Skocz do zawartości
ITS

HDI DUNE SMART - pierwsze wrażenia i testy

Rekomendowane odpowiedzi

[...] jedynie wejście w katalog video_ts i uruchamianie każdego pliku z osobna działa ale wtedy nie można włączyć napisów ani ścieżki dźwiękowej Może być to wina ustawień playera? może coś z ustawieniami kodowań w dune...?

nie wiem jak z dvd ale przy m2ts, niektóre filmy też mogę odpalić jedynie z bezpośredniego pliku. w takim przypadku audio lub napisy wywołuję przyciskiem na pilocie RC. po nacisnięciu przycisku audio, kiedy jest już odtwarzany film pojawia sie kilka ścieżek do wyboru. nie wiadomo, która jest polską ścieżką ale przy 5, czy 6 ścieżkach metodą sprawdzenia znajduję właściwą w ojczystym języku.

może u Ciebie z dvd to zadziała ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedac i co kupic ?

Powiem tak. Dla mnie najlepszy soft mają odtwarzacze DViCO.

Miałem rok TVIXa 6600n i z reka na sercu mogą powiedziec o 1 zawieszce w tym czasie

Gdyby w srodku siedziała Sigma, gdyby odtwarzacz miał obslugę dziwkeu HD, i BD-J - w zyciu bym nie zmieniał

Odtwarzał absolutnie wszystko bez najmniejszego zająknięcia i tak jak powinien. Wąskim gardlem konstrukcji był jednak SoC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy w smartach/HD max itp. jest możliwość wyprowadzenia oddzielnie dźwięku i obrazu ? Obraz po HDMI a dzwięk w bezstratnym formacie po analogu? Lub też w przypadku zestawienia 2 modułów (np d1+h1) - czy oba złącza hdmi są aktywne i czy można użyć ich od przesłania osobno dźwięku i obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzaczy (to nie są moduły) H1 i D1 nie zestawisz ze sobą w komplet. Takowy możesz wykonać jedynie z jednym z wym. odtwarzaczy (lub także Smart B1) z którymś z modułów rozszerzeń: BE, HE lub ME. Analogowo dźwięk ze Smartów wyprowadzisz tylko w stereo; wielokanałowe wyjścia mają starsze modele (Base i Prime) a z nowych HD Max i HD Duo. Nie wiem jak w nowych, ale w Base i Prime te wyjścia to IMHO taki kwiatek do kożucha. I nie mam tu na myśli jakości dźwięku a kwestie użytkowe - brak sensownych możliwości ustawień (poziom, opóźnienie, wielkość podłączonych głośników) oraz solidne "łupnięcie" w głośnikach w momencie włączania lub wyłączania odtwarzacza. Łupnięcie, powodujące zadzialanie zabezpieczeń w końcówkach mocy... ;)

Przy okazji pytanie do użytkowników Dune.

...Podłączyłem także DVD-ROM w zwykłej zewnętrznej obudowie przez USB. Urządzenie prawidłowo rozpoznaje napęd optyczny; odtwarza prawidłowo DVD-Video, CD-Audio i inne dane zdjęcia, mp3...

CD tylko sprawdziłeś (że w ogóle działa), czy przesłuchałeś jakąś całą płytę lub dwie? Pytam, bo na wcześniejszych softach Dune odtwarzanie muzyki, nawet z CD w kombajnie z napędem optycznym (Prime) działało do de za sprawą reinicjalizacji wyjścia HDMI po każdej zmianie pliku (także ścieżki na CD!), co powodowało zanik dźwięku nawet na kilka-kilkanaście sekund. Niby ostatni soft miał ten błąd usunąć, ale doniesienia zagramanicznych użytkowników były mieszane a temat już mi nieco umknął...

Edytowane przez windmill
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przesłuchałeś jakąś całą płytę lub dwie?

Przesłuchałem kilka utworów z automatycznym przejściem na następny; przerwy są ok 3s. Kolejne utwory rozpoczynają się prawidłowo od początku. Dune jest podłączony przez HDMI do telewizora a telewizor do wzmacniacza stereo. Odtwarzałem także DVD-Video i zdjęcia z DVD. Aktualnie używam nowego biosu 100916_2027_beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windmill dzięki za wyjaśnienie. Szukam właśnie playera w którym można wyprowadzić osobno obraz i dzwięk bo moj amplituner nie posiada hdmi 1.4 i muszę żonglować kablami gdy chce odpalić kontent 3d. Nagrzałem się już wcześniej na smarta ale ochłodziłeś mój zapał. Wybór zatem zawęża się do bd panasa lub max hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam kilka pytań do użytkowników Dune HD Smart:

1. Czy podczas odtwarzania plików mkv/m2ts można dodać ścieżkę dźwiękową z osobnego pliku ?

2. Czy dune hd można ściągać pliki z serwerów typu hotfile ? Jest może jakiś odpowiednik jdownloadera z pc ?:)

3. Prosiłbym też o opinię działania klienta torrent, czy innym też zamula tak jak użytkownikowi Mike-ke ? Moźna dograć np. transsmision jak w popcornie ? W ogóle co to jest za klient ? Jest akceptowalny na prywatnych trackerach ?

Szukam czegoś co zastąpi mi pc jako klienta torrent/jdownloader :) (pobór mocy dune hd ~30w , pc ~300w :P )

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam kilka pytań do użytkowników Dune HD Smart:

1. Czy podczas odtwarzania plików mkv/m2ts można dodać ścieżkę dźwiękową z osobnego pliku ?

2. Czy dune hd można ściągać pliki z serwerów typu hotfile ? Jest może jakiś odpowiednik jdownloadera z pc ?:)

3. Prosiłbym też o opinię działania klienta torrent, czy innym też zamula tak jak użytkownikowi Mike-ke ? Moźna dograć np. transsmision jak w popcornie ? W ogóle co to jest za klient ? Jest akceptowalny na prywatnych trackerach ?

Szukam czegoś co zastąpi mi pc jako klienta torrent/jdownloader :) (pobór mocy dune hd ~30w , pc ~300w :P )

pozdrawiam

to najlepiej rozważ zakup jakiegoś NASa QNAPa. Torrenty, jdownloader itp. Do tego mnóstwo dodatkowych funkcjonalności.

Odtwarzacze nie są dedykowane do tego na czym Ci zależy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś co zastąpi mi pc jako klienta torrent/jdownloader :) (pobór mocy dune hd ~30w , pc ~300w :P )

pozdrawiam

tiiaaa

a mój PC niecałe 30W

Za to MAC Pro 350W jak nic nie robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to najlepiej rozważ zakup jakiegoś NASa QNAPa. Torrenty, jdownloader itp. Do tego mnóstwo dodatkowych funkcjonalności.

Odtwarzacze nie są dedykowane do tego na czym Ci zależy...

Zapomniałem dodać, że najbardziej mi zależy na bezproblemowym przesyłaniu dźwięku hd (dts-hd i dd-true hd) do amplitunera + czytanie płyt blu-ray z katalogów i iso. Wydając 1000 zł na playera chciałbym też zmniejszyć rachunki za prąd :P

Myślę też żeby zrezygnować z pełnej obsługi bd-menu bd-java i kupic popcorn hour a-200... podobno bezproblemowa obsługa torrentów i przyzwoicie z serwerami hotfile....

Edytowane przez romeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy Ktoś z Was używa pilota Logitech Harmony One ?

Jeśli tak to może wiecie co wybrać aby "obsłużył" Smarta ?

Oczywiście można go nauczyć, ale może jest jakiś "gotowiec"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że najbardziej mi zależy na bezproblemowym przesyłaniu dźwięku hd (dts-hd i dd-true hd) do amplitunera + czytanie płyt blu-ray z katalogów i iso. Wydając 1000 zł na playera chciałbym też zmniejszyć rachunki za prąd :P

Myślę też żeby zrezygnować z pełnej obsługi bd-menu bd-java i kupic popcorn hour a-200... podobno bezproblemowa obsługa torrentów i przyzwoicie z serwerami hotfile....

Jeśli weźmiesz pod uwagę jeszcze fakt, że A200 da się zaprogramować starszym softem od C200 gdzie działa bd-menu i bd-java to chyba wybór jest oczywisty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko kolega zapomniał dodać że:

- po takiej przeróbce dysk podpiety pod SATA jest niewidoczny dla odtwarzacza

- PCh ma o wiele mniej stabilne oprogramowanie niz DUNE (mam oba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko kolega zapomniał dodać że:

- po takiej przeróbce dysk podpiety pod SATA jest niewidoczny dla odtwarzacza

- PCh ma o wiele mniej stabilne oprogramowanie niz DUNE (mam oba)

mógłbyś napisać jak działają Ci torrenty i czy jest możliwość ściągania z serwerów typu hotfile ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napiszę ci jak działają bo tego nie używam

Nie chcę ryzykowac wizyty "załogi G"

Są bardziej cywilizowane i do tego legalne formy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor: czy dune i popcornie jest możliwość wyboru ścieżki audio z zewnętrznego pliku podczas odtwarzania plików mkv + ewentualnie czytaniu obrazów płyt bluray ?:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony dodam, że Dune Smart posiada możliwość łączenia po NFS, co jest najszybszą metodą streamowania plików.

Dzięki pomocy HM udało mi się to odpalic, co nie jest w tym playerze intuicyjne. Z otoczenia sieciowego mozliwe są tylko połaczenia po SMB. NFS nalezy ustawić i skonfigurować ręcznie.

Po NFS nie ma żadnych problemów z transferami na poziomie 50 Mbps (po sieci oczywiście). Popcorn C-200 przy tak duzych bitrateach potrafi się przyciąć (np. Aliens, Alien 3). Tu nie ma żadnych problemów.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko kolega zapomniał dodać że:

- po takiej przeróbce dysk podpiety pod SATA jest niewidoczny dla odtwarzacza

- PCh ma o wiele mniej stabilne oprogramowanie niz DUNE (mam oba)

z dyskiem to chyba chodziło Ci o to, że dysk nie jest widoczny po złączu USB Slave. Bo dla PCH jest widoczny. Nie da się go podłaczyć po USB z prostej przyczyny - C200 nie ma złącza USB Slave więc wgranie softu z C200 do A200 obcina tę funkcjonalność. Ale mało kto biega z A200 jako dyskiem przenośnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to aby biegac ale o to by miec do niego dostep

Rzokrecanie A200 i przepinanie dysku po to by coś wgrać czy skasować jest raczej mało komfortowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to aby biegac ale o to by miec do niego dostep

Rzokrecanie A200 i przepinanie dysku po to by coś wgrać czy skasować jest raczej mało komfortowe

Po LAN chyba jednak najwygodniej, nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie

mam dysk w NTFS wiec nie moge sobie wrzucic klienta FTP (próbuje ale nic sie nie instaluje)

Chyba ze czegos nie wiem ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie

mam dysk w NTFS wiec nie moge sobie wrzucic klienta FTP (próbuje ale nic sie nie instaluje)

Chyba ze czegos nie wiem ? :)

rozumiem, że nie chcesz robić formatu do EXT. A próbowałeś aplikacje instalować na flaszce USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z flaszkami jest problem bo mam totalnie obsadzone porty USB w A-200 (2 koncentratory po 4 porty USB w każdym - wszystkie zajęte)

Formatowanie do EXT - nie usmiecha mi sie. Musiałbym przewalić wpierw 1 TB, zrobic format i z powrotem przerzucać 1 TB - 48 godzin kopiowania

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...