Skocz do zawartości
  • 0
leo_rex

Turbodekoder "N" - ant 1 i ant2

Pytanie

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem turbodekodera nki.Podlaczylem do niego dwa kable antenowe, oba po 20 m dlugosci, kupione w Dipolu.Do anteny na dachu podłączylem konwerter quad firmy ZINWELL(visiblewave) QUAD HDTV.Dwa wspomniane kable podlaczylem do dwoch gniazd konwertera, do pozostalych dwoch gniazd mam podlaczone mini dekodery Cyfrowego Polsatu.Miernik sygnalu w turbodekoderze wskazuje na:

antena 1 - siła 69 - 71 %, jakość 100%,

antena 2 - siła 71%, jakość 80 - 82%.

Czy to normalne, ze pomiary sily i jakosci tak sie roznia i czy warto cos z tym robic, poprawiac osiągi? Czy w razie gorszej pogody moge stracic sygnal?

Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez leo_rex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem turbodekodera nki.Podlaczylem do niego dwa kable antenowe, oba po 20 m dlugosci, kupione w Dipolu.Do anteny na dachu podłączylem konwerter quad firmy ZINWELL(visiblewave) QUAD HDTV.Dwa wspomniane kable podlaczylem do dwoch gniazd konwertera, do pozostalych dwoch gniazd mam podlaczone mini dekodery Cyfrowego Polsatu.Miernik sygnalu w turbodekoderze wskazuje na:

antena 1 - siła 69 - 71 %, jakość 100%,

antena 2 - siła 71%, jakość 80 - 82%.

Czy to normalne, ze pomiary sily i jakosci tak sie roznia i czy warto cos z tym robic, poprawiac osiągi? Czy w razie gorszej pogody moge stracic sygnal?

Pozdrawiam wszystkich.

Na każdym transponderze możesz mieć rózne wartości. Popatrz na różnych kanałach. Zamień kable miejscami i zobacz co sie dzieje. Poza tym nic nie piszesz o antenie i najważniejsze jej wielkości. Oraz gdzie to instalowałeś. Zielona Góra i Przemyśl to ogromne róznice w wartościach.

Moim zdaniem masz normalne wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Antena ma srednice 80 cm.Jest zamontowana na dachu 3-pietrowego budynku /sygnal przy instalacji czaszy anteny mierzony byl przez fachowca - podlaczyl miernik do konwertera/.Mieszkam w centrum Krakowa - Krolewska - Kijowska w poblizu Biprostalu.

Pozdrawiam.

P.S. Piszesz normalne wskazania....czy 70%, to nie za malo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Posprawdzaj wszystkie połączenia ; Fki; możesz lekko skręcić konwerter w uchwycie w odwrotną stronę do ruchu zegara , a 20 metrowy kabel nie powinien mieć wpływu na spadek-jakość sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zmienilem kanal z TVN 24 na TVN HD i jakosc sygnalu dla anteny 1 spadla ze 100 na 70 %.

P.S. Moze wymienic kabel na lepszy? Ten kupiony w Dipolu kosztowal 1zl za metr.Mieli tez jakis po 1,60 zl za metr, no, ale wiecie...ja z Krakowa jestem:)

Edytowane przez leo_rex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nawet kilkumilimetrowe ruchy mogą zmieniać poważnie wartości. Natomiast u mnie jest tak samo z tym, że mam lekko wyższe wartości siły na obu i jakości na drugiej. Wydaj się, że nie ma to znaczenia. Co ciekawe podłączyłem ostatnio sagema z cyfrowego polsatu i on pokazuje niższe wartości niż tuner N-ki. Nie przejmowałbym sie tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziekuje za pomoc.Na razie sie nie przejmuje, dzisiaj w Krakowie jest sloneczna pogoda, bezchmurne niebo i wskazania miernika takie jak podalem.Zobaczymy co bedzie przy gorszej pogodzie.

Pozdrawiam.

P.S. Próbowałem juz manewrowac glowica konwertera - chyba w prawo, ale nic to nie dało.

Mysle jeszcze nad zmiana czaszy anteny na taką o srednicy 100cm.

Edytowane przez leo_rex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

SIŁA dla naszego położenia będzie na tym poziomie . Liczy się jakość - idealne wcentrowanie się w wiązkę. Z Quadami czasami tak jest , lokalizacja i precyzyjny montaż , jak i precyzyjne ustawienie

jest tutaj kluczowe - prościej i lepiej byłoby jednak pójść w kilka "główek", wówczas możliwości regulacji są o wiele większe. Większa antana to oczywiście lepszy zysk - to dobry pomysł ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...