Skocz do zawartości
Tony72

Panasonic VT30!

Rekomendowane odpowiedzi

Ważne abyś był zadowolony.

Myślę, że po wygrzaniu wszystkie mankamenty znikną.

Tak miałem w swojej kurze (Pioneer). Zaraz po zakupie zważyłem powidoki.

W przejściach z jasnego na czarne widziałem poparzeni obraz. Byłem wkurzony, ale po wygrzaniu wszystko zniknęło.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój vt 30 ma już około 1000godz spokojnie,z ręką na sercu stwierdzam,iz brak na jasnym tle jakichkolwiek przebarwień,przynajmniej narazie,i oby tak było;jedyna anomalia o której pisałem wcześniej to odcien skóry,ale tylko w niektórych sytuacjach i na niektórych kanałach,a wiec to raczej bedzie wina sygnału żródłowego,ogólnie spoko,o zielonej poswiacie tylko czytałem,lub widziałem w necie na filmikach,słysze wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój vt 30 ma już około 1000godz spokojnie,z ręką na sercu stwierdzam,iz brak na jasnym tle jakichkolwiek przebarwień,przynajmniej narazie,i oby tak było;jedyna anomalia o której pisałem wcześniej to odcien skóry,ale tylko w niektórych sytuacjach i na niektórych kanałach,a wiec to raczej bedzie wina sygnału żródłowego,ogólnie spoko,o zielonej poswiacie tylko czytałem,lub widziałem w necie na filmikach,słysze wentylator

Witam.

To nie wentylator. Słyszysz rezonans powietrza z uwagi na tylną ściankę, która jest bardzo płytka. Nie namawiam do rozkręcania TV, ale ja po zdjęciu obudowy oglądałem TV 2 dni. Wentylatory, bez obudowy, są tak ciche, że w ogóle ich nie słychać. Innych kształt obudowy ( głębsza ) oraz inne otwory wlotowe powietrza - zamiast perforacji załatwiłyby problem... Można by zamiast tej perforacji wyciąć ją i wstawić osłonę wentylatora, taką jak w komputerze, ale jest to modyfikacja i wtedy utrata gwarancji :(

Edytowane przez medvet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze, mi to zupełnie nie przeszkadza,jak patrze na tv z przodu, to dzwiek wydostaje sie z górnego prawego rogu,ale musi byc bardzo cicho żeby go usłyszec ,w normalnym użytkowaniu tv jest to niezauważalne,niesłyszalne, ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z THX roznie bywa w roznych sprzetach. Tutaj, tzn. w vt30 ten tryb jest najbardziej zblizony do ustawien referencyjnych porownujac z pozostalymi trybami( co pisali nawet w roznych recenzjach i sam sprawdzalem przed kalibracja), zaraz potem jest cinema. Niestety ale sa przypadki zielonych plam w serii 2011 panasonica, ja ich u siebie nie dostrzegam, wiec albo tego nie potrafie dostrzec albo ich nie ma, a raczej uwazam sie za entuzjaste jesli chodzi o PQ. Znany kalibrator z USA powiedzial ze w wielu przypadkach zielony odcien znikal po 500-1000h swiecenia, ciekawe.

Plansza 100% white na moim tv.

c36020111126021316.th.jpg

Dla tych którzy nie dostrzegają zielonej poświaty - weźcie proszę pod uwagę, że gdy biała plansza testowa jest bardzo intensywna (wysoka jasność), to problem poświaty w VT30 jest wtedy trudno dostrzegalny. Jak przełączę tryb wyświeltania z THX lub Kino na Gra, to też niby mi ta poświata zanika (nie całkiem, ale nie jest dokuczliwa). Wszystkie pixele świecą przy dużej jasności białej planszy na maxa i dominacja koloru zielonego zanika. Problem jest widoczny raczej w przypadku jasnych szarości lub "przydymionej" bieli. Np. załamkę to miałem gdy oglądałem zawody biegów narciarskich w czasie pochmurnej pogody. W trybie wyświetlania sklepowym poświata zielona także jest trudniej zauważalna. Natomiast na szarym tle komunikatów z TV N jest ta poświata ewidentna, a raczej była bo N zmieniła ostatnio soft w dekoderach i teraz info oraz EPG jest bez szarego tła (przeźroczyste menu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj,

spróbuj zrobić kalibrację, może to pomoże.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie pomoże to będzie 200 czy 300 zł w plecy? Rossik co na to Panasonic, masz już odpowiedź???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy nie dostrzegają zielonej poświaty - weźcie proszę pod uwagę, że gdy biała plansza testowa jest bardzo intensywna (wysoka jasność), to problem poświaty w VT30 jest wtedy trudno dostrzegalny. Jak przełączę tryb wyświeltania z THX lub Kino na Gra, to też niby mi ta poświata zanika (nie całkiem, ale nie jest dokuczliwa). Wszystkie pixele świecą przy dużej jasności białej planszy na maxa i dominacja koloru zielonego zanika. Problem jest widoczny raczej w przypadku jasnych szarości lub "przydymionej" bieli. Np. załamkę to miałem gdy oglądałem zawody biegów narciarskich w czasie pochmurnej pogody. W trybie wyświetlania sklepowym poświata zielona także jest trudniej zauważalna. Natomiast na szarym tle komunikatów z TV N jest ta poświata ewidentna, a raczej była bo N zmieniła ostatnio soft w dekoderach i teraz info oraz EPG jest bez szarego tła (przeźroczyste menu).

ja niestety na tym zdjęciu nie jestem w stanie sie dopatrzyc zadnego zielonego,ale zdjecia lubia kłamac,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie pomoże to będzie 200 czy 300 zł w plecy? Rossik co na to Panasonic, masz już odpowiedź???

Witam. Ja złożyłem reklamację na zasadzie niezgodności towaru z umową. Zatem generalnie sprawa powinna toczyć się pomiędzy mną a sklepem. Sklep ma 2 tygodnie na odpowiedź na moje pismo złożone 24 listopada, w którym uzasadniam co jest wg mnie niezgodne z umową i żądam wymiany towaru na nowy bez wad. Sklep wzywał przy mnie serwis Panasonic'a w celu wykonania ekspertyzy. Serwisant mnie odwiedził, problem dostrzegł, wysłał zdjęcia do centrali w W-wie do ekspertyzy. Czekam na odpowiedź sklepu. Jeżeli nie zdążą do 2 tygodni odpowiedzieć, to podobno nie mają wyjścia i muszą wymienić towar.

Kalibracja kolorów nie wyeliminuje zielonej poświaty. Pomaga częściowo jedynie ustawienie wysokiej jasności obrazu lub zmiana w ustawieniach obrazu odcienia bieli z "ciepłej" na "zimną". Poświata wtedy pozostaje, ale jest mniej zauważalna. Niestety przyjemność z oglądania TV przy "zimnej" bieli jest mniejsza.

Natomiast jeśli chodzi o poświatę zieloną, to ciekawie rozwija się ten temat na AVForums w UK:

http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/1545348-green-tinge-fault-panasonic-vt30-gt30-st30-part-2-a-5.html

Niejaki barlimanrob napisał właśnie, że jego poświata zielona, która była bardzo widoczna przy normalnym oglądaniu (niebo, śnieg itp.), po 400 godzinach zmniejszyła się na tyle, że jest zauważalna obecnie tylko na ciemnych szarościach, a podczas normalnego oglądania praktycznie niezauważalna. Co więcej, miał początkowo 4 uszkodzone piksele, które zaczęły normalnie działać, jeśli dobrze zrozumiałem jego tekst.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety na tym zdjęciu nie jestem w stanie sie dopatrzyc zadnego zielonego,ale zdjecia lubia kłamac,

I słusznie Reymen, bo ja także w przypadku obrazu od Makakam tej poświaty nie dostrzegam. Ale od razu mam pytania - Jak był ustawiony obraz TV przy robieniu fotki? Jak był ustawiony aparat? Jeżeli zdjęcie wiernie oddaje rzeczywistość, to ja mogę tylko pozazdrościć.

Dziwi mnie jedno - w UK ludzie masowo prawie dostrzegają problem poświaty zielonej w VT30 i wymieniają lub zwracają sprzęt, a u nas cisza, mimo że nasze VT30 są także produkowane u Pepików. To wiąże się chyba tylko z ilością sprzedawanych VT30 w UK i PL. Na jednym z forów zagranicznych wyczytałem, że także we Włoszech problem zielonej poświaty w VT30 jest dobrze znany.

Edytowane przez Rossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z THX roznie bywa w roznych sprzetach. Tutaj, tzn. w vt30 ten tryb jest najbardziej zblizony do ustawien referencyjnych porownujac z pozostalymi trybami( co pisali nawet w roznych recenzjach i sam sprawdzalem przed kalibracja), zaraz potem jest cinema. Niestety ale sa przypadki zielonych plam w serii 2011 panasonica, ja ich u siebie nie dostrzegam, wiec albo tego nie potrafie dostrzec albo ich nie ma, a raczej uwazam sie za entuzjaste jesli chodzi o PQ. Znany kalibrator z USA powiedzial ze w wielu przypadkach zielony odcien znikal po 500-1000h swiecenia, ciekawe.

Plansza 100% white na moim tv.

c36020111126021316.th.jpg

Makakam, czy możesz podać linka do wypowiedzi tego znanego kalibratora z USA? Na forach zagranicznych ludzie piszą, że poświata zielona zanika częściowo po kilkuset godzinach świecenia panelu. Inni piszą że odwrotnie, staje się bardziej widoczna. Twój obraz z załączonej fotki wydaje się być pozbawiony zielonej poświaty. Gdyby była, to część obrazu, nie jego całość, byłaby lekko zielonkawa. W jakim rozmiarze masz VT30 - ile cali? Problem występuje głównie w P50VT30. Rzadziej w rozmiarze 55". O 65" z tym problemem nigdzie nic nie znalazłem.

Edytowane przez Rossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajde ta wypowiedz to dam linka, jest to wypowiedz D-Nice'a. Mam 50vt30 i tv jest skalibrowany na professional1, jasnosc 0, kontrast 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 65vt30 z około 2 miesiecy,w tv leci taka reklama skody,na niej jest piekna biała plansza ze znaczkiem skody na srodku,mozna sobie zapauzowac,i wtedy popatrzec,umnie jest biel całkowita na wszystkich ustawieniach----różnych----i oby tak było dalej,jedynie ,ale juz o tym gdzies pisałem,mam zastrzeżenia do odcieni koloru ludzkiej skóry,ale to chyba zalezy od sygnału,raz jest ,raz nie,chociaz przy zmianie ustawien w balansie bieli ,te niedoskonałości zanikają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na dniach bede biegał z zakupem VT30 tv z pewna wplata bedzie kupowany na raty nie mam takie gotowki odraz uzeby wydac na tv

pytanie jest kupic 50 cali rozmiar ktory ewidentnie mi sie znudzil w 20metrowym pokoju typowo kinowym czy zainwestowac w 55 rozozyc na 24 raty i cieszyc sie kolosem jak w prawdziwym kinie ?

sprzet grajacy mam z wysokiej poleczki

Yamaha 3800 AMP

BD Yamaha 1067 3D z najnowszym softem obslugujacym 3D

zaznace ze w gr wchodzi tylko Panasonic i tylko VT30 z powodu dostepnosci 55 cali szkoda niestety ze niema w Pl ST30 55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Robi 39

nawet sie nie zastanawiaj tylko kup 55". Jesli kupujesz na raty przemysl oferte rat 0%, w tym sklepie zapłacisz kilkaset złotych wiecej za 55vt30 niż w najtanszym ale nie zapłacisz odsetek więc wyniesie cie to w sumie znacznie taniej. Teraz jest nawet 40x0%.

VT30 to super sprzet, nie zeby Ci mieszac ale 64D8000 od Samsunga to też super sprzet w pewnych aspektach lepszy, w pewnych słabszy niż VT30 ale pomyśl-64""""""""" i cena tez spoko.

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak chyba zrobie nie bede sie dluo zastanwial tylko wezme 55 bo potem bede zalowal jak kupie 50 , Tony72 Samsung 64 juz niestety byl by za duzy 55 cali to ideanie 3,5 metra od tv 64 sobie nie wyobrazam jednak wole Panasonica

obawiam sie jednej rzeczy tyle sie ostatnio pisze o problemach z tym modelem jakies dziwne sprawy z matrycami tlumaczac ze to zly transport itd itp wiec ciekawi mnie czy jak wezme ze soba laptopa w poznaniu w jednym ze sklepow to czy mi zwala karton na miejscu w celu sprawdzenia matrycy , zebym nie mial czasami niespodzianki w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkiem sprzedawcy jest udostępnienie i zademonstrowanie kupowanego urządzenia.

Gadki typu "w domu sobie Pan sprawdzi" to zmyła dla leni. Możesz śmiało żądać zaprezentowania urządzenia i dokonać jego sprawdzenia.

Weź choćby na penie plansze bitmapowe 1920 x 1080 lub co tam uważasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info BoDeX bede sie tego trzymał nie wiedzialem ze maja taki obowiazek ! kiedys w jednym salonie w poznaniu w A...zie nie podaje pelnej nazwy celowo , mialem duzy problem wlasnie w celu sprawdzenia tv twierdzili ze za duzy ze wszystko ok i tak jak siedzieli przy stolkach tak obejrzalem sobie chwile jeszcze tv ktory wisial na ekspozycji a tego w kartonie co chcialem kupic zostawilem w spokoju wyszedlem i kupilem w innym sklepie i tak stracili klienta na 5 tys cos czuje ze chyba co niektorym salonom RTV odbija woda sodowa do głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy może ktoś z Was wrzucić fotkę lub opisać, jak VT30 jest mocowany na oryginalnym wieszaku ściennym? Chodzi mi dokładniej o te miejsca, w których w VT30 są wkręcane 4 śruby wieszaka. Te miejsca w VT30 są nieco wklęsłe parę milimetrów w stosunku do powierzchni tylnej blachy obudowy. Jeżeli szyna wieszaka będzie w tych miejscach płaska, to wkręcając śruby do TV powstanie odkształcenie w obudowie - wklęsłe miejsca w obudowie zostaną przyciągniete do szyny wieszaka. Czy przypadkiem do oryginalnego wieszaka Panasonic dają jakieś podkładki, np. gumowe, które wchodzą między wklęsłe miejsca w obudowie na śruby a szynę wieszaka?

Edytowane przez Rossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy może ktoś z Was wrzucić fotkę lub opisać, jak VT30 jest mocowany na oryginalnym wieszaku ściennym? Chodzi mi dokładniej o te miejsca, w których w VT30 są wkręcane 4 śruby wieszaka. Te miejsca w VT30 są nieco wklęsłe parę milimetrów w stosunku do powierzchni tylnej blachy obudowy. Jeżeli szyna wieszaka będzie w tych miejscach płaska, to wkręcając śruby do TV powstanie odkształcenie w obudowie - wklęsłe miejsca w obudowie zostaną przyciągniete do szyny wieszaka. Czy przypadkiem do oryginalnego wieszaka Panasonic dają jakieś podkładki, np. gumowe, które wchodzą między wklęsłe miejsca w obudowie na śruby a szynę wieszaka?

Nic takiego się nie stanie. Widocznie tak to jest obliczone. Wieszak może być uniwersalny. Zresztą taki dostałem darmowy od Panasa. Nie użyłem go bo miałem już inny na ścianie więc jak szukasz to mam nie rozpakowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego się nie stanie. Widocznie tak to jest obliczone. Wieszak może być uniwersalny. Zresztą taki dostałem darmowy od Panasa. Nie użyłem go bo miałem już inny na ścianie więc jak szukasz to mam nie rozpakowany.

Dziekuję, mam Omnimounta UCL-X i to mogę zdecydowanie każdemu polecić:

http://www.omnimount.com/Product/TV_Wall_Mounts/Full_Motion/UCL-X/

w przeciwieństwie do VT30. Mój wieszak jest także pewnie lepszej jakości niż oryginały z Panasonica :D

Do momentu jak nie wyjaśni się sprawa reklamacji mojego P50VT30, to go nie wieszam. Ale planując tą operację zastanawiałem się nad tymi wklęsłościami i stąd moje pytanie powyżej. W instrukcji VT30 nie ma podanych maksymalnych momentów dokręcania śrub wieszaka, więc nic nie powinno się chyba stać jeśli nie przekręcę gwintu ;) Ale nie wierzę że się te wklęsłe miejsca na śruby nie uwypuklą w kierunku szyny wieszaka. Jednak może to jest celowe skoro Pans daje także uniwersalne wieszaki z płaskimi szynami i bez podkładek.

Edytowane przez Rossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo maja sie z lekka uwypuklic :) gdyby byly na prosto to ciagnal bys cala konstrukcje ramy tv a tak dociagniesz z czuciem w miare mocno a najwyzej zdeformuje sie wlasnie te miejsce z naddatkiem tak samo mam w 50x10

czemu reklamujesz 50vt30 ? co sie stalo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo maja sie z lekka uwypuklic :) gdyby byly na prosto to ciagnal bys cala konstrukcje ramy tv a tak dociagniesz z czuciem w miare mocno a najwyzej zdeformuje sie wlasnie te miejsce z naddatkiem tak samo mam w 50x10

czemu reklamujesz 50vt30 ? co sie stalo ?

Zerknij na stronę 11 - mój post ze zdjęciami VT30 z zieloną poświatą pośrodku ekranu, od góry po sam dół. Naprawdę tego u siebie nie macie?

Edytowane przez Rossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...