Skocz do zawartości
Tony72

Panasonic VT30!

Rekomendowane odpowiedzi

a w plaźmie nie trzeba w jednym ciągu siedzieć 38h by zrobić sobie "fajne" logo - wystarczy np 7 dni po 6h na tym samym sygnale i też logo powinno się wypalić.

Lub 1000 dni po 1 minucie. :rolleyes:

Ale w praktyce, ponieważ na większości kanałów są wyświetlane długie reklamy to nawet przy oglądaniu tylko wyłącznie jednego kanału logo nie powinno się wypalić*.

*Nie dotyczy trybu Dynamiczny, 3D oraz innych trybów z ręcznie ustawionym kontrastem na 100%.

@plejak z mojego 4 letniego doświadczenia z plazmami Panasonica wynika, że użycie auto formatu i używanie plazm w nienasłonecznionych pomieszczeniach (optymalny kontrast ~ 70%) daje 100% pewności, że nic się nie wypali przy oglądaniu telewizji.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dla Ciebie "ten drugi przypadek" to jest można powiedzieć nie prawdopodobny ale pewnik.

a wystarczy trochę samoświadomości i praktycznie jest on trudny do osiągnięcia.

dlatego uważam opinie hq150 także za fałszywe bo wyraża się tak jakby sam dawał gwarancję że nic nie można wypalić.

a tak jak pisałem wypalić logo nie ma problemu ale tez łatwo uniknąć takich problemów mając świadomość że plazmy są mimo wszystko podatne na wypalanie.

a wtedy plejak twoja nienawiść do plazm jest całkowicie nieuzasadniona.

śmiem twierdzić że 65 cali vt30 jest wieczorem najlepszym dostępnym obecnie na rynku tv - i hx920 z nim po prostu przegrałby przy wieczornym oglądaniu.

o 3d nie pisze bo sony ogólnie ze względu na bardzo duzy crosstalk nie nadaje się wg mnie do 3d.

Pokaż mi gdzie dawałem gwarancję że na pewno nic nie można wypalić.

Pisałem tylko i będę pisał że u mnie. po 7-miu miesiącach codziennej, intensywnej eksploatacji( z napisami, pasami bocznymi i góra -dół), bez żadnego docierania, nie ma żadnych powidoków i wypaleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dla Ciebie "ten drugi przypadek" to jest można powiedzieć nie prawdopodobny ale pewnik.

a wystarczy trochę samoświadomości i praktycznie jest on trudny do osiągnięcia.

dlatego uważam opinie hq150 także za fałszywe bo wyraża się tak jakby sam dawał gwarancję że nic nie można wypalić.

a tak jak pisałem wypalić logo nie ma problemu ale tez łatwo uniknąć takich problemów mając świadomość że plazmy są mimo wszystko podatne na wypalanie.

a wtedy plejak twoja nienawiść do plazm jest całkowicie nieuzasadniona.

śmiem twierdzić że 65 cali vt30 jest wieczorem najlepszym dostępnym obecnie na rynku tv - i hx920 z nim po prostu przegrałby przy wieczornym oglądaniu.

o 3d nie pisze bo sony ogólnie ze względu na bardzo duzy crosstalk nie nadaje się wg mnie do 3d.

Z faktami się nie dyskutuje bo to nie pewnik tylko pewne info od użytkownika Vt 30.Są powidoki i wypalenia.Nienawiść jest uzasadniona bo plazmy mają takie wady które je dyskwalifikują.Nie będę sie powtarzał- przejrzyj watek o Vt 30 na hdtv.Ostatnia opinie:Ropuszek,wystarczy parę minut w THX i powidoki pojawiają się jak cholera(kiedy włączę białą plansze).

Plazma w zasadzie flagowa Panasonica to moim zdaniem ich najwieksza porazka! Nie chce juz na nia nawet patrzeć. Dzis zostala zwrócona do sklepu na towar nie zgodny z umowa. Telewizor zupełnie nie radzi sobie z ruchem a ma mieć 600Hz czestotliwość. Za poruszjacym sie obiektem goni cień RGB ( na sygnale SD) i czasem upierdliwie piszczy. Stare telewizory 50Hz graja lepiej niz to cudo techniki. Po wlaczeniu niby inteligentnej funkcji tworzenia klatek dajacej plynny ruch i 600Hz obraz skacze jeszcze bardziej nie dajac sie zupelnie ogladać. Oddałem na reklamacje i wiecej nie chce tego tv i niczego co ma w nazwie Panasonic

__________________

W Twojej opinii Vt 30 to kiler w mojej bardzo przeciętny tv z fatalnymi multimediami.I niech tak zostanie.Wszystko zweryfikuje rynek.3d to tylko gadżet w 2d Panssonic przegrywa do tego za dnia nie można w weekendy wogóle go oglądać- chyba że w komórce.Hx920 jest o niebo lepszy ma mniej wad,Ale to moja tylko opinia przeciwstawna do Twojej.Nie zrobisz ze mnie fana plazm.Jest rok 2012 jeden z ostatnich w ich i tak długim życiu.

Edytowane przez plejak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub 1000 dni po 1 minucie. :rolleyes:

Ale w praktyce, ponieważ na większości kanałów są wyświetlane długie reklamy to nawet przy oglądaniu tylko wyłącznie jednego kanału logo nie powinno się wypalić*.

*Nie dotyczy trybu Dynamiczny, 3D oraz innych trybów z ręcznie ustawionym kontrastem na 100%.

@plejak z mojego 4 letniego doświadczenia z plazmami Panasonica wynika, że użycie auto formatu i używanie plazm w nienasłonecznionych pomieszczeniach (optymalny kontrast ~ 70%) daje 100% pewności, że nic się nie wypali przy oglądaniu telewizji.

Widocznie inni użytkownicy nie umieją się obchodzić z plazmami bo to sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3d nie pisze bo sony ogólnie ze względu na bardzo duzy crosstalk nie nadaje się wg mnie do 3d.

:blink::lol::D Napisz jeszcze coś zabawnego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie inni użytkownicy nie umieją się obchodzić z plazmami bo to sztuka.

A co to kobieta.........

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink::lol::D Napisz jeszcze coś zabawnego. :)

no mnie to też śmieszy - idź na dział sony w MM i pooglądaj żółwika sammyego z podwójnym konturem widocznym że hoho.

sony robi sobie takimi demówkami mega antyreklamę.

jedyna zaleta 3d w sony to stosunkowo duża jasność obrazu - no ale crosstalk jest porażający - w grach 60hz pewnie jest jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie to też śmieszy - idź na dział sony w MM i pooglądaj żółwika sammyego z podwójnym konturem widocznym że hoho.

sony robi sobie takimi demówkami mega antyreklamę.

jedyna zaleta 3d w sony to stosunkowo duża jasność obrazu - no ale crosstalk jest porażający - w grach 60hz pewnie jest jeszcze gorzej.

Panowie poczytajcie sobie Gw (targi Ces)z dziś czeka nas oled i crystal led i rozdzielczości 4 razy wyższe niż dzisiejsze FHD.PLazmy i led full oraz edge led do lamusa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ale wszystko znacznie lepiej wygląda na targach niż okazuje się w rzeczywistości.

Kuro killerów na targach już było kilku. po testach wychodziły conajwyżej "kuro1 killerki" i do tego miały inne wady że nawet od kuro1 nie były lepsze.

jak OLED LG pojawi się w sklepie (bo chyba ma wyjść jako pierwszy) i wyjdzie w teście czerni, bieli, kolorów i ruchu lepiej niż to co jest obecnie i przede wszystkim z czernią lepszą niż w Kuro (np. czarną jak rama tv) to będę się podniecać.

oby się nie okazało że oledy w wersji tv/lg mają jakąś jasność minimalną np. taką jak w przeciętnym lcd czy plaźmie.

to co widać na youtubach można osiągnąć na każdym topowym tv i odpowiedniej ekspozycji filmowania.

jedynie cieszy że wreszcie nowa technologia chyba ruszy bo zrobi sie ciekawiej na forum.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na targach wszystko wygląda ładnie. Gmeru jak wrzucał zdjęcia z IFY to wszędzie było pięknie i czarno. Domowe warunki w pokoju to całkowicie inne doznania niż oświetlone targi ze specjalnie przygotowanymi filmami. Na targach można zobaczyć ale na pewno nie ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
idź na dział sony w MM i pooglądaj żółwika sammyego z podwójnym konturem widocznym że hoho. sony robi sobie takimi demówkami mega antyreklamę.

Tak, tak tutaj się zgadzam. Widziałem "żółwika" w MM. Na szczeście widziałem także inne rzeczy w innych warunkach (domowych) i wspomniany crosstalk nie pojawia się na dobrym materiale (+ dobry odtwarzacz BD i porządny przewód HDMI). Naprawdę oprócz samego telewizora duży wpływ mają urządzenia towarzyszące oraz przewody i przede wszyskich jakość materiału HD 3D.

W temacie CES - no ciekawy ten Crystal LED, tylko nigdzie nie mogę doszukać się szczegółów. Ten telewizor to prototyp więc kiedy wejdzie (i czy wejdzie) do produkcji pewnie jeszcze nie wiedzą. Sria VT50 też jest ale szczegółów mało. Czasami wydaje mi się, że niektórzy producenci mają "w rękawie" kilka serii od razu, tylko nam "szaraczkom" pokazują raz w roku coś nowego. Panasonic pewnie ma już VT60 i VT80 ale zobaczymy je za dwa lata albo wcale - a róznice ograniczą się do jakiegos parametru "po przecinku". Ciekawe co z OLED - 2012 to rok Olimpiady i Mistrzostw Europy w piłce nożnej a więc idealny czas na takie premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody?

Jednak przewód ma wpływ.................

Po co trzeba było kruszyć kopie, że przewód nie ma znaczenia i wystarczy taki za 10 zł.

Szkoda pisać

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przewody, inaczej kabelki. Za 10 zł wystarczy? No nie wszystkim... Nie mówię tu o magicznych różnicach tylko fundamentalnych typu rodzaj materiału, przekroje żył oraz ekranowanie i jakośc montażu. Nie jestem "kalbowym fanatykiem" ale nie jestem także ignorantem. Sam wielokrotnie przekonałem się o tym, że te druty za 10 zł nadają się wyłącznie do śmieci (dropy, latające pixele itp. kwiatki). Nie warto też inwestować 400 zł ale gdzieś w okolicach 100-200 zł jest tak jak być powinno. Nie wiem dlaczego jeszcze to kogoś dziwi - wydając 6 czy 8 tys na telewizor i 2-3 tys. na bluray, nikt normalny nie podłączy "druta" za 10 zł. Chyba, ze ignorant...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, są na tym Forum osoby które tak robią i są przekonane o swojej słuszności.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nikogo namawiać do zmiany poglądów :) Każdy robi jak uważa, a jakie Ty masz zdanie na ten temat Andsie1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups zaczyna się :D Od razu zapraszam tutaj: http://hdtvpolska.com/topic/25044-kable-hdmi/page__st__135 Żadnego gadania o kablach czy warto czy nie w tym temacie bo zaraz w pół dnia zrobi się dobry syf. Jak ktoś chce jechać na kablu za 10zł to jego sprawa. 100tys poematów było już na forum o tym.

Ja ciągnę temat tylko jeden: kabel ma wpływ na crosstalk. Dla mnie to nieprawda. Nie ma żadnego wpływu. No jaki może mieć wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież to jest sygnał cyfrowy

Dane cyfrowe ale sygnał to nadal impulsy elektryczne. Tak więc jakość przewodu (żył, ekranowania itd.) ma takie samo znaczenie jak w przypadku innych połączeń audio-video. A czasami nawet większe, szczególnie w standardzie HDMI 1.4, gdzie przesyłane są ogromne ilości danych z bardzo dużą prędkością.

Kiedyś kupowałem tanie płyty dvd ale połowa źle się nagrywała a część nagranych przestawała działać po roku. Właśnie dlatego, że w tych najtańszych badziewiach nie trzyma się standardów i oszczędza na pomiarach. A w trochę drożych wszystko jest OK i mamy spokój.

Co do crosstalku Gmeru, nie napisałem, że kable go powodują czy mają bezpośredni wpływ. Chodziło mi o to, że ich jakość może być jedną ze składowych a najważniejszymi są: źródło czyli np. BD oraz sam film - bo przecież są filmy zrobione tragicznie i żaden telewizor tego nie zmieni. Transmisja HD w 3D to duże ilości danych, które są "pompowane" przez HDMI z ogromną prędkością, wystarczy że przewód nie spoełnia standardu 1.4 i są problemy. A w przewodach za 10 czy 20 zł nikt nie bawi się w dokładne testy - tam wystarczy, że "jest przejście" i za tą cenę wystarczy.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od jakiegoś czasu vt 30 i co mnie boli w tym tv a wręcz jest nie do przyjęcia to zielonę węże na pyskach podczas najmniejszego ruchu kamerą! IFC mało co pomaga::((Odtw.multimedialny-NĘDZA! I te cholerne wiatraki,bałem się buczenia,piszczenia a tu wiater z tyłu tv mi szumi za 6 tys. w d.pe jeża!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy seria VT 30 widzi dyski sieciowe i film na nich nagrane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno od wczoraj pojawiły się nowości na Viera Connect. Może użytkownicy podzielą się wrażeniami? Wprowadzono 8 nowych widgetów: TVN player, You Tube on TV, RED KARAOKE, Swissinfo, Viaway, YuppTV, Snagfilms oraz rovi guide. A tak z ciekawości czy na Panasonicach jest również widget Eurosportu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy seria VT 30 widzi dyski sieciowe i film na nich nagrane ?

Tak widzi 1TB jak 2TB wer VT 20 nie widzi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ale sieciowo widzi czy po USB - różnica zasadnicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stałem się posiadaczem VT30 (czy szczęśliwym czas pokaże) mam pytanie jakie ustawienia na pierwsze 100 godzin by sobie to spokojnie "doszło" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...