Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST: Odtwarzacz Blu-ray 3D: OPPO BDP-95EU / OPPO BDP-93EU

Rekomendowane odpowiedzi

A no właśnie kompletnie się nie nadaje .. ale wiara czyni cuda... jak pamiętam a kupiłem oppo 93 jako jeden z pierwszych w Polsce bo przy pierwszej partii jaka do nas dotarła różowo nie wyglądało to ... brak napisów , brak wsparcia iso , struktura BD itp ... a teraz zrobił się kombajn multimedialny czytający prawie wszystko i uruchamiający prawie wszystko .. więc cień szansy mu daje na SMB i NFS :)

Obsługa jedynie tego parszywego UPnP - co się sprawdza jedynie do muzyki i zdjęć ale do video już nie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jasne - rozumiem powód wymiany sprzętu (3D) , ale do ew. porównania absolutnie wystarczy 2D - czy ślepy test playerów z 3 półek jest w stanie dać miarodajny wynik ? smile.gif

To sprawdziłem juz dawno: OPPO czyta wszystkie pliki FLAC, 2-wu i wielokanałowe, 16-24 bit, od 44,1 kHz do 192 kHz. Nie czyta natywnych plików DSD.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzę z innymi napisami i w innych filmach. Na SMB i NFS niestety się nie zanosi. Obsługa jedynie tego parszywego UPnP - co się sprawdza jedynie do muzyki i zdjęć ale do video już nie. Pozdro

OK. Doszedłem już co było przyczyną. Tak jak podejrzewałem napisy były OK. problem był w OPPO gdzie trzeba w menu Language wybrać język polski (kod 8076).

Napisy śmigają pieknie z ogonkami.

OPPO debeściak.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

firma Oppo chyba zauważyła,że popełniła przysłowiowy "strzał w stopę" nowym softem :)Od 22 stycznia nie zaktualizowała wersji beta do finalnej.Pewnie sie zastanawiają jak wybrnąć z tej dziwnej sytuacji,żeby wilk był syty i owca cała.

Pozdrawiam kolegów.

pojawił się nowy firmware oficjalny no chyba racji nie miałeś ... niestety :(

Release date: March 08, 2012.

Category: Latest Official Release

Main Version: BDP9xEU-65-0302

Loader Version: CN0900

Sub Version: MCU93-09-0218 (BDP-93EU)

Sub Version: MCU95-08-0218 (BDP-95EU)

Special Instructions:

Please ensure your player has the correct Loader and Sub Versions listed above installed before updating. The downloads only include the new main firmware (2 files). If you do not have the correct Loader and Sub Versions please contact us before running the update.

Release Notes:

This version is designed for the OPPO BDP-93EU and BDP-95EU Blu-ray Disc players. Comparing to the previous Official release version BDP9xEU-61-1219, the major changes are:

1. Per request from the studios, the ISO file playback function has been removed in this firmware version. The previous firmware had the ability to play ISO files, but it was an undocumented function and was never officially announced or supported. Future firmware revisions will no longer support ISO playback.

2. Resolved the loading failure observed on several recently released titles, samples like "Hugo (BD, 2012)" and "Rio (BD, 2011)". The failure only happens with the 2D version Blu-ray disc, where the TV shows only a black screen and the player's front panel display would remain at 00:00:00. This firmware can properly load and play these titles.

3. Improved deinterlacing of PAL 576i source material via the HDMI 1 output.

4. Improved video up-conversion quality via the HDMI 1 output for 720p source material.

5. Resolved the loading failure issue observed on several recently-released Blu-ray movies from Universal Europe (US releases have no known issues). Sample titles include "Jurassic Park Trilogy (BD Box Set, 2011)", "Kung Fu Panda 2 (BD, 2011)", "Fast Five (BD, 2011)", and "National Lampoon's Animal House (BD, 1978 version)" etc. With the previous firmware, disc playback will automatically stop once you go to the Main Menu and select PLAY. This firmware properly loads and plays all of the above Blu-ray titles.

6. Resolved the audio channel loss issue where DTS-HD MA 6.1 audio is decoded as 5.1 for both the analog audio outputs and the HDMI LPCM output. Sample titles include "Star Wars: The Complete Saga (BD, 2011)" and "The Lord of the Rings: The Motion Picture Trilogy (BD, 2011)". The reason is the Centre Surround (CS) channel is folded into Surround channels (SR/SL) instead of Surround Back channels (SBR/SBL). This firmware decodes this 6.1 audio as 7.1 by distributing the CS channel to the SBR/SBL channels, and send out through HDMI and analogue audio outputs.

7. Resolved the freezing issue observed when accessing some BD-Live features. Samples include the "Extras" in "Puss in Boots (BD, 2011)", the "Disney Virtual Vault" in "The Lion King (BD, 2011)".

8. Provided smaller volume control adjustment steps through the analogue audio outputs. Previously the Volume Control adjusts at 5 per step in the index and 2 dB per step in the level. This firmware allows volume control at 1 per step in the index (100, 99, 98, 97, ...), 0.5 dB per step in the level for BDP-95EU, 1 dB per two consecutive steps in the level for BDP-93EU (e.g., indexes 100 and 99 share the same volume level).

9. Improved general disc compatibility based on recent and upcoming Blu-ray releases as well as user-submitted disc samples including "Mr. Poppers Penguins (BD, 2012)", "Dragons Gift of the Night Fury (BD, 2012)", "Human Planet (BD, BBC Documentary)" and "Nine Inch Nails, Live - Beside You In Time (BD)".

All features and improvements of the previous firmware are also included in this version.

To check your players current firmware version:

Press Set-up on the remote > Device Set-up > Firmware Information.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej postawili sprawe jasno w pierwszym punkcie, majac swiadomosc jak w oczach uzytkownikow wazna jest ta zmiana.

Teraz pytanie czy mozliwy bedzie FW downgrade do wersji poprzedniej (aktualnej bety) w nowo sprzedawanych modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przynajmniej postawili sprawe jasno w pierwszym punkcie, majac swiadomosc jak w oczach uzytkownikow wazna jest ta zmiana.

Teraz pytanie czy mozliwy bedzie FW downgrade do wersji poprzedniej (aktualnej bety) w nowo sprzedawanych modelach.

downgrade jest niemożliwy ... szkoda bo np Hugo można na nowym FW odpalić na starym nie działa ...

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to teraz DYLEMACIK ... albo rybki, albo akwarium. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

... a wystarczyło by stworzyć FW alternatywny nawet sami mogli by takowy wydać i komuś przekazać co by się ktoś pod tym podpisał .. oni by wrzucali do tunków swój oryginalny soft bez obsługi tego i owego a jak by ktoś chciał komuś było by potrzebne iso itp to ściągał by soft alternatywny i miał by to co trzeba + poprawki nowe jakie by wychodziły w sofcie oryginalnym ...

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

downgrade jest niemożliwy ... szkoda bo np Hugo można na nowym FW odpalić na starym nie działa ...

A no właśnie... tego można się było spodziewać. Brak kompatybilności nowych filmów 3D ze starym softem : / Lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

downgrade jest niemożliwy ... szkoda bo np Hugo można na nowym FW odpalić na starym nie działa ...

Hugo w 3D na starym FW działa, z obrazu ISO z dysku podłączonego po eSata, z podłozonymi napisami też.

Tam jest mowa o kłopotach w wersji2D tych filmów. Mam BD z Rio. ta wersja ma 2D/3D, sprawdzę.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie czy mozliwy bedzie FW downgrade do wersji poprzedniej (aktualnej bety) w nowo sprzedawanych modelach.

Nie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hugo w 3D na starym FW działa, z obrazu ISO z dysku podłączonego po eSata, z podłozonymi napisami też.

Tam jest mowa o kłopotach w wersji2D tych filmów. Mam BD z Rio. ta wersja ma 2D/3D, sprawdzę.

Pozdro

no pisząc że nie działa Hugo na starym FW miałem na myśli wersję 2D iso ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że szybko zawalczą i nowe filmy chodzić nie będą : / skoro już z 2D jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hugo w 3D na starym FW działa, z obrazu ISO z dysku podłączonego po eSata, z podłozonymi napisami też.

Tam jest mowa o kłopotach w wersji2D tych filmów. Mam BD z Rio. ta wersja ma 2D/3D, sprawdzę.

Pozdro

Cytuję ponownie:

"2. Resolved the loading failure observed on several recently released titles, samples like "Hugo (BD, 2012)" and "Rio (BD, 2011)". The failure only happens with the 2D version Blu-ray disc, where the TV shows only a black screen and the player's front panel display would remain at 00:00:00. This firmware can properly load and play these titles."

Napisze tak: w przypadku Rio, wersja 2D/3D ... GÓWNO PRAWDA !!!

Film na "starym" FW odpala się pięknie w wersji 2D. Wersja polska przewidziana na polski rynek. Z płyty BD, z ISO nie próbowałem bo mi się nie chciało ISO robić.

Już przed testem miałem taka małą teorię spiskową, że ściemniają. Zobaczcie, że większość niby naprawionych bugów dotyczy kompatybilności odtwarzania filmów. Jakoś klientom oświeconym trzeba to [beeep] w złoty papierek zapakować.

Czy może ktoś sprawdzić inne rzekome kwiatki z tej listy?

Pozdro

BTW playerek dzisiaj zameldował mi dostepność nowego FW. Z obrzydzeniem wybrałem cancel i wyłączyłem możliwość upgrade'u w menu co by przez przypadek sobie kuku nie zrobić.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś sprawdzić inne rzekome kwiatki z tej listy?

Na pewno Hugo nie działa na starym FW wersja 2D bo mam i nie udało mi się tego odpalić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem jednym z tych kretynów którzy zrobili najnowszy upgrade bez sprawdzenia i szukając desperacko jakiegoś wyjścia znalazłem dzisiaj na tej stronie http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1277978

wypowiedzi o strukturze bluray 3D ISO :

On the disc there is the main movie in 2D (00004.m2ts, 21.48 GB) and the 3D extensions in a seperate file (00005.m2ts, 11.25 GB). Additionally there is a "virtual file" 00004.ssif (32.72 GB). In this file the two streams are interleaved together. This is done by the file system mapping the same data to different files.

If you rip these files to your hard disk, data will be stored twice, thus taking twice the space.

The “zzzzz.ssif” file is a Stereoscopic Interleaved file that is composed from two BDAV MPEG-2 transport streams. One of the BDAV MPEG-2 transport streams includes an MPEG-4 MVC Base view video stream for left eye or right eye, and the other includes an associated MPEG-4 MVC Dependent view video stream for right eye or left eye respectively. This file is used only when 3D video is played back. The 5-digit number “zzzzz” is the same as the number used for the AV stream file “zzzzz.m2ts” that includes the MPEG-4 MVC Base view video stream.

In the above figure

- 01000.m2ts: Base view stream

- 02000.m2ts: Dependent view stream

- 01000.ssif: Stereoscopic interleaved file

38GB is correct for an ISO rip, 77GB would be correct for a folder structure rip.

Myślę że jest jakieś wyjście z oglądaniem plików w 3D ale trzeba popracować ze strukturą tych plików i najlepiej połączyć je w jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś wie jaki jest Kod IR sterujące odtwarzaczem.

Chciałbym zaprogramować mojego pilota z Marantza.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo ,ale poradziłem sobie w inny sposób......pilocik Marantza ma funkcje uczenia się i wykorzystałem tą metode.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wracając do tematu ISO, oficjalnie jest juz napisane:

"W celu zachowania wysokiej funkcjonalności i stabilności urządzenia, należy raz na jakiś czas sprawdzić czy posiada się aktualną wersję oprogramowania. Na niniejszej stronie zawsze widnieje informacja o aktualnej i obowiązującej wersji.

Data publikacji: 8 marca 2012

kategoria: najnowsza wersja oficjalna (bez możliwości odtwarzania plików ISO)

Main Version: BDP9xEU-65-0302

Loader Version: CN0900

Sub Version: MCU93-09-0218 (BDP-93EU)

Sub Version: MCU95-08-0218 (BDP-95EU)

Niniejsza aktualizacja jest najnowszą beta wersją oprogramowania dla odtwarzaczy OPPO BDP-93EU oraz OPPO BDP-95EU.

W stosunku do poprzedniej oficjalnej wersji oprogramowania BDP9xEU-61-1219, najważniejsze zmiany dotyczą:

1. Najnowsza wersja oprogramowania do OPPO uniemożliwi odtwarzanie plików ISO z dysków twardych. Pod wpływem próśb ze strony studiów filmowych w tej, jak i następnych aktualizacjach oprogramowania, funkcja ta zostanie usunięta. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że odtwarzacze OPPO nie dają możliwości cofnięcia wersji oprogramowania i wgrania poprzedniej wersji.

Oficjalnie OPPO nigdy nie oferowało wsparcia dla odtwarzania obrazów filmów w wersji ISO. Ostatnie wersje oprogramowania z końca roku 2011 umożliwiły jednak swoim właścicielom odtwarzanie plików ISO z dysków twardych. Była to funkcja nie udokumentowana i nigdy oficjalnie nie wspierana przez OPPO.

2. Rozwiązano błąd ładowania, zaobserwowany dla kilku ostatnio wydanych tytułów, takich jak: "Hugo (BD, 2012)" oraz "Rio (BD, 2011)". Błąd ładowania płyt, przejawiał się tylko w trybach 2D i polegał na wyświetlaniu czarnego ekranu na ekranie telewizora lub projektora oraz zatrzymaniu licznika odtwarzania na panelu OPPO (licznik pozostawał na poziomie 00:00:00).

3. Poprawiono usuwanie przeplotu dla sygnału PAL 576i dla wyjścia HDMI 1.

4. Poprawiono konwersję sygnału wideo do rozdzielczości 720p dla wyjścia HDMI 1.

5. Rozwiązano problem ładowania płyt, zaobserwowany dla kilku tytułów Blu-ray wydanych w Europie (w wersjach amerykańskich problem ten nie występował). Niepoprawne działanie stwierdzono w przypadku wydań takich jak: "Jurassic Park Trilogy (Box Set BD, 2011)", "Kung Fu Panda 2 (BD, 2011)", "Fast Five (BD, 2011)" oraz "National Lampoon s Animal House (BD, 1978)". W poprzednim oprogramowaniu, płyty były automatycznie zatrzymywane, aby rozpocząć ponownie odtwarzanie, trzeba było wrócić się do menu głównego i wybrać opcję „PLAY”. Najnowsza wersja oprogramowania poprawnie ładuje i odtwarza wszystkie powyższe wydania BD.

7. Rozwiązano problem zamrażania obrazu, występującego podczas korzystania z funkcji BD-live. Wydania w przypadku, których stwierdzono problem to: "Kot w butach (BD, 2011)", "Disney Virtual Vault" oraz „Król Lew (BD, 2011)".

8. Zmniejszono krok regulacji głośności dla wyjść analogowych. Wcześniej głośność można było regulować co 5 działek na wskaźniku (o 2dB). Najnowsze oprogramowanie pozwala regulować głośność co 1 działkę (100, 99, 98, 97, ...) co pozwala zwiększyć lub zmniejszyć poziom głośności o 0,5 dB na jedną działkę dla BDP-95RU oraz o 1dB na dwie kolejne działki w przypadku BDP-93EU (przykładowo indeksy 100 i 99 na wskaźniku posiadają ten sam poziom głośności).

9. Poprawa ogólnej kompatybilności dla zbliżających się nowych wydań Blu-Ray jak i próbek podesłanych przez użytkowników odtwarzaczy OPPO."

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem was zapytać czy ktoś wie jak można poprawić znacznie brzmienie stereo oppo 93eu -chodzi mi konkretnie o DAC do ok 2000zł.

Słucham w sumie tylko gęstych plików z senkami HD800 - głównie koncertów na bluray, sacd i dvda

myślałem wstępnie o Cambridge Audio DAC Magic ale nie mam możliwości wypróbowania go. Bardzo proszę o radę

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej i prościej wymienić płytę audio czyli zrobić upgrade do wersji NE?

Da znaczną poprawę dźwięku.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, czy ktoś mi powie, czy oppo93 czyta pliki sub i idx w filmach SBS.

I ewentualnie co zrobić aby to zadziałało.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej i prościej wymienić płytę audio czyli zrobić upgrade do wersji NE?

Da znaczną poprawę dźwięku.

Pozdro

zgadzam się z kolega u mnie znacznie pomogło a koszt zaledwie 1100 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam pytanie co i jak zrobić, aby oppo czytał napisy w filmach sbs

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...