Skocz do zawartości
axl2000

"Pochwalcie" się swoimi zestawami :)

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pokój lekko zaadoptowany pod projektor (obecnie Optoma HD65), kolumny to kupione jakieś 12 lat temu Tonsile Altus 150 oraz wzmacniacz Yamaha, też raczej starszej daty. Do wieczornego, niezbyt głośnego oglądania wystarcza.

IMG_6000.JPG

IMG_5994.JPG

IMG_5997.JPG

IMG_5996.JPG

IMG_5999.JPG

IMG_6020765.JPG

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMAG0096_zpshd1drin1.jpg

Miałem kupić coś większego niż było (50") i myślałem nad plazma panasa 65" a nawet o jakimś tv 4k jednak priorytety (córcia 4 mce i remont salonu) przeważyły i zakupilem PJ benq w1070 i ekran ramowy (wersja budżetowa ale większa :)). Odległość od ekranu 92" 2.8m

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! I to jest ekran :DDDDDD Gratki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nice : ) Schludnie na maxa : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek - HTCP w obudowie Brutus Q30, a w środku ASRock Q1900DC-ITX do tego WD RED 3TB na dane i dysk 2,5" Hitachi 7200 obrotów 320GB na system. Całkowicie pasywny. Pobór prądu 15-20W. Obsługuje go za pomocą Unified Remote na Note 3 i Tab S 8.4.

Reszta sprzętu:
Samsung 65H6400, Onkyo TX-SR607, Mission MV-6 & MV-2 & MV-C + Klipsch SW-450
Zdjęcia całości:
20150213_164348.jpg
20150213_164430.jpg
Edytowane przez lycone
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki sprzętu : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakończyłem na tę chwilę zabawę z Brutus Q30. Dodałem wentylator Antec TrueQuiet 120mm (~600 obr) w pustej obudowie po zasilaczu ATX. Nie słychać go w ogóle, a dzięki temu temperatury spadły o 20C i w stresie nie przekraczają 60C. Wcześniej w IDLE nie był w ogóle potrzebny, ale pod obciążeniem robiło się ciepło. Dodatkowo wyciszyłem dzięki temu systemowy dysk 2,5", bo tę obudowę z zasilacza wykleiłem pianką akustyczną. W środku na bocznych ściankach 2x6mm, a na tylnej 3x6mm, do tego na zewnątrz 1x6mm, więc całkiem gruba warstwa. Dysk przymocowałem w silikonowej obudowie do tylnej ścianki zasilacza, dzięki temu bardzo łatwo mogę go wyciągnąć w razie potrzeby. Różnica jest spora. Teraz słychać Red'a 3TB, ale tylko w środku nocy z odległości mniejszej niż 1m. Zrobiłem też filtr przeciw kurzowy na zewnętrznej stronie "zasilacza" a wszystkie dziury w obudowie zakleiłem pianką 6mm. Ten mini pc służy mi jako HTCP i NAS więc cisza i przy okazji ograniczenie kurzenia do minimum było priorytetem.


Parę zdjęć jak to ostatecznie wygląda:

W takim czymś siedzi HDD przywiązany do pianki w środku obudowy po zasilaczu:

logilink_silikonowa_obudowa_ochronna_do_


20150225_202858.jpg


20150225_202942.jpg


20150225_210525.jpg


20150225_210536.jpg


20150225_210544.jpg


20150225_211236.jpg


Calosc.jpg



Ważne jest, że wszystkie filmy fullhd niezależnie od wielkości bitrate działają bez problemu a na amplitunerze wyświetla się w zależności od źródła: DD 5.1, DTS, DTS MA, TrueHD. Użycie CPU to zaledwie kilka procent :) To wszystko całkowicie bezszelestnie i przy zużyciu prądu na poziomie 15 - 20W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaszalałem i kupiłem projektor. Więcej informacji jak skończę. W tej chwili jest tak:

68d817fd9f547b3c05f4f9c2f58c7f4a.jpg

32e6fd34108511a4df286ccba8046fc5.jpg

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zapowiada. To czarne to jakiś materiał czy farba? Cały pokój będzie na czarno? :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zapowiada. To czarne to jakiś materiał czy farba? Cały pokój będzie na czarno? :)

Pozdrawiam

Matowa farba. Jest to ciemny grafit (prawie czarny). Pomalowane są tylko ściany sąsiadujące z ekranem. Dokładnie jak na zdjęciu. Reszta zostaje jak jest, bo pokój służy mi też do pracy jako biuro. Dzisiaj odpaliłem projektor na tej ścianie i kurde aż się zdziwiłem. Nawet bez skranu na tak ciemnej ścianie filmy wyglądają całkiem fajnie. Wiadomo obraz zamieniony i kolory nie te, ake spodziewałem sie totalnej klapy a tu normalnie da sie oglądać. Jutro jak znajdę czas to montuje ekran i przesuwam tylny głośnik. Muszę też wymienić kabel z 7.5m na 10m bo ten pierwszy okazał się za krótki... :(

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to projektor jeśli można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zmiany.

Maskownica na ekran.

Otwór na kasetę jest większy ponieważ planuję kupić większy ekran.

Jest 240 cm a chciałbym 300 cm.

Jeszcze malowanie + sufit na jakiś ciemniejszy kolor.

e949bd49b5c9ea4fmed.gif

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to projektor jeśli można wiedzieć?

Sony HW55.

Wczoraj w końcu udało się zamontować ekran i projektor. Na szybko odpaliłem na testy kilka filmów. Jedyne co zmieniałem w ustawieniach to włączenie tryby reference. Dzisiaj poczytam trochę i pobawię się resztą opcji.

Kilka zdjęć z projekcji. Robione telefonem i niestety nie odzwierciedlają tego co jest na żywo. Zmiękczają obraz i jakoś go przejaskrawiają.

Ogólnie był oczekiwany przeze mnie efekt WOW. W końcu przesiadłem się z LCD :D

c50e68c9cf3f703319175b7f8b0949d8.jpg

835457bb57849dd2a85608378b9f877d.jpg

bc564c705dfacb4771aaec06fee77f49.jpg

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lycone..... zajefajnie że wystąpił u Ciebie efekt Wow..... tylko mam pytanko czy był on spowodowany wielkością obrazu czy jego jakością? :);)

Porównując do przesiadki z 65h6400.... ;)

P.S. filmy które oglądałeś na samsungu odkryjesz na nowo oglądając je na Swojej nowej hybrydzie.... :) :) :)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz na Samsungu był naprawdę dobry. Najlepszy jaki miałem do tej pory (46B650, 55C650). Oczywiście wyrażam tu tylko swoje zdanie oparte na nie wielu modelach TV, ale test na tym portalu tylko potwierdził, że ten Samsung ma naprawdę dobry kontrast jak na LCD. Jednak ten projektor to całkiem inna liga (cenowa niestety też). Pomijając sporo większą przekątną, która chyba najbardziej wpływa na wrażenia z oglądania to jakościowo również kilka kroków w przód. Przyznam, że spodziewałem się sporego przeskoku, ale jak się zobaczy w końcu na żywo taki obraz u siebie w pokoju to i tak byłem w szoku.

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to chodzi.... żeby przemyśleć zakup i być w pełni zadowolonym z dobrze wydanych PLN-ów. .... :);) i uzyskanego efektu....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka historia mojego "kina" :)

Na początku było tak:

TV: Samsung 46B650

TV2.jpg

TV1_46_B650.jpg

Jednak 46" było strasznie małe do mojego pokoju, więc nadszedł czas na trochę większy TV:

tv65.jpg

tv652.jpg

Ostatecznie prezentował się tak:

PS3 i PS4 "od święta" pożyczam od brata:

tv65wall.jpg

Potem doszedł HTCP/NAS:

IMG_1930.jpg

IMG_1941.jpg

Jednak taka konfiguracja nie została u mnie zbyt dlugo bo "zachorowałem" na projektor. Oddałem więc TV rodzicom a dla siebie sprawiłem Sony HW55 + MS 100". Jednak zanim to nastało trzeba było wprowadzić kilka zmian:

b889f8dfea4defca20dbfbde754e2320.jpg

9fd1561a26f2981014cd04a19efd0c88.jpg

W tej chwili jest tak:

MS_100_1.jpg

MS_100_2.jpg

Tutaj dalsza część pokoju, która służy mi również do pracy:

MS_100_3.jpg

PC3.jpg

Wczoraj doszły jeszcze podstawki granitowe. Ta pod Sub'a waży dobre 25kg. Czarny granit, bardzo gęsty :)

20150329_174336.jpg

Do poprawy zostają mi kable do ukrycia w listwach od Sub'a i Frontów. Nie chciało mi się już rozbierać listew, ale zrobię to w tym tygodniu. Nie lubię walających się kabli. Poza tym myślę, że do czasu wyprowadzki nic już nie będę zmieniał. Dla mnie jest naprawdę ok :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć robionych starym Canonem A570 IS. Lepiej wyszły niż te z Note 3 :)

IMG_1956.jpg

IMG_1964.jpg

IMG_1965.jpg

IMG_1967.jpg

IMG_1969.jpg

IMG_1970.jpg

IMG_1971.jpg

IMG_1972.jpg

IMG_1973.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze podejście.
Niebawem nowy sprzęt Audio aktualnie wysłużona wieża, choć daje rade :)

IMG_6034.jpg

IMG_6042.jpg

Edytowane przez Griver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...