banują linki do innych for to nie widzę powodu by takowy tutaj widniał. Wstawię zatem posta którego podałeś do linka:

Idealnego nie ma' date=' każdy ma jakieś wady. Ostatnimi czasy miałem możliwość porównania serii 920 SONY(chyba 65 cali), Sharpa 835E(70cali) i VT30 Panasonica (65 cali). Zamontowane obok siebie były 2 telewizory do porównań. Widownia w wieku 5-87 lat. Nie będę wdawał się w szczegóły ale młodsza część widowni wybrała Sharpa, starsza część widowni wahała się pomiędzy Sharpem a Sony. Wieczorem na ścianie wisiały już tylko 2 sztuki, Sharp i Panasonic. Po długich namysłach, przewaga 5 cali Sharpa wygrała nad Panasem. Obraz po długiej walce pana Marka (który dostarczył sprzęt i kalibrował) na 65VT30 nie był lepszy naszym zdaniem niż na Sharpie (sam posiadam 65VT30 i byłem zdziwiony że Sharpa stać na tak płynny obraz). No i te 5cali robiło także różnicę. Ostatecznie na ścianie zawisł Sharp.

Uważam, że obraz na moim telewizorze jest lepszy niż na świeżym modelu ze sklepu (nawet pomimo kalibracji), może to kwestia warunków w pomieszczeniu, może coś innego. Jeśli jednak dziś zmieniałbym TV to prawdopodobnie zastanawiałbym się i to długo. Kurde, te 5 cali robi faktycznie różnicę.[/quote']

O właśnie jest jeszcze 70" Sharp. Jak ma być wielki to czemu nie Sharp? :) Na pewno słaby nie jest w takiej specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dzieki za info, SHARP "70 bardzo ciekawa propozycja ale w UK trudny do kupienai :( Popytalem i zobacze czy mozna gdzies ten TV kupic.

Gmeru uwazasz ze jest duzo roznica w jakosci obrazu miedzy Sony a Samsungiem ? Samsung ma bardzo fajny obraz jak dla mnie, tak jak pisalem troche sztuczny ale fajny :) Sony jest duzo lepszy ?

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tutaj chodzi o inny poziom czerni. Te ekrany są inaczej podświetlone. Sony czy Philips to tzw. Full LED. Dlatego kosztują dużo więcej. A czy zobaczysz różnicę to już inna kwestia. Skoro nie oglądasz nocą filmów to będą one pewno dla Ciebie takie same jak Samsung ;) Do bajek itp. to każdy LCD będzie dobry ze średniej - wyższej półki. Sam dobrze wiesz, że to jest kwestia czy do filmów czy nie. Myślę, że każdy z tych ekranów będzie ok więc może nie wydawać siana na na coś co i tak nie będzie wykorzystywane?

Luknij w testy, tam jest trochę o tym pełnym podświetleniu a nie Edge LED i jego różne formy:

http://hdtvpolska.com/topic/25868-mega-test-lcd-sony-bravia-kdl-46hx920-najwyzszy-model-lcd-w-ofercie-sony-na-rok-2011/

http://hdtvpolska.com/topic/25323-mega-test-lcd-3d-philips-46pfl9705h-eisa-2010-2011/#entry246158

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wiem, wiem :) Cena nie jest istotna, ma ladnei wygladac w salonie i dobrze swiecic. Chce kupic TV z ktorego bede zadowolony a nie ciagle myslec ze trzeba bylo kupic jednak sony itp itd :) Corce kupowalem 46 cali i myslalem wystarczy, teraz chetnie bym wymienil na 50" :)

Jak uda mi sie dostac SHARPA 70 to go wezme a jak nie to sony 65".

dzieki za wszelkie sugestie i podpowiedzi. Tak naprawde to w TV 65" i wiecej to nie ma tak naprawde wyboru :(

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No nie ma bo to wielkość na razie graniczna. A poza tym ciężko takie coś podświetlić dlatego tak mało bo droga technologia z tymi ledami. Jak ma wyglądać to na szczęście Sony (monolit lux, tafla szkła:) ) czy Samsung (cienka ramka) prezentują się mega. Sharp już zwyczajnie. Panas wręcz słabo przy tych LCD. Ale to oczywiście jeżeli chodzi o design (i tak kwestia subiektywna...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gmeru mam nadzieje, że mojego linka nie wykastrujesz: http://www.spidersweb.pl/2012/02/oficjalny-telewizor-kibica-jako-pierwsi-w-polsce-recenzujemy-najwiekszy-model-na-rynku.html

Jestem po tygodniu z LE835E oraz dwóch z 46hx920. W Sharpie wrażenie robi wielkość, kolory uznałbym za bardziej plazmowe. Jeśli $ nie są problemem to jest to naprawdę ciekawa opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chyba żartujesz? :) Chętnie obserwuję twoje poczynania na polu testów ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

................... wkurza mnie jak ciągle pasek TVN24 się wypala aż pewno w końcu na koniec mojego Kuro zostanie tam już na zawsze;))))) ) ........................

Nie wiem dlaczego Ci się wypala.

Mam KURO dłużej niż Ty i nie mam żadnych wypaleń ani powidoków mimo, że TV oglądam bardzo dużo.

Mój znajomy ma Kuro 60" dłużej niż ja i też nie ma żadnych wypaleń.

TVN24 oglądam codziennie po kilka godzin.

@dawmac

Nie zmieniaj TV. To zły okres na zmianę. Poczekaj jeszcze trochę, będą nowe modele i technologie.

NIGDY SAMSUNGA.

Broń cię Panie Boże.!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No widzisz, a ja mam takie problemy, widocznie 5090 nie były od tego wolne ;) Ale to nieistotne. Bardziej myślałem o Panasach gdzie powidoki to chleb powszedni. Kuro to raczej nikogo nie interesuje tylko nas :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Twój kuro to pod wieloma względami wciąż niedościgniony telewizor. Stąd moje zdziwienie, dlaczego chcesz go zmieniać, tym bardziej na coś typu... samsung d8000 ;) Weź pod uwagę, że aspekty typu odwzorowanie obrazu (np. wspomniana przez Ciebie soczystoć koloru), to nie kwestia typu wyświetlacza, ale ustawień jakich używasz. W praktyce LED czy Tv plazmowy potrafią wyświetlać taki sam obraz. Najpierw powinieneś zdecydować się na technologię wyświetlacza (plazma/led) w kontekście wad i zalet - plazma: głębsza natywna czerń, kąty widzenia; Led - większa jasność itp. Później można zastanowić się nad konkretnym modelem, ale jak napisali Ci już tutaj, wstrzymaj się z tym lepiej, bo przed nami premiery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pokoj gotowy bedzi epod koniec tygodnia i nie sposob czekac miesiac czy dwa z pusta sciana. KURO jest ok ( nigdy mi sie nic nie wypalilo a czasami gram po kilka godzin i sa statyczne obrazy ).

TV ma wisiec na scianie i ladnie skomponowany z otoczeniem. Czas na pozadki z kablami itd. Zona wytrzymala kilka lat z setkami kabli i ciagle zmienianym sprzetem. Aktualnie mam system ktory gra tak jak mi sie podoba wiec czas to ogarnac pod wzgledem estetycznym.

TV chce zmienic bo lubie cos nowego i chetiei potestuje na wlasne oczy Sony czy Sharpa ( jak sie uda w UK kupic ) . Jak zapol roku lub rok pokaze sie dobry TV wart zmiany to zmienie, nie klopot.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ze wzgledu na dostepnosci i cene ( no coz moze to zakup tylko na nie caly rok ) kupilem Panasa 65 VT30. Cena £2699 z dostawa do domu od firmy od ktorej kupile duuuuzo juz klockow. Niestety w UK zakup Sharpa 70" jest aktualnie nie mozliwe a sony 65" jest prawie £1000 drozszy a to i tak zakup na krotki czas wiec panas wygral :)

Dziekuje za wszystkie info i pomoc.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pokoj gotowy bedzi epod koniec tygodnia i nie sposob czekac miesiac czy dwa z pusta sciana. KURO jest ok ( nigdy mi sie nic nie wypalilo a czasami gram po kilka godzin i sa statyczne obrazy ).

TV ma wisiec na scianie i ladnie skomponowany z otoczeniem. Czas na pozadki z kablami itd. Zona wytrzymala kilka lat z setkami kabli i ciagle zmienianym sprzetem. Aktualnie mam system ktory gra tak jak mi sie podoba wiec czas to ogarnac pod wzgledem estetycznym.

TV chce zmienic bo lubie cos nowego i chetiei potestuje na wlasne oczy Sony czy Sharpa ( jak sie uda w UK kupic ) . Jak zapol roku lub rok pokaze sie dobry TV wart zmiany to zmienie, nie klopot.

pozdr. dawmac

Ja od siebie napisze, ze tez wstrzymalbym sie chwilowo - "stary" tv ustawil na stojaku tymczasowo.

ale... jezeli masz mozliwosci aby kupic TV "przejsciowy" na kilka tygodni / miesiecy to nie widze problemu by tak zrobic.

Miedzy wierszami czytam, ze generalnie nie jest problem w finansach (czego gratuluje), a bardziej w poszukiwaniu wyzszej estetyki / jakosci (czego rowniez gratuluje!)

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

stary TV jest na stojaku calkeim fajnym ale czas na zmiany. Jadalnia laczy sie z pokojem i jest juz po remoncie i nie sposob pokoju pozostawic bez zmian. Do sypialni i tak musze kupic TV wiec powedruje kuro na stojaku a do pokoju dziennego ma byc wlasnie TV powieszony na scianie a pod nim komoda itd itd itd. Zmienic TV to juz nie klopot bo jak by cos to corce wymienie 46 led samsunga na ten co kupie a do pokoju dziennego jakis OLED 70" :) Do filmow i tak mam JVC X3.

Musze to zrobic teraz i nie moge czekac bo glupio gosci przyjmowac w trakcie remontu. Zona i tak ma swieto cierpliwosc ze wytrzymala tyle czasu z ciaglymi zmianami i tysiacem kabli bo ciagle proby i testy sprzetu. Zgodzila sie na pozostawienie brzydkich olchowych kolumn JM Lab utopia i centralnego Tannoy DC10. Byl pomysl na zmiane wsyztskiego na kolumny monitir audio serii gold biale bo ladnie by sie komponowaly ale kupilem corce takie i niestety do JM Lab im duuuuzo brakuje. Pozostana staruszki kolumny bo uwielbiam ich dzwiek :)

Ze wzgledu na fakt ze firma od ktorej stale cos tam kupuje zaoferowala mi dobra cene na panasa 65 i dostawe w dwa dni to zawisnie na scianie. Coz przekonam sie czy te wszystkei och i ach na jego temat sa cos warte :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Az mi sie wierzyc nie chce ze za taka cene udalo Ci sie wyrwac 65-tke.Dobry zakup w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

TV kupiony w sevenoaks . Jako staly klient dostalem rabat i do tego uchwyt na sciane za £100. Wszystko z gwarancja i dostawa do domu. Jak to bywa CCC ( cena czyni cuda :) ) i dlatego zdecydowalem sie na ten TV zwlaszcza ze tak jak wiele osob na tym forum czeka na OLEDa , tak wiec byl to najbardziej rozsadny zakup.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Az mi sie wierzyc nie chce ze za taka cene udalo Ci sie wyrwac 65-tke.Dobry zakup w tej cenie.

Zakup dobry. Pogratulować :) Ale czy cena taka rewelacyjna ? Jeśli dobrze zrozumiałem to kosztował 2699 funciaków. W PL chyba jednak trochę taniej.

http://www.ceneo.pl/13040797

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Taa tyle ze w UK za 65-tke trzeba dac okolo 3800L :angry2: ,w sumie teraz zagladnalem na stronke i cos dziwnie niske ceny maja w porownaniu z innymi,ogolnie ten sklep nie nalezal do tanich,dlatego jestem troche zdziwiony taka cena.

Edytowane przez macek.g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

fakt, sevenoaks bylo drogie ale od pewnego czasu bardzo opuscili z cen. Kupowalem corce kolumny Moinitor Audio Gold GX200, cena w sklepie £2300 a oddali ze £1800 !! podobnie z amplitunerem Yamahy dali £200 rabatu. Mozna bardzo dobre ceny wynegocjowac a ja od nich juz ponad 4 lata kupuje tak wiec zawsze cos ekstra od siebie doloza.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...