Skocz do zawartości
waldiwaldi

Pomoc w wyborze TV

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo zmieniam telewizję z analogówki na cyfrową, dokładnie UPC MAX HD z nagrywarką (gdzie są 4 programy HD).

To będzie mój pierwszy telewizor płaski i przejście na tv cyfrową.

preferowana technologia - ???

Wielkość pokoju? - 4,6m x 3,4m (16m2)

Jaki sygnał? - kablówka UPC cyfrowa, komputer DVI-HDMI

Jaka odległość od ekranu? - 3-3,5m

Jakie urządzenia do podłączenia? - DVD, dekoder HD z nagrywarką (UPC), komputer

Jaka klasa cenowa? - max 3200 zł (mam nadzieję że to wystarczy)

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - TV grać będzie głównie po południu i przede wszystkim wieczorami (od około 16-ej do 1-ej w nocy), w weekendy wiadomo też i w dzień

Jakie masz nasłonecznienie pokoju? - ogólnie to południowo-zachodnie; około 1m od ściany z TV są okna+drzwi balkonowe na długości ok.3m; słońce w pokoju będzie po południu, od około godziny 16, jednakże nigdy nie będzie bezpośrednio padało na TV, no chyba że w okresie wakacyjnym gdy słońce późno zachodzi i jest dość nisko (nowe mieszkanie, więc nie wiem jak będzie dokładnie)

Ile osób zasiada przed telewizorem? - 3

Preferowana marka - Sharp, Samsung, Sony, Panasonic, Toshiba

Jaki masz telewizor? – 25 cali JVC CRT (na starym mieszkaniu)

Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych? - też z bocznycj, pod kątem do 30 stopni maks, z tak zwanego narożnika który będę miał w pokoju

Przeznaczenie – kablówka cyfrowa UPC (60%), filmy na DVD (może kiedyś bluray) (15%), filmy z komputera (15%), telewizja HD (głównie przyrodnicze z fotela z 1,5 metra) (10%),

ma czytać filmy przez USB? TAK, z napisami

możliwości 3D - NIE

Ma stać czy wisieć? - wisieć na ścianie

Czego oczekujesz od telewizora? - Od telewizora oczekuje naturalnego obrazu o dobrej czerni, oraz nie najgorszego dźwięku gdyż nie zawsze będzie on odtwarzany poprzez kino. Miło by było gdyby TV miał również WIFI z DLNA ponieważ mam w domu sieć bezprzewodową i można byłoby ją wykorzystać ;)

Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, nie jestem znawcom ale wedlug mnie nikt tego za ciebie nie zrobi ,jednemu pasuje to a drugiemu tamto musisz sam pochodzic po sklepach ze sprzetem i ocenic ktory telewizor wedlug ciebie najlepiej sie spisuje , nie wierz we wzystkie komentarze bo ile komentarzy to tyle opini, dzisiaj bylem w Mediaexpert z dekoderem cyfry + nagralem na twardzielu kilkanascie pozycji w hd,sd ,3d, i pobawilem sie z Samsungiem d 6900 51 cali ,bylem w szoku jakosciom obrazu,do tej pory mam Samsunga LCD 46M86BD ,lcd ma 4 lata zaplacilem za niego 7100, i obraz do tej pory byl dla mnie bardzo dobry w sd jak i hd ale co zobaczylem na plazmie dzisiaj to byl szok na nowo poznalem telewizje, -------jutro odbieram tego Samsunga wraz z blu reyem + 2 pary okularow 3d pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie na co zwracać najbardziej uwagę przy pierwszym doborze kilku modeli w sklepie?

A może ktoś coś ma godnego polecenia w cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naturalny obra, dobra czerń. Coś mi tu plazmą zalatuje. Zobacz nowe panasonici. Jak bez 3d to G30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej tanio można znaleźć 40EX520 od Sony. To jest najnowsza, tegoroczna seria. Kupując go masz pewność że jesteś na czasie o telewizor przez dłuższy czas nie będzie odbiegał od konkurencji. Wart obejrzenia i przemyślenia... a potem zakupu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ma 50Hz. I to nie jest dobra wiadomość. To zalezy czy bedziesz uzywał blu-raya. Na zwykłej telewizji roznicy niezobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Weź pod uwagę Panasonica e30. Naprawdę godny uwagi. Bardzo dobre skalowanie obrazu. Obsługa wielu serwisów internetowych. A przede wszystkim bardzo ładny obraz z mnogością ustawień. Nowe modele Sony się nie umywają do tego Panasa. Mam tv Sony i tego Panasa i jak mam być szczery to zamieniłbym tego Soniacza właśnie na niego. A do tego w porównaniu np.do ex520 który ma tylko 50hz Panas ma inteligentny system 200hz czyli 100hz + 100klatek tworzonych czyli takie niby 200hz. Bardzo fajnie to widać.

Edytowane przez slawkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ma 50Hz. I to nie jest dobra wiadomość. To zalezy czy bedziesz uzywał blu-raya. Na zwykłej telewizji roznicy niezobaczysz.

Nie zobaczysz, ale odczujesz. 100hz jest mniej męczące dla oczu. Ogólnie - im wyższa częstotliwość odświeżania tym lepiej dla oczu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba pomyliło Ci się 100Hz CRT z 100Hz LCD/Plazma. To całkiem inne funkcje i Hz w LCD czyli poprawna płynności nie mają nic do męczenia się oczu (drgania obrazu).

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 i najważniejsza sprawa ustal budżet. :P Reszta będzie pochodną tej decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc po długim czasie wybrałem kilka modeli które chciałbym mieć. Budżet niestety musiałem zwiększyć, ale wybór chcę dokonać spośród tych niżej wymienionych:

1> Sony KDL-46EX500 [LCD] (cena około 3000 zł)

2> Panasonic TX-P46G20E [plazma] (cena 3400-3800 zł)

3> Philips 46PFL7605H [LED] (cena 3900-4300 zł) (nie wiem czy jeszcze obowiązuje promocja oddająca 1000 zł za ten model, bo jeżeli nei to już zbyt drogo wychodzi jak dla mnie)

4> Sony KDL-46EX710 [LED] (cena 3500-3600 zł) (właśnie się dowiedziałem drogą kuchenną od Sony że modele serii 7xx mają fabrycznie uszkodzone matryce, czyli kupując przez internet kupuje się na chybił trafił, tu trzeba by było obejrzeć w sklepie czy na ekranie nie ma przebarwień po bokach)

5> Samsung UE46D5500 [LED] (cena około 3600 zł)

6> Panasonic TX-P50G30 E [plazma] (cena około 4000 zł)

Polećcie mi któryś z tych modeli i dlaczego, chodzi mi bardziej o jakość obrazu i dźwięku. Może jeszcze inne aspekty?

P.S. Aha i jeszcze jedno, ostatnio nad ścianą gdzie będzie zawieszony TV zrobiłem podwieszenie z punktowymi światłami na ścianę, więc będzie światełko za TV

Edytowane przez waldiwaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sony KDL-46EX710 [LED] (cena 3500-3600 zł) (właśnie się dowiedziałem drogą kuchenną od Sony że modele serii 7xx mają fabrycznie uszkodzone matryce, czyli kupując przez internet kupuje się na chybił trafił, tu trzeba by było obejrzeć w sklepie czy na ekranie nie ma przebarwień po bokach)

Kto Ci taka ciemnote nawciskal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rzeczywiście to akurat jakieś spekulacje z tymi matrycami ale tak czy siak jak bym sobie ten model darował z tej listy. Tak samo darowałbym sobie D5500 (niski model w stosunku do pozostałych które wymieniłeś). Pozostają:

1> Sony KDL-46EX500 [LCD] (cena około 3000 zł)

2> Panasonic TX-P46G20E [plazma] (cena 3400-3800 zł)

3> Philips 46PFL7605H [LED] (cena 3900-4300 zł) (nie wiem czy jeszcze obowiązuje promocja oddająca 1000 zł za ten model, bo jeżeli nei to już zbyt drogo wychodzi jak dla mnie)

6> Panasonic TX-P50G30 E [plazma] (cena około 4000 zł)

I teraz najgorsze. Plazma czy LCD. Popatrz na forum już wiele razy dyskutowaliśmy o tym. Plazma w dzień jest mniej atrakcyjna niż LCD. Z drugiej strony w nocy daje radę aż miło (filmyyyyy). Zamiast G20 oczywiście, że lepiej większy i nowszy G30 więc olej G20.

Philips oddaje $.

EX500 to dobry sprawdzony TV na normalnym podświetlenie a nie LED co jest akurat pozytywnym zjawiskiem dla jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci taka ciemnote nawciskal ?

odnośnie tego soniacza (seria 7xx) to akurat byłem światkiem jak gość z serwisu Sony tak mówił, że jakaś część partii tych modeli ma wadę fabryczną. Więc by być pewnym zakupu tego modelu, to mniemam że najlepiej wpierw obejrzeć go w sklepie jak działa, a nie kupować przez internet.

Dobra rzeczywiście to akurat jakieś spekulacje z tymi matrycami ale tak czy siak jak bym sobie ten model darował z tej listy. Tak samo darowałbym sobie D5500 (niski model w stosunku do pozostałych które wymieniłeś). Pozostają:

1> Sony KDL-46EX500 [LCD] (cena około 3000 zł)

2> Panasonic TX-P46G20E [plazma] (cena 3400-3800 zł)

3> Philips 46PFL7605H [LED] (cena 3900-4300 zł) (nie wiem czy jeszcze obowiązuje promocja oddająca 1000 zł za ten model, bo jeżeli nei to już zbyt drogo wychodzi jak dla mnie)

6> Panasonic TX-P50G30 E [plazma] (cena około 4000 zł)

I teraz najgorsze. Plazma czy LCD. Popatrz na forum już wiele razy dyskutowaliśmy o tym. Plazma w dzień jest mniej atrakcyjna niż LCD. Z drugiej strony w nocy daje radę aż miło (filmyyyyy). Zamiast G20 oczywiście, że lepiej większy i nowszy G30 więc olej G20.

Philips oddaje $.

EX500 to dobry sprawdzony TV na normalnym podświetlenie a nie LED co jest akurat pozytywnym zjawiskiem dla jakości obrazu.

Promocja Phillipsa jest do końca czerwca

Co do tego czy plazma czy LCD to czytam o tym od dawna i nie mogę się zdecydować, nie znalazłem czegoś konkretnego co by znacznie przeważyło szale na jedną stronę.

A tak w ogóle dzięki za konkretny post, cenię sobie rzeczowe wypowiedzi.

NO I WYBÓR CORAZ BLIŻSZY, Panasonic odpadł

ZOSTAŁ

Philips 46PFL7665H (46PFL7605H jest już tylko w kilku sklepach i tylko z półek sklepowych, więc tu pozostaje nowsza wersja tego modelu)

oraz

Sony KDL-46EX500

Brać starszy Sony LCD i sprawdzony czy nowy technologicznie Phillips LED?

Edytowane przez waldiwaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązała się kwestia modelu Sony, obdzwoniłem sklepy i wszędzie jak jest to tylko z pułki wystawowej, niestety. Proponują mi w zamian ten sam model, ale 40 cali. Dla mnie 6 cali mniej to sporo, a dla Was?

BRAĆ 4 CALI Z WYSTAWY?

Pozostanie tylko Phillips, też kilka egzemplarzy, bo już wchodzą nowe modele z 2011 roku.

Edytowane przez waldiwaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...