Skocz do zawartości
Januszj4

Który telewizor 65 cali Panasonic TX-P65VT30 E czy sony kdl 65hx920

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradęk tóry telewizor wybrać do domu Panasonic TX-P65VT30 E , czy sony kdl 65hx920

Oglądam wszystko: wiadomości,trochę sportu,dobry film, coś z internetu, czasami gry komputerowe dla dzieci.Odległość od telewizora to ok 5m.Pokój jest dość jasny - południowa strona.Telewizor gra zarówno w dzień jak i wieczorami.Sygnał to n-ka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwa są ok,jako uzytkownik 65 vt30,nie polece zebym nie był posądzony o stronniczośc,ale cena chyba da ci do myslenia,różnica jest znacząca,jak to było kiedyś w takim programie tel DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE reszta info na temat panasa jest na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny dylemat: LCD czy plazma?

U mnie stoją 3 plazmy Panasa, w tym 65VT20.

Kup co Ci się bardziej podoba.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę tylko podpowiedzieć jeżeli chodzi o oglądanie sportu (myślę o scenach dynamicznych z ruchem - ręczna, siatka, nożna nie o szachach czy brydżu), to zdecydowanie sony. mam w pracy panasa a domu soniaka, różnica w scenach dynamicznych zdecydowanie na korzyść soniaka. no i ten nasłoneczniony pokój, to daje wiele do myślenia. gadki typu - to opuść rolety, żeby oglądać tv są dla mnie śmieszne. to telewizor jest dla mnie, nie odwrotnie. no, zostaje tylko kwestia ceny, ale to dylemat prosty do rozstrzygnięcia - albo Cię na coś stać, albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne rady.Byłem dziś w kilku sklepach, m.in. w ,,sony center'' w Katowicach, ale też w Media Markt i w Saturnie, niestety w żadnym ze sklepów nie zobaczyłem sony hx 920 w żadnym rozmiarze.

Widziałem za to plazmę Panasa 65 VT 30 na ,,trzech stawach'' -obraz miał ładny, ale nie powalający, niestety nie mogłem zobaczyć funkcji 3D,ani żadnych innych funkcji tego telewizora.Jedno co rzuciło mi się w oczy to, to, że kiedy obraz był czarny- to nie była to czerń, a szarość.Odbić na ekranie nie było zbyt wiele mimo,że było to dość jasno oświetlone pomieszczenie. Nie znam się na telewizorach, ale kiedyś miałem okazję oglądać sony x4500 i tamten telewizor zrobił na mnie większe wrażenie.Ciekaw jestem jak będzie z hx 920 szczególnie w rozmiarze 65 cali- cena mnie nie przeraża więc poczekam, może przed świętami będzie można gdzieś to cudo zobaczyć.Pan z ,,sony center'' powiedział,że hx 920 jest dużo bardziej konkurencyjny, mimo że oba telewizory otrzymały nagrody EISA 2011 to jednak w kategorii LCD konkurencja jest dużo wyższa ze wzgl. na większą liczbę producentów tych telewizorów.Panasonic w kategorii plazm ma niewielką konkurencję Samsung, LG, które bardziej idą w kierunku LCD i Pionier ,który ponoć wycofuje się z rynku,zresztą czytam forum amerykańskie i tam odpowiednik sony

XBR hx 929 opisywany jest w samych superlatywach.

Jeśli możecie dobrze doradzić to będę bardzo wdzięczny za pomoc.Czekam na za i przeciw , bo cena nie jest taka żebym mógł za rok , czy dwa kupować nowy telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno czego nie mozna powiedziec o vt30 to ze ma slaba czern. Rozwija skrzydla w pomieszczeniu konkretnie zaciemnionym o delikatnym oswietleniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne rady.Byłem dziś w kilku sklepach, m.in. w ,,sony center'' w Katowicach, ale też w Media Markt i w Saturnie, niestety w żadnym ze sklepów nie zobaczyłem sony hx 920 w żadnym rozmiarze.

Widziałem za to plazmę Panasa 65 VT 30 na ,,trzech stawach'' -obraz miał ładny, ale nie powalający, niestety nie mogłem zobaczyć funkcji 3D,ani żadnych innych funkcji tego telewizora.Jedno co rzuciło mi się w oczy to, to, że kiedy obraz był czarny- to nie była to czerń, a szarość.Odbić na ekranie nie było zbyt wiele mimo,że było to dość jasno oświetlone pomieszczenie. Nie znam się na telewizorach, ale kiedyś miałem okazję oglądać sony x4500 i tamten telewizor zrobił na mnie większe wrażenie.Ciekaw jestem jak będzie z hx 920 szczególnie w rozmiarze 65 cali- cena mnie nie przeraża więc poczekam, może przed świętami będzie można gdzieś to cudo zobaczyć.Pan z ,,sony center'' powiedział,że hx 920 jest dużo bardziej konkurencyjny, mimo że oba telewizory otrzymały nagrody EISA 2011 to jednak w kategorii LCD konkurencja jest dużo wyższa ze wzgl. na większą liczbę producentów tych telewizorów.Panasonic w kategorii plazm ma niewielką konkurencję Samsung, LG, które bardziej idą w kierunku LCD i Pionier ,który ponoć wycofuje się z rynku,zresztą czytam forum amerykańskie i tam odpowiednik sony

XBR hx 929 opisywany jest w samych superlatywach.

Jeśli możecie dobrze doradzić to będę bardzo wdzięczny za pomoc.Czekam na za i przeciw , bo cena nie jest taka żebym mógł za rok , czy dwa kupować nowy telewizor.

Co do tych nagród, to nie tak do końca. WhatHiFi przyznawał nagrodę dla najlepszego TV ( czyli PDP i LCD razem ) i wygrał VT30. Zresztą na zachodnich forach mozna było spotkać opinie, że obraz na HX 920 jest bardzo dobry. Prawie tak dobry jak na VT30. Więc co kto lubi.

Jeśli dla Ciebie różnica w cenie, w wysokości 8000zł nie ma znaczenia i będziesz go oglądał w bardzo jasnym pokoju, to może faktycznie HX będzie lepszym wyborem.

Edytowane przez HQ150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co rzuciło mi się w oczy to, to, że kiedy obraz był czarny- to nie była to czerń, a szarość.

BLUŹNISZ !!!

VT30 to telewizor z najlepszą czernią na rynku. Trzeba było zobaczyc jak ustawione sa parametry obrazu. Ponieważ to sklep więc ide o zakład że były wyjechane na prawo jak tylko można. I stąd zapewne Twoje odczucia.

Co do nagród EISA. Je się kupuje więc one mówią że TV jest dobry ale wcale nie musi byc najlepszy w swojej klasie. Często inowacyjny.

Co do zakupu znajdź sobie w necie gościa, który przywiezie Ci do domu oba TV. Do tego dorzuć jeszcze Sharpa 60LE830, 60". Gość przyjedzie, ustawi a Ty na domowej kanapie, w Twoich warunkach oświetleniowych, z twoich ulubionych filmów czy nagrań podejmiesz decyzję który TV Ci najbardziej pasuje.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa.

Gdybym miał kupca na swojego Pioneer,a PD-LX508D to kupiłbym tego panasa

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście, konkurencja duża,jeżeli 7000-8000 różnicy, ma byc konkurencyjne przy zakupie, to gratuluje gościowi poczucia humoru,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście, konkurencja duża,jeżeli 7000-8000 różnicy, ma byc konkurencyjne przy zakupie, to gratuluje gościowi poczucia humoru,

Nie no reymen przecież może dla niego naprawdę to nie mieć znaczenia. Przecież sam napisał że kwestia finansów jest bez znaczenia. Gość szuka po prostu jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no reymen przecież może dla niego naprawdę to nie mieć znaczenia. Przecież sam napisał że kwestia finansów jest bez znaczenia. Gość szuka po prostu jakości.

Dokładnie ... chce dla siebie kupić najlepszy telewizor jaki jest i będzie mu pasował.

Ma taka fantazję ... ja jestem za :rolleyes:.

Po prostu nie stać go na kompromisy i kupowanie słabych rzeczy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ... chce dla siebie kupić najlepszy telewizor jaki jest i będzie mu pasował.

Ma taka fantazję ... ja jestem za :rolleyes:.

Po prostu nie stać go na kompromisy i kupowanie słabych rzeczy.

Pozdro

A to akurat Ty przesadzasz w drugą stronę. Zakup VT30, co potwierdzają i użytkownicy i wiele branżowych nagród, nie jest słabą rzeczą. Ale nikomu nie wolno zabronić zakupu mało racjonalnego. Wie co robi. Chce zapłacić o 8tzł więcej? Jego kasa i wybór. Widocznie nie lubi PDP. A czy robi słusznie to jego sprawa. Dla mnie to zły wybór. Szkoda tych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to akurat Ty przesadzasz w drugą stronę. Zakup VT30, co potwierdzają i użytkownicy i wiele branżowych nagród, nie jest słabą rzeczą. Ale nikomu nie wolno zabronić zakupu mało racjonalnego. Wie co robi. Chce zapłacić o 8tzł więcej? Jego kasa i wybór. Widocznie nie lubi PDP. A czy robi słusznie to jego sprawa. Dla mnie to zły wybór. Szkoda tych pieniędzy.

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Sam mam Panasa 65VT20 ale nie zamierzam go bronić. Jeśli kupującemu pasuje 920 i jest droższy o 8 tys to niech go kupuje na zdrowie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Sam mam Panasa 65VT20 ale nie zamierzam go bronić. Jeśli kupującemu pasuje 920 i jest droższy o 8 tys to niech go kupuje na zdrowie.

Pozdro

No to się trochę nieprecyzyjnie przedtem wyraziłeś. Zabrzmiało to tak że VT30 to słaba rzecz. A z tym się nie zgadzam. Zresztą teraz widzę że i Ty też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta : topowa plazma czy topowy lcd... Zady i walety obu technologii znasz, więc dla pewności, zamów sobie prezentacje obu tv w domku i będziesz wiedział czego Ci trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za fajne wypowiedzi.Powoli nabieram przekonanie który telewizor chcę mieć, zależy mi na tym aby zdecydować w ciągu kilku dni, stąd prośba o sugestie ,o pomoc.Na początku zaznaczyłem, że kwestia pieniędzy nie gra roli, zaznaczyłem też ,że nie znam się na telewizorach. Fajnie kolega zauważył,że zależy mi na jakości.Wcale nie myślę tu o wyborze między plazmą a LCD, po prosu czytając forum wiele dobrych opinii przeczytałem o Panasoniku VT 30 ,jak też i o Sonym HX, pewnie brałbym pod uwagę również inne firmy jak Philips, Toshiba ,czy Sharp, może Samsung, lub LG lecz, nie znalazłem aby Philips, czy Toshiba miały w ofercie na Polskę telewizory w rozmiarze 65 cali , a na tej wielkości bardzo mi zależy.Z kolei przeglądając fora internetowe Smsung, LG a nawet Sharp nie mają już tak dobrych recenzji.Uznałem ,że te dwa telewizory w tych rozmiarach są aktualnie topowe na rynku polskim

i między nimi chcę dokonać wyboru z pomocą forumowiczów ,którzy mają większą wiedzę i doświadczenie ode mnie.

Niestety o ile Panasonik jest dostępny w sklepach internetowych,czy marketach, to Sony HX jest nie do oglądnięcia w żadnym rozmiarze (Byłem w salonach Sony Center w Katowicach - Silesia i przy Uniwersyteckiej, byłem w Bielsku i Gliwicach, byłem w Media Markt w Czeladzi i na Trzech Stawach w Katowicach, byłem w Saturnie w Katowicach i w Tychach - niestety nie ma tam żadnego soniaka hx920 nawet w rozmiarze 46 , czy 55 cali.Mają podobno jednego 55 cali w Tychach lecz na magazynie i nie chca go wystawić na sklep,stoi jedynie 820 na sklepie i tabliczka że 920 też jest dostepna za 12 tys z hakiem.

W salonach Sony center powiedziano mi, że sprzedają 65 hx920 w ciemno bez oglądania - ludzie zamawiaja ,zostawiają zaliczki potem odbierają produkt w salonie ,nawet nie wyjmując z pudełka.W tem sposób sprzedali już kilkanaścia sztuk - dośc długo czeka się na zamówienie.Oczywiście rozwiązaniem jest kupno tego telewizora w Niemczech, Czechach,Słowacji, czy Austrii - pieniądze porównywalne, lecz kłopoty większe.Ponieważ nie ma tego pudła w sklepach internetowych, ani marketach - odpada prezentacja w domu.Jedynie mogę zdać się na forumowiczów, może już go ktoś kupił, może KTOŚ mnie zniechęci,lub zachęci do kupna tego czy innego telewizora -priorytetem jest wielkość.

Wszedł ostatnio na rynek Panasonik vx 300E ale 30tys. nie wydam na telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem do twojege i do jasnego pokoju wzialem Sony. Niestety dostawa w najlepszym wypadku na gwiazdke, w najgorszym w styczniu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Januszj4. To proste. Obraz na 65 cali nie będzie inny od tego na mniejszym. zamów w sklepie internetowym, a jak Ci się nie spodoba, to masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny. Chyba taki mają w Kielcach w Sony Center, są w nowej galerii Echo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc i cenne rady.Oglądałem dziś Panasonika 65 vt 30, widziałem też Sony HX co prawda tylko 46 cali , ale jakoś bardziej przypadł mi do gustu soniak. Poczekam do końca tygodnia a potem kupię SONIAKA choćby ze wzgl. na jasny pokój i podobno lepszą płynność ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc i cenne rady.Oglądałem dziś Panasonika 65 vt 30, widziałem też Sony HX co prawda tylko 46 cali , ale jakoś bardziej przypadł mi do gustu soniak. Poczekam do końca tygodnia a potem kupię SONIAKA choćby ze wzgl. na jasny pokój i podobno lepszą płynność ruchu.

No nie ... teraz stanowczo zaprotestuję. Co Wy rzeście się uczepili tej jasności? Plazmę, a przynajmniej Panasoniki, bo takie mam, ogląda się w dzień normalnie, bez żadnego zaciemniania czy innych wo do. To MIT !!!

Płynność ruchu problemem w VT30? Chyba ktoś nie wie o czym mówi. Może jak ktoś powłącza wszystkie poprawiacze obrazu i do tego puści zły materiał ze playera ustawionego na zły tryb to może coś zobaczy. Ten TV nie ma żadnego judera !!!

Kocham posiłkowanie się opiniami z netu przypadkowych ludzi, którzy nie mają pojęcia o czym piszą albo przypadkowych sprzedawców ze sklepów RTV którzy znają się na ziemniakach.

BTW mój znajomy który prowadzi sklep SAT zatrudnia już na sprzedawców ludzi, którzy wiedzą co to jest prąd. Rotacja sprzedawców w sk

epach RTV w Polsce wynosi od 30 do 50% !!! Tam pracują przypadkowi ludzie, stąd moja dygrsja do ziemniaków.

Jasność i judder. Masakra !!!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich właścicieli różnych telewizorów.Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze.

Mój wybór padł na Sony KDL 65HX920 stoi w pokoju na razie tylko cyfrowa telewizja naziemna + internet, ale odbiór mnie zupełnie zadowala.Niech się cieszą właściciele Samsungów, Panasoników Toshib i innych odbiorników, życzę wszystkim dobrego humoru i dobrego odbioru.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratki. Widać już trochę tych HX920 65" poszło w świat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podajcie najmniejszą akceptowalną odległosć od tv 65 cali.Kumpel sie uparl na Vt 30 Panasonica .Chce go wieszać w odległosci 3,5-4,5 metra od miejsca oglądania Cała długośc pokoju ma 5 metrów.To chyba jakaś masakra? Rozumiem 55 cali ale 65 .Kupi i będzie załował.Proszę o opinie.Obejmie oczyma taki ekran? Sygnał cyfrowy z kablówki.Sd mu oczy wypali.Już pominę zużycie prądu,

Edytowane przez plejak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podajcie najmniejszą akceptowalną odległosć od tv 65 cali.Kumpel sie uparl na Vt 30 Panasonica .Chce go wieszać w odległosci 3,5-4,5 metra od miejsca oglądania Cała długośc pokoju ma 5 metrów.To chyba jakaś masakra? Rozumiem 55 cali ale 65 .Kupi i będzie załował.Proszę o opinie.Obejmie oczyma taki ekran? Sygnał cyfrowy z kablówki.Sd mu oczy wypali.Już pominę zużycie prądu,

Bardzo często oglądam panasa 65VT20 z 2-2,5 m, oczywiście sygnał HD.

Jak go stać na VT30 to go stać i na prąd. Programów w SD od dawna nie oglądam.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...