Skocz do zawartości
Hanss12

Nowe modele Yamaha RX-V1067/RX-V2067/RX-V3067

Rekomendowane odpowiedzi

party to to samo, co 7 channel stereo :)

mam ustawione 7.1, w momencie odpalenia dvd efekty lecą ze wszystkich głośników, po rozpoczęciu filmu tylko 5.1. P

To znaczy że masz takie ustawienie , które powoduje wykrycie " flagi " i dobranie odpowiedniego do tego dedykowanego dekodera .

Tak sądzę , nie mogę Ci więcej pomóc , mam ściągniętą instrukcję do 2067 , ale bez znajomości języka nie dam rady dojść jak to ustawić

To musi działać , kwestia ustawień .

Edytuję :

Gdybyś miał płytę DVD z dźwiękiem DTS ES to by pewnie poszło przy tym ustawieniu na dwa tylne surrandu .

Edytuję : gdybyś założył nowy temat w dziale Yamaha , to Yamahowcy szybciej zauważyli twój problem B)

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Yamahę RX-V1800, jest to model z przed 3-4 lat, ale podejrzewam że w nowych jest to rozwiązane podobnie.

Wywołanie efektów na tylnych głośnikach zależy od podanego dźwięku źródłowego, programu DSP i ustawionego priorytetu PRNS/SB w menu. Nie zawsze da się taki efekt uzyskać i najlepiej jest jak dźwięk źródłowy jest 6.1, lub 7.1. U mnie na przykład źródło w 5.1 nie da się przerobić na 7.1 z tylnymi głośnikami a tylko rozszerzyć na przednie górne głośniki PRESENCE.

W mojej instrukcji jest to rozpisane pod sam koniec.

pozdrawiam

Jery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej chyba ma rację .

W instrukcji mojej starej Yamsze jest napisane :

Tylne głośniki dźwięku otaczającego odtwarzają sygnały zawarte w zapisach Dolby Digital EX oraz DTS ES i pracują jedynie gdy włączony jest dekoder Dolby Digital EX lub DTS ES.

Gdy miałem głośniki tylne słuchałem Terminatora II , a tam jest między innymi zapis DTS ES ( zawsze go włączam )

Jednak coś przypominam sobie ( nie na 100% ) , że w tylnych głośnikach podczas grania na początku filmu dwóch czołówek Dolby Digital i i wizytówki wytwórni filmów , ( takie jakby " logo " ) , był zapis 5.1 , a w tylnych kolumnach był dźwięk .

Były wtedy włączone dekoder EX/ES ( nie mylić z ustawieniem na Auto )

Edytuję : u Ciebie to na pewno inaczej się nazywa .

Edytuję : W mojej instrukcji na końcu jest podany opis programów przestrzeni dźwiękowej , jest to w tabeli .

Jest tego od groma , między innymi :

Program --- Dolby D EX : SUR STANDARD ------------ Przetwarzanie standardowe 6.1 - kanałów dla źródła Dolby Digital .

Itp .

Jest mowa o przetwarzaniu i 6.1 i 7.1 w przypadku dwóch programów , ale TYLKO DLA ŹRÓDEŁ DTS .

To jest trochę dziwne . Jeżeli przetwarza jakiś program np . program Dolby Digital 5.1 na 6.1 to powinien być chyba także w 7.1

Dlaczego tak podejrzewam ?

A dlatego że chyba tylne dwa surrandy są działają w mono .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a więc tak.

Włączamy płytę DVD, dźwięk DD 2.0, mamy możliwość wybrania "decode type" np PL2x lub Neo:6, mamy ładnie dźwięk z wszystkim kolumn, przełączam dżwięk z płyty na DD 5.1, i już sygnał leci w 5.1, menu "decode type" jest nieaktywne, brak możliwości zmiany trybu, wyświetla się na szaro np Neo:6, ale efektu nie ma :unsure:

Dzwoniłem do 2 sklepów, nie potrafili odpowiedzieć, zadzwoniłem do serwisu, i mi odpowiedzieli, że tak właśnie ma być, tak lekko nonsens <_<

edit:

Podłączyłem na próbę przednie górne głośniki, o ile chce się bawić w efekty dsp typu jakieś tam chale, to efekt jest, ale przy filmach to różnica jest ciężka do zauważenia, więc o ile nie da się tyłu uruchomić, to zostaję przy 5.1 ;/

Edytowane przez InterWan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem na próbę przednie górne głośniki, o ile chce się bawić w efekty dsp typu jakieś tam chale, to efekt jest, ale przy filmach to różnica jest ciężka do zauważenia, więc o ile nie da się tyłu uruchomić, to zostaję przy 5.1 ;/

Spróbuj zrobić na 6.1 , przetwarzanie z DD 5.1 na 6.1 powinno działać , tak sądzę po opisie moich programów do okólnych ( oczywiście musisz tą szóstą kolumnę podłączyć w odpowiednie gniazdo głośnikowe , w moim modelu podłącza się w lewe gniazdo głośnikowe tylnego surrandu , no i oczywiście kalibracja żeby wykryła nową konfigurację . )

Ustaw jeszcze ten priorytet .

Jeżeli to zrobisz to napisz proszę czy działa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a więc tak.

Włączamy płytę DVD, dźwięk DD 2.0, mamy możliwość wybrania "decode type" np PL2x lub Neo:6, mamy ładnie dźwięk z wszystkim kolumn, przełączam dżwięk z płyty na DD 5.1, i już sygnał leci w 5.1, menu "decode type" jest nieaktywne, brak możliwości zmiany trybu, wyświetla się na szaro np Neo:6, ale efektu nie ma :unsure:

Dzwoniłem do 2 sklepów, nie potrafili odpowiedzieć, zadzwoniłem do serwisu, i mi odpowiedzieli, że tak właśnie ma być, tak lekko nonsens <_<

edit:

Podłączyłem na próbę przednie górne głośniki, o ile chce się bawić w efekty dsp typu jakieś tam chale, to efekt jest, ale przy filmach to różnica jest ciężka do zauważenia, więc o ile nie da się tyłu uruchomić, to zostaję przy 5.1 ;/

U mnie jest tak samo, stereo procesor DSP może przerobić na przestrzenne 7.1, a ze źródła 5.1 nie da się (pisałem o tym). Tak jest w instrukcji i nie da się z tym nic zrobić. Też się nad tym głowiłem świeżo po zakupie mojej Yamahy.

pozdrawiam

Jery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest to dla tego , gdyż orginalny DD 5.1 jest lepszy od przerobionego w sposób " sztuczny " na 7.1 , chyba według inżynierów Yamahy nie ma sensu stosowanie tego . Co innego gdy jest sygnał DTS ES .

Edytuję : dla ciekawości powiem , że DTS ES tak na prawdę jest w 5.1 , tzn. oprócz suba LFE jest pięć odseparowanych oddzielnych kanałów . Z tym że kanały surrandu są dodatkowo zakodowane matrycowo ( coś tam , coś tam ) i s tą się robi dodatkowy kanał .

Jedna to nie jest zrobione w sposób lipny .

Np. Gdy jest sygnał DTS ES to przełączając na ten sygnał pilotem od DVD na ekranie telewizora pokazuję się napis DTS ES 5.1 , natomiast w Yamsze ukazuje się diagram z sześcioma głośniczkami , a gdy wejdzie się " głębiej " w amplituner można sprawdzić flagę , birate i wtedy widać informację o ilości odseparowanych kanałów --- 3/2 LFE .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam mały problemik z tą Yamahą 2067 mianowicie nie wykrywa żadnego dźwięku po optyku, cały czas jest Analog i w głośnikach cisza.

Na starym ampli dźwięk jest zarówno DD i DTS, źródłem jest lapek GE700.

Any solution???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam mały problemik z tą Yamahą 2067 mianowicie nie wykrywa żadnego dźwięku po optyku, cały czas jest Analog i w głośnikach cisza.

Na starym ampli dźwięk jest zarówno DD i DTS, źródłem jest lapek GE700.

Any solution???

Jeżeli lapek jest podłączony z Yamahą koaxoalnym , to sprawdź czy nie wadziłeś w gniazdo analogowe .

Koaxoalnym czy optykiem , sprawdź czy dane wejście w amplitunerze ma ustawienie na wybieranie sygnału cyfrowego .

Edytuję : sory nie zauważyłem , że masz połączone optykiem .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawię coax/opt ampli ustawia się w Decoder Off i znikają ikonki głośników, jak jest na Auto to ampli ustawia się na Analog i pojawiają się ikonki głośników ( ale wiadomo że dźwięku nie będzie ).

Jak przeprowadzam Test Tone ( przy coax/opt ) to oczywiście dźwięk jest na głośnikach i ikonki na wyświetlaczu również są.

Na starym ampli wszystko działa jak powinno ( passthrough ) DD, DTS, przy muzyce flac, mp3 działa bez problemu.

Naprawdę nie wiem z której strony podejść to dziadostwo, wszelkie ustawienia sprawdziłem, instrukcję przynajmniej 3 razy wertowałem za cholerę nie mogę sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawię coax/opt ampli ustawia się w Decoder Off i znikają ikonki głośników, jak jest na Auto to ampli ustawia się na Analog i pojawiają się ikonki głośników ( ale wiadomo że dźwięku nie będzie ).

Jak przeprowadzam Test Tone ( przy coax/opt ) to oczywiście dźwięk jest na głośnikach i ikonki na wyświetlaczu również są.

Na starym ampli wszystko działa jak powinno ( passthrough ) DD, DTS, przy muzyce flac, mp3 działa bez problemu.

Naprawdę nie wiem z której strony podejść to dziadostwo, wszelkie ustawienia sprawdziłem, instrukcję przynajmniej 3 razy wertowałem za cholerę nie mogę sobie z tym poradzić.

Miałem coś podobnego podłączając do 2067 Maca Mini. Dźwięk automatem włączał się na HDMI, a Mac ma niestety taką przypadłość, że przełączenie zewnętrznego urządzenia HDMI natychmiast wyłącza na nim dźwięk.

Nie wiem, czy w tym kontekście to pomoże, ale na poziomie Sceny ustawiłem na twardo wejście Audio na optyczne i włączam to źródło (Mac Mini) tylko i wyłącznie przez wybranie określonej Sceny (a nie wiejścia AV). Wtedy działa poprawnie.

-k-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawię coax/opt ampli ustawia się w Decoder Off

To się ustawia na OFF , czy informuje , że dekoder jest ustawiony na OFF ? ( gdy informuje , jest szansa na ustawienie na ON )

Najlepiej zrób automatyczną kalibrację systemu .

Więcej nie mam pomysłów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moscow

Tak właśnie mam, scena2 mam na sztywno przypisane do Audio1 z ustawieniem coax/opt.

@czester15.30

Informuje że dekoder ustawił się na Off ( oczywiście mogę go zmienić na DD i NEO ale po 2-3 sec wraca na Off a dźwięku jak nie było tak nie ma ).

Edytowane przez Blacklio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co mi przychodzi do głowy to , żebyś optyk wsadził w wejście amplitunera np . input DTV/CBL , lub VCR I NIE PRZYPISYWAŁ W TE WEJŚCIE HDMI , oczywiście trzeba ustawić na tym wejściu wybieranie sygnału S/PDIF ( cyfrowego ) , albo Auto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął rok, Święta, wróciłem więc do pewnych znanych mi kawałków, również kilku ulubionych, tych gęstoformatowych.

Niektórych właśnie aż tyle czasu nie słuchałem z należytym szacunkiem i w odpowiednich warunkach.

... intensywna praca, rodzina, a jak już jest chwila, to na muzę rzadko jej starcza.

Jeśli udało się już coś zapuścić to niejako "w biegu", "tło życia codziennego".

Warunków do prawdziwej "degustacji" nie wiele było.

Przez ostatnie kilka dni wrzuciłem to i owo do szuflady odtwarzacza, na spokojnie po północy i... przeraziłem się!

Nie słyszę tego co być powinno, co pamiętam, a przecież było!

Wokal "płynął" po pokoju, z lewej lekkie cykanie, palce po strunach - wyraziście...

A tu wszystko jakby za kotarą, głuche brzmienie, co tu pisać. Źle! :-(

Sprzęt po roku średnio przecież wykorzystywany, do kitu szajs jaki, czy co?

Tak się złożyło, że zacząłem także myśleć o okularach do czytania.

Pomyślałem sobie, cóż - pewnie i słuch się posypał. Stres, intensywna praca robi swoje ...

Zabolało, bo doznania z dobrego odsłuchu muzy, może nie częste, ale wiele warte są dla mnie.

Zostałem tak na dwie doby z tymi myślami.

Aż tknęło mnie, może jednak coś jest nie tak? Spróbuję coś zrobić, potestuję.

Pierwsze primo- choinka zasłoniła mi nieco jedną z kolumn. Przesunąłem ją na ile możliwe.

Załączyłem Yapo.

Strzał w dziesiątkę pomogło.

Ale to jeszcze nie to co było.

Drugie primo -

coś mnie tknęło sprawdzić połączenia. Powyciągałem wtyki i powkładałem ponownie.

Zaznaczam, dla złośliwie tu myślących, że kolumny grały wszystkie. To nie to proszę Państwa. :-]

A w kolumnach!!!

Mam kable zakręcone z bi-ampingiem, więc jest tego trochę i... można było je niemalże swobodnie wyjąć.

Same się przez ten rok poodkręcały zaciski, czy co ?!

Podokręcałem.

Na koniec przedmuchałem laser.

Wszystko wróciło na miejsce.

Ponownie wokal płynie, cykanie perkusji, gitara na miejscu...

Dźwięk nabrał powietrza i przestrzeni.

Ludzie dbajcie o sprzęt ( i uważajcie na choinki ;-) ).

Samochód oddaje się do przeglądu co 15-20 tys. km.

Dla sprzętu też należy poświęcić ciut czasu, a odwzajemni się po wielokroć.

Ze świątecznymi pozdrowieniami i postanowieniem poprawy ;-)

Auris.

Edytowane przez auris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Koleżanki i Kolegów.

Temat mocno nie siweży, ale ja z chęcia go zagrzeje i może sie nawet uda, mianowicie wiele tu sie dzieje w temacie 1037 i 2037 ale prawie nic o 3067...???

Jestem mocno zainteresownay tym modelem, choć cięzko go dostać :(:(:( Chciałem Was zapytać jak po tylu latach sprzęt sie sprawuje? Czy często pada karta HDMI?

Jakoś mam sentyment do starszych klocków, wiec taki wybór - bardzo bym prosił o Wasze opinie (a jeśli ktoś ma jakiś egzemplarz na zybciu too :):):):)

 

Pozdrawiam Goąco !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.
Koledzy, pytanie do posiadaczy RXV 3067.
Proszę podajcie mi typ pilota (duży i mały)do tego ampli, w necie i na portalach aukcyjnych jest sporo sprzecznych informacji. Dzięki

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat, mam. Mam 3067 i stała się rzecz bardzo dziwna, dźwięk na kolumnach pojawia się dopiero po paru min -2-5. Czasami gara juz normalnie, a czasami jest zniekształcony lub słychać piski i trzaski.  Pomaga wtedy wyłączenie i ponowne włączenie. Ktoś się spotkał z czymś takim. Szkoda by mi go była zezłomować, choć na oku już mam RX-V6A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...