Skocz do zawartości
dawmac

Przywiozlem do domu POTWORKA :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

po wilu miesiacach zastanawiania sie nad wyborem suba w koncu sie zdecydowalem i przytargalem do domu subwoferek VELODYNE DD18. Po krotkiej zabawie z instalacja obejrzalem kilka fragmentow roznych filmow ktore znam na pamiec i jestem pod wrazeniem ;) Porownuje go do B&W PV1 ktory jest uwazany za calkiem dobry sub ale ten to inny swiat. Bas jest otwarty i przeogromny. Brak dudnien, brak "sztucznego" basu. Pieknie wprawia w ruch powietrze. Trudno opisac wrazenia z ogladania filmow bo to trzeba nie tylko uslyszec ale tez odczuc :) Teraz mnie czeka troche zabawy z "usztywnianiem" drzwi bo troche dzwonia w niektorych momentach.

Pomimo ze decyzja byla trudna bo pomimo ze udalo mi sie go kupic jako demo glsonik ktory pracowal okolo dwoch tygodni w salonie audio / video z pelna 3 letnia gwarancja za okolo polowe ceny nowego to i tak byl to spory wydatek. Jednak nie zaluje ani grosza. Warto.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje !!!!

Ja tez mam suba VELODYNE ale oczywiście mój w porównaniu z Twoim to krasnal.

Bas faktycznie jest bardzo dobry.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś złośliwy.

Skoro zainwestował w sprzęt to dlaczego ma się pozbawić dobrego basu.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

po wilu miesiacach zastanawiania sie nad wyborem suba w koncu sie zdecydowalem i przytargalem do domu subwoferek VELODYNE DD18. Po krotkiej zabawie z instalacja obejrzalem kilka fragmentow roznych filmow ktore znam na pamiec i jestem pod wrazeniem :) Porownuje go do B&W PV1 ktory jest uwazany za calkiem dobry sub ale ten to inny swiat. Bas jest otwarty i przeogromny. Brak dudnien, brak "sztucznego" basu. Pieknie wprawia w ruch powietrze. Trudno opisac wrazenia z ogladania filmow bo to trzeba nie tylko uslyszec ale tez odczuc :) Teraz mnie czeka troche zabawy z "usztywnianiem" drzwi bo troche dzwonia w niektorych momentach.

Pomimo ze decyzja byla trudna bo pomimo ze udalo mi sie go kupic jako demo glsonik ktory pracowal okolo dwoch tygodni w salonie audio / video z pelna 3 letnia gwarancja za okolo polowe ceny nowego to i tak byl to spory wydatek. Jednak nie zaluje ani grosza. Warto.

pozdr. dawmac

No to witaj w klubie DD-18 ;)

Nie będe już taki osamotniony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to witaj w klubie DD-18 ;)

Nie będe już taki osamotniony :)

:) osoba od korej kupowalem ma dwa w domu i ma lat na moje oko okolo 60 i ostro daje czadu i aparatu jeszcze nie nosi :) Moze przygluchawy i dlatego ale normalnie sie z nim rozmawialo.

Ja jak mi sie uda to jeden film dzienie obejrze a czasami jest tak ze przez tydzien jeden. Te 2 godiznki z dobrym filmem to daja tyle czlowiekowi frajdy ze nie martwie sie o swoje uszy :) Wazna jest radocha z tych parudziesieciu minut z dobrym kinem. Za pare lat wszczepie sobie implanta HD aby lepiej slyszec :) i tyle a co sie teraz naciesze to moje.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

W jaki sposób skalibrujesz cały system głośników ?.

VELODYNE ma swój kalibrator w postaci mikrofonu.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt . : (...) "Najlepiej wziąć prześcieradło owinąć się, iść na cmentarz i czekać na śmierć. :):lol: :lol: "

Z tym prześcieradłem to bym nie przesadzał , jeszcze alergii dostaniesz ...

Co do sprzętu miałem możliwość posłuchania przy niektórych scenach wrażenia są równie "eksplodujące" jak obraz im towarzyszący.

Jak dla mnie sprzęt marzenie pod warunkiem posiadania odpowiedniego pomieszczenia do jego wykorzystania i "całej reszty" której nie popsuje efektu.

P.S.

Alkohol i inne uciechy też są dla ludzi - byle z głową.

Dla tych co jej nie mają czeka armia "bezpłatnej służby zdrowia" :)

Edytowane przez szorko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do tematu.

W jaki sposób skalibrujesz cały system głośników ?.

VELODYNE ma swój kalibrator w postaci mikrofonu.

Pozdrawiam,

tak, jest w zestawie mikrofon i mozna samemu pobawic sie kalibracje suba, ale bylem za bardzo napalony aby sie tym jeszcze zajac :) Suba ma zapisane kilka usytawien na stale ktore mozna wybierac z pilota. Dla mnie i tak to jest ogromna roznica miedzy B&W PV1 i zanim zaczne bawic sie w kalibracje chce posluchac jak bylo wczesniej aby miec jakis punkt odniesienia.

Kalibracja calego systemu zajal sie maranz AV8003 i zrobil to nawet dobrze ale musze wprowadzic troszke poprawek np. centralny za bardzo wychyla sie do przodu :lol: a przednie kolumny maja za szybko odciecie, sa duze i moga swobodnie grac do 40Hz ( wedlog producenta 30Hz ). Jeszcze wszystko swieze i wymaga dopracownia. Nowe kolumny na tyl, nowy preamp, nowy sub duzo zmian, nowe brzmienie i trzeba to dopracowac.

Aktualny pokoj jest robiony z mysla o home cinema i jestem z niego bardzo zadowolony. Dobrze tlumi niepotrzebne odbicia ale rowniez dziwk pozostaje lekki i przejrzysty. Latwo przesadzic z nadmiernym wygluszaniem i mozna bardzo wiele stracic. Dzwiek zaczyna byc przytlumiony i pozbawiony swobody.

Dla porownania corce zrobilem jej kino domowe. TV 42" panasonica LED, blu ray, Onkyo905, B&W MT30 7.1 + sub PV1 i do zabawy fajnie ale jesli idzie o kino to niby wszystko ok, efekty, lokalizacja dzwiekow itp ale brakuje mu "jaj" :lol: Niby napier.... podczas scen akcji, ale jak u siebie ogladalem Transformers to papa mi sie cieszyla przez caly film :) Dzisiaj jeszcze raz to samo :)

pozdr. dawmac

PS. jadam w MC i maja bardzo dobrego hamburgera "M". Lubie czasami ze znajomymi 0.5L na glowe :) itp itd. Jak sie kiedys przekrece to przynajmniej bede wiedzial dlaczego. Wole lezec w trumnie gluchy od kina domowego, najedzony w MC i jeszcze skacowany po ostatniej imprezie niz piekny i zdrowy bo tak samo nas zakopia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można Ci podpowiedzieć odnośnie kalibracji głośników to w pierwszej kolejności skalibruj suba (posiada własną kalibrację) a następnie cały system.

Skorzystaj z decybelomierza np Voltcraft który posiada mikrofon dookólny i ładnie skalibrujesz przód i tył.

Audyssey ma kilka wad. Głośniki przednie bardzo często źle rozpoznaje a tył wzmacnia do takiego poziomu, że są za bardo wyeksponowane i trzeba robić korektę na "słuch".

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Ps.

Chyba kolega @mobor nie jest dzisiaj w formie albo przechodzi kryzys wieku średniego.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli można Ci podpowiedzieć odnośnie kalibracji głośników to w pierwszej kolejności skalibruj suba (posiada własną kalibrację) a następnie cały system.

Skorzystaj z decybelomierza np Voltcraft który posiada mikrofon dookólny i ładnie skalibrujesz przód i tył.

Audyssey ma kilka wad. Głośniki przednie bardzo często źle rozpoznaje a tył wzmacnia do takiego poziomu, że są za bardo wyeksponowane i trzeba robić korektę na "słuch".

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Ps.

Chyba kolega @mobor nie jest dzisiaj w formie albo przechodzi kryzys wieku średniego.

dzieki za podpowiedz. Zgadza sie co do tylu, zgadza sie co do przodu. Zajmie mi to troszke czasu ale to sama przyjemnosc :)

pozdr. dawmac

PS. czasami tak bywa ze czlowieka cos "zzera" i dlatego trzeba miec w zyciu jakies przyjemnosci nawet jak czesto sa "niezdrowe" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde chyba fora pomylilem :( Jak za chwile ktos napisze ze 15 minut jogi o wsoche slonca po pelnym wyproznieniu jest niezbedne do zdrowego prowadzenia procesow zyciowych a seks tylko w dni nieplodne to daje slowo ze wiecej nic na tym forum nie napisze :D

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde chyba fora pomylilem :(

:D

Gratuluję nabytku! Można wiedzieć ile m2 ma pokój z tym potworem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde chyba fora pomylilem :( Jak za chwile ktos napisze ze 15 minut jogi o wsoche slonca po pelnym wyproznieniu jest niezbedne do zdrowego prowadzenia procesow zyciowych a seks tylko w dni nieplodne to daje slowo ze wiecej nic na tym forum nie napisze :D

pozdr. dawmac

Nie denerwuj się. Ci co nie maja nic do napisania w tym temacie to wypisują takie brednie.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy nie myśli (o swoim zdrowiu też) - wybacz jesli sie zawiodłeś licząc ze na forum znajdziesz osoby wyłącznie podobne sobie

na forum jestem jakis czas i forum HDTVPOLSKA to myslalem ze jest dla tych co lubia domowe kino i wiekszosc z nas jest dorosla i zdaje sobie sprawe co jest zdrowe a co nie a Ty ni w du... ni w oko wyjezdzasz z chamburgerami, szkodliwoscia itd itp. Zaloz temat - zly wplyw na nasze zdrowie kina domowego i pisz do woli.

Na forum jest zapewne wiele osob ktore lubi dobry dziwek i wielu z nich moze bedzie gluchych za pare lat przez te szkodliwe subwofery ale co sie naciesza dzis tego im nikt nie zabierze :(

pozdr. dawmac

PS prosze mobor nie smiec mi w moim temacie, jak masz cos do powiedzenia na co zwrocic uwage podczas kalibracji, jakie ustawienia dla DD18 sa najlepsze, na jakim filmie najlepiej przetestowac ten glosnik, jaka plytke kupic z probkami dziwekow dla suba cz to smialo pisz a jak masz zamiar dalej mnie uswiadamiac to dziekuje :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobiłeś.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wracając do tej bestii zwanej DD-18, Kolega dwmac wspomniał o ustawieniach i kalibracji.Powiem tak, tutaj wszelkie podpowiedzi na temat samych ustawień niewiele Ci pomogą, ponieważ w każdym pomieszczeniu będą konieczne inne ustawienia. Ja jako użytkownik tego potwora moge Ci podpowiedzieć, że system autokalibracji w tym subwooferze spisuje się doskonale (przynajmniej w moim pomieszczeniu). Ale jeżeli potrzebujesz jeszcze więcej niskich tonów i jeszcze mocniejszego uderzenia, to możesz skorzystać z własnych ustawień (custom) klawisz nr.5 na pilocie. Wówczas w menu system responce (str.23 instrukcji) możesz nieco podciągnąć do góry suwaki z pasmem 20, 25, 32Hz. Ale rób to z wyczuciem, bo każde za ostre podciągnięcie w góre spowoduje, że w wielu momentach najniższego basu będzie o wiele za dużo i będzie to skutkowało nieprzyjemnym dudnieniem. Ja dopiero po kilkunastu próbach ustawiłem tak jak mi to najbardziej odpowiadało. Oczywiście wszystko też zależy od własnego słuchu i warunków jakie panują w pomieszczeniu. Co do płyty na której możesz sprawdzić różne ustawienia, to z powodzeniem możesz wykorzystać chociażby Szklaną pułapke 4.

Pozdrawiam i życze samych mocnych wrażeń.

Pare podpowiedzi znajdziesz też tutaj, które też odnoszą się do DD-18 :http://audiofast.pl/pdfs/Velodyne%20Servo%20DD-15.pdf

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to wracając do tej bestii zwanej DD-18, Kolega dwmac wspomniał o ustawieniach i kalibracji.Powiem tak, tutaj wszelkie podpowiedzi na temat samych ustawień niewiele Ci pomogą, ponieważ w każdym pomieszczeniu będą konieczne inne ustawienia. Ja jako użytkownik tego potwora moge Ci podpowiedzieć, że system autokalibracji w tym subwooferze spisuje się doskonale (przynajmniej w moim pomieszczeniu). Ale jeżeli potrzebujesz jeszcze więcej niskich tonów i jeszcze mocniejszego uderzenia, to możesz skorzystać z własnych ustawień (custom) klawisz nr.5 na pilocie. Wówczas w menu system responce (str.23 instrukcji) możesz nieco podciągnąć do góry suwaki z pasmem 20, 25, 32Hz. Ale rób to z wyczuciem, bo każde za ostre podciągnięcie w góre spowoduje, że w wielu momentach najniższego basu będzie o wiele za dużo i będzie to skutkowało nieprzyjemnym dudnieniem. Ja dopiero po kilkunastu próbach ustawiłem tak jak mi to najbardziej odpowiadało. Oczywiście wszystko też zależy od własnego słuchu i warunków jakie panują w pomieszczeniu. Co do płyty na której możesz sprawdzić różne ustawienia, to z powodzeniem możesz wykorzystać chociażby Szklaną pułapke 4.

Pozdrawiam i życze samych dobrych wrażeń.

Pare podpowiedzi znajdziesz też tutaj, które też odnoszą się do DD-18 :http://audiofast.pl/pdfs/Velodyne%20Servo%20DD-15.pdf

wielkie dzieki za linka !! Aktualnie walcze z drzwiami w pokoju bo przy mocnych scenach drgaja razem z kolumnami :(

Co do suba to najlepsze jest to ze podczas wybuchow, udezen itd CZUC subwoofer. Do tej pory tego nie uswiadczylem a kilka systemow slyszalem ( mialem juz duzego suba z JBL, jeden z najwyzszych modeli B&W ASW750 i 650 i kilka innych ) . Jest oczywiscie "slyszalny" bas ale tez czuc mrowienie i ruch powietrza na calym ciele. Nawet gdy ogladam film nie glosno a jest dobre pierd.... w filmie to czuc poruszona mase powietrza. Co ciekawe nie ma dudnienia jak czasami bywalo z PV1.

Szczerze to nie bylem przekonany do zakupu tego suba. Czytajac te wszytskie opinie i testy i och ach wielu uzytkownikow na formach to sobie myslalem, przesada. Mam dobrego suba teraz to czy jest sens go zmieniac , po co ?? aby wiecej halasu bylo ?? Mam przeciez duze kolumny przednie to nie potrzebuje takiego suba. Jednak jak go podlaczylem i obejrzalem filmy ktore znam na pamiec, kazda "nutke" to zmienilem zdanie :D Nie oddam go :) Jest to chyba jeden z najlepszych moich zakupow do kina domowego jaki zrobilem od wielu lat

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy tak wypasionym kinie pomimo użycia bardzo dobrych kolumn B&W 802 dostawiono także Velodyne DD-18, to tylko bardzo dobrze świadczy o możliwościach tego suba: http://www.blu-ray.com/community/gallery.p...mp;folderid=282

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o opinie odnosnie mojego wykresu z suba >

4a9cedfeb2edf231m.jpg

Co jeszcze poprawic ? Akustyk apomieszczenia bedzie jeszcze poprawiona bo beda obrazy na scianie, itp ale nie ma to wiekszego znaczenia dla suba. Glosniki przednie graja od 40Hz ( podczas testu byly wylaczone )

a to drugie zdjecie przy niskim poziomie glosnosci suba gdzie lepiej widac "gorki i dolki"

30715042d6c07a3dm.jpg

pozdr. dawmac

wielkie dzieki dla kolego Deimos ktory bardzo mi pomogl w konfiguracji suba. Jeszcze raz wielkie dzieki !!

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że mogłem pomóc :)

Jeżeli chodzi o wykresy, to najbardziej optymalne ustawienia są wówczas, kiedy tych górek jest jak najmniej, tak jak na wyższym wykresie, gdzie krzywa w najważnieszym paśmie od 20-80Hz przebiega bardzo łagodnie.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...