Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Osobiste okulary projekcyjne 3D Sony HMZ-T1

Rekomendowane odpowiedzi

I gdzie ta globalizacja ? SYF !!!

Na początku był chaos i tak już pozostało .... burdel na całego.

Wielkie mi SONY ! Normalne firmy gwarantuję wszędzie, a taki moloch utrudnia.

Won z dziadostwem .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam moloch

Zobacz jaka jest kapitalizacja SONY.

Firma jest warta mniej niż 10% tego co Apple...

Nie te czasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakąś rozsądną konkurencję dla tego " chełmu" - robi to ktoś jeszcze ?

A może coś wiadomo o nowym modelu od SONY, bo chyba nie osiedli na laurach jak ze swoim OLED-em ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie osiedli na laurach tylko nie ma szumu medialnego wokół OLEDa i stąd wygląda cała sytuacja jakby nic się nie działo. Mam nadzieję, że nie utknęli w martwym punkcie, bo przyznam że czekam na konkretnego OLEDa w kilku ładnych calach ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem takich prezentów gdy byłem dzieckiem, ale nie pogardziłbym takimi "okularkami" ze star-trek'u :D

Sprawdź jaka jest regulacja dla dziecka i czy dziecko nie jest zbyt małe aby oglądać coś takiego. Dopytaj w SC, bo niektórych rzeczy, takich jak 3D nie powinno się wyświetlać młodszym dzieciakom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezenty były inne ^_^ ^_^ ^_^;) ;) ;) +PEGASUS ; )

vfx1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

079f211d10f2dab20fef18d899d770aa.jpg

Ja ciąłem na czymś takim ;).

Czy ja wiem, czy się poprzewracało w ... (pewnym miejscu). Jeśli stać mnie na coś to czemu nie? Osobiście ucieszyłbym się jak nie wiem co z takiego prezentu :) :) :).

Edytowane przez eM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jak każdy ; p (prawie?) haha :D Dobra taki mały ot..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Tetrisy to był megaszmelc z ruskich bazarów

Za moich czasów rzadziły małe gry z serii GameWatch od Nintendo. Made In Japan - drogie jak cholera to było (na tamte czasy)

Równowartość PRL'owskiej pensji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się zakupić je w USA?.Widzę cenę 663$+ koszty przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą wersję? Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego nie ?

To pół ceny T2 które nie różnią się od strony technicznej NICZYM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile będą kosztowały z opłatami celnymi i kosztami przesyłki?Nigdy nie kupowałem za granicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Was ma problem z grami w DX11 w tych okularach? To znaczy u mnie nie ma wtedy efektu 3d pojawia się innformacji "3d singnal detected" ale obraz jest 2d. Gdy gra jest w DX10 lub DX9 wszystko jest w porządku. Zakupiłem sterowniki Nvidii 3D TV Play, karta graf. to GTX480 Mam te problemy np. w: Bataman AC, (o którym pisał Gmeru i widziałem jego ustawienia) Crisis 2 lub Dirt 3.

Podejrzewam problem po stronie sterowników, ale może ktoś z Was się z tym zetknął. Nie znalazłem podobnych problemó w sieci....

Witam. Zastanawiam się nad zakupem tego cudeńka i dziś jadę do Arkadii potwierdzić Wasze pozytywne opinie. Mam pytanko w związku z powyższym cytatem. Jak to jest z tymi sterownikami? Muszę posiadać te płatne Nvidia 3D TV by grać w gierki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Są inne półśrodki ale szkoda czasu. Jedyne i słuszne rozwiązanie to oficjalne 3dtv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo bo jednak załatwienie tego to troche czasu i wyzwanie bo niestety nie posaidam karty kredytowej:(

Niedługo przejade sie do Arkadii to podziele się opinia jeżeli cośto pomożę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak wcześniej pisałem udałem do Arkadii w Warszawie w celu doświadczenia nowego zjawiska wizualnego jakim jest HMZ-T2. Na początku chciałbym zaznaczyć: jechałem tam z wielką nadzieją, że produkt ten jest wart swej ceny i zachwytów paru osób na tym forum. Ogólnie wróciłem podłamany:) Niestety wrażenia marne. Zanim opisze co czułem to powiem, że jestem świadom takich elementów jak ustawienie itp. tego, że jakbym miał więcej materiałów i czasu wyszło by lepiej, ale z lipy nie zrobimy WOW. Oczywiście kolory, obraz lux, 3D też na poziomie ale z tą wielkością ekranu to jakiś żart. Jak to jest 750" to mój 42" TV ma 420" :) .Na pewno potrzeba czasu by zaadoptować się do tych nowych warunków wyświetlanego obrazu. Już po drugim założeniu było lepiej. Gdybym miał to w domu przez dłuższy czas to może poczułbym klimat , ale kto zaryzykuje za 4tysie? Myślę że sprzęt za taka kasę powinien przekonywać dużo szybciej. Dodam, żę zahaczyłem też o KLIF koło arkadii i tam też testowałem sprzęt z podobnym rezultatem (inne materiały).Szkoda nadzieja prysła więc czekamy na coś innego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea jest jak najbardziej słuszna - nie przekreślałbym pomysłu ale jak pisałemw cześniej - projekt ma na obecnym etapie zbyt wiele poważnych wad

- rozmiar/gabaryty

- dziadowska rozdzielczość

- dodatkowa puszka pod TV+plączący się po pomieszczeniu kabel

Rozdzielczość można w miarę szybko poprawić stosując matryce 1080p, kabel także można dość szybko wyeliminować stosując np technologię WiDi a jedynym przewodem powinien być wg mnie przewód do gniazdka sieciowego. Znacznie mniej uciążliwy choć i tak najwygodniejszą opcją byłby wbudowany , wymienny akumulator Li-Ion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jak pisałem ja jestem bardzo za. Co do rozdzielczości to nic nie zmieni bo to 0,7 cala.Gabaryty czy dekoder to dla mnie pestka chodzi o sam efekt. Myślę , że jak by było naprawde WOW to ci by nic nie przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może ktoś podać optymalne ustawienie na tych okularach.Czy jest możliwość ustawienia np.głębi 3D?.

3D na nich i na TV Panasonic 47ET5 wg.mnie jest podobnej jakości.Ciężko mi jest też ustawić ostrość na całym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostrosci na całym ekranie nie ustawisz dlatego że matryce są płaskie tzn punkt centralny jest oddalony bliżej od gałki ocznej niż krawędz- dlatego jest problem z ostroscią

Problem zostanie wyeliminowany w momencie wprowadzenia elastycznych wyswietlaczy OLED - wtedy będzie można zainstalować je w korpusie w formie łukowatej gdzie każdy punkt matrycy jest równo oddalony od źrenicy

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakąś rozsądną konkurencję dla tego " chełmu" - robi to ktoś jeszcze ?

największą konkurencją pewnie będzie Oculus Rift

wtedy pewnie doczekamy się w końcu FullHD od Sony - bo przy obecnej cenie nikt tego już nie kupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do ludzi, którzy posiadają lub posiadali ten sprzęt. Oglądając obraz w arkadii miałem odczucie bardzo małego obrazu. Czy w opcjach da się coś zmienić poprzez ustawienie kątów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...