Skocz do zawartości
pmcomp

Nowości SONY na CES w Las Vegas

Rekomendowane odpowiedzi

News

sonylogomale.jpg



Nowa linia telewizorów.

Bravia HX820:

braviakdlhx820.jpg

Informacja Prasowa
CES, Las Vegas - 6 stycznia 2011 r.
BRAVIA® 2011: Twój telewizor potrafi znacznie więcej, niż myślisz
Nowe telewizory LCD Sony: więcej funkcji internetowych, dostęp do szerszego wachlarza zasobów, lepszy obraz 2D i 3D oraz szereg rozwiązań umożliwiających łączenie urządzeń
Materiały audiowizualne z Internetu na żądanie i optymalizacja jakości obrazu wyświetlanego na dużym ekranie
Więcej modeli w pełni zintegrowanych z technologią 3D i Internetem
Pomysłowe, ułatwiające życie rozwiązania, takie jak możliwość użycia telewizora do prowadzenia wideorozmów przez SkypeTM*
Jeszcze więcej rozrywki z Internetu
Gama telewizorów BRAVIA na rok 2011 pozwoli w jeszcze szerszym zakresie korzystać z zasobów Internetu. Z ogólnoświatową siecią współpracują niemal wszystkie nowe telewizory LCD BRAVIA. Technologia BRAVIA Internet Video zapewnia dostęp do coraz większej liczby kanałów i serwisów, dzięki czemu coraz łatwiej jest znaleźć interesujący film.
Możliwe jest między innymi przeglądanie popularnych serwisów z filmami, takich jak YouTubeTM i DailyMotionTM, jak również oglądanie w serwisie BBC iPlayer przeoczonych programów telewizyjnych.
Nowe telewizory pozwalają na bieżąco sprawdzać, co słychać u przyjaciół z serwisów takich jak TwitterTM czy FacebookTM.* Dzięki przeglądarce Opera, można nawet wyświetlać na telewizorze ulubione strony www i przeszukiwać zasoby Internetu.
Dostęp do prowadzonych przez Sony serwisów QriocityTM i Music Unlimited oznacza możliwość poznania milionów utworów muzycznych oraz wypożyczenia zarówno klasycznych filmów, jak i najnowszych produkcji z Hollywood — bez wychodzenia z domu.
Więcej możliwości łączenia urządzeń
W gamie na rok 2011 przybędzie telewizorów z wbudowaną siecią Wi-Fi — od kinowego modelu HX920 przez smukły, stylowy NX720, aż po nieduży EX320, który będzie idealnym telewizorem Full HD z funkcjami internetowymi do sypialni lub kuchni.
Inne telewizory z funkcjami internetowymi, na przykład model Full HD CX520, są przystosowane do współpracy z sieciami bezprzewodowymi. W takim przypadku, aby korzystać z zalet łączności bezprzewodowej i rozrywki on-line, wystarczy po prostu podłączyć oferowany oddzielnie adapter USB Wi-Fi. Większość telewizorów jest ponadto zgodna ze standardami DLNA i Wi-Fi Direct*, dzięki czemu wszyscy domownicy mogą w prosty sposób współużytkować zdjęcia, muzykę i filmy.
Do nowych telewizorów internetowych można ponadto podłączyć oferowaną oddzielnie kamerę i mikrofon, aby następnie prowadzić rozmowy i wideorozmowy przy użyciu programu SkypeTM.* Zamiast tłoczyć się przed komputerem, wygodniej jest przecież komunikować się z rodziną i znajomymi za pośrednictwem dużego ekranu.
Wśród innych ciekawych rozwiązań warto wymienić bezpośrednie nagrywanie na twardy dysk przez interfejs USB. Aby dokonać nagrania, wystarczy je zaprogramować przy użyciu funkcji elektronicznego przewodnika po programach (EPG) — o całą resztę zatroszczy się telewizor. Nagrane na dysk programy, również z kanałów HD, można później oglądać w dowolnym momencie, bez żadnych ograniczeń.***
Tegoroczną nowością są również bezpłatne aplikacje, dzięki którym telefony iPhone i telefony z systemem Android mogą pełnić rolę pilotów do telewizora.* Aplikacje te pozwalają na użycie telefonu między innymi do obsługi nowej, pomysłowej funkcji TrackIDTM, identyfikującej ścieżkę muzyczną do programu telewizyjnego. Telefon może też zastąpić klawiaturę komputerową przy przeglądaniu na telewizorze zasobów Internetu; do zdalnego wpisywania tekstów można także użyć wybranych notebooków VAIO.*
Lepszy obraz Full HD w dwóch i trzech wymiarach
Większa czystość i jasność obrazu Full HD 3D sprawia, że telewizory BRAVIA 3D, takie jak EX720, są doskonałym źródłem trójwymiarowego obrazu dla całej rodziny.
Sony odświeżyło też konstrukcję okularów 3D z aktywną przysłoną. Są one obecnie lżejsze i wygodniejsze w noszeniu, a ich zasilanie odbywa się z akumulatora. W efekcie trójwymiarowy obraz Full HD o wysokiej jakości można oglądać całymi godzinami.
Gama telewizorów na rok 2011 przyniesie też poprawę jakości dwuwymiarowego obrazu Full HD. Zastosowany w modelu HX920 innowacyjny system podświetlenia Intelligent Peak LED zapewnia piękny, kinowy obraz z głębokimi odcieniami czerni i intensywniejszą bielą.
Dzięki połączeniu zaawansowanego podświetlenia diodami LED z panelami o krótkim czasie reakcji, najnowsza technologia Motionflow poprawia szczegółowość obrazu i zwiększa płynność sekwencji z ruchem. W najbardziej zaawansowanej odmianie — Motionflow XR 800 — wyświetlanie gier, sportu i filmów odbywa się w tempie będącym odpowiednikiem 800 klatek na sekundę, co przekłada się na dużą szczegółowość i płynność obrazu.
Telewizory BRAVIA z gamy 2011 zostały również wyposażone w nowy procesor obrazu X-Reality, który poprawia szczegółowość nawet przy oglądaniu obrazu o standardowej rozdzielczości. Jego zaawansowana, dwuukładowa wersja X-Reality PRO pozwala na uzyskanie obrazu wiernie oddającego rzeczywistość i przekształcanie słabych jakościowo filmów z Internetu do rozdzielczości bliskiej HD.
Większe możliwości domowego telewizora
— Nasze modele BRAVIA na rok 2011 zmienią sposób postrzegania telewizora — mówi Patrick Naltet, dyrektor w TV Marketing Europe. — Zadecyduje o tym większy wybór materiałów z Internetu, pomysłowe rozwiązania i technologie oraz najlepsza w branży technologia 3D. Teraz telewizor zyska nowe, naprawdę centralne miejsce w domowym zestawie rozrywkowym.
* po aktualizacji oprogramowania układowego ** nie jest obsługiwane wyświetlanie osadzonych filmów *** do nagrywania i odtwarzania wymagany jest dedykowany dysk twardy USB. Dysk jest formatowany w taki sposób, że współpracuje tylko z telewizorem. Odtwarzanie jest możliwe tylko na telewizorze użytym do nagrywania.

Lista modeli:
HX920 Najwyższa klasa kinowego obrazu
HX820 Smukły, stylowy telewizor 3D dla miłośników kina
HX720 Internet i obraz 3D na dużym ekranie
NX720 Inne spojrzenie na telewizor dzięki wzornictwu Monolithic Design
EX720 Telewizor Full HD 3D dla całej rodziny
EX520 Lepsza rozrywka dzięki podświetleniu LED i funkcjom internetowym
EX320 Przeznaczony do kuchni lub sypialni telewizor z podświetleniem LED i funkcjami internetowymi
CX520 Gotowy do połączenia z Internetem


Kamera 3D.
kamerab.jpg
Informacja prasowa
LAS VEGAS (CES, STANOWISKO 14200) — 5 stycznia 2011 r.
Innowacyjne kamery Sony Handycam® — model Full HD 3D i inne pionierskie rozwiązania
Zaawansowane kamery amatorskie oparte na najlepszych rozwiązaniach branżowych
Firma Sony zaprezentowała dziś gamę nowych kamer Handycam®. Otworzą one przed przyszłymi nabywcami nowe możliwości filmowania i wykonywania zdjęć. Sony jest firmą, która może dostarczać pełnometrażowe filmy 3D oraz transmitować na żywo trójwymiarowy obraz z imprez sportowych. Teraz nabywcy sprzętu użytkowego zyskają podobne możliwości, zarówno w domu, jak i poza nim.
W nowej gamie kamer wprowadzono istotne ulepszenia techniczne, które pozwoliły na stworzenie innowacyjnych i niepowtarzalnych urządzeń obrazujących. W nowej ofercie pojawi się nie tylko model Full HD 3D, lecz również kamera z wbudowanym projektorem oraz model dla pasjonatów wideofilmowania. Nie zabraknie też szeregu funkcjonalnych urządzeń o wysokiej i standardowej rozdzielczości.
Trójwymiarowe wspomnienia Full HD
Oferta kamer HD Sony powiększy się o trzy modele wyznaczające nowe standardy rejestracji i odtwarzania filmów. Stworzono je z myślą o pasjonatach technologii 3D i wideofilmowania. Model Sony HDR-TD10E to pierwsza na świecie konsumencka kamera 3D w konfiguracji „Double Full HD”. Zastosowano w niej
system dwóch obiektywów Sony G Lens, dwa przetworniki obrazu CMOS „Exmor R” oraz dwa procesory obrazu BIONZ. System dwuścieżkowego zapisu umożliwia automatyczne wyświetlanie trójwymiarowego nagrania w postaci dwuwymiarowego obrazu Full HD na urządzeniach niezgodnych z technologią 3D. Trójwymiarowy film można natomiast oglądać bez okularów na wbudowanym w kamerę 3,5-calowym, wyraźnym ekranie dotykowym LCD Xtra Fine 3D. Filmy Full HD 3D można też wyświetlać na każdym telewizorze HD 3D. Wprowadzone w trybie 3D innowacje obejmują między innymi 10- krotny zoom optyczny, optyczną stabilizację obrazu SteadyShot (z trybem aktywnym) i tryb inteligentnej automatyki iAUTO.
Projekcja filmów w dowolnym miejscu i czasie
Nowe kamery Sony Handycam z wbudowanym projektorem gwarantują wspaniałe wrażenia przy odtwarzaniu. Projektor jest wbudowany w 3-calowy panel LCD kamery, co pozwala na utrzymanie małych wymiarów urządzenia. Obraz o przekątnej do 60" (przy projekcji z odległości 3m) można wyświetlić praktycznie na każdej płaskiej powierzchni: ścianie, suficie itp. Stereofoniczne głośniki z systemem Clear Phase i cyfrowy wzmacniacz S-Master gwarantują czysty, dynamiczny dźwięk i w połączeniu z wbudowanym projektorem tworzą zupełnie nowe możliwości odtwarzania filmów, bez potrzeby podłączenia telewizora HD. Kamera HDR-PJ50VE z twardym dyskiem 220 GB będzie dostępna w czerwcu, a modele HDR-PJ30VE z 32 GB pamięci flash oraz HDR-PJ10E z 16 GB pamięci flash pojawią się w marcu 2011 r.
Kompaktowe wymiary, profesjonalne możliwości
Firma Sony wprowadziła również zaawansowany model HDR-CX700VE, łączący w sobie najlepsze rozwiązania z rodziny Handycam — przetwornik obrazu CMOS „Exmor R”, szerokokątny obiektyw Sony G Lens, optyczny stabilizator obrazu SteadyShotTM z aktywnym trybem, funkcję Highlight Playback, rozpoznawanie twarzy, inteligentną automatykę — oraz szereg nowych technologii, takich jak nagrywanie w formacie 50p/25p, oprogramowanie PMB Portable (które od kwietnia będzie współpracowało z komputerami Macintosh), wbudowany przewód USB, śledzenie ostrości oraz funkcję przeglądania zdarzeń, automatycznie grupującą materiały na podstawie okazji, przy których powstały.
Wiele rozwiązań w kamerze zostało zapożyczonych z profesjonalnych produktów Sony. Należą do nich tryb zapisu 25p, ustawienia CinemaTone GammaTM i CinemaTone ColorTM, jak również zaawansowane funkcje rozszerzonej ostrości, wyświetlania wzoru zebry czy wyróżniania ostro ujmowanych fragmentów obrazu. Nowo opracowany przetwornik obrazu CMOS „Exmor R” 16:9 rozszerza kąt widzenia do 26,3 mm (w przeliczeniu na format 35 mm) i ma wyższą rozdzielczość zarówno przy filmowaniu, jak i fotografowaniu. Kamera HDR-CX700VE z wewnętrzną pamięcią flash o pojemności 96 GB będzie dostępna od marca 2011 r.
Zaawansowana optyka i inteligentne funkcje
Smukłe, atrakcyjnie wyglądające kamery Sony są oparte na najlepszych w swojej klasie rozwiązaniach, takich jak szybki procesor obrazu BIONZ®, dzięki czemu wyróżniają się niezrównanymi parametrami i wydajnością. Wszystkie modele w gamie są wyposażone w następujące rozwiązania:
Tryb inteligentnej automatyki iAUTO do automatycznego wybierania optymalnych ustawień kamery w różnych warunkach. Działanie tego trybu opiera się na analizowaniu otoczenia kamery i ciągłej, wykonywanej w czasie rzeczywistym optymalizacji ustawień.
Rozszerzony zoom umożliwiający zwiększenie zakresu ogniskowych zapewnianego przez zoom optyczny Szerokokątny obiektyw umożliwiający filmowanie rozległych scen (tylko w modelach HD)
Funkcję przeglądania zdarzeń ułatwiającą odtwarzanie dzięki automatycznemu grupowaniu materiałów na podstawie okazji, przy których powstały (tylko w modelach HD) Funkcję odtwarzania i prezentowania najistotniejszych scen (Highlight Playback, tylko w modelach HD)
Funkcję bezpośredniego kopiowania, umożliwiającą stworzenie biblioteki filmów na twardym dysku, bez podłączania komputera Wbudowany przewód USB i oprogramowanie do łatwego przesyłania materiałów na strony www oraz do szybkiego ładowania (z wyjątkiem modelu HDR-TD10E) Duży, 3-calowy wyświetlacz LCD do łatwego oglądania i dotykowej obsługi (model HDR-TD10E ma ekran LCD 3,5")
Automatyczne otwieranie osłony obiektywu i włączanie zasilania po otwarciu ekranu LCD Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z aktywnym trybem w modelach HD oraz stabilizator obrazu SteadyShot z aktywnym trybem w modelach SD. Rozwiązanie to kompensuje drgania ręki przy filmowania i zasadniczo poprawia stabilność filmu, nawet przy filmowaniu w marszu.
Wszystkie, nawet podstawowe modele HD z oferty Sony w dalszym ciągu są oparte na zaawansowanych rozwiązaniach technicznych. Oprócz wymienionych wcześniej cech, nowe modele HD Handycam są wyposażone w przetwornik obrazu CMOS „Exmor R”, który zdumiewa efektywnością działania w słabym oświetleniu; tryb gry w golfa do utrwalania wymachu na 22 obrazach; szerokokątny obiektyw G Lens (26,3 mm w modelach HDR-CX700VE/690E/560VE / 29,8 mm w pozostałych modelach HD) oraz tryb nagrywania 50p. Pozwalają ponadto nagrywać filmy Full HD 1920 x 1080 przy przepływności do 24 Mb/s — a więc maksimum przewidzianym w specyfikacji formatu AVCHD. Wszystkie nowe kamery HD Handycam będą również wyposażone w funkcję śledzenia ostrości, utrzymującą ostrość na poruszających się obiektach. Działa ona podobnie do funkcji dotknięcia twarzy, która pozwala na wskazanie priorytetowej osoby.
W przypadku śledzenia ostrości można jednak dotknąć obrazu dowolnego obiektu w kadrze, na przykład psa lub samochodu.
Nieodzownym elementem dobrego filmu jest optymalny dźwięk. Wieloletnie doświadczenie Sony w technologii audio sprawia, że coraz więcej kamer Handycam rejestruje dźwięk o wyjątkowej jakości. Wiele nowych modeli jest wyposażonych w wysokiej jakości mikrofon do nagrywania 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego, stereofoniczne głośniki z systemem Clear Phase i technologią S-Master, system redukcji zakłóceń powodowanych przez wiatr oraz gniazdo do podłączenia mikrofonu lub słuchawek.
Gama produktów High Definition
W ofercie Sony znajdą się atrakcyjne kamery HD klasy podstawowej, w których nośnikiem danych będzie twardy dysk (HDR-XR160E) i pamięć flash (HDR-CX160E i HDR-CX130E). 160-gigabajtowy twardy dysk w modelu HDR-XR160E pozwala na nagranie do 66 godzin filmu HD (w trybie LP). Kamera HDR-CX160E jest wyposażona w 16 GB wewnętrznej pamięci flash, w której mieści się do sześciu godzin filmu HD (w trybie LP). O pojemności modelu HDR-CX130E decyduje sam użytkownik, bowiem nośnikiem danych jest sprzedawana oddzielnie karta pamięci.
Wszystkie trzy kamery wyróżniają się bogatym zestawem cech i funkcji, takich jak:
Przetwornik obrazu CMOS „Exmor R” 1/4" z matrycą ClearVid Obiektyw z zoomem optycznym 30x i rozszerzonym zoomem 42x Fotografie o rozdzielczości 3,3 megapiksela Szerokokątny obiektyw G Lens 29,8 mm (w przeliczeniu na format 35 mm,
w trybie filmu) Osłabianie zakłóceń powodowanych przez wiatr Gniazdo mikrofonowe (oprócz HDR-CX130E) 5.1-kanałowy mikrofon i głośnik stereo (tylko HDR-XR160E)
Kamera HDR-XR160E będzie dostępna w czerwcu, a kamery HDR-CX160E i HDR-CX130E pojawią się w marcu 2011 r. Model HDR-CX130E będzie oferowany w wersji czarnej, niebieskiej, czerwonej i srebrnej.
W ofercie Sony znajdzie się ponadto model średniej klasy HDR-CX360VE z pamięcią flash o pojemności 32 GB i następującymi funkcjami:
Fotografie o rozdzielczości 7,1 megapiksela
Wbudowany odbiornik GPS i mapy cyfrowe NAVTEQ® do zapisywania danych geolokalizacyjnych w filmach i zdjęciach oraz ich wyświetlania na mapie z celami podróży
Lampa wideo LED i lampa błyskowa Nagrywanie w trybie 25p
Reprezentantem urządzeń wyższej klasy będzie kamera HDR-CX560VE wyposażona w 64 GB wewnętrznej pamięci flash, w którem można zapisać do 26 godzin filmu HD (w trybie LP). Wyposażenie tej kamery obejmuje następujące dodatkowe funkcje i cechy:
Przetwornik obrazu CMOS „Exmor R” 1/2,88" z matrycą ClearVid (format 16:9) Fotografie o rozdzielczości 12,3 megapiksela Ustawienia CinemaTone GammaTM, CinemaTone ColorTM Funkcję NightShot
Wbudowaną lampę błyskową
Pokrętło o programowalnej funkcji do ręcznego wybierania ustawień (przysłona / czas otwarcia migawki / ekspozycja / balans bieli / ostrość)
Sprzedaż modeli HDR-CX560VE i HDR-CX360VE rozpocznie się w marcu 2011 r.
Modele o standardowej rozdzielczości
Odnowiona linia kamer Sony o standardowej rozdzielczości obejmuje trzy modele wykorzystujące jako nośnik danych pamięć flash: DCR-SX85E z pamięcią 16 GB, DCR-SX65E z pamięcią 4 GB oraz DCR-SX45E, który zapisuje nagrania na sprzedawanych osobno kartach pamięci. Wyposażenie tych modeli nie odbiega od pozostałych kamer i obejmuje wbudowany przewód USB oraz oprogramowanie PMB Portable, 3-calowy, panoramiczny ekran dotykowy LCD (o rozdzielczości 230 tys. punktów), stabilizator obrazu SteadyShot® z aktywnym trybem, funkcję bezpośredniego kopiowania, obiektyw Carl Zeiss®, automatyczne otwieranie osłony, tryb inteligentnej automatyki iAUTO oraz funkcję rozszerzonego zoomu. Wśród pozostałych elementów wyposażenia i cech warto zwrócić uwagę na zoom optyczny 60x, technologię rozpoznawania twarzy i wbudowaną lampę wideo.
Kamery DCR-SX85E, DCR-SX65E i DCR-SX45E trafią do sprzedaży w lutym. Modele DCR-SX65E i DCR-SX45E będą oferowane w wersji niebieskiej, czarnej, czerwonej i srebrnej.
Więcej możliwości zapisywania i obróbki nagrań
Poza twardym dyskiem lub wewnętrzną pamięcią flash, nośnikiem filmów i fotografii we wszystkich nowych kamer Sony mogą być sprzedawane oddzielnie karty Memory Stick PRO DuoTM, Secure Digital (SD) i SDHC.
Wszystkie modele HD i SD mają ponadto funkcję bezpośredniego kopiowania (Direct Copy). Pozwala ona na kopiowanie materiału z kamery Handycam na zewnętrzny twardy dysk dowolnego producenta (USB 2.0; pojemność do 2 TB). Rozwiązanie to umożliwia archiwizację i wykonywanie zapasowych kopii nagrań bez użycia komputera. Wymagane jest podłączenie dysku przewodem USB (VMC-UAM1, sprzedawanym oddzielnie) i zasilanie kamery przez zasilacz sieciowy. Filmy nagrane na zewnętrzny twardy dysk można odtwarzać za pośrednictwem kamery na współpracującym telewizorze. Kamery Handycam współpracują ponadto z wielofunkcyjnymi nagrywarkami DVD Sony i VRD-MC6 oraz z nagrywarką DVDirect® Express VRD-P1. Dzięki temu rodzinne filmy można łatwo i szybko przenosić na nośniki DVD, bez podłączania komputera.
Dostarczane w komplecie oprogramowanie Picture Motion Browser („PMB”) działa na komputerach klasy PC i umożliwia wyświetlanie, przetwarzanie oraz porządkowanie nagrań, jak również ich przesyłanie do szeregu popularnych serwisów internetowych z filmami i zdjęciami.

Notebook 3D.
pc3da.jpg
model VPCF21Z1E/BI
Procesor
Intel® CoreTM i7 processor
SYSTEM
Oryginalny Windows® 7 Home Premium (64 bity)
Pamięć
8 GB DDR3 SDRAM (1333 MHz)
Twardy dysk
640GB, Serial ATA, 7200 obr./min
Ekran
Wyświetlacz 3D VAIO Premium 40,6 cm (16,0") Full HD (1920 x 1080) ze
sterowaniem podświetleniem LED
Grafika
Karta graficzna NVIDIA® GeForce® GT540M wyposażona w 1 GB pamięci VRAM DDR3 i zgodna z DirectX 11
Napęd
Napęd Blu-ray DiscTM
optyczny
Inne
WLAN 802.11b/g/n; Bluetooth® 3.0; USB 3.0; kamera internetowa HD w technologii ExmorTM; technologia S-Force 3D z wbudowanymi głośnikami bass reflex

Notebook 3D z odtwarzaczem Blu-ray DiscTM 3D Wyświetlacz VAIO Premium Full HD 16,0" (40,6 cm) umożliwiający reprodukcję obrazu 3D Błyskawiczne przełączanie między trybami 3D i 2D przez naciśnięcie jednego przycisku Przekształcanie dwuwymiarowych filmów na obraz trójwymiarowy Realistyczny dźwięk przestrzenny dzięki technologii S-Force 3D i wewnętrznym głośnikom bass reflex Szybkie przesyłanie danych przez łącze USB 3.0
Nowy notebook 3D VAIO® z serii F firmy Sony otwiera drzwi do niesamowitej rozrywki 3D HD przed użytkownikami komputerów przenośnych.
Po założeniu okularów z aktywną przysłoną — takich samych jak do telewizora 3D BRAVIA® — nowy VAIO F pozwala zanurzyć się w fascynującym świecie filmów, gier i panoramicznych zdjęć 3D.
Komfortowe oglądanie znakomitego, niemigającego obrazu 3D gwarantuje zaawansowany wyświetlacz VAIO Full HD o wielkości 16,0" (40,6 cm).
W odróżnieniu od ekranów 3D z pasywnym polaryzatorem, w notebookach VAIO F
wykorzystano zaawansowaną technologię sekwencyjnego wyświetlania klatek oraz
sterowanie podświetleniem LED. Zapewnia to większą ostrość i jasność obrazu, bardzo krótki czas reakcji oraz szeroki kąt widzenia. Działanie technologii sekwencyjnego wyświetlania klatek polega na naprzemiennym wyświetlaniu obrazów Full HD (1920 x 1080) dla lewego i prawego oka. Przy maksymalnej szybkości zmian obrazu wynoszącej 240 klatek na sekundę obraz ce[beeep]e się niezwykłą płynnością. W efekcie obraz trójwymiarowy — od kina akcji przez programy sportowe aż po gry — jest przyjemniejszy dla oczu, nawet przy długotrwałym oglądaniu.
Nowa seria VAIO F daje dodatkowe możliwości wykorzystania ulubionych materiałów rozrywkowych. Aby przełączać się między trybami oglądania 2D i 3D, wystarczy nacisnąć przycisk 3D. Standardowo obsługiwane są gry 3D oraz filmy 3D z płyt Blu-ray DiscTM iinnych źródeł. Można ponadto oglądać trójwymiarowe panoramy sfotografowane aparatami cyfrowymi Cyber-shotTM i lustrzankami cyfrowymi α. Oprócz tego, naciskając jeden przycisk można uzyskać symulowany obraz trójwymiarowy z dwuwymiarowego obrazu z płyty Blu-ray Disc albo DVD.
Wydajny procesor Intel® CoreTM i7 z łatwością radzi sobie z wymaganiami stawianymi przez multimedialną rozrywkę w dwóch i trzech wymiarach. Uzupełnia go najnowsza, wysoko wydajna karta graficzna NVIDIA® GeForce zgodna z DX11, odpowiedzialna za płynną reprodukcję obrazu filmowego Full HD i gier.
Nowa seria VAIO F nadaje również dodatkowy wymiar dźwiękowi. Po podłączeniu słuchawek, technologia Dolby® Home Theater 3 wytwarza zbliżony do kinowego efekt przestrzenny w odtwarzanej muzyce czy ścieżce dźwiękowej do filmu. Technologia S- Force 3D pozwala z kolei uzyskać wirtualny, 5.1-kanałowy efekt przestrzenny przy odtwarzaniu dźwięku przez dwa wbudowane głośniki bass reflex. W efekcie dwu- lub trójwymiarowy obraz jest uzupełniony mocnym, realistycznym dźwiękiem, zapewniającym pełnię wrażeń audiowizualnych.
Modele z nowej serii VAIO F są bardzo łatwe w użyciu. Umieszczone tuż nad klawiaturą, łatwo dostępne przyciski funkcyjne umożliwiają szybkie użycie przydatnych funkcji. Przycisk ASSIST uruchamia program diagnostyczny VAIO Care, służący do konserwacji i rozwiązywania ewentualnych problemów. Osobny przycisk VAIO rozpoczyna pracę programu Media Gallery służącego do przeglądania kolekcji zdjęć, filmów i nagrań, a dotykowe przyciski AV upraszczają z kolei korzystanie z całej biblioteki multimediów.
W bezbłędnym pisaniu pomaga wyodrębnienie poszczególnych klawiszy na klawiaturze. Użytkownik ma również do dyspozycji pełnowymiarową klawiaturę numeryczną do szybkiego wprowadzania danych i edycji grafiki. Całości dopełnia ergonomiczny touchpad, który dzięki obsłudze gestów umożliwia bardziej intuicyjne posługiwanie się systemem Microsoft Windows® 7 oraz obsługiwanymi aplikacjami. Dwa porty USB 3.0 są znacznie szybsze od standardowego łącza USB 2.0. Interfejs Bluetooth® 3.0 umożliwia z kolei bardzo szybką wymianę danych z urządzeniami przenośnymi.
Nowe notebooki 3D VAIO z serii F będą dostępne od końca lutego 2011 r.


źródło: informacja prasowa SONY Poland

Edytowane przez Gmeru
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zaczynam odkładać kasę. Moze za jakies 30 lat uzbieram na takie cudeńka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zaczynam odkładać kasę. Moze za jakies 30 lat uzbieram na takie cudeńka...

He he, dobre :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zaciekawił ten notebook 3D :) Informuję wszem i wobec że jeśli któryś z was ma mi ochotę to kupić to nie mam nic przeciwko :P

PS. Mam pytanko. Czy wiadomo już coś na temat nowych TV innych producentów ?

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile będą te telewizory kosztować, jak znam Sony to dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zapytam inaczej: ciekawe czym się będą różnić od obecnych modeli ;) Naprawdę... ciężko już coś wymyślić w LCD.... chyba tylko nową cenę. Zazwyczaj więcej za mniej niż rok wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zapytam inaczej: ciekawe czym się będą różnić od obecnych modeli ;) Naprawdę... ciężko już coś wymyślić w LCD.... chyba tylko nową cenę. Zazwyczaj więcej za mniej niż rok wcześniej.

To samo można powiedzieć o plazmach... też ciężko coś nowego wymyślić :) Teraz w tych technologiach to już będą tylko drobne usprawnienia aż do czasu kiedy do sprzedaży na dobre wejdą ekrany OLED...

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja liczyłem na ALPHA SLT77 - znaczy się aparat....ale nie było zapowiedzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapowiada się ciekawie, szkoda że nie nacieszyłem się swoją kamerą, chyba zmienię znowu na nowszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko te kamery 3D są spore.. tak jak pierwsze HD. Panasonica to już w ogóle ciężko trzymać z tą dodatkową "lunetą". Tutaj wbudowano to ale znowu jest spora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz lubię duże, kiedyś lubiłem małe, ale to już przesada się robi.

Niech będzie duże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten post umiescilem rowniez w nowym temacie "CES 2011 - Las Vegas", ale wydaje mi sie, ze moze on byc tez dobrym komentarzem do tego tematu:

CES 2011 to juz historia.

Mimo nabitego grafiku w pracy (miedzy innymi rowniez zwiazanej z CES), udalo mi sie spedzic kilka godzin wczoraj (sobota, 8-go stycznia) na CES 2011, glownie w Central Hall, gdzie urzedowaly miedzy innymi Sony, LG, Panasonic, Samsung, JVC, Sharp, Samsung...

Glownym celem mojej wizyty byly urzadzenia HD i 3D i mozliwosc osobistego porownania technologii ogladania 3D poprzez okulary passive/polarized i active, a takze bez okularow.

Nie bede tu pisal danych technicznych - CES jest typowa impreza "konsumerska", wiec wystawcy umieszczali jedynie bardzo ograniczone specyfikacje.

Zupelnie inaczej wyglada to na NAB Show (w kwietniu), gdzie mozna pogadac z inzynierami projektujacymi wystawiane urzadzenia.

Generalnie widac bylo absolutna dominacje tematu 3D, co bylo do przewidzenia.

Zaczalem od LG za goraca namowa "janunio" (pozdrowienia, Janusz! :-).

Niestety, okazalo sie ze LG nie wystawil ZADNYCH monitorow z active shutter glasses.

Bylo za to kilka monitorow LCD z 3D poprzez pasywne okulary.

Jakosc video bardzo dobra, ale widzialem podobne monitory juz 2 lata temu na NAB, wiec nie bylo jakiegos super zachwytu.

Chcialem zobaczyc cos, co mnie autentycznie uderzy po oczach.

LG wystawil tez non-glasses monitor, by tylko udowodnic, ze technologie 3D bez okularow maja jeszcze dosc dluga droge do zamierzonego celu.

Mozna to ogladac jedynie z pozycji centralnej. Przy jakimkolwiek odchyleniu od centrum obraz zaczyna "falowac".

Sam efekt 3D jest tworzony jakims nienaturalnym w perspektywie zalamaniem fragmentow obrazu.

Jest to na razie gadget dla dzieci (malych) :-)

LG wystawil rowniez "The World's Largest 3D LCD TV" 84" Ultra Definition.

Byly rowniez projektory 3D, ktore dawaly efekt jakosciowy zblizony do tego, ktory ogladamy w kinach (rowniez passive glasses), lepszy lub gorszy, w zaleznosci od pokazywanego materialu.

Ze wzgledu na rodzaj nioniejszej informacji (website forum post) nie bede rozpisywal sie na temat podobnych urzadzen wystawionych przez inne firmy.

Przejde do ciekawostek.

JVC wystawil szeroki 50" Cinema Xinema3D monitor, 2560x1080, 21:9 Aspect Ratio (2.35:1 Cinemascope Ratio).

Niemal kazdy z wystawcow pokazal male (consumer level = amatorskie) kamery 3D.

Jakosciowo byly to dla mnie rowniez "gadgets", ale rodzinka (dzieci) moga sie pobawic nagrywaniem w 3D.

Mitsubishi wystawil Large Format Organic LED Diamont Vision, co jest forma "elastyczna" video wall skladajaca sie z polaczonych OLED tiles (niestety, zmuszony jestem uzywac tu terminow angielskich, bo po 17-tu latach mieszkania za oceanem nie znam wielu odpowiednikow polskich :-( Nie bylo to jakies szokujace wrazenie. Obraz byl jednak gladszy i o wiekszej glebi, kontrascie i ostrosci, niz typowe LED Walls. Bardzo niezla jakosc obrazu pod katem. Dosc plynne (seemless) polaczenie elementow (tiles).

Panasonic wystawil wiele monitorw plazmowych Viera Neoplasma 3D Full HD. Niestety, jakosc obrazu a zwlaszcza efektu 3D byla dla mnie znacznie gorsza, niz na monitorach LCD.

Ogladalem fragment filmu "Avatar" i bylo to w porownaniu z wersja kinowa raczej przykre wrazenie. 85" Premiere 3D Plasma wygladal okazale, ale...

Sharp wystawil cala serie swoich "Aquos Quattron 3D", ale nie bylo tu jakichs rewelacji.

"i3 wall information intelligent imaging" bylo forma 180* pomieszczenia wylozonego monitorami LCD i bylo pewnego rodzaju ciekawostka, ale przy swojej "kanciastosci" nie sadze zeby to byla jakas przyszlosc TV czy kina.

To "cos" zaczelo sie dziac, kiedy dotarlem do duzej ekspozycji Sony, a zwlaszcza sporego dzialu "Future 3D Technologies". Wreszcie moglem dopasc do prezentacji 3D poprzez active shutter glasses.

Zaczalem od monitora pokazujacego "3D Music". Byl to koncert orkiestry symfonicznej pokazywany od zupelnie bliskich skrzypkow poprzez cala orkiestre...

Zalozylem okulary i... to bylo wlasnie TO!

Jakosc obrazu swietna. W mocno oswietlonej czesci ekspozycji obraz mial wyjatkowo dobra jasnosc i kontrast. Efekt 3D byl perfekcyjny.

Zadnych artifacts i znieksztalcen typowych dla prezentacji LCD z passive glasses.

Prezenter powiedzial, ze view angle jest 120*. Nie moglem tego jednak sprawdzic, bo okulary byly przytwierdzone do statywow.

Sony wystawil rowniez 24.5" OLED 3D Full HD monitor glasses-free, ale choc OLED daje swietna jakosc obrazu, to 3D bez-okularowe mialo te same ulomnosci, co napisalem poprzednio.

Byly rowniez okulary Sony z wbudowanymi monitorkami i sluchawkami, ale zaskakujaco nie zachwycila mnie jakosc takiego ogladania HD 3D. Bylo to rowniez na poziomie dzieciecego gadget'u.

Zaskoczyl mnie natomiast maly "Glasses free Portable Blu-ray 3D Player" z LCD 10.1' o rozdzielczosci 1366x768.

Ogladalem jakis clip muzyczny ze sceneria jesiennego parku. Jakosc i efekt byly naprawde swietne.

Oczywiscie przy ochyleniu od osi centrum obraz zaczynal "plywac", ale przy tej wielkosci i w zasadzie przeznaczenia do gladania przez jedna osobe z pozycji na wprost nie mialo to wiekszego znaczenia.

Generalnie, jedynie Sony zaciekawil mnie futurystycznym odwaznym podejsciem do sprawy.

Mysle, ze wlasnie po to sa takie targi, zeby pokazac "co sie planuje" i "nad czym sie w laboratoriach pracuje".

Sony pokazalo to w dobrym stylu.

Moim osobistym zdaniem technologia z polarized passive glasses nadal ma w obrazie niedoskonalosci, znieksztalcenia, widoczne zwlaszcza przy ogladaniu pod pewnym katem.

Active shutter glasses technology pokazane przez Sony prezentowalo wyraznie lepsza jakosc i swiadomie uzylem tu okreslenia "Efect 3D byl perfekcyjny".

Naprawde nie mialem do czego sie przyczepic, a jestem wyjatkowo "zepsuty" przez moje zawodowe obcowanie z najwyzszej jakosci technologiami HD (duze shows z broadcast level kamerami, duzymi systemami switching'owymi i cinema projectorami z prezentacja na wielokrotnych duzych ekranach, coraz czesciej rowniez 3D).

W nastepnym post sprobuje umiescic serie zdjec z CES 2011, ale to juz jutro, bo powoli zbliza sie polnoc.

Robert Millord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo od kiedy nowa linia tv będzie dostępna, bo to zawsze szansa, na tańsze starsze modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[news]

Procesor

Intel® CoreTM i7 processor

SYSTEM

Oryginalny Windows® 7 Home Premium (64 bity)

Pamięć

8 GB DDR3 SDRAM (1333 MHz)

Twardy dysk

640GB, Serial ATA, 7200 obr./min

Ekran

Wyświetlacz 3D VAIO Premium 40,6 cm (16,0") Full HD (1920 x 1080) ze

sterowaniem podświetleniem LED

Grafika

Karta graficzna NVIDIA® GeForce® GT540M wyposażona w 1 GB pamięci VRAM DDR3 i zgodna z DirectX 11

Napęd

Napęd Blu-ray DiscTM

optyczny

Inne

WLAN 802.11b/g/n; Bluetooth® 3.0; USB 3.0; kamera internetowa HD w technologii ExmorTM; technologia S-Force 3D z wbudowanymi głośnikami bass reflex

Warto dodać, że Sony VAIO F 3D ma wyjście HDMI w wersji 1.4. Wreszcie koniec kompromisów z audio HD przy BD 3D:)

Zapowiadana sprzedaż nowych Vaio to koniec lutego br.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...