Skocz do zawartości
ITS

HDI DUNE SMART - pierwsze wrażenia i testy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz prosze jaki to ten cichy dysk?:)

WD zielonka ,zalecają nisko obrotowy to 5400 praktycznie wogóle cisza chyba ze stetoskopem go namierzysz ale to nic niema jak drifter tunera C+ ten to dopiero daje tak też czekam na kerte rozszerzeń DVB-S2HD+CI do DUNE MAX ciekawe kiedy sie coś pojawi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam greena 7200 obrotów (2 TB) i również jest cichy. Poza tym drugi taki dysk mam w stacji dokującej obok odtwarzacza i również cisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby któryś użytkownik Dune Smart sprawdzić czy działają klipy Vevo na Youtube ?

Na tym kanale znajdują się prawie wszystkie oficjalne klipy muzyczne artystów.

Pytam dlatego bo na WDtv nie działały klipy z tego kanału, a zależy mi na tym.

Czy player youtube w Dune ma możliwość logowania się na swoje konto i sprawdzanie subskrycji ?

Czy jest możliwość oglądać filmy w rozdziałce HD na youtube ?

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dune d1 dotarł do mnie dzisiaj.

Pierwsze co to wgrałem nowe FW:). Na szybko wypiałem hdd z novatrona i wrzucilem do smarta. Wszystko smiga tylko nie moge zrobic pamięci systemowej... Musze formatowac partycje a nie usmiecha mi sie to robic dopoki nie kupie nowego dysku zeby wszystko skopiowac, chyba ze jest inna opcja utworzenia pamieci systemowej na dysku nie formatujac partycji?. Kilka dni posmigam bez tej pamieci:) Pierwsze co zauwazylem to lepsza jakosc dzwieku w stosunku do novatrona bezposrednio podpietego pod wzmaka. Jest to slyszlalne wyraznie:) Dune pracuje szybciej w menu, stacje radiowe laduje momentalnie:) Jakosc obrazu dla mnie taka sama. Jestem zadowolony z dune. Czekam na nowy dysk i bede go meczyl i czekal kiedy zaliczy pierwsz zwieche:) W novatronie nie musiałem czekac dlugo niestety...

Czy w dune jest co takiego jak IMS w novatronie?

Widze tylko iptv i katrina.tv a co z Youtube lub cos podobnego?

Jeszcze jedno : jak slucham np mp3 i chce przelaczyc na nastepny utworek to musze dac stop, dopiero wtedy mam liste i daje nastepny. Troszke to niewygodne. Nie mozna zmieniac utworkow np wciskajac next?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno : jak slucham np mp3 i chce przelaczyc na nastepny utworek to musze dac stop, dopiero wtedy mam liste i daje nastepny. Troszke to niewygodne. Nie mozna zmieniac utworkow np wciskajac next?

Zamiast odpalać MP3 przyciskiem ENTER wciśnij PLAY (niżej, w niebieskim module przycisków na pilocie). Wtedy możesz przełączać się next, prev itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)

Musze sie jeszcze podszkolic:)

Jeszcze jedno: czy Wam tez sie mocno grzeje podczas uzytkowania? U mnie grał ok 3 godzin i obudowa była naprawde ciepla...

Edytowane przez stecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te smarty mają dobre tory analogowe (audio), Przymierzam się do zakupu ale chciałbym z uporem podłączyć Dune do starszego,porządnego wzmaka 2x120W i pograć trochę HD + stereo. video po HDMI a audio po analogu. Więc proszę o konkretne wskazówki. Optyk nie wchodzi w grę, bo wzmak to stary piecyk Sony grający cudnie w stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)

Musze sie jeszcze podszkolic:)

Jeszcze jedno: czy Wam tez sie mocno grzeje podczas uzytkowania? U mnie grał ok 3 godzin i obudowa była naprawde ciepla...

tak, to normalne. robi się ciepły ale uwierz - daleko mu np do temperatur osiąganych przez Hyundai'a L110...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te smarty mają dobre tory analogowe (audio), Przymierzam się do zakupu ale chciałbym z uporem podłączyć Dune do starszego,porządnego wzmaka 2x120W i pograć trochę HD + stereo. video po HDMI a audio po analogu. Więc proszę o konkretne wskazówki. Optyk nie wchodzi w grę, bo wzmak to stary piecyk Sony grający cudnie w stereo.

z odtwarzaczy mają jedne z lepszych. do tego są porządnie wykonane, nie tak jak konkurencyjne chińskie odtwarzacze na Realtek'u. Te są robione na Tajwanie i widać różnicę nawet w sposobie montażu. Jednak i tak cudów nie oczekuj - to nie do audio sprzęt więc powiedzmy że jest OK. Ale bez polotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z odtwarzaczy mają jedne z lepszych. do tego są porządnie wykonane, nie tak jak konkurencyjne chińskie odtwarzacze na Realtek'u. Te są robione na Tajwanie i widać różnicę nawet w sposobie montażu. Jednak i tak cudów nie oczekuj - to nie do audio sprzęt więc powiedzmy że jest OK. Ale bez polotu.

@ITS, czy Dune muksuje dźwięk do 2.0 dość przyzwoicie? Z jakimi parametrami? Czy daje na zwykłe DTS 2.0 ? Jakie są ustawienia w menu Dune?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te smarty mają dobre tory analogowe (audio), Przymierzam się do zakupu ale chciałbym z uporem podłączyć Dune do starszego,porządnego wzmaka 2x120W i pograć trochę HD + stereo. video po HDMI a audio po analogu. Więc proszę o konkretne wskazówki. Optyk nie wchodzi w grę, bo wzmak to stary piecyk Sony grający cudnie w stereo.

Witaj

dune gra zdecydowanie lepiej niz novatron. Nie spodziewałem sie jakiejkolwiek poprawy w dzwieku a jednak:) Gra to naprawde przyjemnie. U mnie tez po analogu do wzmaka. Oczywiscie flac z novatrona nie zagra jak dobry odtwarzacz cd ale nie jest zle. Krew z uszu nie leci:) A jezeli chciałbyś wskoczyc połke wyzej to musisz wrzucic jakiegoś dac'a pomiedzy dune a wzmaka i wtedy bedzie juz git:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to wgrałem nowe FW:). Na szybko wypiałem hdd z novatrona i wrzucilem do smarta. Wszystko smiga tylko nie moge zrobic pamięci systemowej... Musze formatowac partycje a nie usmiecha mi sie to robic dopoki nie kupie nowego dysku zeby wszystko skopiowac, chyba ze jest inna opcja utworzenia pamieci systemowej na dysku nie formatujac partycji?. Kilka dni posmigam bez tej pamieci:)

Pamiec systemowa mozesz utworzyc na pendrivie USB, 2 GB juz wystarczy. Wkladasz z sobie z tylu w jeden z dwóch portow i mozesz zmieniac hdd kiedy chcesz, bez koniecznosci formatowania hdd.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, myslalem o pendrive. Wczoraj kupilem nowy dysk twardy wd20ears mysle ze bedzie dobry;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie . Mam od kilku dni smarta z dyskiem wd 2tb sformatowanym w odtwarzaczu . Sieć chodzi normalnie, działa przeglądarka itp. natomiast w momencie wrzucenia pliku torenta wyskakuje po jakimś czasie błąd tak jakby klient nie mógł się połączyć z siecią . Konfiguracja sieci w Smarcie jest automatyczna . Ktoś ma jakieś sugestie co zrobić żeby zaczęło działać ?? Chyba najlepiej było by gdyby zrobili aktualizację i klienta na Transmission.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiec systemowa mozesz utworzyc na pendrivie USB, 2 GB juz wystarczy. Wkladasz z sobie z tylu w jeden z dwóch portow i mozesz zmieniac hdd kiedy chcesz, bez koniecznosci formatowania hdd.

pzdr

A czy Smart tak jak starsze modele nie posiada wewnętrznego gniazda USB? Mozna w nim zainstalować pen'a bez blokowania zewnętrznego gniazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

A ja jeszcze z innej beczki, czy wiadomo coś na temat zapowiadanego tunera DVB-C do tego sprzętu? Szczerze mówiąc jego brak powstrzymuje mnie przed zakupem.

Czy wiadomo coś na temat nowych możliwości sprzętu po zainstalowaniu tego tunera? PVR, nagrywanie programów/filmów z TV na dysk, przenoszenie na inne napędy?

Czy wiadomo coś w tej sprawie? Bo ja też bym ten sprzęcik kupił, gdyby były inne tunery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Smart tak jak starsze modele nie posiada wewnętrznego gniazda USB? Mozna w nim zainstalować pen'a bez blokowania zewnętrznego gniazda.

H1 posiada na pewno bo widać je przez dziure klapki kieszeni.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak polecacie rozdzielić dysk? Zostawic jedna partycje czy dzielic na czesci? Bedzie jakas róznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak polecacie rozdzielić dysk? Zostawic jedna partycje czy dzielic na czesci? Bedzie jakas róznica?

zrób partycję odpowiednim plikiem serwisowym, reszta na dane - to automatycznie się zrobi jak uruchomisz plik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H1 posiada na pewno bo widać je przez dziure klapki kieszeni.

Pozdro

D1 też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ITS

Jeszcze jedno ostatnie:)

Zostawic EXT2 czy przerobic na ntfs ? Ktora bedzie lepiej sie sprawowac w dune?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Smart tak jak starsze modele nie posiada wewnętrznego gniazda USB? Mozna w nim zainstalować pen'a bez blokowania zewnętrznego gniazda.

Smart D1 ma gniazdo USB pod płytką do której mocuje się wewnętrzny dysk twardy. Trzeba odkręcić 4 wkręty, zdjąć płytę i można zainstalować pendrive na pamięć systemową. Potem przykręcasz płytkę pod dysk, montujesz dysk i zewnętrzne porty USB masz wolne.

BTW: po paru tygodniach przestał mi działać wewnętrzny dysk w D1. Jest to WD20EARS. Wszystkie inne funkcje odtwarzacza nadal działają poprawnie. Ten sam dysk wyciągnięty i podłączony przez USB rownież działa... Byłem przekonany, że to kabelek SATA ale nie... Skontaktowałem się z Human Media i powiedzieli mi, że to najpewniej nie kabelek SATA tylko układ zasilania dysku wewnętrznego. Będę musiał wysłać odtwarzacz do naprawy. I podobno mój przypadek "nie jest odosobniony".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do Smart-ów można podłączyć DAC-a? Nie wyobrażam sobie aby tylko przez HDMI można było puścić dźwięk HD. Chodzi o rozkodowanie wszystkich HD i dać go na 2.0 ale wypuścić przez np USB albo przez konekta do DAC-a. To mażenie ale może w D2 będzie coś mozliwego (rozkodwanie) Ale wtedy musiałoby być tez wyjście analog 7.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAC można podłączyć do każdego odtwarzacza. Po złączu optycznym, lub po HDMI (jak ktoś takigo DACa ma).

Po złączu optycznym nie pójdzie więcej niż DTS 96/24 5.1, chyba też pójdzie Dolby Digital Plus 7.1. DTS MA/HR, czy Dolby TruHD nie pójdzie - za mała przepustowość łącza.

zapytaj konkretnie. Ktoś kto pyta o DAC nie rozważa połączenia przez analog. Tor analogowy jest średniej jakości w większości odtwarzaczy.

Dune może dekodować formaty wielokanałowe do PCM 2.0 i wypuszczać to na HDMI/SPDIF i analogu. Dla SPDIF można określić maksymalne próbkowanie (48/96/192) i dostosować się do DACa.

Wyjście audio przez USB? Mówimy o DACach w PC, czy o sprzęcie audiofilskim lub z pogranicza? Po USB tu na pewno nic nie będzie.

Z Dune'a powinna dać się też wycisnąć sygnał wielokanałowy PCM 7.1 - taki format tylko na HDMI (przepustowość!). Czy wypuści po optyku PCM 5.1 po zdekodowaniu np. DTS 5.1 - musiałbym sprawdzić.

Polecam lekturę HiFiChoice 8-7.2010, gdzie testowano Dune Prime 3.0 z DAC Bryston DBA-1 - jako źródło dźwięku dla audiofili.

W D2 nie ma co liczyć na zmiany w tym rejonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...