Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST: Odtwarzacz Blu-ray 3D: OPPO BDP-95EU / OPPO BDP-93EU

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem żaden odtwarzacz nie odpali Ci 3D z plików ani z obrazu płyty.

Pozdro

w takim razie spróbuję wypalić na płytkę ... inne obrazy filmów BD iso 3D mi odpala tylko Avatar nie chce :angry:

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie spróbuję wypalić na płytkę ... inne obrazy filmów BD iso 3D mi odpala tylko Avatar nie chce :angry:

Pozdro...

Hmmm ... jesteś pewien, że są to obrazy blu-ray 3D 2x1080p? Może to są SBSy?

Aż jutro sam sprawdze parę ISO 3D. Jesli to by czytało to by była rewelacja.

Avatar był kiedys zabezpieczony tylko do czytania przez Panasy. I PS3 go ruszało. Może to jest przyczyna?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... jesteś pewien, że są to obrazy blu-ray 3D 2x1080p? Może to są SBSy?

Aż jutro sam sprawdze parę ISO 3D. Jesli to by czytało to by była rewelacja.

Avatar był kiedys zabezpieczony tylko do czytania przez Panasy. I PS3 go ruszało. Może to jest przyczyna?

Pozdro

mam pare iso 3D i działają ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pare iso 3D i działają ...

Uwaga, uwaga, to jest wiadomość dnia, miesiąca a może i roku.

Ogłaszam wszem i wobec że player OPPO odtwarza obrazy ISO w 3D !!!

Próba przeprowadzona na kilku posiadanych obrazach, z twardego dysku podłączonego do OPPO po USB lub po eSATA.

Jak dla mnie rewelacja, koniec z upierdliwym wypalaniem obrazów na płytki BD-RE. Człowiek ma w domu sprzęta i nawet nie wie do czego jest zdoly. To wszystko przez to, że OPPO w obsłudze sieciowej pracuje tylko w uPnP, a nie ma na pokładzie klienta Samby czy NFS jak porządne playery sieciowe.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga, to jest wiadomość dnia, miesiąca a może i roku.

Ogłaszam wszem i wobec że player OPPO odtwarza obrazy ISO w 3D !!!

Próba przeprowadzona na kilku posiadanych obrazach, z twardego dysku podłączonego po USB do OPPO.

Jak dla mnie rewelacja, koniec z upierdliwym wypalaniem obrazów na płytki BD-RE. Człowiek ma w domu sprzęta i nawet nie wie do czego jest zdoly. To wszystko przez to, że OPPO w obsłudze sieciowej pracuje tylko w uPnP, a nie ma na pokładzie klienta Samby czy NFS jak porządne playery sieciowe.

Pozdro

No odpala już od dłuższego czasu tylko widocznie nie wszystkie :( tak jak pisałem problem jest z AVATAR 3D i to samo jest z THOR 3D oczywiście w iso ... nie mam płytki czystej BD bo bym spróbował wypalić i może wtedy by poszło ... a swoją drogą ja też ubolewam nad tym że nie ma NFS i Samby dzwoniłem nawet kiedyś w tej sprawie do dystrybutora żeby poprosił upgrade firmware z obsługą tych protokołów wtedy była by już naprawdę maszyna ...

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No odpala już od dłuższego czasu tylko widocznie nie wszystkie :( tak jak pisałem problem jest z AVATAR 3D i to samo jest z THOR 3D oczywiście w iso ... nie mam płytki czystej BD bo bym spróbował wypalić i może wtedy by poszło ... a swoją drogą ja też ubolewam nad tym że nie ma NFS i Samby dzwoniłem nawet kiedyś w tej sprawie do dystrybutora żeby poprosił upgrade firmware z obsługą tych protokołów wtedy była by już naprawdę maszyna ...

Avatara mam na płycie, polski oryginał, nie chce mi się robić ISO. Thora mam, zaraz sprawdzę.

POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avatara mam na płycie, polski oryginał, nie chce mi się robić ISO. Thora mam, zaraz sprawdzę.

POzdro

A jak zapodasz Avatar-a z płyty to działa ci 3D rozpoznaje go oppo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zapodasz Avatar-a z płyty to działa ci 3D rozpoznaje go oppo ?

Avatar 3D (oryginał) chodzi z płyty bez żadnego problemu.

Thor 3D z dysku także.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avatar 3D (oryginał) chodzi z płyty bez żadnego problemu.

Thor 3D z dysku także.

Pozdro

mhm przed chwilą jeszcze raz włączyłem thor-a 3D i pojawia się plansza informacyjna a dokładnie 3 plansze ale to wszysto dalej do menu nie wchodzi :(

masz jakieś propozycję co może być nie nie tak u mnie ?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm przed chwilą jeszcze raz włączyłem thor-a 3D i pojawia się plansza informacyjna a dokładnie 3 plansze ale to wszysto dalej do menu nie wchodzi :(

masz jakieś propozycję co może być nie nie tak u mnie ?>

Masz ... zły obraz ISO.

W obu przypadkach.

Pozdro.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ... zły obraz ISO.

W obu przypadkach.

Pozdro.

może faktycznie Thor -a obraz jest coś zwalony bo na kompie też nie mogę go odpalić tylko po plikach pojedynczych ale z obrazu w totalmediateather nie idzie... co do ale Avatara na 100% jest ok bo mam wersję iso 2D i 3D i 2D działa a jak klikam na 3D to pojawia się napis że odtwarzacz nie obsługuję 3D ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm przed chwilą jeszcze raz włączyłem thor-a 3D i pojawia się plansza informacyjna a dokładnie 3 plansze ale to wszysto dalej do menu nie wchodzi :(

masz jakieś propozycję co może być nie nie tak u mnie ?>

Mam ... mam podobnych Piratów z Karaibów - w momencie pokazania menu z wyborem języka wersji musze szybko nacisnąć OK aby przejść dalej. W innym wypadku płyta nie rusza.

Może tu jest podobnie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ... mam podobnych Piratów z Karaibów - w momencie pokazania menu z wyborem języka wersji musze szybko nacisnąć OK aby przejść dalej. W innym wypadku płyta nie rusza.

Może tu jest podobnie.

Pozdro

hehe mam podobny patent na piratów dokładnie tak jak piszesz trzeba szybko wybrać... niestety na thor nie działa u mnie...daje sobie spokój może obraz coś walnięty...Ogólnie mam większość BD jakie wyszły w 3D i tylko THOR I AVATAR coś nie bangla... co do obrazów BD to praktycznie 95% wychodzi na xxxxxxxx i później przerzucane jest na inne xxxxxxx więc jak znam życie to pewnie mamy te same obrazy i tu dziwne że u mnie thor nie działa :(

wymoderowano

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie jak wasze telewizory widzą sygnał 3D w plikach 3D BD ISO odtwarzane w OPPO ? tzn. czy telewizor sam wykrywa sygnał 3D jak w PS3, czy trzeba włączac samemu w TV obraz 3D

dzieki za odpowiedz

Pozdrawiam

kolego @kinder ta poprawka powinna pomóc

Data publikacji: 27 września 2011

kategoria: najnowsza wersja oficjalna

Main Version: BDP9xEU-57-0917

Loader Version: CN0900

Sub Version: MCU93-09-0218 (BDP-93EU)

Sub Version: MCU95-08-0218 (BDP-95EU)

Niniejsza aktualizacja jest najnowszą oficjalną wersją oprogramowania dla odtwarzaczy Oppo BDP-93EU oraz Oppo BDP-95EU.

W stosunku do poprzedniej oficjalnej wersji oprogramowania BDP9xEU-52-0707, najważniejsze zmiany dotyczą:

1. Wprowadzono możliwość odtwarzania muzyki zapisanej w formacie MP3, dla wersji EU.

2. Rozwiązano problem z odtwarzaniem płyty BD 3D Piraci z Karaibów 4.

3. Dodano strumieniowanie Leanback z portalu Youtube. Leanback jest zaprojektowany w celu zapewnienia nieprzerwanego strumieniowanie video HD z YouTube tak jakby się oglądało normalny kanał telewizyjny. Dostęp do YouTube Leanback w Menu Start -> Internet lub naciskając SOURCE i wybierając YouTube.

4. Ulepszono wsparcie dla napisów odtwarzanych wraz z plikami M2TS/TS po przez USB, zewnętrzny dysk twardy oraz DLNA. Klienci poinformowali nas, że obraz w niektórych przypadkach potrafił się zatrzymać, a licznik OSD w dalszym ciągu odliczał czas odtwarzanego filmu. Problem ten był związany z napisami, w bieżącej wersji oprogramowania został rozwiązany.

5. Rozwiązano problem migotania napisów oraz przycinania się obrazu w przypadku niektórych wydań BD 3D dostępnych w Azji oraz Europie. Tytuły w przypadku których problem stwierdzono: "Step Up", "Piła" i "Resident Evil: Afterlife".

6. Rozwiązano problem zniekształceń pionowych występujących przy odtwarzaniu niektórych płyt DVD. Problem polegał na rozciągnięciu pionowym obrazu podczas oglądania filmów na DVD za pomocą HDMI 1 i ustawień aspektu na „16:9 Wide/Auto". Płyty, w przypadku których zaobserwowano problem wydane były przed, lub około 2000 roku ( przykładowe tytuły filmów: "The Abyss", "Titanic", "TWELVE O'CLOCK HIGH (2002)" and "1941 (1979)" ).

7. Ulepszone wsparcie dla utworzonych przez użytkownika płyt DVD-Audio. W poprzednim oprogramowaniu, na ekranie oraz na panelu licznik mógł się zatrzymywać na 0:00:00 podczas gdy stale grały utwory. Zaobserwować to można było na płytach nagranych przez użytkownika, które zawierały tylko ścieżkę audio bez menu, tła lub innych dodatków.

8. Rozwiązano problem zaniku dźwięków testowych. Klienci poinformowali nas, że problem ten można zaobserwować w niektórych specjalnych kombinacjach ustawień.

9. Poprawiono błąd wyświetlania niektórych informacji dla ustawień audio. Przykładowo: "MLP 5.1" był pokazany jako "5.1", "1 2 DTS 6.1" był pokazany jako "1 2 DTS 5.1", itp.

10. Dodano krótką informację o aktualnie odtwarzanym rozdziale (Chapter). W lewym górnym rogu, podczas przełączania się pomiędzy rozdziałami, możemy zaobserwować numer aktualnego rozdziału oraz ilość wszystkich dostępnych rozdziałów. Obecnie funkcja ta ma zastosowanie tylko dla komercyjnych płyt, które obejmują dyski Blu-ray, DVD i DVD-Audio.

11. Poprawa ogólnej kompatybilności dla zbliżających się nowych wydań Blu-Ray jak i próbek podesłanych przez użytkowników odtwarzaczy Oppo ( przykładowe tytuły próbek: "Avatar (3D)", "Journey to Mecca" oraz "Alice (2009 Miniseries)".

Edytowane przez seba575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego @kinder ta poprawka powinna pomóc

Data publikacji: 27 września 2011

kategoria: najnowsza wersja oficjalna

Main Version: BDP9xEU-57-0917

Loader Version: CN0900

Sub Version: MCU93-09-0218 (BDP-93EU)

Sub Version: MCU95-08-0218 (BDP-95EU)

Niniejsza aktualizacja jest najnowszą oficjalną wersją oprogramowania dla odtwarzaczy Oppo BDP-93EU oraz Oppo BDP-95EU.

W stosunku do poprzedniej oficjalnej wersji oprogramowania BDP9xEU-52-0707, najważniejsze zmiany dotyczą:

1. Wprowadzono możliwość odtwarzania muzyki zapisanej w formacie MP3, dla wersji EU.

2. Rozwiązano problem z odtwarzaniem płyty BD 3D Piraci z Karaibów 4.

3. Dodano strumieniowanie Leanback z portalu Youtube. Leanback jest zaprojektowany w celu zapewnienia nieprzerwanego strumieniowanie video HD z YouTube tak jakby się oglądało normalny kanał telewizyjny. Dostęp do YouTube Leanback w Menu Start -> Internet lub naciskając SOURCE i wybierając YouTube.

4. Ulepszono wsparcie dla napisów odtwarzanych wraz z plikami M2TS/TS po przez USB, zewnętrzny dysk twardy oraz DLNA. Klienci poinformowali nas, że obraz w niektórych przypadkach potrafił się zatrzymać, a licznik OSD w dalszym ciągu odliczał czas odtwarzanego filmu. Problem ten był związany z napisami, w bieżącej wersji oprogramowania został rozwiązany.

5. Rozwiązano problem migotania napisów oraz przycinania się obrazu w przypadku niektórych wydań BD 3D dostępnych w Azji oraz Europie. Tytuły w przypadku których problem stwierdzono: "Step Up", "Piła" i "Resident Evil: Afterlife".

6. Rozwiązano problem zniekształceń pionowych występujących przy odtwarzaniu niektórych płyt DVD. Problem polegał na rozciągnięciu pionowym obrazu podczas oglądania filmów na DVD za pomocą HDMI 1 i ustawień aspektu na „16:9 Wide/Auto". Płyty, w przypadku których zaobserwowano problem wydane były przed, lub około 2000 roku ( przykładowe tytuły filmów: "The Abyss", "Titanic", "TWELVE O'CLOCK HIGH (2002)" and "1941 (1979)" ).

7. Ulepszone wsparcie dla utworzonych przez użytkownika płyt DVD-Audio. W poprzednim oprogramowaniu, na ekranie oraz na panelu licznik mógł się zatrzymywać na 0:00:00 podczas gdy stale grały utwory. Zaobserwować to można było na płytach nagranych przez użytkownika, które zawierały tylko ścieżkę audio bez menu, tła lub innych dodatków.

8. Rozwiązano problem zaniku dźwięków testowych. Klienci poinformowali nas, że problem ten można zaobserwować w niektórych specjalnych kombinacjach ustawień.

9. Poprawiono błąd wyświetlania niektórych informacji dla ustawień audio. Przykładowo: "MLP 5.1" był pokazany jako "5.1", "1 2 DTS 6.1" był pokazany jako "1 2 DTS 5.1", itp.

10. Dodano krótką informację o aktualnie odtwarzanym rozdziale (Chapter). W lewym górnym rogu, podczas przełączania się pomiędzy rozdziałami, możemy zaobserwować numer aktualnego rozdziału oraz ilość wszystkich dostępnych rozdziałów. Obecnie funkcja ta ma zastosowanie tylko dla komercyjnych płyt, które obejmują dyski Blu-ray, DVD i DVD-Audio.

11. Poprawa ogólnej kompatybilności dla zbliżających się nowych wydań Blu-Ray jak i próbek podesłanych przez użytkowników odtwarzaczy Oppo ( przykładowe tytuły próbek: "Avatar (3D)", "Journey to Mecca" oraz "Alice (2009 Miniseries)".

No pisałem wcześniej że mam wgrany najnowszy firmware więc to nie to :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to sorki nie doczytałem

a mógłbys mi odpowiedziec na moje pytanie odnosnie wykrywanie sygnału 3D przez TV jak jest u ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to sorki nie doczytałem

a mógłbys mi odpowiedziec na moje pytanie odnosnie wykrywanie sygnału 3D przez TV jak jest u ciebie ?

ja nie oglądam na TV mam projektor 3D i na nim wyświetlam ... w TV jest podobnie musisz włączyć tryb 3D albo najlepiej ustawić na auto żeby sam wykrywał 2D i 3D ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie jak wasze telewizory widzą sygnał 3D w plikach 3D BD ISO odtwarzane w OPPO ? tzn. czy telewizor sam wykrywa sygnał 3D jak w PS3, czy trzeba włączac samemu w TV obraz 3D

dzieki za odpowiedz

Pozdrawiam

Wykrywa tak samo jak z płyty BD 3D czyli automatycznie (o ile taka opcja jest włączona w TV).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy pojawił się już jakiś mod-kit region free który nie wymaga wprowadzania zmian z poziomu pilota ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zauważyłem, że na niektórych filmach 3D z plików ISO menu i napisy potrafią lekko drgać. Np. na Cars 2.

Zapewne błąd FW. tez tak macie?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

93 to szału nie ma ...... Mieli tuningować 95 , ale nie dali rady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wymianę jednej cewki i kilku kondensatorów 600 EUR to nie lekka, to wielka przesada. I nie trzeba tam żadnego projektu wielkiego inzyniera tylko wyminić elementy po prostu na lepsze. Każdy głupi potrafi.

Poza tym testy były robione na materiale filmowym z BD. Konia z rzędem temu co zauważył róznice w ślepym teście, zarówno audio wielokanałowe jak i przede wszystkim video.

Być może, piszę może bo nie porównywałem, modyfikacja da rezultaty przy odsłuchu z CD, niestety takich testów nie przeprowadzonoa ... teoria spiskowa ... dlaczego?

Porównywałem OPPO 95 i 93NE, 93 po modyfikacji ale nie zasilacza tylko toru grał bardzo porównywalnie, stwierdzę tak samo dobrze jak 95 i kosztuje mniej. Dlatego warto kupić 93NE zamiast 95, tym bardziej że ma normalne przyciski. Te dotykowe mnie wkurzają.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to prawda jak pisza ze 93nxe gra lepiej jak 95- mam wlasnie 93nxe i przegania nie jeden cd do zalozonych 3tys a to juz jakis wyczyn jak na odtwarzacz bd ;]....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...