Skocz do zawartości
TechnoDream

Filmy 3D Side By side mkv, a filmy na Blurey 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czemu dla pasywnych jest tak mało? Przecież z rozdzielczością pionową nic się nie dzieje więc nie powinna się ona zmniejszać o połowe. Jestem laikiem w tych sprawach, dlatego zaciekawiło mnie to co piszecie.

Ktoś wspomniał że tzw SBS góra/dół wyglądalby lepiej na tv pasywnych niż sbs lewo/prawo. Dlaczego? czy "włączenie" 3d nie powoduje że zamiast utraty rozdzielczości w poziomie, utracilibyśmy ją w pionie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu dla pasywnych jest tak mało? Przecież z rozdzielczością pionową nic się nie dzieje więc nie powinna się ona zmniejszać o połowe. Jestem laikiem w tych sprawach, dlatego zaciekawiło mnie to co piszecie.

W pasywnych się dzieje. One nie są w stanie wyświetlić w 3D dla żadnego z oczu obrazu w rozdzielczości 1920x1080, bo dla lewego oka obraz jest wyświetlany tylko na liniach nieparzystych tych telewizorów, a dla prawego tylko na parzystych. Tak więc rozdzielczość każdego z tych obrazów to 1920x540.

Ktoś wspomniał że tzw SBS góra/dół wyglądalby lepiej na tv pasywnych niż sbs lewo/prawo. Dlaczego? czy "włączenie" 3d nie powoduje że zamiast utraty rozdzielczości w poziomie, utracilibyśmy ją w pionie?

W przypadku pasywnych format top-and-botoom nie powodowałby już żadnej dodatkowej straty, bo połowę rozdzielczości w pionie te telewizory tracą już i tak, z definicji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli by miec jak najlepsza jakosc na pasywnym tv nalezy puszczac filmy albo w full SBS albo over-under, tylko szkoda ze jest ich niezbyt wiele w internecie wiekszosc to half SBS niestety.

No i sa jeszcze filmy w over under w rozdzialce 1920x2160 czyli wtedy mamy pelne full hd choc jak na razie spotkalem tylko jeden film w tym standardzie.

Edytowane przez leszek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. sama utrata rozdzielczości w pionie na pasywie w 3d zasadniczo specjalnie nie boli jak oglądasz z 2m.

ale jak dołożysz utratę w poziomie to już jest gorzej.

z 2m obraz mimo wszystko jest super w 3d ze względu na super jasność, naturalność kolorów, brak migania i crosstalku.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te bzdury sami fachowcy nie wiem po co ja studiowałem m/i fizykę, wystarczyło poczytać te forum i byłbym geniuszem. Ile to człowiek w życiu błędów robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego film 1920 BITWA WARSZAWSKA 3D w formacie obraz dysku w wielkość prawie 35GB nie daje takich samych efektów 3D jak format SBS ? Ten pierwszy daje lekką głębie ale jakoś taką płaską i ogólnie jest do bani.( Odtwarzane na odtwarzaczu sieciowym. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem ?

Z wypowiedzi powyższych można wnioskować że lepiej mieć film 3D w technologii Top and Bottom (Over Under) w przypadku telewizorów pasywnych, ponieważ w jednej klatce filmu zawiera się dwie po 1920x540, i "telewizor je tak wyświetla", inteligentnie składając jedną klatkę filmu 3D na przemian, raz z "Over" a raz z "Under" ??

Dotychczas wydawało mi się, że rzecz dzieje się tak samo jak z filmem w technologii SidebySide, tzn klatki najpierw są rozciągane do 1920x1080 a potem następuje polaryzacja rzędów pikseli - czyli, klatka 1920x540 rozciągana jest na 1920x1080 po czym w co drugi wiersz wpisywany zostaje obraz z klatki przeznaczonej dla drugiego oka, co finalnie daje obraz "na oko" 1920x270 .

W przypadku SidebySide - dwie klatki po 960x1080, rozciągnięte do fullhd po czym obcięte na 960x540

1920x270 oraz 960x540 dają ten sam wynik mnożenia pikseli, więc chyba dobrze to rozumiem, prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak autor tego tematu. Czy już jest na to rozwiązanie ? Będę bardzo wdzięczny za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak.....wcześniej oglądałem filmy sbs z kompa i jakośc była nie zadowalająca, ale też były wyjątki np Avatar i Residen evil to były filmy dobrze wyglądające w SBS.Natomiast od pewnego czasu jestem użytkownikiem Oppo i teraz oglądając filmy w SBS to kolosalna róznica, o niebo lepiej wyglądające.

I teraz się sam zastanawiam, czy źródło też ma znaczenie.......wychodzi na to że tak.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z youtuba puszczałem sobie filmiki. Na większości z nich mam to samo ja na żółwiku, ale na jednym wypływała ryba i widziałem ją idealnie ok. 10 cm. przed sobą. Więc to, że jestem z tych osób co nie zobaczą 3D odpada w 100%. Więc od czego to jest, jest możliwość, że ja akurat potrzebuje super jakości filmu, żeby zobaczyć wszystkie efekty bez rozmazania ?

P.S. Przypomniałem sobie jeszcze taką ciekawostkę, kiedyś znalazłem filmik na papierowe czerwono niebieskie okulary gość wiertarką się bawił, i ja na tych okularach widziałem te wiertło poza ekranem, więc to też świadczy o tym, że nie powinienem mieć problemów z 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu rozpoczęcia dyskusji o różnicy pomiędzy SBS i OU w przypadku pasywnych nastąpiła ważna zmiana! Martwy dotychczas format OU zaczął sie upowszechniać. Może to być spowodowane kapitulacją TV z aktywnymi 3D i sukcesem LG (teraz większośc producentów kupuje ich technologię).

Na marginesie, niby Gmeru mądrze prawi, że każde pogorszenie jakości jest złe, ale jakość to nie tylko rozdzielczośc. Stąd pewnie wygrał format pasywny, pomimo gorszej rozdzielczości jakoś obrazu okazała się lepsza dzięki lepszej jasności, ostrości itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być spowodowane kapitulacją TV z aktywnymi 3D i sukcesem LG ...

Stąd pewnie wygrał format pasywny, pomimo gorszej rozdzielczości jakoś obrazu okazała się lepsza ...

Hmmm - coś przespałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu rozpoczęcia dyskusji o różnicy pomiędzy SBS i OU w przypadku pasywnych nastąpiła ważna zmiana! Martwy dotychczas format OU zaczął sie upowszechniać. Może to być spowodowane kapitulacją TV z aktywnymi 3D i sukcesem LG (teraz większośc producentów kupuje ich technologię).

Na marginesie, niby Gmeru mądrze prawi, że każde pogorszenie jakości jest złe, ale jakość to nie tylko rozdzielczośc. Stąd pewnie wygrał format pasywny, pomimo gorszej rozdzielczości jakoś obrazu okazała się lepsza dzięki lepszej jasności, ostrości itp.

A za to wygranie jakiś medal dostali? Wszystkie aktywne znikneły z Media Marktów i zostały spalone na stosie?

Podobnie jak BoDeX ... cos mało wiem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadajcie w panikę. Po prostu na świecie z każdym miesiącem zwiększa się przewaga sprzedży pasywnych, a wszystkie firmy (poza Samsungiem) wprowadzają pasywne (ostatnio Panasonic). Jedna firma i to wcale nie największa LG potrfiła walczyć z całą konkurencją i wygrać. Teraz gdy wszystkie firmy będą miały w ofercie pasywne los aktywnych jest przesądzony. Może nie znikną ale zostaną marginesem.

Jedyna słabsza strona pasywnych tj. rozdzielczość i tak nie ma wielkiego znaczenia. Wiekszość TV odtwarza filmy Half-SBS(OU), dopóki nie staną się powszechnie dostępne wypożyczalnie plików Full-SBS(OU) dotąd będą dominować łatwo dostępne pliki half-SBS. Bo kto w we współczesnym świecie wyobraża sobie latanie ludzi po wypożyczalniacgh i wkładanie archaicznych nośników optycznych. Ludzie to XXI wiek, w dobie szybkiego internetu nie ma miejsca na półśrodki.

Edytowane przez x666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam LG 42LW5500 i czasem mam ten sam problem z rozmazaniem obrazu i bólem oczu, plus do tego uczucie jak bym załozył okulary 80 letniego dziadka z wadą wzroku. W LG pomaga zmiana w ustawieniach 3D w opcji prawo/lewo - lewo/prawo.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Odtwarzam z laptopa na lw 5500 filmy 3d w over under i sbs bez problemu. a blu ray 3d w ten sam sposób w total media theatre 5. Film po wybraniu opcji 3d nie posiada zmuxowanego obrazu który mógłbym złożyc w telewizorze. Ten sam film zripoawłem w dvd fab z bitratem obrazu jak na blu ray do over-under i nie ma problemu. czy to wina total media 5? w Pover dvd nie mogłem wogóle odpalić. a obraz plyty montuję w dvd fab virtual drive.

Jak ten problem rozwiązać? Jak wy robicie z płytami 3d blu ray mając laptopa? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz pytanie do użytkowników 3d mkv, powiedzcie proszę czy bardzo widoczne są różnice podczas oglądania filmów w formacie 3d mkv a 3d BD? nie chodzi mi o liczby tylko o faktycznie doznania. mam na mysli TV 50` i odległość około 3m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Posiadam TV SAMSUNG UE46ES6100 3D. Ogólnie jestem ze sprzętu zadowolony tyle tylko że odtwarzanie filmów w 3D nie daje mi spokoju. Konkretnie mam podobne spostrzeżenia co kolega TechnoDream . Posiadam tylko filmy mkv nie miałem przyjemności oglądać filmów z blu-ray ale musze chociaż jeden taki film orginalny obejżeć zeby sprawdzić czy warto sie bawić w oglądanie przeróbek. Wielki szacun dla kolegi LEON 345 który udostępnia szereg filmów w 3d których jest bardzo malutko. Najlepiej zrobiony film w mkv przez LEON 345 to MADAGASKAR 3 . Efekty widoczne , oczy sie nie meczą ogólnie super sie ogląda. Kilka innych oglądałem i jest problem chodzi np o film AVENGERS. Np. bohaterowie w scenie na pierwszym planie sa widoczni ok (zero rozmazania) z kolei inni bohaterowie stojący za nimi to już gorzej bo dalsze przedmioty czy bohaterowie sie rozmazuja tzn wyglada to tak jakbym patrzył na ten dalszy plan bez okularów 3d. Ogólnie na poczatku myślałem ze to normalne i wszystko by było dobrze gdyby nie fakt ze sie bardzo meczą oczy i efekty sa gorsze. Zaczołem regulować ten mankament opcja w ustawieniach TV PERSPEKTYWA 3W . I ogólnie [beeep]a jest bo jak np ustawiłem ta opcje pod bohaterów stojacych dalej to rozmazywały sie osoby bedące bliżej więc sam juz nie wiem co robić . Inne opcje które posiada TV zabardzo też nic nie daja żeby poprawić efekt oglądanego filmu. Ciężko dojść do ładu . W sumie zauważyłem ze filmy animowane w 3d lepiej sie oglada niż filmy sensacyjne, akcji. Lepszy jest efekt 3d głebia , czy efekt wychodzenia postaci z TV .

Jakby ktoś posiadał jakieś inne spostrzeżenia czy rady jak można by było poprawić efekty bede z góry bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie czy jeśli w czasie oglądania materiału 3D przy scenach gdy "elementy wychodzą z ekranu" telewizor przeskakuje na 2D i za chwile wraca na 3D - to jaki jest tego powód ? zła jakość pliku ?

tu chodzi dokładnie o plik o żółwiku sammy gdy z ekranu wychodzi wprost na nasz nos taka różowa meduza.. kojarzy ktoś ?

nie mam tego na BD by sprawdzić.

EDIT:

poprawiłem

Edytowane przez telemaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę, czego nie ma na BD by sprawdzić ? Żółwika ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj dokładnie czas - mam iso na kompie, to sprawdzę od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapewniam, że masz jakiś "zły" film ;)

Zarówno oryg. i moja wersja z pl audio nie ma takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...