Skocz do zawartości
Hanss12

Nowe modele Yamaha RX-V1067/RX-V2067/RX-V3067

Rekomendowane odpowiedzi

Powinno się połączyć po prostu "z automatu".

Wydaje mi się, że u Ciebie coś jest blokowane na routerze. Sprawdź, czy na routerze nie masz jakiejś blokady dla tego IP, które dostał ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze odłączyć wszystko od routera i zostawić tylko ampli. Możesz dodatkowo podłączyć ampli do gniazdka i kabla innego urządzenia, które miało połączenie.

Jedyne co mi jeszcze do głowy przychodzi, to byc moze limit/blokada adresów MAC po stronie Twojego dostawcy internetu (ale chyba tego już od lat nikt nie robi, ale...).

Podłącz jeszcze może ampli bezpośrednio do modemu jako jedyne urządzenie.

Jak dalej nie zadziała, to sprawdź jeszcze u kogoś innego... albo serwis :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na przedostatnim firmwarze był podobny problem, po powrocie do 2.07 problem zniknął, dlatego teraz się waham z aktualizacją, w wolnym czasie pewnie potestuję. Teraz czasem bywa że Net Radio nie łapie netu ale wystarczy przełączyć na inne źródło ewentualnie włączyć na dole pilota stop, play i gra.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na przedostatnim firmwarze był podobny problem, po powrocie do 2.07 problem zniknął, dlatego teraz się waham z aktualizacją, w wolnym czasie pewnie potestuję. Teraz czasem bywa że Net Radio nie łapie netu ale wystarczy przełączyć na inne źródło ewentualnie włączyć na dole pilota stop, play i gra.

Pozdrawiam

Mógłbyś gdzieś wstawić ten firmware 2.07... może by się kiedyś przydał do testów... i pewnie wielu byłoby wdzięcznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz na czym wystawić , by przetrwał dłużej niż poprzednio na megauploadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wITAJCIE KOLEDZY

DZISIAJ ZAGLĄDAJĄC W MOJEJ YAMASZE NA INFORMACJE O SYSTEMIE NA IKONIE W MENU INFORMACJI ZOBACZYŁEM WYKRZYKNIK KTÓRY INFORMUJE ŻE GENERALNY DYSTRYBUTOR NA POLSKE AUDIO KLAN UMIEŚCIŁ W INTERNECIE NAJNOWSZE OPROGRAMOWANIE 3.16 I BEZPOŚREDNIO PRZEZ INTERNET ZAKTUALIZOWAŁEM OPROGRAMOWANIE Z 2.07 JESZCZE NIE MIAŁEM CZASU DOKŁADNIE SPRAWDZIĆ CZY WNIOSŁO COŚ NOWEGO WSZYSTKIE DOTYCHCZASOWE FUNKCJE- PODŁĄCZONE URZĄDZENIA,RADIO INTERNETOWE DZIAŁAJĄ BEZ PROBLEMU.POZOSTAŁE MOŻLIWOŚCI SPRAWDZE JUTRO.POZDRAWIAM WSZYSTKICH NA FORUM

PIOTR Z KRAKOWA

A OTO DALSZE MOJE SPOSTRZEŻENIA NA iPhone ZAUWAŻYŁEM LEPSZĄ STABILNOŚĆ APLIKACJI,ZGODNOŚĆ Z PLIKAMI FLAC,TELEWIZOR PO WŁCZĄCZENIU ODTWARZACZA BLU-RAY AUTOMATYCZNIE SIĘ WŁĄCZA A AMPLITUNER PRZEŁĄCZĄCZA NA POTRZEBNE W TYM MOMENCIE WEJŚCIE HDMI, NIE ZOSTAŁY WYKASOWANE PO ZMIANIE OPROGRAMOWANIA MOJE USTAWIENIA

DOKONANE NA OPROGRAMOWANIU POPRZEDNIM 2.07 TO TYLE CO ZAUWAŻYŁEM.

POZDRAWIAM PIOTR

Edytowane przez sakramento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz na czym wystawić , by przetrwał dłużej niż poprzednio na megauploadzie.

Hej :) Dzieki za odzew!

Wystaw gdziekolwiek... tydzień powinno przetrwać...

Jakby Ci się udało, to może daj znać na pw

Jak zniknie, to będziemy "akcję" powtarzać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, potem Ty wystawisz. ;)

RXA1000_V207.zip

Pozdrawiam

Spoko! Dzięki Dobry Człowieku! Masz pyfko przy następnej okazji :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Potrzebuje pomocy. Dokupiłem dzisiaj 2 głośniki na tył, a przód jest podłączony w bi-ampingu, czyli zajęte są wtyki FRONT i SURROUND BACK, teraz tylne podłącze pod te S. BACK, i pytanie jak podłączyć przednie, aby dalej były w bi-ampingu?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylne pod Surround, bi-amp zostawiasz jak miałeś ( zresztą to wszystko jest w instrukcji )

Edytowane przez Blacklio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

stary, 12 letni ampli Yamaha poszedł na emeryturę.

4dni temu dołączyłem do szczęśliwego grona posiadaczy RXV2067 i postanowiłem się z Wami podzielić kilkoma

spostrzeżeniami "na ciepło" ale i zadać też pytanie.

Spostrzeżenia:

1. Menu na ekranie na duży minus. Grafika jak z Atari. Dvd Sony ma o wiele lepszą grafikę.

Jednakże jest wciąż przejrzyste i intuicyjne.

2. Dużo fajnych możliwości ustawień i dostrojeń, użyteczna rzecz.

3. YPAO i mikrofon chyba troszkę okłamują, Pomiar Auto rozbiegał się z rzeczywistością,

dokonałem więc kilka ustawień ręcznie. Czy u Was było podobnie?

4. Tor Audio chyba słaby. Na razie odsłuchałem 2 płyt CD (źródło to Sony CDP930 QS)

i muzyka mnie nie powaliła. Moje B&W były jakieś takie ospałe i mało klarowne.

Nawet w trybie PURE nie było dużo lepiej.

Ciekaw jestem, czy tak się przyzwyczaiłem do starego sprzętu, czy tor audio

w 2067 faktycznie nie jest super?

5. Problem z głośnością. Oglądając "Tron" i "Helikopter w Ogniu" na BR, ażeby usłyszeć

wszystko tak jak lubię, potencjometr musiałem ustawić na -20, a to niemal 80% skali

na potencjometrze. Też tak Macie ??? Na starej Yamaszce 1/3 potencjometra to był max,

bo te kolumny nie dały by rady więcej, a i tak przychodził sąsiad z parteru z prośbą

"żeby może troszkę tak ciszej". A tutaj -20 i w cale nie jest jakoś przesadnie głośno.

Czy ktoś z Was odniósł podobne wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ma być jak wspomniałeś przejrzyście i intuicyjnie, więcej nie oczekuję.

3. Ustawiałem wszystko ręcznie

4. Słuchałem FLAC jak dla mnie lepiej niż miałem poprzednio ( było biednie ) :)

5. Na starcie uruchamia się z -40 ustawiam na -20 i wszystko pieknie gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od Blacklio:

""5. Na starcie uruchamia się z -40 ustawiam na -20 i wszystko pieknie gra""

Dziękuję za info, nie wiedziałem, a to może dużo zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od Blacklio:

""5. Na starcie uruchamia się z -40 ustawiam na -20 i wszystko pieknie gra""

Dziękuję za info, nie wiedziałem, a to może dużo zmienić.

Dokładniej tutaj:

Setup--> Sound--> Initial Volume ( On ), tutaj ustawiasz sobie przedział min , do ustawienia max masz Max Volume

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu mam RX-2067 w następstwie HK 255, i mam pytanko, oglądając np DVD nagrane w 5.1 nie potrafię na nim wymusić działania tylnych głośników efektowych (zestaw 7.1), czy da się to jakoś ustawić, czy dekodery nie potrafią już rozdzielić tego sygnału? Z 2.0 nie ma problemu. Jak to się ma przy 9.1? bo jeśli nadal tak samo, to rozbudowa jest bez sensu :/

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez InterWan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownikom Androida polecam ze swojej strony dwie aplikacje :

Darmowy Yamaha Receiver Widget LINK i

Płatny Yamaha RX-V867 (V1067) Remote LINK

Aplikacje dają dostęp do takich podstawowych funkcji jak : wybór poziomu głośności, strefy, źródło dźwięku, wybór efektów i możliwość wyłączenia wzmaka.

Skromny ale niestety płatny RX-V867 pozwala dodatkowo po wyborze źródła NET RADIO na wygodne przeglądanie zapisanych stacji internetowych i ich wybór bez konieczności włączania menu amplitunera w TV.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu mam RX-2067 w następstwie HK 255, i mam pytanko, oglądając np DVD nagrane w 5.1 nie potrafię na nim wymusić działania tylnych głośników efektowych (zestaw 7.1), czy da się to jakoś ustawić, czy dekodery nie potrafią już rozdzielić tego sygnału? Z 2.0 nie ma problemu. Jak to się ma przy 9.1? bo jeśli nadal tak samo, to rozbudowa jest bez sensu :/

Z góry dzięki za pomoc.

W mojej starej Yamasze załącza się z pilota ---- przycisk ENTER EX / ES ( gdy ampli dostanie sygnał DTS Neo 6 tak zwane " 6.1 " i gdy jest ustawienie na auto , to odpowiedni dekoder chyba same się załączy )

Oczywiście parametr tylnych kolumn surrand ma być na ON .

Edytuję : tym przyciskiem można ustawić :

- OF

- AUTO

- EX

- EX / ES

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest przycisk straight, według instrukcji po włączeniu go otrzymujemy dźwięk bez przetwarzania przestrzeni. Jeśli jednak ponownie go nacisnę nic się nie zmienia, nadal nie działają dodatkowe kolumny ponad 5.1 ;/, ustawianie jakiegokolwiek trybu dsp nie powoduje wysyłania sygnału na dodatkowe kolumny.

(wszystkie działają jedynie w trybie party, albo 7ch stereo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest przycisk straight, według instrukcji po włączeniu go otrzymujemy dźwięk bez przetwarzania przestrzeni. Jeśli jednak ponownie go nacisnę nic się nie zmienia, nadal nie działają dodatkowe kolumny ponad 5.1 ;/, ustawianie jakiegokolwiek trybu dsp nie powoduje wysyłania sygnału na dodatkowe kolumny.

(wszystkie działają jedynie w trybie party, albo 7ch stereo)

To nie jest ten przycisk ( w moim modelu też występuje , ale służy do czego innego tak samo jak u Ciebie .

W tej chwili masz na 100 % wyłączone dekodery EX/ES

Musisz poczytać spokojnie instrukcję .

W moim modelu przy wyłączonych dekoderach EX/ES program 7 chanel stereo też działa na siedmiu kolumnach .

Kiedyś gdy miałem zbędne dwa głośniki ( przygotowane do sprzedaży )po podłączeniu na 7.1 , też miałem z początku taki problem . Rozwiązałem go w minutę ( moja instrukcja jest zaczytana na śmierć , same strzępy , długo nie musiałem szukać ).

Edytuję :

W twoim trzeba wejść chyba w menu --- spakers konfiguracjon -- 7.1

Str 16 i 17

Naciśnij support i pobierz instrukcję ( pełna to trzecia od góry )

http://uk.yamaha.com/en/products/audio-visual/av-receivers-amps/rx-v1067__g/?mode=model

Edytuję : to instrukcja modelu 1067

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(wszystkie działają jedynie w trybie party, albo 7ch stereo)

A ten tryb party to co to jest konkretnie ?

Jakaś grupa programów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

party to to samo, co 7 channel stereo :)

mam ustawione 7.1, w momencie odpalenia dvd efekty lecą ze wszystkich głośników, po rozpoczęciu filmu tylko 5.1. Przestudiowałem już całą instrukcję, ale nie doszedłem do tego, w przypadku zapodania sygnału 5.1 z dvd nie mam możliwości edycji dekoderów, tak jak przy innych źródłach 2.0.

Jutro zadzwonię do serwisu, może mi pomogą i napiszę co wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...