Skocz do zawartości
  • 0
dawmac

zmiana KURO na Samsung 60D8000 czy Panas 65VT30 czy Sony 65HX923 czy cos jeszcze innego ?

Pytanie

Witam serdecznie

W zwiazku z remontem pokoju nadszedl czas na zmiane Kuro LX6090 na cos nowego ale czy warto cokolwiek zmieniac ?? KURO powedruje do sypialni ale jak nie znajde nic ciekawego na jego zmiane to pozostanie a do sypialni kupie 60" samusnga D6000 ale ....

Tak od kilku dni sie zastanawiam czy zmieniac staruszka KURO na cos innego. Wazne aby TV powiesic na scianie w zwiazku ze zmianami w pokoju a kuro ciezko powiesic bo wazy tyle co lodowka dwu drzwiowa :) Myslalem nad czyms plaskim jak Samsung D8000 ( mam 46 cali D8000 u corki w pokoju i obraz w bajkach jest super. Te same bajki co ogladalem na swoim TV ogladam ponownie na tym Samsungu i wygladaja calkiem inaczej :) Sa bardziej kolorowe i nasycone barwami ale w inny sposob niz w plazmie. W bajkach to wyglada super i naprawde do gier PS3 czy XBOX jak i bajek na BR to super TV. Co do filmow to wole plazme chociaz LED tez mi sie spodobal w kilku aspektach. Np polerowane przedmioty na LED wygladaja lepiej niz na plazmie, sa bardziej lustrzane, szklo ( np kieliszek trzymany w rece w ktorym odbija sie slonce ) na LED wyglada ciekawiej niz na plazmie, wypolerowana drewniana rekojesc strzelby na LED wyglada tez ladniej niz na plazmie ale ogolnie LED jest za "sztuczny" do filmow. Za malo naturalny jak dla mnie. Mimo wszystko wole filmy ogladac na starej plazmie chociaz te male szczegoly strasznie ciesza oko i dlatego jak by byl 65 cali LED samusnga to chyba bym go wziol z czystej ciekawosci ale jest tylko 60 cali a to tyle samo co mam :( Duzo dobrego czytalem o sony, niestety nie mam mozliwosci go potestowac i trudno mi sie do niego przekonac bo jest duzo pozytywnych opini w sieci ale tez nie jest jakosc uznany za wzorcowy TV :( Nie wiem, moze osoby co mogly porownac Samsunga i Sony w/w moga cos dodac od siebie ? Czy na sony obraz jest rowniez tak "zywy i kolorowy" jak na samsungu ?

No i jeszcze plazma Panasa. Teoretycznie najbardziej mi bliska bo bardzo lubie obraz z plazmy ale panas tez swoje wazy i moze byc klopot z jego powieszeniem a po za tym domyslam sie ze obraz bedzie podobny do tego co mam a chetnie bym cos nowego poogladal. Jestem praktycznie zdecydowany na ten TV ale chetnie bym uslyszal opinie innych osob.

TV bedzie sluzyl do codziennego ogladania TV, jakis film itp. Jak mam ochote na film to mam JVC X3 i ekran 80"

pozdr. dawmac

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Napisz coś o nowym TV, czy jesteś zadowolony ?

Początkowo przymierzałem się do tego TV, ale doszedłem do wniosku, że kupię projektor.

Jak dla mnie to obecnie nie ma lepszego TV niż KURO. Niestety.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kuro jest ok ale na pewno nie jest TV najlpeszym pod kazdym wzgledem. Ma duzo wad jak kazdy TV i tak naprawde najlepiej do kina sprawdza sie dobry projektor.

Panas za kilka dni zawisnie na scianie. Narazie stoi w kartonie w sklepie.

Oczywiscie opisze swoje wrazenia z VT65 w porownaniu z kuro , LED panasa i LED samsunga.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W takim razie czekamy na Twoją opinię. Będziesz miał bezpośrednie porównanie tych dwóch telewizorów.

Napiszę szczerze, gdybym miał KURO 60 cali to nie kupowałbym projektora. Mam mały pokój.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Euforia minie po miesiącu i okaze się ze panas to tylko zwykly TV , dla jednych jest super a dla innych ...........................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak jak ze wszystkim.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Euforia minie po miesiącu i okaze się ze panas to tylko zwykly TV , dla jednych jest super a dla innych ...........................

jaka euforia ? :) nie pierwszy i nie ostatni TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobry wybór dawmac.

U mnie panas 65 VT30 chodzi od czerwca i nie mam zadnych problemów z powidokami.Na przeciwnej ścianie mam kinkiety i trochę było widac odbicie u góry ekranu ale kupiłem wieszak HAMA, lekko pochylylem telewizor do przodu i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie ma IMHO cały czas nic lepszego od KURO. Ja zacząłem zbierać do świnki-skarbonki na OLED, inne plazmy jak na razie mnie nie interesują.

Zobaczysz Dawid, że 65VT30 to nie ta sama jakość co KURO....co nie znaczy, że Panasonic jest zły. Po prostu kurak jest jeszcze lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Potwierdzam.

Święte Słowa!!!!!!

Tylko nie wiadomo kiedy będą OLED-y, ich cena, no i jaka jakość. Jak na razie to jest wielka niewiadoma.Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobry wybór dawmac.

U mnie panas 65 VT30 chodzi od czerwca i nie mam zadnych problemów z powidokami.Na przeciwnej ścianie mam kinkiety i trochę było widac odbicie u góry ekranu ale kupiłem wieszak HAMA, lekko pochylylem telewizor do przodu i po problemie.

No i nie wytrzmałem i dziś przetestowałem tego panasa VT30 no fakt nie 65 cali ale 55 ,

i moja opinia się potwierdzila zwykły Tv , nie ostry - mdły, bez uroku i tego czegoś co człowiek oczekuje wydajac kupę kasy na TV.

Moim zdaniem niczym się nie odróżnia od TV Panasa z przed co najmniej 5 lat . Sprawiał wrażenie jak by technologia w firmie Pnasa zatrzymała się tawno temu i nadal nie ruszyła do przodu.

Za kase panasonika wolałbym kupic dwa inne TV ale nie od panasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

po co piszesz takie bajki.

ja mam PV60 w jednym pokoju i GT20 w innym.

pomiędzy nimi jest przepaść w czerni, skalowaniu, kolorach, przejściach tonalnych.

słowem nie ma co porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

po co piszesz takie bajki.

ja mam PV60 w jednym pokoju i GT20 w innym.

pomiędzy nimi jest przepaść w czerni, skalowaniu, kolorach, przejściach tonalnych.

słowem nie ma co porównywać.

Dokładnie jak piszesz postep jest tylko nie ma do czego porównac bo panas do innych marek ( nie napisze jakich by ni bic piany ) jest nadal w tyle.

To tak samo z autami sa te promowane i te którymi sie jezdzi ale nie znaczy ze ludzie tych promowanych nie kupują , na własne oczy widiałem w mediaku że niewazna marka liczy sie cena , i ludziska bez wzgledu na model lub marke brali co popadnie , i jak sie panasa wysoko wyceni to mozna dawac duze upusty i promocje a ludzie to lubią że kupli super sprzęt po promocyjnej cenie. A w rezultacie przepłacili bo za tą kase mogli kupic dużo lepszy TV, Po tescie i opini na tym forum ,w Saturnie stało przed sharpem 6 facetów każdy widział że biel jest w kolorze różu, ale pytajac osoby przechodzące nie bedące w dyskusji czy ten TV Sarpa pokazuje poprawnie kolory , telewizor zbieral poprawne opinie.

Także i Panasonik znajdzie nabywców i fanów owładnietych magia napisu Panasonik, a nie tym co prezentuje ten TV , Gdyby zasłonic logo i napisac na nim że wyprodukowano go w Chinach to wiekszosc klijentów nawet by się nie spojżało na ten TV .

Pozdrawiam fanów Panasonika

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Her Gregor - masz prawo do swoiej indywidualnej opinii. A tak poza tym jestem ciekawy jakie inne tv byś polecił co są takie rewelacyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No widzisz, a ja mam takie problemy, widocznie 5090 nie były od tego wolne ;) Ale to nieistotne. Bardziej myślałem o Panasach gdzie powidoki to chleb powszedni. Kuro to raczej nikogo nie interesuje tylko nas :ninja:

Piotrek, ja nie wiem o czym ty piszesz, ja nie tylko nie mam żadnych wypaleń, ale nawet nie mam żadnych powidoków na swoim kuraku. Nigdy nie widziałem nawet najmniejszego powidoku u siebie.

Fakt, że mam ustawiony antywypalacz (orbiter) na poziom 1, zaś ustawienia mam wzięte z avforums...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak nie wiesz o czym piszę tzn., że nic a nic nie czytasz for ani nie uczestniczysz w życiu HD ; ) Dziwię Ci się, że jako doświadczony człowiek jesteś w przekonaniu, że jak coś u Ciebie jest ok tzn. że cały świat tak ma. Masz szczęście albo po prostu nie widzisz (w co wątpię ale różnie to bywa) czegoś. Ja mam widoczny pasek TVN24, Janusz też miał. Przypadek? Pamiętaj: twoja opinia to kropla w morzu. Ja za nic tego paska już nie usunę. Fakt, że widać go minimalnie ale Ja wiem, że jest. Kto nie wie ten pewno nie zobaczy. Na białych, jasnych tłach widać jak nic. Więc nie mam w domu żadnego idealnego wyświetlacza.JVC X3 już w serwisie. Haha ; ) 100h i padł. A to też nie byle jaka zabawka.

W VT20 są takie powidoki, że głowa mała. Piotrek ma, ostatnio widzieliśmy przy kalibracji. Dajesz planszę statyczną, chwila moment i już jest wypalona na chwilę. To norma... Więc nie pisz: o czym ja piszę :closedeyes: :closedeyes: :closedeyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Her Gregor - masz prawo do swoiej indywidualnej opinii. A tak poza tym jestem ciekawy jakie inne tv byś polecił co są takie rewelacyjne?

A ile firm ( marek ) produkuje plazmy na swiecie , ile jeszcze zostalo producentów.

Ostatnio wyczytałem że Philipsa - Chinole kupili.

Plazmy kuro Pioonera też już nie ma w produkcji.

Policz firmy jak jestes ciekawy, jaką firmę mam na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,

Potwierdzam w całej rozciągłości wypalenia w Panasoniku. w 2009 kupiłem 50' V10, to wtedy był topowy model Panasa, och ach i w ogóle. Telewizor skalibrowany, cieszył oczy, ale ponieważ oglądam TVN24 po kilka godzin dziennie, to podczas jakiś zimowych relacji w Eurosporcie w całej krasie widać pasek. Nie zwracałem na to zupełnie uwagi, ale po niecałych 2 latach już się dziadostwo pokazało. Dziwne, bo na początku nie byo tego problemu, nawet pisałem na forum, że nie mam żadnych powidoków, a "katowałem" TV po kilkanaście godzin dziennie.

Co gorsza, również widac logo w prawym górnym rogu ekranu różnych stacji nałożonych na siebie, co prawda nie tak bardzo jak logo tvn24, ale jednak jak się wpatrzy, to widać. Na nic 5 letnia gwarancja - Panasonic wyklucza reklamacje z powodu wypalenia logo, heh. Czyli oglądaj, ale nie dłużej niż 1h dziennie? W telewizorze kupionym za 10k? Ja już podziękowałem tej technologii i telewizor powędruje albo do firmy, albo do rodziny. Całe szczęście, że został projektor to przynajmniej mogę filmy oglądać bez stresu.

P.S.

Pisałem wielokrotnie do TVN-u w kwestii zastosowania mniej oczobijnego paska i logo, ale odzew zerowy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ile firm ( marek ) produkuje plazmy na swiecie , ile jeszcze zostalo producentów.

Ostatnio wyczytałem że Philipsa - Chinole kupili.

Plazmy kuro Pioonera też już nie ma w produkcji.

Policz firmy jak jestes ciekawy, jaką firmę mam na myśli.

Co do plazm to się zgadzam. Ale ty przeginasz w drugą stronę i widać, że podobnie jak arecki (parafrazując gmera) nie śledzisz rynku. Od kiedy to Philips był jakoś specjalnie kojarzony z plazmami? Siedzą od dawna w LCD i to jest ich priorytet więc chybione odniesienie. Kupiła ich firma chinska i dzięki temu mają $$$ by wydawać nowe modele, które już zaprezentowano i wyglądają rewelacyjnie. Pioneer to już temat zamknięty od kilku lat - także nie wiem jak to się ma do dzisiejszych czasów. Za to największy Samsung jak i nie mały Panasonic produkuję dużo plazm. To, ile firm produkuje plazmy o niczym nie świadczy a na pewno nie o ich jakości. Zarówno plazma jak i LCD osiągnęły już szczyt i ich wady i zalety nie zależą ile firm je produkuje tylko od tego, że już nic z tych technologii nie da się wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak nie wiesz o czym piszę tzn., że nic a nic nie czytasz for ani nie uczestniczysz w życiu HD ; ) Dziwię Ci się, że jako doświadczony człowiek jesteś w przekonaniu, że jak coś u Ciebie jest ok tzn. że cały świat tak ma. Masz szczęście albo po prostu nie widzisz (w co wątpię ale różnie to bywa) czegoś. Ja mam widoczny pasek TVN24, Janusz też miał. Przypadek? Pamiętaj: twoja opinia to kropla w morzu. Ja za nic tego paska już nie usunę. Fakt, że widać go minimalnie ale Ja wiem, że jest. Kto nie wie ten pewno nie zobaczy. Na białych, jasnych tłach widać jak nic. Więc nie mam w domu żadnego idealnego wyświetlacza.JVC X3 już w serwisie. Haha ; ) 100h i padł. A to też nie byle jaka zabawka.

W VT20 są takie powidoki, że głowa mała. Piotrek ma, ostatnio widzieliśmy przy kalibracji. Dajesz planszę statyczną, chwila moment i już jest wypalona na chwilę. To norma... Więc nie pisz: o czym ja piszę :closedeyes: :closedeyes: :closedeyes:

Nikt nie posądza Cię o jakiekolwiek złe intencje i to, że piszesz nieprawdę.

Seria 508 ( poprzednia) nie posiada takich przypadłości.

5090 (prócz KRP) i Panasonic mają problemy z powidokami i wypalaniem matrycy. Zostało to potwierdzone przez wiele osób.

Wcześniej pisałem o tym na Forum, ale zostałem okrzyknięty prowokatorem i nikt nie chciał tego przyjąć do wiadomości na czele z Tobą.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To tylko kolejny dowód na to jak bardzo szkodzi tvn24, nawet telewizorom o telewidzach nie wspominając:). Na moim vt30 ani sladu powidoków, normalnie oglądam różne stacje, głównie canal+hd, eurosport hd, ng hd. To co się minimalnie utrwala po kilku godzinach znika zupełnie dość szybko. Mam tez starą PV60 i tam do dziś nie mam zadnych powidoków trwałych chociaż nieco dłużej zanikają niz w vt30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nikt nie posądza Cię o jakiekolwiek złe intencje i to, że piszesz nieprawdę.

Seria 508 ( poprzednia) nie posiada takich przypadłości.

5090 (prócz KRP) i Panasonic mają problemy z powidokami i wypalaniem matrycy. Zostało to potwierdzone przez wiele osób.

Wcześniej pisałem o tym na Forum, ale zostałem okrzyknięty prowokatorem i nikt nie chciał tego przyjąć do wiadomości na czele z Tobą.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Powiem Ci, że w nic nie uwierzę związanego z plazmą póki nie skorzystam (jak z tym KRP, nie ma bo... nie ma tylko czy na pewno? skąd można wiedzieć bez przekonania się samemu oglądając np. dużo TVN24...). Ta technologia ma tak wiele wad związanych właśnie z utrwalaniem obrazu, że tylko własne spostrzeżenia są dla mnie miarodajne. A największą nauczkę mam właśnie po Kuro (i oczywiście tylko 5090 ma bo się przyznaliśmy hehe a inne już nie mają ani te starsze ani te najlepsze KRP, no tak......). Od tego czasu tylko własne opinie a nie żadne słuchanie posiadaczy którzy w 70% nie chcą widzieć albo nie widzą problemu. W VT20 też miało nie być. Przyszedłem do pmcompa, zobaczyłem i jak zwykle ściemy wszyscy pisali co mieli a nie chcieli zobaczyć bo już kupili ;-) 30 też to mają bo widać chociażby po ostatnich wpisach na forum (S30 itp. )

O ile w LCD jest gorsza jakość przy odwzorowaniu naturalnego obrazu o tyle technologia jest "bezpieczna". Plazma tylko dla świadomych i umiejących korzystać chociaż ja umiem i mam klopsa hehe więc łatwo korzystać z plazmy nie jest.

ps. Jakbym teraz miał coś kupić? Gdybym nie zasmakował projektora to na pewno bym kupił 65VT30. Ale tak to już tylko jakiegoś najlepszego LCD, który przy obrazie kinowym zbliża się dość mocno do obrazu "typu plazma". Do codziennej telewizji plazma to chybiony zakup ze względu na te wszystkie loga, paski, mało kontrastowy obraz w dzień itd. I pewno wkrótce tak zrobię bo może będę miał dobrą okazję na dużego HXa920. Bo tak to szkoda szmalu bo strasznie drogie te "Full LEDy" ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pionieer twierdził ze jedyna różnica między 509 i KRP to wyprowadzenie elektroniki poza tv.

Tak oczywiście, tylko zwróć uwagę na różnice w cenie pomiędzy tymi modelami,

Przykładowo 5090 - około 12,000 zł. (50")

KRP - około 19.000 zł. (50")

Różnica 7.000 zł. (w tamtych czasach).

To chyba nie sama elektronika.

Pozdrawiam,

Andrzejs@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No ja nie piszę że tylko elektronika jest inna - tak twierdził ponoć Pionieer.

I że różnic w obrazie nie powinno w zasadzie być oprócz tej że KRP miał jakiś tryb Pure który dawał obraz jak skalibrowany tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pioneer KURO to historia i nie warto o tym już pisać.

W tamtym okresie Pioneer nic nie pisał to zmianach w tych modelach aby nie popsuci sobie marki.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...