Skocz do zawartości
Hanss12

Nowe modele Yamaha RX-V1067/RX-V2067/RX-V3067

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się nowa aplikacja na iPhone/iPad do kontroli wszystkich Yamaszek (ampli i bluray) od modeli z 2009 aż do modeli z tego roku!

Naprawdę świetnie to działa i sama aplikacja jest bardzo przyjemna. Szczególnie obsługa DLNA i radia internetowego - znacznie, znacznie szybsza i wygodniejsza.

Możesz podać nazwę? Znalazłem Yamaha Network Player Controler, ale w opisie jest, ze działa tylko na NP-S2000

EDIT: znalazłem: AVcontrol

Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać link do tego testu? Jeśli to prawda, to sprzedaję swój ampli. Żart! Jakoś nie mam pełnego zaufania do testów. Wolę czytać recenzje użytkowników, a jak na razie nie znalazłem żadnej złej o tym ampli.

btw. Link do tematu na avforums.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował podłączać do 2067 (lub innych) jakiś większy USB? 2GB działa bez problemu (FAT i FAT32). Podłączonego 16GB nie rozpoznaje wcale. W/g dokumentacji wspierany jest tylko standard 1.1. Niestety nie mam pośrednich pojemności, więc nie mogę sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij co tu napisałem LINK czytał chyba wszystkie moje pendraki tyle że musiały mieś system FAT. Sprawdzę po pracy.

Postaram się też później wystawić stary firmware jeśli jeszcze potrzebny.

edit wystawiony RXA1000_V207

Pozdrawiam

Edytowane przez apatch
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował podłączać do 2067 (lub innych) jakiś większy USB? 2GB działa bez problemu (FAT i FAT32). Podłączonego 16GB nie rozpoznaje wcale. W/g dokumentacji wspierany jest tylko standard 1.1. Niestety nie mam pośrednich pojemności, więc nie mogę sprawdzić.

4GB na 100%.

NTFS tez bez problemow.

HDD 1,5TB tez sprawdzalem i dzialal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij co tu napisałem LINK czytał chyba wszystkie moje pendraki tyle że musiały mieś system FAT. Sprawdzę po pracy.

Postaram się też później wystawić stary firmware jeśli jeszcze potrzebny.

Pozdrawiam

Wstaw gdzieś ten stary firmware Dobry Człowieku.

Napewno nie zaszkodzi, a może nawet się przyda :)

Z góry dzięki i pokłony... ja też już od teraz kolekcjonuje firmware... człowiek nie zna dnia i godziny, kiedy jakaś staroć może się przydać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat nie odczytał Pentagrama 8GB NTFS - modyfikowany bootsector z instalką Win7, pewnie dlatego a Kingstone'a DataTraveler C10 16GB FAT32 przeczytał bez problemów, stąd moje wnioski. Ale pamiętam że miał też problemy z dyskami z kilkoma partycjami.

Firmware 2.07 zamieszczony w linku we wcześniejszym poście.

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patriot 32GB na Rx-v2067 działa bezproblemowo - oczywiście jedynie w FAT32 i jak wspomniano z jedną partycją.

Micro SD Sandiska 8Gb na oryginalnym czytniku Sandiska też śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info z tymi USB. Chyba doszedłem w końcu o co chodzi. Urządzenie musi wspierać standard USB 1.1 i koniec.

Próbowałem użyć czegoś co się nazywa Extrememory USB Drive Snippy 16GB. Wygląda, że wspiera tylko 2.0 i nie gada z 1.1 (choć to dziwne). Ma tą zaletę, że po podłączeniu możnaby było zamknąć klapkę Yamahy. Inne peny u mnie działają, także przelotka z microSD, ale niestety wszystkie są na tyle duże, że klapkę trzeba zostawić otwartą. Szkoda...

EDIT: Znalazłem coś takiego: http://www.lacie.com/products/product.htm?id=10425

Ten działa bez problemu. Klapka się domyka i wszystko jest cacy. Co prawda nie ma na opakowaniu informacji o USB 1.1, ale producent na stronie podaje, że jest kompatybilny.

Właśnie przeniosłem na niego sporą część płytoteki i nie muszę już odpalać nic więcej poza aplitunerem, żeby posłuchać :-D

Teraz inny temat. W roli centrum multimedialnego mam podłączonego MacMini. Jest z nim znany problem pt. przełączanie urządzeń HDMI powoduje, że wyjście dźwięku automatem jest wyłączane na HDMI i przełączane na inne domyślne.

Niestety HDMI w 2067 zgłasza się jako RX-V2067 w momencie, kiedy TV i projektor nie jest włączony. Ich włączenie przełącza HDMI w taki sposób, że wejście na amplitunerze zgłasza się jako wejście jednego z odbiorników (albo TV albo projektor). Niestety jak napisałem wcześniej, każde takie przełączenie automatem na Macu wyłącza dźwięk na wyjściu HDMI. Podłączyłem więc wyjście optyczne z komputera do Ampllitunera. Sprawa się o tyle skomplikowała, że wyłączenie i włączenie amplitunera przełącza tryb wejścia audio (w tym wypadku AV3) w tryb AUTO, a ten z kolei rozpoznaje i czeka na sygnał audio z HDMI. Ręczne przełączenie przez Option -> Audio Source -> Coax/Opt rozwiązuje sprawę do kolejnego wyłączenia amplitunera (jeśli jest włączaony, to można przechodzić do innych AV i z powrotem bez utraty ustawień)

Niestety nie znalazłem w instrukcji informacji jak ustawić dla danego AV tryb wejścia audio na stałe. Nawet włączenie Memory Guarda nie pomaga. W trybie Scen oczywiście to działa i pewnie będzie musiało tak zostać, bo producent raczej zaleca ten sposób użycia. Jednak tryb przełączania wejść (przez AV) trochę nie daje mi spokju. Przewaliłem instrukcję dwa razy i nic na ten temat nie znalazłem.

Edytowane przez moscow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam mały problem mianowicie:

Gniazdo HDMI IN ( AV1 ) podłączony jest dekoder od kablówki.

Gniazdo HDMI IN ( AV2 ) podłączony jest PCH C-200

Gniazdo HDMI OUT 1 podłączony TV pasikonik

Przejdźmy do sedna, po wcześniejszym oglądaniu filmów na PCH ( włączony TV,ampli i PCH ) przechodzę na dekoder kablówki dźwięk jest obrazu nie ma ( ampli i PCH w standby ), żeby się pojawił muszę wcisnąć AV1 na pilocie od ampli lub na harmony, ampli wciąż w standby.

Mogę to ominąć podłączając się bezpośrednio dekoderem do TV, ale wtedy dźwięk muszę podłączyć z TV do ampli ( DD ) a tego chciałbym uniknąć.

Jakieś lekarstwo jest na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam mały problem mianowicie:

Gniazdo HDMI IN ( AV1 ) podłączony jest dekoder od kablówki.

Gniazdo HDMI IN ( AV2 ) podłączony jest PCH C-200

Gniazdo HDMI OUT 1 podłączony TV pasikonik

Przejdźmy do sedna, po wcześniejszym oglądaniu filmów na PCH ( włączony TV,ampli i PCH ) przechodzę na dekoder kablówki dźwięk jest obrazu nie ma ( ampli i PCH w standby ), żeby się pojawił muszę wcisnąć AV1 na pilocie od ampli lub na harmony, ampli wciąż w standby.

Mogę to ominąć podłączając się bezpośrednio dekoderem do TV, ale wtedy dźwięk muszę podłączyć z TV do ampli ( DD ) a tego chciałbym uniknąć.

Jakieś lekarstwo jest na to??

Też miałem podobny problem. Tyle, że używam nBoxa. Pilot Harmony One niestety standardowo nie daje możliwości przełączenia wejścia w Ampli bez włączania tegoż. A zależało mi właśnie na przełączaniu w taki sposób aby ampli było w standby. Jak się doda tylko Amplituner do 'Activity', żeby go sterować to Logitech i tak go włącza.

Zrobiłem trick polegający na tym, że "douczyłem" dodatkową komendę do zestawu telewizora. Tyle tylko, że komenda ta nie pochodziła od pilota telewizora, ale od amplitunera (przycisk AV1). Nazwałem to sobie RX2067->AV1 i mogę korzystać z tego bez włączania ampli. W samym 'Activity' włączającym dekoder i TV dodałem na końcu tą komendę i wszystko się przełącza jak należy niezależnie od tego, co było wcześniej włączone na ampli.

Mam nadzieję, że te informacje się przydadzą :-)

-k-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny problem. Tyle, że używam nBoxa. Pilot Harmony One niestety standardowo nie daje możliwości przełączenia wejścia w Ampli bez włączania tegoż. A zależało mi właśnie na przełączaniu w taki sposób aby ampli było w standby. Jak się doda tylko Amplituner do 'Activity', żeby go sterować to Logitech i tak go włącza.

Zrobiłem trick polegający na tym, że "douczyłem" dodatkową komendę do zestawu telewizora. Tyle tylko, że komenda ta nie pochodziła od pilota telewizora, ale od amplitunera (przycisk AV1). Nazwałem to sobie RX2067->AV1 i mogę korzystać z tego bez włączania ampli. W samym 'Activity' włączającym dekoder i TV dodałem na końcu tą komendę i wszystko się przełącza jak należy niezależnie od tego, co było wcześniej włączone na ampli.

Mam nadzieję, że te informacje się przydadzą :-)

-k-

Ja używam Xsight Touch, który pozwala na zaprogramowanie w jednym makro włączenia TV, włączenia tunera i przełączenia ampli bez jego włączania (wszystko na standby).

Potem pilot obsługuje jednocześnie wszystkie funkcje tunera a tylko przy regulacji głośnością steruje jednocześnie TV - takie "wsio-w-jendym".

Link do pilocika: http://www.oneforall.com/en_UK/product/1/universal-remotes/3/advanced/29/xsight-touch

Prościej i przyjemniej się chyba nie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny problem. Tyle, że używam nBoxa. Pilot Harmony One niestety standardowo nie daje możliwości przełączenia wejścia w Ampli bez włączania tegoż. A zależało mi właśnie na przełączaniu w taki sposób aby ampli było w standby. Jak się doda tylko Amplituner do 'Activity', żeby go sterować to Logitech i tak go włącza.

Zrobiłem trick polegający na tym, że "douczyłem" dodatkową komendę do zestawu telewizora. Tyle tylko, że komenda ta nie pochodziła od pilota telewizora, ale od amplitunera (przycisk AV1). Nazwałem to sobie RX2067->AV1 i mogę korzystać z tego bez włączania ampli. W samym 'Activity' włączającym dekoder i TV dodałem na końcu tą komendę i wszystko się przełącza jak należy niezależnie od tego, co było wcześniej włączone na ampli.

Mam nadzieję, że te informacje się przydadzą :-)

-k-

Dzięki za skazówki zrobiłem podobnie wszystko działa jak należy, browar dla Ciebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już może wgrywał nowy firmware 3.16 ?

"This firmware includes the following improvements.

1. Improves Rhapsody online music service connectivity (For USA model only)

2. Improves iPhone App control

3. Improves FLAC file playback capability

4. Stabilize HDMI CEC operation with some TV models"

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ktoś już może wgrywał nowy firmware 3.16 ?

[...]

Pozdrawiam

Wgrywałem (po sieci). Ale nie miałem wcześniej problemów z tymi zagadnieniami, które zostały poprawione.

Generalnie wszystko poszło gładko i bezproblemowo...

-k-

Edytowane przez moscow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem, FLAC po USB zaczął w końcu grać tak jak powinien przynajmniej pliki 44.1/16, wcześniej żaden mi nie działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, to jest jakiś sposób na odtworzenie przez USB materiałów 5.1? Próbowałem z ac3, ale to nic nie dało...

-k-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem nowy firmware już kilka minut po tym, jak się pojawił :)

Doświadczenia:

- wreszcie wszystkie FLAC'i grają pieknie i bez żadnych problemów

- iPhone App - nie widzę różnicy

- HDMI CEC - u mnie też bez różnicy

Dla samego FLAC było warto!

Co ważne - wszystkie ustawienia są zachowane.

@moscow - dźwięk 5.1 gra u mnie bez problemów z usb i z DLNA dla plików .wav i .dts (innych nie mam w 5.1). Sprawdź w jakim formacie masz swoje pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żeby połączyć się z netem trzeba najpierw jakoś nawiązać połaczenie czy wybieracie na przykład aplikację NetRadio i automatycznie ampli się łączy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...