Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Osobiste okulary projekcyjne 3D Sony HMZ-T1

Rekomendowane odpowiedzi

helcik dobrze napisał jednak 3 punkt. To jest jakiś minus. Ta ostrość na bokach. Ale kurcze efekt 3D wszystko przyćmiewa bo jest mega jasny i kontrastowy. A tego nie ma póki co w telewizorach ani projektorach gdzie jest zwyczajnie ciemno przy tych goglach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w pasywie też masz bardzo jasno.

może w przyszłym roku sony wyda gogle full hd z poprawioną ergonomią i można kupować.

a może plazmy i panasonic w końcu zrobi wersję pasywną 3d plazmy - gdzies czytałem tego typu plotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej real foto:

img1873uk.jpg

img1877r.jpg

img1878ot.jpg

img1879c.jpg

img1882r.jpg

img1884z.jpg

img1885n.jpg

img1886bl.jpg

img1887qp.jpg

img1890sg.jpg

img1891za.jpg

img1893it.jpg

img1894r.jpg

img1896lb.jpg

img1897l.jpg

img1900tj.jpg

img1902uq.jpg

img1904ef.jpg

img1906m.jpg

img1910k.jpg

Menu + kalibracja (sorx za jakość ale ciężko "wsadzić :P" tam aparat;) :

dsc00007hp.jpg

dsc00008kk.jpg

dsc00009pb.jpg

dsc00010d.jpg

dsc00011il.jpg

dsc00012kn.jpg

dsc00014ff.jpg

dsc00015mxt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem na szybkim tescie w Arkadii. Jak pisal Gmeru faktycznie sa slabe warunki do testowania helmu. Wszystko na stojaco, co jest malo wygodne. Do tego potrzebne jest odpowiednie krzeslo/fotel i mozliwosc spokojnej, dokladnej regulacji na glowie. Po wyregulowaniu zaczyna sie orgia dla oczu. Do testu udostepniony byl film z produkcji Uncharted 3 w 2D oraz jakies akwarium i bajka dla dzieci w 3D. Obraz niesamowicie ostry, 3D bez crosstalk'u. Gmeru i helcik pisali o malych nieostrosciach na brzegach. Ja tego nie zauwazylem. Pierwsze wrazenie dotyczace wielkosci ekranu bylo dziwne. Wydawalo mi sie, ze te 700" to sciema. Ale czym dluzej ogladalem i skupialem sie na srodku ekranu tym obraz wydawal sie wiekszy. Po jakims czasie wrazenia jak w kinie w pierwszym rzedzie. Super sprawa sa wmontowane sluchawki. Dzwiek jest bardzo dobry. Menu proste i przejrzyste.

Mam trzy zastrzezenia do gogli. Pierwsze to ciezar , ktory jest odczuwalny na nosie, Drugie to regulacja ekranow. Sa one ze soba sprzezone i nie da sie ich ustawic oddzielnie dla oka prawego i lewego. Trzecie to brak dostepnosci sprzetu. W Arkadii mieli 3 szt. , ktore nie trafily nawet na sklep. Rozeszly sie pod zamowienie(jedna pewnie lyknal Gmeru ;). Najblizsza dostawa na kwiecien-1 szt :) Gdyby byla chociaz jedna sztuka na stanie to nie zastanawialbym sie nad zakupem. Za pol roku pokaze sie pewnie cos lepszego.

Edytowane przez yerzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczęście w USA mam 30 dni na zwrot, więc jeszcze sporo czasu na testowanie.

jeśli chodzi o porównanie do projektora lub TV, materiał 2D wolę oglądać na projektorze, po prostu wygodniej, no i mogę oglądać całą rodziną. Tak jak ktoś pisał, nikt (oprócz mnie) w domu nie jest zainteresowany 3D, dlatego postanowiłem nie inwestować w projektor 3D, jeśli ktoś interesował się tematem, to wie jak ciężko uzyskać zadowalające 3D na projektorze, nawet dobrym. Testowałem Sharpa 17000 i oddałem... Telewizory 3D, no cóż, nawet 65 cali to nie jest zadowalająca wielkość ekranu do 3D. HMZ ma dużą przewagę nad TV 3D z aktywną technologią - brak migotania obrazu, obraz nie traci nic na jasności, zero crosstalk itd, itp. Względem technologii pasywnej nie ma już tak dużej przewagi, ale to co jest kluczowe, to właśnie główna funkcja tego hełmu - oddzielenie widza od otoczenia - zanurzasz się w oglądanym świecie, czy to w filmie czy w grze 3D. Być może jest trochę odczucie "podglądania" tego świata przez okno, ale przez takie okno bez szyby, jeśli rozumiecie o co mi chodzi. Grając w Skyrim, gdzie świat jest interakcyjny, zapominasz o tym oknie, czujesz że tam jesteś. Nocą skradałem się do jakiegoś trolla przy ognisku, olbrzym ze 3x większy ode mnie, niestety zauważył mnie i zaczął gonić, mając go za plecami i słysząc jego dudniące kroki, mijałem jakieś niewyraźne kształty drzew, domów, ale właśnie dzięki efektowi 3D, pikawa biła na maksa i mało nóg z [beeep] nie pourywało... ;-)

OLEDy mają bardzo dobry poziom czerni i nie rozprasza świecąca powierzchnia ekranów, podobnie przy filmach 2:35, nie widać czarnych pasów, obraz po prostu wciąga...

Technicznie HMZ ma wiele zalet, ale ma dużą wadę - ergonomię użytkowania i to właśnie każdy musi sprawdzić sam. Podobno z czasem dochodzi się do perfekcji i jest dużo lepiej, mam nadzieję, że tak właśnie będzie :-)

Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jeszcze proszę czy ten sprzęt nadaje się dla ludków z wadą wzroku ? Rozumiem, że zakładanie tego sprzętu na okulary korekcyjne traci sens z racji jego gabarytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja miałbym jeszcze prośbę do @yerzoo oraz @helcik i @gmeru

czy możecie napisać czy macie jakąś wadę wzroku? dioptrie na + czy -?

bo może z tego wynikają te nieostrości - ja bym powiedział że krótkowidz (jak ja (z minusami)) nie powinien widzieć nieostrości bo akurat z bardzo bliska widzę idealnie i oko mi się dobrze akomoduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wady wzroku nie posiadam i w sumie tych niostrosci na bokach nie widzialem. Ale testowalem raptem z 10 minut. Za mna ustawila sie kolejka i nie bylo za bardzo czasu na dokladne obserwacje. Wydaje mi sie, ze przy noszeniu okularow gogle beda niewygodne. Ale zawsze sa kontakty ;)

Gdyby ktos mial namiar gdzie to mozna w kraju kupic......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten hełm da się założyć mając na nosie także okulary?

konkurencja też się ruszyła:

http://3dvision-blog.com/tag/siliconmicrodisplay-st1080/

coś mi się wydaje że w przyszłym roku będzie tego towaru sporo - bo ma potencjał.

w zasadzie jedyna wada to cena.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje że w przyszłym roku będzie tego towaru sporo - bo ma potencjał.

w zasadzie jedyna wada to cena.

Najblizsze dostawy maja byc najwczesniej na styczen, luty w ilosci kilku sztuk na caly kraj :) Chyba samo SONY nie wierzy w sukces tej zabawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wady też nie mam ale za to testowałem to już na wieluuuu osobach. No nie ma opcji by tak to założyć by było idealnie ostro na krawędziach. Ale to widać najbardziej na napisach a nie na filmie. Stąd zapewne opinia, że tego efektu nie było widać. To widać w menu i np. jak mamy pulpit itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie chodzi mi o sony ale o inne firmy.

w moim linku jest SiliconMicroDisplay ST1080 - full hd.

przy cenie 800dolarów marża jest wysoka i jest pole do obniżek - więc koreańczyki lg/samsung mogłyby się za to zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wady też nie mam ale za to testowałem to już na wieluuuu osobach. No nie ma opcji by tak to założyć by było idealnie ostro na krawędziach. Ale to widać najbardziej na napisach a nie na filmie. Stąd zapewne opinia, że tego efektu nie było widać. To widać w menu i np. jak mamy pulpit itd.

O wlasnie. Nie dane mi bylo zobaczenia filmu z napisami. Pomijajac juz te boczne nieostrosci-jak sie czyta? Bo wrazenie jest jakby siedzialo sie w pierwszych rzedach w kinie i szerokosc obrazu jest duza. Da rade szybko przeczytac napisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy mnie chodziło o napisy ogólnie jako jakaś grafika statyczna ; ) A czyta się normalnie :) Jest ok. Ale tak jak mówię: jak się ogląda film, to patrzy się na centrum więc w ogóle na boki nie zwraca się uwagi. W grach już jest inaczej i np. menu PS3 jest trochę problematyczne czasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy mnie chodziło o napisy ogólnie jako jakaś grafika statyczna ; ) A czyta się normalnie :) Jest ok. Ale tak jak mówię: jak się ogląda film, to patrzy się na centrum więc w ogóle na boki nie zwraca się uwagi. W grach już jest inaczej i np. menu PS3 jest trochę problematyczne czasami.

OK. To ja czekam, az w Twojej sygnaturce pojawi sie ogloszenie o sprzedazy gogli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jeszcze proszę czy ten sprzęt nadaje się dla ludków z wadą wzroku ? Rozumiem, że zakładanie tego sprzętu na okulary korekcyjne traci sens z racji jego gabarytów.

a ja miałbym jeszcze prośbę do @yerzoo oraz @helcik i @gmeru

czy możecie napisać czy macie jakąś wadę wzroku? dioptrie na + czy -?

bo może z tego wynikają te nieostrości - ja bym powiedział że krótkowidz (jak ja (z minusami)) nie powinien widzieć nieostrości bo akurat z bardzo bliska widzę idealnie i oko mi się dobrze akomoduje.

Ja wady wzroku nie posiadam i w sumie tych niostrosci na bokach nie widzialem. Ale testowalem raptem z 10 minut. Za mna ustawila sie kolejka i nie bylo za bardzo czasu na dokladne obserwacje. Wydaje mi sie, ze przy noszeniu okularow gogle beda niewygodne. Ale zawsze sa kontakty ;)

Gdyby ktos mial namiar gdzie to mozna w kraju kupic......

Ja zakładam gogle na okulary, nie ma żadnego problemu. Moja wada to -1:-1 więc chyba nie jakaś duża. Ale...

Do gogli są dołączane takie gumowe blokery światła doczepiane od dołu no i mając je wczepione haczą o okulary przy wkładaniu, ściąganiu, można je za każdym razem przyczepiać/odczepiać, ale na początku to jest bardzo trudne zanim się nie wyczuje gdzie dokładnie to wchodzi, bo gumki łatwo wypadają.

W sumie mogłem Wam wysłać do PL 1 sztukę, bo ktoś z rodziny akurat wracał. No ale nie pomyślałem :-(

Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem swój test (pierwszy post).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka pytań:

1. tak się zastanawiam nad jednym - napisałeś że na pewnych materiałach jest widoczny crosstalk a to chyba jest całkowicie niemożliwe (brak polaryzacji więc separacja lewe prawe oko jest 100 procentowa) - chyba że "podwójny obraz" będzie już w materiale źródłowym (tylko czemu miałby być).

2. czy mają konwersję 2d -> 3d?

3. czy mają jakieś opcje do regulacji głębi / parametrów obrazu 3d - w niektórych tv chyba jest takie coś dostępne nie tylko dla materiału konwertowanego 2d->3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Źle to napisałem. W sumie trudno mi to wytłumaczyć. Każdy musiałby to sam odpalić. Walentynki "bolą". Ale może przesadzam.

2. Nie mają.

3. Do 3D są tylko takie opcje:

dsc00014lw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. nie ma regulacji dioptrii, jest tylko regulacja rozstawu oczu, brak ostrości jest sprawą indywidualną, dla niektórych (w tym dla mnie) nie widać całego obrazu ostro, zawsze kilkadziesiąt pixeli z lewej lub prawej jest nieostro. Przy filmach nie ma to znaczenia, ale np jak odpalam desktop, to muszę przesuwać hełm lekko w lewo lub prawo żeby mieć z danej strony ostrość. Ale jak mówię, to sprawa indywidualna (budowa głowy), niektórzy nie mają tego problemu.

Mam nagrywajaca lornetke Sony DEV-5 - tam jest regulacja dioptrii okularow ale niestety rowniez wystepuje ten sam problem nieostrosci na krawedziach obrazu - w zaleznosci od regulacji rozstawu - jak rozsune bardziej to nieostro jest na wewnetrznych krawedziach, jak zsune - to na zewnetrznych, jak ustawie "idealnie" po srodku to jest troche nieostro zarowno na wewnetrznych jak i zewnetrznych krawedziach (lewo - prawo) - wyglada to tak jakby soczewki uzyte przez Sony byly nieco za male dajac za male pole ostrego widzenia (nie wiem czy kazdy to widzi czy tez zalezne jest od osobniczej optyki oka wlasciciela). Przy normalnym obrazie faktycznie nie przeszkadza (chociaz to widac) ale przy wyswietlaniu menu urzadzenia juz drazni.

Od czasu premiery czekalem na HMZ-T1, nie moglem sie doprosic o info od Sony kiedy bedzie dostepne w Polsce, w koncu zucili jeden egzemplarz do ogladania w Arkadii w Wawie - bylem. Zajechane urzadzenie, 0 informacji od sprzedawcow... Od Sony polska dalej nie moglem sie doprosic ani specyfikacji ani dosteponsci. Straszny badziew. Ciekawe jak chca sprzedac tak droga (jak na PL) i niepraktyczna zabawke przy takim podejsciu. Brak regulacji dioptrii rozczarowuje - uzytkowanie HMZ-T1 w okularach to mordega...

Ja z bolem serca pasuje z HMZ-T1, moze kiedys pojawi sie poprawiona wersja T2, moze kiedys wroce do tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedałem swój za $1000, a rozmyśliłem się w momencie jak miałem do wyboru, pograć na HMZ-T1 w 3D czy na projektorze w 2D i wybrałem projektor bo po prostu wygodniej się gra i nic nie uwiera w łeb.... szkoda... bo miałem nadzieję, że w końcu będę miał swój wyłączny TV 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helcik gdzie kupiłes w stanach mozesz dac jakiegos linka?

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helcik gdzie kupiłes w stanach mozesz dac jakiegos linka?

kupujesz online ze strony sony.com, lub w sklepach Sony Style, ale musisz trafić na dostawę, ja trafiłem na ostatnią sztukę.

tutaj wpisz zip code to ci znajdzie najbliższy: sony style finder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...