Skocz do zawartości
ITS

HDI DUNE SMART - pierwsze wrażenia i testy

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra ... kolejne testy (FW to aktualna beta).

Dune Smart H1:

- odtwarza z wewnętrznego dysku BD ISO oraz z plików struktury dysku BD, łącznie z menu i nawigacją.

- nie odtwarza z wewnętrznego dysku BD 3D ISO :(:mellow::angry: Niestety, a na to to ja się napaliłem. Może odtwarza materiał 3D z plików, na dziś na pewno nie robi tego z obrazów płyt komercyjnych (testowałem Alicję, Klopsiki i Bolta). Komunikat identyczny jak przy próbie odtworzenia na TV 2D czyli sprawdź czy twój player i/lub obsługuje tryb 3D. Testowane na Panasie 50VT20.

- do kieszeni można załadować dysk NTFS, po którym można pisać. H1 ma funkcję nagrania materiału na wewnetrzny dysk streamowanego np. po sieci. I pisze na dysku NTFS. Bardzo znakomita funkcja :rolleyes: . Precz z formatami ext2, ext3 :lol: .

- ta kieszeń na HDD to wspaniała sprawa. Można szybko i sprawnie podmieniać dyski z zawartością, szczególnie, że mogą to byc dyski NTFS. Nie żałuję, że wybrałem Smarta z kieszenią zamiast w wyświetlaczem.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - 3D rodzi sie w bólach. Zapewne kolejne FW rozwiaze ten problem.

Ja sie dzisiaj wyje...łem na popcornie z baraką w ISO - wywaliło mi cos o nie tym regionie wiec trzeba bylo wziasc materiał na warsztat i wybebeszyc M2TS'a

Tak czy inaczej - do Duny soft jest 100x stabilniejszy w dniu premiery niż do popcorna po roku od debiutu

A ja tam wolę wyświetlacz :-)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że przy LAN'ie 10/100 MBit korzystanie z klienta torrent będzie 'trudne' w wypadku plików m2ts ...

czyli bez PC z Gigowym ethernet'em się nie obejdzie :(

pewną niepewność stwarza : '... możliwość właczenia obsługi sieci 1Gbit w trybie "eksperymentalnym" ...' - o co chodzi ?!

w opisie (cechy) urządzenia, między innymi 'stoi', że:

'... funkcja zaawansowanego skalowania (upscaling) i usuwania przeplotu (deinterlacing) dla formatu DVD i innych materiałów wideo SD i HD ...'

w manualu smart'a H1, w dziale Quick Setting of Video Output Mode zaś, jest napisane:

'... Press the “MODE” RC button and then one of the RC buttons “1”, “2”, “3”, “4”, or “5” to switch to one of the following video output modes respectively:

1. Composite/Component, PAL

2. Composite/Component, NTSC

3. HDMI, 480i, 60 Hz

4. HDMI, 720p, 60 Hz

5. HDMI, 1080i, 60 Hz ...'

może coś źle rozumiem, ale obsługa max trybu 1080i koliduje wszak z deklaracją '... usuwania przeplotu (deinterlacing) [...] materiałów wideo SD i HD ...'

czy jedno nie wyklucza drugiego ?

dzięki za wszelkie wyjaśnienia i wyrozumiałość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj raz jeszcze o Dune , poczytaj o Sigmie 8643 - i wszystko bedziesz wiedzial

wszystko dziala jak Pan Bóg przykazał - i nie ma żadnych sprzecznosci ani niedomówień...no, poza 3D /kwestia aktualizacji/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę, to model Smart D1 (z wyświetlaczem) jest pozbawiony plomb, w celu umożliwienia montażu dysku twardego przez użytkownika. A jak ma się sprawa w modelu H1 (z zatoką na HDD). ma plomby czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przecież w H1, HDD wymienia się metodą hot swap - gdzie te plomby miałyby być ?!

1288030527_img_0557.jpg

Edytowane przez x_zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam małe pytanko do Szanownych Kolegów dotyczące DUNE SMART a mianowicie chodzi mi czy ten odtwarzacz odtworzy filmy nagrane aparatem SONY DSC-HX5

1920 x 1080 (AVCHD 60fps) oraz czy do tego odtwarzacza wskazane by było zastosować dysk WD20EVDS który jest zalecany do odtwarzaczy czy uwzględnić

sugestie zamieszczoną na stronie rosyjskiej recenzji tego odtwarzacza ( link zamieszczony przez MMP ) i szukać dysku o mniejszych obrotach 5400 - 5900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] czy do tego odtwarzacza wskazane by było zastosować dysk WD20EVDS który jest zalecany do odtwarzaczy czy uwzględnić

sugestie zamieszczoną na stronie rosyjskiej recenzji tego odtwarzacza ( link zamieszczony przez MMP ) i szukać dysku o mniejszych obrotach 5400 - 5900.

smart'a można zanabyć w HM z dyskiem, np., 3.5" SATA 2000GB WD AV Green. w net'cie znalazłem, że:

'... nośnik pochodzi z rodziny AV-GP (Audio-Video Green Power), w skład której wchodzą dyski o pojemności 2 TB, 1,5 TB i 1 TB.

WD20EVDS wyposażono w największy stosowany obecnie 32-megabajtowy bufor. prędkość obrotów optymalizuje system IntelliPower, w efekcie czego

wirują one ze zmienną prędkością w granicach 5400-7200 obr./min w zależności od aktualnych potrzeb ...'

całość można przeczytać tutaj

jednak bladego pojęcia nie mam, czy użytkowanie tego HDD w domowym zaciszu będzie 'zatrudniać' ten dysk jedynie w obszarze jego minimalnych obrotów ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD20EVDS wyposażono w największy stosowany obecnie 32-megabajtowy bufor. prędkość obrotów optymalizuje system IntelliPower, w efekcie czego

wirują one ze zmienną prędkością w granicach 5400-7200 obr./min w zależności od aktualnych potrzeb[/i] ...'

2 rzeczy:

Primo : WD produkuje i sprzedaje dyski o buforze 64 MB wiec to info jest o kant [beeep] potłuc.

Secundo : zmienna prędkość czy raczej zmiana trybu pracy dysku; cichy/../szybki to tez nic nowego, znana od lat, choćby z produktów dell-a.

Tak wiec nie wiem czemu ta notka wydała ci sie godna skopiowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuszna uwaga, ale tak bywa jak ktoś chce nadgorliwie być pomocnym, choć w sumie, zygmunt55 pytał właśnie o dysk WD20EVDS ...

HDD WD o oznaczeniu WD20EARS SATA II mają bufor 64MB.

czyli przy zakupie smart'a, należałoby zapytać HM, który HDD jest sprzedawany, jeśli ktoś zdecyduje się na zakup z dyskiem.

z info na www HM, nie wynika, z jakim buforem HDD jest oferowany w komplecie.

p.s. kant (_._) nie ma zastosowania do info z podanego linka, bo w kontekście kodu producenta jest ono poprawne.

binary, bardziej przyjazny ton wypowiedzi na pewno niczego by Ci nie ujął. ale dzięki za zwrócenie uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolegi... Kolegi... jeśli chodzi o dysk... martwił bym się o coś innego. Ja mam w A200 WD10EADS... i pomimo tego że ponoć super... grzeje się tak strasznie jak cholera... nie wspomnę że non stop coś rzęzi... nawet jak nie czyta filmu (filmy chodzą płynnie). Wiec to czy dysk ma 32 mb czy 64 w "keszu" do takiego zastosowania nie gra roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja wtrące swoje trzy grosze.

Jaki dysk kupować?

- największy jaki jest dostepny

- najszybszy na jaki cie stać.

Do Popcorna czy Dune mozesz praktycznie wsadzić każdy dysk 2TB. WD z serii green są niezłe bo się najmniej grzeją. Zauważyłem w Smarcie, że lepiej aby pudełko stało na nóżkach poziomo, ciepło jest lepiej odprowadzane.

Jesli chcesz szybki transferów przy zapisie po FTP czy SMB to kup szybki dysk. Różnica cenowa moze być kolosalna: 400 zł za zwykły 2TB WD i ok. 1.000 zł za szybki dysk serwerowy WD. Te po 600 zł z czarnej serii wystarczają w zupełności. Prosta zasada: im tańszy tym wolniejszy. W sieci po polsku jest mnóstwo testów twardych dysków ... poczytajcie.

Co do dysków do serwerów i NASów to już inna historia. Muszą być szybkie i niezawodne. Temperatura ma mniejsze znaczenie bo są wiatraki. Ja kupiłem 4 dyski Hitach i transfery czytania w FTP mam ok. 25 MB/s (RAID 0).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp, dzięki za info :)

dla mnie liczy się również kultura akustyczna dysku, a tutaj seria black WD wypada słabo ...

dumam cały czas nad HDD 2 TB i może kolega binary by coś podpowiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dyskami będzie coraz gorzej. Zwieksza sie gęstość zapisu a przez to rozmiar fizyczny klastra ulega zmniejszeniu powodując drastyczny wzrost podatności fizycznej nośnika na uszkodzenie

Powyższe ma swój wpływ także na konstrukcje głowic magnetycznych. Obawiam sie że dyski będą (już są) coraz bardziej zawodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli przeprowadzkę bebechów do innej obudowy... ;)

jest plomba. tylko D1 nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

- do kieszeni można załadować dysk NTFS, po którym można pisać. H1 ma funkcję nagrania materiału na wewnetrzny dysk streamowanego np. po sieci. I pisze na dysku NTFS. Bardzo znakomita funkcja :rolleyes: . Precz z formatami ext2, ext3 :lol: .

- ta kieszeń na HDD to wspaniała sprawa. Można szybko i sprawnie podmieniać dyski z zawartością, szczególnie, że mogą to byc dyski NTFS. Nie żałuję, że wybrałem Smarta z kieszenią zamiast w wyświetlaczem.

Zdecydowanie dobry wybór. Wyświetlacz nie jest do niczego potrzebny a kieszeń z zapisem NTFS to fajna sprawa.

Zakup B1 też jest sensowny jeśli ktoś ma w domu NASa lub i tak korzysta z dysków po USB.

Ale w SMARTach i tak najważniejsza jest ich modułowość - można później dokupić to co będzie potrzebne. Np na początku H1 z dyskiem, potem "dojrzewamy" do zakupu napędu BR to kupujemy taniej tylko taki moduł rozszerzający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x_zorro

Nie chciałem być ani nieprzyjemny ani uszczypliwy. Wyszło jak wyszło bo inny kolega z forum mnie "nastroił".

Z moich doświadczeń nie ma wśród 3.5" dysków wystarczająco cichych. Jeśli chcesz mieć cicho włóż 2,5" calowy dysk.

Rozwiązaniem optymalnym jest komputer albo NAS w innym pomieszczeniu. Ja przez długi czas w sypialni miałem starego Popcorna A100 bez dysku i streamowałem wszystko, teraz zamieniłem na XBMC z SSD i też jest cicho. Nie mniej jednak 2,5" mechaniczne dyski są wystarczająco ciche.

W pokoju dziennym to co innego, bo dyski w N-boxie (juz nieaktualne) i Skyboxie dzwonią głośniej niż 3 dyski w Popcornie(B110) czy nawet UPS. Kładzenie na gumie nic nie pomaga wiec póki nie zamkniesz w wentylowanej szafce to i tak nic nie pomoże hałasu wyeliminować.

Suma sumarum jak nie masz innych źródeł szumu w pokoju to włóż 2,5" dysk i będziesz miał cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary, gracias za wskazówki, ale jak wyżej napisałem 'ryzyko' już popełniłem.

zamówiłem komplet z dyskiem z oferty HM.

jak dysk będzie za bardzo 'pyskował', to się go wydłubie i wstawi coś 'kulturalniejszego' :_bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze. Miliony ludzi z tym żyje, da się przyzwyczaić. Jak coś będziesz oglądał to pewnie słyszał nie będziesz, a w idle mode czy standby pewnie odtwarzacz ma funkcję usypiania dysku. A jak jeszcze nie ma to dorobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---> ITS

O co chodzi z tym Dune HD Smart ME Extension Module?

Widzę, że skrzynka jest dostępna a czy wiadomo kiedy będą dostępne moduły w niej montowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...