Skocz do zawartości
Hanss12

Nowe modele Yamaha RX-V1067/RX-V2067/RX-V3067

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Skoro rozmawiamy o amplitunerach mam maly dylemat i prosze o pomoc.

Mam zamiar skompletowac sobie kino domowe i do wyboru 3 ample, mianowicie Yamaha RX-V3067; Sony STR-DA5500ES; Marantz SR7005 (wszystkie sa w mniej wiecej w podobnej cenie i z podobnymi mozliwosciami) oraz do tego glosniki Monitor Audio seria Bronze BX lub Wharfedale seria Diamond 10.

Pozdrawiam

Marantz SR7005 - obecnie Nr 1 w swojej klasie cenowej.

Test w Magazynie HI-FI i MUZYKA.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd.

Załączenie sprzętu.

Włączenie BD to takie „chrapniecie”, nie wiedzieć dlaczego w nowoczesnym sprzęcie ma coś takiego miejsce. Podobnie w AV przełączenia trybów wyglądają jak na mechanicznych przekaźnikach.

Może to takie audiofilskie? Nie wiem. Mnie to nie bardzo przeszkadza i nie jest denerwujące, ale slyszalne. Zwyczajnie opisuję fakt. Chociaż nawet w tanich sprzętach często nic nie słychać, bądź najwyżej jakieś „pyknięcie”.

W czasie odsłuchu muzyki ze strony sprzętu panuje już absolutna cisza. Chwała za to!

Załączenie BD trwa chwilę, kilka sekund, może z 8-10 – nie mierzyłem i w stosunku do tego co czytałem o 1065-tce chyba inżynierowie Yamahy w końcu dogonili peleton w tym zakresie. Szuflada pracuje jak powinna, poprawnie, bez trzasków, drgań itp. Tak przy otwieraniu i zamykaniu. Chociaż nie jest to mistrzostwo świata. Odtwarzacz szybko rozpoznaje format i startuje.

Menu.

Menu w j.polskim nie ma, no chyba, że w jakiejś nowej aktualizacji softu. Jeszcze nie robiłem.

Przejrzyste i domyślne. Dużo lepsze niż w poprzednich wersjach. Dotyczy to tak BD jak i AV.

W BD w trakcie odtwarzania jest dostęp do setup’u ale bez możliwości zmiany. Trzeba odczekać chwilę, lub wyjąć płytę ( szufladę ).

W AV menu według nowoczesnych trendów, wszystko na miejscu.

Trochę nie wiedziałem o co chodzi z odległościami kolumn w konfiguracji ustawień, czy dotyczą odległości od środka, czy wzajemnie od siebie. Ostatecznie zrobiłem YAPO i wszystko stało się jasnością. Cała konfiguracja w trybie manualnym i automatycznym przebiega sprawnie.

YAPO działa bardzo dobrze, chociaż mój gust wymagał poprawienia parametrów suba.

YAPO odcięło prawidłowo przy 40Hz, ale bas stał się suchy i słaby. Wolę nieco mocniejszy i mięsisty.

Dźwięk ogólnie.

Zagrało zazwyczaj pięknie. Miejscami nawet bosko, ale do rzeczy.

Na pierwszy rzut poszły sztandarowe kawałki „Brothers in arms”, Sting „Sacred love”, ERA „The Mass” w SACD oraz Georgian w DTS-ie. Ponadto „Aero” Jarre’a, no i zwykłe CD z dobrze nagraną muzą i kilka koncertów.

Góra w opisywanym zestawie jest analityczna i bardzo precyzyjna, ale taką lubię. Nie kłuje jednak po uszach. Niezmiernie ładnie brzmią talerze perkusji, cymbały itp., w 750-tce w tandemie z 1500-ką np. słychać było jeden dźwięk, tutaj instrumenty wybrzmiewają. Średnim nic nie brakuje, chociaż trochę trzeba pożonglować parametrami, czasami nawet do każdej płyty z osobna. Ładnie lokalizują się instrumenty, a solówki na gitarach i "praca" strun - jakby były w pokoju.

Każdą płytkę sprawdziłem w różnych trybach dźwięku, MultiCH i PureDirect.

I tu taka uwaga. Tryb 7.1 ( u mnie w wersji 5.1, chociaż wyświetla 7.1 ) gra bardzo dobrze, dużo bliżej MultiCH’owi na SACD w 1067, niż na 750-tce. Nie potrafię określić, czy jest to zasługa sprzętu, nowych algorytmów, czy kabli ( zmieniłem stare 6mm na 4mm Profigoldy – chodziło mi o bas ), czy też wszystkiego razem. Basy na opisanym sprzęcie są bardzo precyzyjne i chciałoby się powiedzieć szybkie. Teraz wiem, o co chodzi czytając recenzje. Nieco musiałem popracować, aby je ocieplić, zwiększyć mięsistość, czy jak to nazwać. Między innymi odcięcie w subie przestawiłem na 80Hz, dałem -8dB i coś tam z odległością pomajstrowałem.

Odniosę się jeszcze do starego Technicsa ( już nie działa ). To zadziwiające, że tak stary sprzęt tak dobrze grał. Oczywiście tylko poczciwe CD w podstawowym trybie audio, ale jak na taki sprzęt to całkiem, całkiem. BD80 Panasonica to trochę zaciemniony dźwięk, jakby pod wodą, za folią nie wiem jak to opisać. No ale ten służył mi do filmów. W stosunku do DVD-S1500 wyczuwalna różnica, a do BD-S1067, to już prawie przepaść.

Nawet przy Aero, żona która świat widzi kolorami, stwierdziła, że cyt. „poprzednio tak nie było”.

Szczególnie efekt deszczu jest tutaj o wiele bardziej ujmujący, a kolumny nie są granicą dźwięku, który wydaje się, że niemalże wychodzi poza ściany.

Aż boję się pomyśleć jaki efekt byłby przy 2067, czy 3067 ???

Ale cóż priorytety nie pozwalają poszaleć …

No i jeszcze PureDirect teraz mam w BD, nie tylko w AV :-)

Podsumowując.

Czas było zmienić sprzęt, chociaż opaczność mi w tym nieco pomogła.

Zmiana na lepsze, co słychać. Pewnie można byłoby się przyczepić do tego i owego, ale trzeba by było być złośliwym. Słuchając tak płytka po płytce, chciałoby się powiedzieć mając poprzednie doświadczenia z różnymi wynalazkami, że powinno się zabronić produkcji niektórych z nich w imię zakazu bezczeszczenia muzyki i pracy twórców, nakazując minimalną jakość i standard, ale któż by tego dokonał?

Sprzęt wart swoich pieniędzy, chociaż za 1-3 miesiące, będzie pewnie z 10-15% tańszy, Cóż święta idą , gwiazdka, czas na muzę …

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do tych co mają Av Yamaha'y z serii RX z mozliwością korzystania z receiver managera. Mam rx-v2067 ustawiam sobie wszystko w managere wysylam do amplitunera i ładnie gra, ale jak wyłaczę amplituner to mi powraca do ustawień fabrycznych. Co należy zrobić zeby pamiętał ustawienia?

Kurcze, męczyłem się tydzień czasu, a zrobiłem przez przypadek. Już wszystko ok :)

Edytowane przez jpiechocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym forum zza wielkiej wody koledzy podali linka do ftp z nwym firmware do ampli Yamahy (fw 2.07)

Faktycznie jest tam nowy firmware jednak mimo nazwy RXV2067.... nie odważyłem się wgrać do swego sprzętu :)

W amerykańskiej wersji RX-Ax000 podobno poprawiono jakość/czułość odbioru FM. Osobiście w swoim Rx-v2067 nie miałem problemów z odbiorem stacji FM, więc może ten problem dotyczy jedynie amerykańskich wersji amplitunerów Aventage. Poza poprawą problemów z radiem FM nic innego użytkownicy sprzętu nie wymieniają. Natomiast w opisie firmware napisanio enigmatycznie "Yamaha is pleased to offer this firmware update to ensure the best possible

performance for your Yamaha RX-A2000 AV Receiver" :)

Link do ftp poniżej, są tam też aktualizacje do innych modeli yamahy:

ftp://216.154.248.26

user: yecrecvr

password: Yamaha1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiały minąć ponad 2 tygodnie i w końcu znalazłem czas, żeby przedwczoraj zająć się zmianą sprzętu. Stary spakowałem i teraz jego miejsce zajmuje Rx-V2067 + MARX6,RX1,RX LCR. Miazga totalna. Nie miałem czasu jeszcze dokładnie wszystkiego ustawić na ampli, kolumny jeszcze nie wygrzane, ale wrażenia powalają. Zaliczyłem dwa filmy ( DTSHDMA yuppi:)) oraz parę albumów we FLACu. Z kolumn sączy się klarowny, czysty, dynamiczny dźwięk. W porównaniu do poprzedniego zestawu ( Yamaha RX-V659/NS555/NS333/NS444 - co by nie było świetny sprzęt na początek za naprawdę niewielkie pieniądze) niebo i ziemia. Fantastycznie jest odkryć nowe dźwięki w znanym utworach....a jak wspomniałem to dopiero początek i trzeba będzie pogrzebać troszkę w setupie Yamahy, dodać jakiś porządny odtwarzacz oraz subwoofer to kompletu.

@auris - dzięki za fanstastycznie opisane wrażenia :D Mam pytanie odnośnie tego jak i jakimi kablami podłączyłeś bd-s1067 do amplitunera. Jestem przed wyborem playera i stoję pomiędzy BD-S1067,a Oppo93EU. Recenzji brak i trzeba samemu podjąć decyzję ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie odtwarzaczy OPPO chyba oferować będzie lepszy dzwięk i nie straci na cenie.

Ja kupiłem swego BD-s1065 rok temu za 2tyś a teraz są już po 1tyś i z tym BD-s1067 pewnie bedzie podobnie.

Mam też pytanie odnośnie jakości dzwieku.

Mam teraz Yamahe RX-V1900 z B&W CDM7/CDM1 i po zmianie z RX-V861 jest poprawa brzmienia ( bardziej detaliczne-szczegółowe) ale dynamika dzwięku strasznie się zmiejszyła.

Brakuje mu tego łomotu co dawał poprzedni amplituner jakby średnicy za mało - i mniej melodyjny . Dopiero jak dobrze podgłoszę to jest już ok ale nie bedę słuchać cały czas na full.

Ponieważ dzwiek był dużo bardziej szczegółowy i funkcjonalność RX-V1900 dużo lepsza zostawiłem tego drugiego.

W TruHD dzwięk jest dużo lepszy lepszy niż w DTSMAHD i co dziwne jak podłącze po kablu optycznym Blu-ray tej dynamiki mam wtedy więcej a jeszcze więcej jest z DVD-OPPO861/dTS ale optycznym nie prześle strumieni TrueHD i DTSMAHD . Trochę można podkrecić to na ustawieniach EQalizera ale to nie to co bym oczekiwał.

Zastanawiam się nad zmiana na RX-V3900 ale czy ten dzwięk się poprawi? A może RX-V3067 ale chyba dzwiękowo to samo co RX-V3900.

Z tego względu rozważam też możliwość kupna BD OPPO i podłączenia go analogowo.

Proszę o opinie użytkowników RX-V3900 i nowych seri RX-Vxx67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości - miał ktoś polską instrukcję do 1067 w kartonie lub na CD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości - miał ktoś polską instrukcję do 1067 w kartonie lub na CD?

Chamskie ksero polskiej instrukcji z Audio Klanu - kiepska jakość i strony poodwracane, na szczęście wolę angielski pdf. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

yamaha RX-V767 rozwiazuje moj problem Ampli o 2 wyjsciach HDMI. Mam projektor i TV planuje zakupic. Planowany byl Amplituner HK AVR 255 lub 260. Ze wzgledu ze podczas budowy mojego nowego domu, a co za tym idzie takze systemu audio-video, musialem zakupic glosniki HKTS 11BQ - poniewaz musialy byc zabudowane podczas prac wykonczeniowych - musze teraz dopasowac ampli. Wiem ze system buduje od drugiej strony, ale finanse na budowie mnie ograniczaja.

Wiec pytanie laika: czy te moje glosniki HK zagraja przy tej Yamasze, czy darowac sobie i kupic AVR255-260 wraz z jakims spliterem sygnalu HDMI. W tej klasie cenowej 2 wyjscia HDMI to okazja.

PS glownie do kina, muzyka 30%. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zbieram sie do zakupu RX-V1067 ale grzebie po sieci bo mam od tego urządzenia dużo różnych wymagań. I to co ciekawe brzmienie jest tylko jednym z ... wielu.

Nie wiecie moze jaki jest w tej Yamasze 1067 skaler?

Jest to dla mnie jedna z kluczowych informacji tymczasem na sieci znajduje sprzeczne dane.

np tu http://audioklan.com.pl/userfiles/reviews/files/pdf/140.pdf i tu http://audio.com.pl/testy/yamaha-rx-v1067:13 piszą że to jakiś układ ABT ale nic na temat jaki...

w 2067 jest jakiś HQV http://wn.com/YAMAHA_RX-V2067_English z którym nie miałem wcześniej styczności :/

Tu coś szwargoczą po szkopsku http://wn.com/Yamaha_RX-V1067 ale za słabo łapię w tym języku.

PS:

Od siebie dodam co wyszukałem do własnych celów a o czym ktoś wcześniej pisał w tym wątku - tj. pobór prądu w stanby w aspekcie pracy jako switch hdmi.

na stronie

http://www.hifivideoshop.be/?inc=product&id=2646

Ability to change HDMI input while in Standby Through mode

100 dB Power Consumption 490 W Standby Power Consumption 0.3 W

[Jest to również jedna z kluczowych dla mnie informacji.]

cd...

z instrukcji wynika:

hdmi control off + standby through off = 0,3 W

hdmi control on + standby through on = 2,7 W

NET stendby on = 4,7 W

Edytowane przez Wojt0k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Jest to również jedna z kluczowych dla mnie informacji.]

cd...

z instrukcji wynika:

hdmi control off + standby through off = 0,3 W

hdmi control on + standby through on = 2,7 W

NET stendby on = 4,7 W

hdmi control off + standby through off = 0,3 W = 0,25zł

hdmi control on + standby through on = 2,7 W = 2,25zł

NET stendby on = 4,7 W = 3,92zł

Tyle zapłacimy w 2 miesięcznym okresie rozliczeniowym za energię elektryczną. Czyli praktycznie nic.

Edytowane przez czarny2807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem ...

chodziło mi raczej, że jest OK - bo wcześniej ktoś pisał że któreś onkyo w standby 60W ma niby pobierać, a w takiej sytuacji używanie tego wzmacniacza jako switcha HDMI byłoby conieco kłopotliwe.

No chyba że chodziło o stare Onkyo bez HDMI 1.4 w którym nie było HDMI passthru w standby i trzeba było trzymać włączony wzmacniacz zeby głupie wiadomości obejrzeć...

Używałem ostatnio takiego switcha HDMI Vivianco http://www.vivanco.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=4024

kupionego za stówke na allegro i wszystko było super.

Używałem - bo właśnie przywiozłem do domku tą Yamahę i przepinam kabelki

Narazie mi się podoba - choć ten pilot jest straszny wg. mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiecie jak zmusić aplikację Yamaha Receiver Manager aby wykryła RX-V1067 po lanie ?? Mi za cholere nie idzie tego zrobić

Edytowane przez x360master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiecie jak zmusić aplikację Yamaha Receiver Manager aby wykryła RX-V1067 po lanie ?? Mi za cholere nie idzie tego zrobić

Witam,

dawno nie używałem już tego programu, ale dzisiaj podłączyłem AV do domowej sieci, odpaliłem program i wszystko ruszyło.

...no jeszcze zgłosił mi, że znalazł nową wersję 2.0 ( mam poprzednią v.1.4 ), ale wszystko gra i buczy :-)

U mnie wygląda to tak.

Klikam ikonę "Receiver ManagerVx67"

Pojawia się komunikat Windows'a z pytaniem, czy oby na pewno...

Pojawia się komunikat z wyborem: "Async mode", "Real time mode", "Cancel".

Wybieram "Real time mode".

Okno wyboru regionu ( brak polskiego języka ), wybieram "Europa".

Okno z wyborem modelu. Wybieram RX-V1067 i przycisk "Select".

Po chwili przewijanego paska ( 4-5 sekund ) pojawia się okno z numerem seryjnym urządzenia.

Można przycisnąć "Refresh", "Conect", "Cancel". Wciskam "Conect".

Pojawia mi się okno Firewola z pytaniem, czy pozwalam na połączenie. wciskam "Zezwól".

Pojawia się Okno Complete Reolad. Po wciśnięciu OK, program działa.

Jak widać, jakiś zespół zdolnych informatyków wykazał się niezmierną inwencją twórczą,

zapominając o funkcjonalności. Niemniej cała procedura nie jest tak uciążliwa jak czytanie

tego co napisałem ;-)

Jeśli masz problem może zmapuj swoją sieć i zobacz, czy router w ogóle wykrywa Ci amplituner.

U mnie używam programu "Networks Magic".

...może trzeba ręcznie przydzielić IP.

Sprawdź Firewola, czy nie blokuje Ci dostępu, u mnie pyta, a może masz jakąś zaporę "wysoko" ustawioną.

Może używasz niewłaściwego przewodu.

Może podłącz ampli do sieci i z pomocą pilota i TV sprawdź, czy możesz w ogóle się połączyć.

Spróbuj usunąć program i zainstaluj ponownie, może pojawiły się jakieś błędy.

Spróbuj połączyć się z innego komputera.

... może ktoś coś doda.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

P.S.

Przejrzyj instrukcję ( u mnie j.polski str. 100 ) "ustawienia parametrów sieciowych twojego urządzenia".

Edytowane przez auris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dawno nie używałem już tego programu, ale dzisiaj podłączyłem AV do domowej sieci, odpaliłem program i wszystko ruszyło....no jeszcze zgłosił mi, że znalazł nową wersję 2.0 ( mam poprzednią v.1.4 ), ale wszystko gra i buczy :-)...

Czyżbym coś przegapił ? Mam wersję Receiver Manager for V1067 ver1.01 a program wskazuje wersje firmware 2.05/1.38 - ostatnią.

Jeśli masz nowszą to podaj z jakiego źródła.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o najnowszy firmware to dla x067 jest to 2.07 i można go ściągnąć z FTP do którego linka podałem w niniejszym wątku na drugiej stronie. Wgrałem ten soft do swojej rx-v2067 i generalnie nic się nie zmieniło :) Wgrywałem po usb i powiem, że aktualizacja troszkę czasu (parę minut)trwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest 2.07 do wersji zachodniej choć na naszych też zadziała ale jeszcze go nie wgrywam, sądziłem że jest nowsza wersja managera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest 2.07 do wersji zachodniej choć na naszych też zadziała ale jeszcze go nie wgrywam, sądziłem że jest nowsza wersja managera.

Co to jest ta "wersja zachodnia" ????

Jedyne znane mi wersje to Aventage na USA, Australię i Azję... oraz cała seria x067 na Europę. Nie słyszałem o żadnych różnicach na Zachód i na Wschód...

Rozwin temat, proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat uprościłem, dokładnie tak jak piszesz chodziło mi o soft do wersji Aventage, mimo że można go wgrać do sprzętu europejskiego to nie zrobię tego póki jego dedykowany odpowiednik nie będzie dostępny oficjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest 2.07 do wersji zachodniej choć na naszych też zadziała ale jeszcze go nie wgrywam, sądziłem że jest nowsza wersja managera.

Posiadam Yamahę RX-V2067 z firmware 2.07 taki był w zakupionym amplitunerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki, wgrałem ten firmware z USB, dziwne że nie był dostępny online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki, wgrałem ten firmware z USB, dziwne że nie był dostępny online.

Hmmm... też czytałem o wgrywaniu tego softu na brytyjskich forach... te same dylematy... i taki sam brak jakichkolwiek różnic... przynajmniej brak też opisów problemów.

Z tego, co udało mi się wyczytać, to 2.07 jest do Aventage w USA i coś poprawia w Sirius Radio, które i tak nie jest dostępne w Europie. Ponoć nic więcej nie zmienia...

Może właśnie dlatego nie ma go w europejskiej dystrybucji....

Masz jakiekolwiek inne obserwacje/wrażenia z tego softu? Czy naprawdę nic nie wnosi? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ten soft z nadzieją że rozwiązuje też inne problemy, już wcześniej przestało mi działać wyjście słuchawkowe po jakimś czasie problem sam się rozwiązał ale i niestety po jakimś czasie powrócił. Raz też mi zniknęły wszystkie zapisane stacje radia internetowego. Nie zauważyłem żadnych różnic po graniu tego softu ale jeszcze zamierzam zrobić twardy reset ustawień.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawił się nowy soft i to od razu w wersji 3.15 !

Ktoś coś wie na ten temat? Może wgram go dzisiaj... ale oczywiście nigdzie nie widzę żadnego opisu co wnosi :(

Jedynie na stronach UK była wzmianka o udostępnieniu radyjka Napster dla USA, CA, UK i DE... ale firmware ten dostepny jest w całej Europie więc musi wnosić coś więcej niż tylko specyficzny bajer dla czterech krajów...

Trochę więcej nt. zmian w tym linku: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=20116016#post20116016

Link do firmware'u: http://download.yama...8877

Edytowane przez foxxiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...