Skocz do zawartości
Hanss12

Nowe modele Yamaha RX-V1067/RX-V2067/RX-V3067

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem upgrade i faktycznie doszła możliwość korzystania z Napstera ale tylko z UK i Germany. Oczywiście można klepnąć że się mieszka w UK/Germany i wtedy będzie prosił o założenia konta, ale moim zdaniem nie warto. Można założyć konto, które przez 14 dni jest darmowe ale jak nie zrezygnuje się z niego w ciągu 14 dni to trzeba zapłacić 9 euro za miesięczne użytkowanie.... czyli łapią jeleni na napstera. Płacić miesięcznie prawie 10 Euro za możliwość słuchania MP3 128kbps, gdy w sieci jest mnóstwo darmowych rozgłośni internetowych o lepszym bitrate, to pomyłka. Szkoda, że nie ma możliwości wywalenia tego Napstera z listy NET teraz jak przełączam między Radiem a Serwerem DLNA muszę przeskakiwać przez bezużytecznego Napstera :(

CO do innych zmian to jak zwykle enigmatyczne stwierdzenie poprawy stabilności odtwarzania sieciowego. Osobiście poza dodatkowym Napsterem nie zauważyłem zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Nie mogę się zdecydować który model wybrać RX-V1067 czy RX-V2067. Może starsze modele RX-V1065 i RX-V2065? Oczywiście chciałbym wydać jak najmniej, ale też cieszyć się jak najbardziej realistycznym dźwiękiem. Ampli będzie służył do oglądania gównie filmów HD z mkv, ale też w jakichś 30% do słuchania muzyki.

Druga sprawa to cena, czy warto dopłacić około 800zł do pełnej 3 letniej gwarancji u oficjalnego dystrybutora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Nie mogę się zdecydować który model wybrać RX-V1067 czy RX-V2067. Może starsze modele RX-V1065 i RX-V2065? Oczywiście chciałbym wydać jak najmniej, ale też cieszyć się jak najbardziej realistycznym dźwiękiem. Ampli będzie służył do oglądania gównie filmów HD z mkv, ale też w jakichś 30% do słuchania muzyki.

Druga sprawa to cena, czy warto dopłacić około 800zł do pełnej 3 letniej gwarancji u oficjalnego dystrybutora?

W PL masz tylko 3 lata gwarancji. Inne warunki oznaczają własny import sklepu - co wcale nie musi oznaczać niczego złego. Po prostu sklep będzie gwarantem i Twoim pośrednikiem z Yamahą w razie czego... odpukać.

Co do różnic między 1067 a 2067, to są sporawe...różnice do poprzedniej serii 1065/2065 są jeszcze większe - poczytaj specyfikacje i zobacz czy widzisz różnice warte dopłaty. Jak nie widzisz takich różnic, to znaczy że śmiało możesz brać 1067.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @foxxiu.

Troszkę przemyślałem sprawę (jednak to zakup na lata) i zostały mi teraz 2 nowe modele RX-V1067 i RX-V2067. Wcześniej zrobiłem porównanie w excelu i podstawowe różnice pomiędzy tymi dwoma amplitunerami są takie (to tylko część porównania):

Yamaha RX-V1067 - 3078zł	                Yamaha RX-V2067 - 3779zł
"RMS Power (8 ohms, 20Hz-20kHz)                 "RMS Power (8 ohms, 20Hz-20kHz)
[THD] 105 W x 7 [0.06%]"	                [THD] 130 W x 7 [0.06%]"
Weight 14.7 kg	                                Weight 16 kg

Czy mógłby ktoś napisać jak duża będzie różnica pomiędzy siłą RMS 105W a 130W? Czy np oglądając film (HD audio), niezbyt głośno, czy da się odczuć tą mniejszą moc od większej?

Niestety pozostałe informacje niewiele mi mówią. Pewnie różnice są w użytych częściach, może lepszy procesor(?) to wszystko ma jakieś znaczenie, tak? To jednak zdecyduje się na model RX-V2067, ale Wasze podpowiedzi, jakiekolwiek, będą tu mile widziane.

Edytowane przez jac0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2067 ma taką fajną opcję, że możesz całkowicie wyłączyć skalowanie obrazu. W innych ampli ciężko tego szukać. Warto dopłacić do 2067.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy to wcale nie zależy mi na tych wszystkich bajerach, usb, radio internetowe, 3d itd. Chcę żeby ampli wspierał nowe codeki audio HD, miał HDMI i żeby był system najmniej 5.1, no i oczywiście zależy mi na super dźwięku. Niestety nie da się tak na zamówienie wyrzucić te niepotrzebne bajery, jak to się robi przy składaniu komputera PC. Wtedy było by dużo taniej, ale im się takie coś nie opłaci. Poza tym jak czytam na stronie Yamahy coś na temat możliwości podłączenia iPoda to mi słabo. Co mnie obchodzi jakiś tandetny odtwarzacz mp3...

Mam w domu stary wzmacniacz Technicsa, stereo, bez wyświetlacza, bez pilota, bez hdmi, a teraz taka kolosalna zmiana, mam takie wrażenie że płacę za coś czego nawet nie tknę w tym sprzęcie za 4 tysiące. Jednak trzeba się z tym pogodzić. Postawiłem na model RX-V2067.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy to wcale nie zależy mi na tych wszystkich bajerach, usb, radio internetowe, 3d itd. Chcę żeby ampli wspierał nowe codeki audio HD, miał HDMI i żeby był system najmniej 5.1, no i oczywiście zależy mi na super dźwięku. Niestety nie da się tak na zamówienie wyrzucić te niepotrzebne bajery, jak to się robi przy składaniu komputera PC. Wtedy było by dużo taniej, ale im się takie coś nie opłaci. Poza tym jak czytam na stronie Yamahy coś na temat możliwości podłączenia iPoda to mi słabo. Co mnie obchodzi jakiś tandetny odtwarzacz mp3...

Mam w domu stary wzmacniacz Technicsa, stereo, bez wyświetlacza, bez pilota, bez hdmi, a teraz taka kolosalna zmiana, mam takie wrażenie że płacę za coś czego nawet nie tknę w tym sprzęcie za 4 tysiące. Jednak trzeba się z tym pogodzić. Postawiłem na model RX-V2067.

Świetny wybór!

Naprawdę będziesz się cieszył z dźwięku, obrazu.... i bajerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kup 1067 posiada wszysko to samo co 2067 poza nie istotnymi drobiazhami.Moc jaką posiada 1067 nigdy w domu nie będziesz uzywał.Mając kolumny o sprawności nawet tylko 80% to przy mocy wyjsciowej wzmacniacza 15Wat nie da się tego słuchać jest to bardzo głośno. Ja mam głośniki firmy B&W z serii DM 604 to maksymalną moc jaką słucham to nie więcej jak 5Wat w szczytach tak więc zostaję spory zapas mocy.Natomiast kup Yamachę w sklepie który zamawia przedmiotowy amplituner u Dystrybutora Yamahy na Polskę.Masz pełne wsparcie trzy letniej gwarancji i polską instrukcję 144strony formatu A4 co przy tak rozbudowanym sprzęcie nie jest to obojętne chcąc mieć możliwość ustawienia wszystkich nastawów (a jest ich sporo)prawidłowo wg. swoich upodobań.

Ja też miałem ten sam dylemat co Ty i przyglądając sie czego nie ma 1067 a co ma 2067 kupiłem 1067 z trzy letnią gwarancją i instrukcją pl.Decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kup 1067 posiada wszysko to samo co 2067 poza nie istotnymi drobiazhami....

Decyzja należy do Ciebie.

Z "nieistotnych" różnić pomiędzy 1067 a 2067, pozwól że wymienię co ma 2067 a nie ma 1067:

- HQV video processor - jakość skalowania obrazu SD i "naprawy" HD (np. z tunerów SAT);

- HQV - możliwość całkowitego wyłączenia jakiegokolwiek przetwarzania obrazu;

- HQV (po raz kolejny) - znacznie wyższe pasmo przenoszenia, a więc pewność że obraz FULL HD, Bluray itp pokaże wszystko na 100%

- 3 strefy

- dodatkowy pilot do sterowania w innej strefie, np. w sypialni

- uniwersalny i uczący się główny pilot z wyświetlaczem LED i makro

- 23 programy DSP - naprawdę przyjemnie jest to zrobione

- wzmocniona konstrukcja chassis

- inna konstrukcja końcówek mocy (a więc nie tylko większa oddawana moc)

- znacznie lepszy DAC

- YPAO-R.S.C. z analizą dźwieków odbitych dla 8 położeń

Fakt, oba modele są wspaniale wyposażone i dopracowane. Fakt - polecam autoryzowany kanał dystrybucji - instrukcja i gwarancja.

Jest to wydatek na kilka lat... i sam miałem podobny dylemat... u mnie "wygrał" 2067 właśnie ze względu na te "nieistotne" ale dla mnie arcyważne różnice :)

Oczywiście, decyzja należy do kupującego.

Powodzenia!

Edytowane przez foxxiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kup 1067 posiada wszysko to samo co 2067 poza nie istotnymi drobiazhami.Moc jaką posiada 1067 nigdy w domu nie będziesz uzywał.Mając kolumny o sprawności nawet tylko 80% to przy mocy wyjsciowej wzmacniacza 15Wat nie da się tego słuchać jest to bardzo głośno. Ja mam głośniki firmy B&W z serii DM 604 to maksymalną moc jaką słucham to nie więcej jak 5Wat w szczytach tak więc zostaję spory zapas mocy.Natomiast kup Yamachę w sklepie który zamawia przedmiotowy amplituner u Dystrybutora Yamahy na Polskę.Masz pełne wsparcie trzy letniej gwarancji i polską instrukcję 144strony formatu A4 co przy tak rozbudowanym sprzęcie nie jest to obojętne chcąc mieć możliwość ustawienia wszystkich nastawów (a jest ich sporo)prawidłowo wg. swoich upodobań.

Ja też miałem ten sam dylemat co Ty i przyglądając sie czego nie ma 1067 a co ma 2067 kupiłem 1067 z trzy letnią gwarancją i instrukcją pl.Decyzja należy do Ciebie.

W sumie mógłbym wziąć model tańszy, ale jeśli stać mnie w tej chwili na bardziej wypasiony (czytaj post @foxxiu) to czemu nie :)

W tej chwili szukam odpowiedniego sklepu. Wszedłem na stronę Klanu, dystrybutora sprzętu między innymi Yamahy (aby mieć pełną gwarancję + polską instrukcję, chociaż z angielskim nie mam większych problemów), jestem w dziale "gdzie kupić". Na samym dole jest 5 sklepów internetowych, w 4 z nich cena 4.199zł, w ostatnim 3.774zł. Skąd taka różnica? Czyżby jakaś pomyłka, brak pełnej gw., lub PL instrukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mógłbym wziąć model tańszy, ale jeśli stać mnie w tej chwili na bardziej wypasiony (czytaj post @foxxiu) to czemu nie :)

W tej chwili szukam odpowiedniego sklepu. Wszedłem na stronę Klanu, dystrybutora sprzętu między innymi Yamahy (aby mieć pełną gwarancję + polską instrukcję, chociaż z angielskim nie mam większych problemów), jestem w dziale "gdzie kupić". Na samym dole jest 5 sklepów internetowych, w 4 z nich cena 4.199zł, w ostatnim 3.774zł. Skąd taka różnica? Czyżby jakaś pomyłka, brak pełnej gw., lub PL instrukcji?

Ja tam bym się cieszył z takiej "promocji" - dzwonisz do sklepu, potwierdzasz autoryzowaną gwarancję i bierzesz... zanim się zorientują, że się "rypnęli" z ceną :)

Pamiętaj, przy zakupach na odległość masz 10 dni zwrotu bez podawania przyczyn więc spokojnie sprawdzisz czyja jest gwarancja jakby co.

I popieram Twój wybór - miałem ten sam dylemat.... wygrał właśnie fakt, że to zakup na lata i to, że 2067 jest jednak troszeczkę bardziej zaawansowaną konstrukcją.

Bierz i napisz jak wrazenia. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @foxxiu za wsparcie. Ampli już kupiłem wczoraj (został wysłany), a dzisiaj w tym samym sklepie cena się lekko ruszyła w górę (54zł).

Co do testów, muszę poszukać jakieś dobre kolumny stereo (na początek), mam na to kilka dni. Wiem że najlepiej będzie pojechać na odsłuch i wybrać co się podoba, ale czasu jest tak mało. Najchętniej wybrał bym coś uniwersalnego, sprawdzonego. ehh gdyby można było wybrać tylko design i kolor, a tu się okazuje że to nie takie łatwe :)

Zestaw w czasie chcę rozbudować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa aplikacja na iPhone/iPad do kontroli wszystkich Yamaszek (ampli i bluray) od modeli z 2009 aż do modeli z tego roku!

Naprawdę świetnie to działa i sama aplikacja jest bardzo przyjemna. Szczególnie obsługa DLNA i radia internetowego - znacznie, znacznie szybsza i wygodniejsza.

Edytowane przez foxxiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Kilka dni temu rozważałem zakup ampli. Posty wyżej.

Model 2067 mam już w domu. Mimo że kupiłem w cenie dużo niższej niż u pozostałych autoryzowanych dystrybutorów Audio Klanu (było to trochę podejrzane), to chciałbym Was uspokoić. Wszystko jest w porządku. Na pudełku są naklejki Audio Klanu, wewnątrz jest polska instrukcja, faktura i karta gwarancyjna (nie wypełniona, właśnie wysłałem pytanie w tej sprawie do klanu). Pamiętajcie że 3 letnia gwarancja u dystrybutora Yamahy, czyli Audio Klan jest opcjonalna, następuje to po rejestracji produktu na ich stronie i po otrzymaniu potwierdzenia. Ja już to zrobiłem, a potwierdzenie doszło w ciągu kilku minut.

Co do wrażeń po zakupie. Sprzęt jest naprawdę duży, z tyłu wyjść jest tyle że szok! :D "Nauczyłem" już pilota sterowania głośnością w moim TV i przełączania kanałów tunera. Więc 1 pilot z ampli zastąpił 2 inne (fakt, tylko podstawowe funkcje). Podoba mi się funkcja Pure Direct, omijania wszelkich ulepszaczy.

Przeczytałem zaledwie kilka stron instrukcji, a jest ich ponad 140. Jeszcze dużo przede mną. Na temat dźwięku nie piszę, bo brak u mnie dobrych kolumn. Te które teraz podłączyłem to słabiutkie głośniczki ze starego zestawu kina domowego Samsunga.

Całymi dniami czytam różne recenzje na temat kolumn, na temat tego co wybrać... Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te które teraz podłączyłem to słabiutkie głośniczki ze starego zestawu kina domowego Samsunga.

Całymi dniami czytam różne recenzje na temat kolumn, na temat tego co wybrać... Pozdrawiam :)

Mniej czytać , a jak najwięcej odsłuchać z twoim amplitunerem ( program 2 chanel stereo , ustawienia zerowe ) Wynik będzie na pewno zaskakujący .

Edytuję : też czytałem , a potem musiałem sprzedać ( oczywiście z dużą stratą ) i stosować się do zasady którą Ci polecam ( strzał w dziesiątkę )

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu firmware 3.15 miałem problemy z połączeniem internetowym po wyborze funkcji NET RADIO. Brak połączenia i brak możliwości wyboru żadnej stacji. Dodatkowa funkcja Napstera z którego i tak nie można skorzystać wymagała dodatkowego wciskania przycisku NET z pilota by się przełączyć pomiędzy NET RADIO, PC i NAPSTERem. Wróciłem do starej wersji 2.07 - problem połączenia zniknął, zbędny Napster też i w promocji wszystkie zapisane stacje w zakładce Bookmark, ale to akurat nie problem :) najważniejszy problem rozwiązany. Nie widzę sensu aktualizacji do 3.15

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam stary firmware i nie zamierzam aktualizować dla jakiegoś napstera.

Enyłej, mam już kolumny. Byłem na odsłuchu 2 kolumn: Dali, chyba to był Concept 6. Wcale mi nie podeszły, za ostry dźwięk. Drugie to Elac, nie pamiętam modelu, ale na pewno jakieś z wyższej półki, niby fajnie grały, ale wygląd mnie odpychał. W ogóle różnica w dźwięku między nimi była ogromna.

Umówiłem się na odsłuch Monitor Audio BX6 i można powiedzieć że duży wpływ na ich wybór miały opisy/komentarze w necie, poza tym strasznie mi się spodobały, ten klasyczny wygląd. Mam je teraz w domu i nie żałuję. Dźwięk jest taki że momentami ciało drętwieje, kiedy zamykam oczy czuć i "widać" muzykę, instrumenty. Nie da się tego opisać słowami! W końcu, powoli spełnia się moje marzenie o porządnym sprzęcie audio video (jak na moje możliwości). Mógłbym pisać jeszcze więcej, ale szkoda mi czasu, wolę słuchać muzyki ;) Yamaha RX-V2067 + BX6 to naprawdę udany zakup. W przyszłości planuję dokupić 2 monitory na tył bx2 i raczej wezmę je w ciemno. Zapomniałbym, na początku podłączyłem kolumny po jednym kabelku (dla testu?), a teraz grają w bi-ampingu.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałbym, na początku podłączyłem kolumny po jednym kabelku (dla testu?), a teraz grają w bi-ampingu.

Pozdrawiam :)

Bi - wiringu ?

Edytuję : czy możesz podłączyć bi - aping w swojej maszynie , bez podłączenia zewnętrznego wzmacniacza ?

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czester15.30 tak, mogę. Strona 21 instrukcji. Kolumna też musi posiadać 4 gniazda. Usuwasz z niej mostek i łączysz kabel jak na rysunku.

@Blacklio gratulacje :D

Funkcja Pure Direct naprawdę mi się podoba, dźwięk jest jak by lepszy. Szkoda że nie da się ustawić, aby to było włączone na starcie. Próbowałem też radio internetowe, stacji jest sporo, ale nie mogłem znaleźć mojej ulubionej Soma.fm. Szkoda.

Edytowane przez jac0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej moja yamaha gra z Kef-ami. Kolumny fakt trzeba odsłuchiwac nie ma wątpliwości. Ale Kefy idealnie przypasowały do mojej 1900. Wkrótce chce zmienić na 1067 lub 2067. Zastanawiam sie czy jest sens 2067. Troche zmartwil mnie test w Audio Video gdzie poddano krytyce (przy całosciowej swietnej opinii) odgrywanie flac w stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie 2067 przyszło jakieś tydzień temu... jak na razie gęba mi się smieje za każdym razem jak włączam. Chyba wszystko na ten temat zostało już napisane, resztę trzeba zobaczyć i usłyszeć na własne "sensory" ;-) A dźwięk i obraz to dopiero początek. Sterowanie i konfiguracja jest po prostu zajefajna.

Zdecydowałem się na 2067 głównie ze względu na lepszy procesor obrazu i lepszą kalibrację. Co prawda musiałem trochę ją "dopieścić", ale i tak sporo zrobiła na początek. Co do flaca, to i tak to co mam jest w 48KHz, więc spokojnie działają. Większość lepsiejszej muzyki idzie z DVD-Audio, a tam dźwięk "wymiata".

Jedyne co mi odrobine przeszkadza, to brak możliwości użycia bi-ampingu w trybie 7.1 bez dodatkowego wzmacniacza. Nie używam na razie dodatkowych stref i 4 końcówki wiszą w powietrzu, a tego nie da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem też radio internetowe, stacji jest sporo, ale nie mogłem znaleźć mojej ulubionej Soma.fm. Szkoda.

Soma.fm jest pod gatunkiem muzyki ambient i electronica, przynajmniej u mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie gdzieś udostępnić ten firmware 2.07 ?

Mam w tej chwili 3.15... i w sumie "u mnie działa" bez żadnych problemów. Fakt - przeskakiwanie Napstera jest denerwujące i może poćwiczyłbym sobie jeszcze raz poprzedniu firmware... ale z automatu już go nie można ściągnąć :(

Z góry dzięki!

Po wgraniu firmware 3.15 miałem problemy z połączeniem internetowym po wyborze funkcji NET RADIO. Brak połączenia i brak możliwości wyboru żadnej stacji. Dodatkowa funkcja Napstera z którego i tak nie można skorzystać wymagała dodatkowego wciskania przycisku NET z pilota by się przełączyć pomiędzy NET RADIO, PC i NAPSTERem. Wróciłem do starej wersji 2.07 - problem połączenia zniknął, zbędny Napster też i w promocji wszystkie zapisane stacje w zakładce Bookmark, ale to akurat nie problem :) najważniejszy problem rozwiązany. Nie widzę sensu aktualizacji do 3.15

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...