Skocz do zawartości
karaznie

nbox - lista przetestowanych telewizorów z HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Podłączałem Tv Pioneer Kuro PDP-5080XA do nboxa przez hdmi, component i ciemno.
Zmieniałem na nboxie rozdzielczość za pomocą przycisku RES i dalej nic.
Wreszcie podłączyłem po EURO i obraz był ale czarno biały. Co robić? pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Sharpa 32X20E i mam co jakiś czas problem z dźwiękiem po HDMI. Co jakiś czas zdarza się, że jest obraz a nie ma dźwięku. Kiedyś jeden konsultant pomógł mi, ale problem pojawił się po kilku miesiącach zapomniałem jak to zrobić. Podał mi kolejność wyłączania i włączania LCD i tunera N oraz wpinania i wyłączania kabla HDMI, wtedy pomogło a teraz próbowałem już kilka kolejności i dalej nie mogę sobie poradzić. Czy ktoś wie jak to wykonać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poradziłem sobie. Do wszystkich operacji wyłączenia tunera, odpisania kabli musiałem dodatkowo wyłączyć LCD z gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Samsung LE37A656 po podłączeniu N po HDMI Komunikat o HDCP po około 2s działa ale komunikat włącza się za każdym razem po rozruchu

jest to wkurzające strasznie. :D

u mnie tak samo na le40a656, ale jeszcze do tego brak dźwięku... czy ktoś wie jak temu zaradzić, (mam dbardzo dobrej jakości kabel hdmi tech+link)

tymczasowo oglądam przez component + audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że mam może głupie pytanie, ale ja tu nowy.Przewertowałem 18 stron, ale nie udało mi się znaleźć żadnej listy, widać jej niema, tylko luźne stwierdzenia :-( Moje pytanie czy LG 47LG5010 odbiera OK na HDMI, bo właśnie dochodzę do siebie po zawale jakiego doznałem jak zobaczyłem na nowiuśkim TV napis no signal???????????? Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sony Z4500 - działa bezproblemowo :lol:

czy telewizor wykrywa n-boxa po HDMI. bo u mnie np. w X4500 odbiera przez HDMI ale nie wykrywa n-boxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie tak samo na le40a656, ale jeszcze do tego brak dźwięku... czy ktoś wie jak temu zaradzić, (mam dbardzo dobrej jakości kabel hdmi tech+link)

tymczasowo oglądam przez component + audio

Mam to samo ale zmiana opcji w ustawieniach N-BOXA ( MENU USTAWIENIA > TELEWIZOR>DOLBY DIGITAL dać na NIE

pomogło i na HDMI mam dźwięk . Natomiast ta zmian powoduje brak sygnału audio na wyjściu optycznym co za tym idzie brak dźwięku w ewentualnym podłączonym kinie domowym.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Samsung 50Q91H i 42Q91H zarówno po HDMI jak i po componencie działają super. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grundig vision 3 32-3821 z promocji mediamarkt bez vatu

component dziala ok

HDMI nie dziala

po przestawieniu w tunere w tryb DVI dziala, no ale nie ma dzwieku, podlaczylem obecnie kino domowe,

ale chcialbym miec tez dzwiek w tv.

moge zwrocic ten telewizor, ale dalem za niego 1400 zl i nie bardzo kupie za te peniadze cos lepszego.

stal obok samsunga i jakies lepsze mial kolory wiec go wzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał albo ma ktoś model Samsung PS50A756 i nke? Działa okej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 32A551, po włączeniu pojawia się komunikat o błędzie HDCP. Po kilku sekundach komunikat znika i pojawia się obraz, kanały HD wyglądają OK. Podpięty jest zwykły nbox white.

Edytowane przez MKwiatusz3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzał albo ma ktoś model Samsung PS50A756 i nke? Działa okej?

Nie działa OK. Mam ten telewizor i dosyć dziwnie się zachowuje.

Przez pierwsze 2 tygodnie zachowywał się tak jak w poście powyżej. Teraz 2 na 3 razy wyskakuje błąd HDCP i tak zostaje. Pomaga restart dekodera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem nboxa na nrekorder jeszcze nie podłączałem przez hdmi ale pan w punkcie w odpowiedzi na moje pytanie dot. komunikatu o błędzie HDCP oświadczył, że temat jest znany w N-ce i jest to wyłącznie wina danego telewizora (producenta).

Dekodery N telewizji są wykonywane zgodnie z ogólnymi standardami HDCP. Nie dyskutowałem więcej bo nie widziałem sensu (bojowa postawa).

Jak podłącze n-recordera to dam znać o sytuacji na razie chodzi po komponencie B/U. Na marginesie z tego co mi wiadomo Samsung też uważa, że produkuje zgodnie z obowiązującymi standardami. ;) :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :lol::P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sytuacja się powtarza komunikat o błędzie HDCP wywala po podłączeniu do telewizora po HDMI.

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły doświadczenia to proszę o pomoc!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w odpowiedniej kolejności wszystko wyłączasz? Tzn. najpierw dekoder a potem TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung LE40B650 - bez jakichkolwiek problemów z HDCP

Edytowane przez Daro31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam mały problem co do hdmi w nboxie, mianowicie mam Smsunga LE32R3 i nboxa white i nie mam połączenia przez hdmi Dlaczego???

Na chwile obecną mam połaczone przez euro;/ bo był w kartonie, mam kabel hdmi i kosztował mnie 10pln ale wydaje mi się że cena za kabel nie gra tu największej roli:-) no chyba ze się mylę. Nie ktoś mi to zinterpretuje w najprostrzy sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym sposobem jest przeczytanie instrukcji.

Wystarczy przyciskać przycisk RES na przednim panelu dekodera aż pojawi się na wyświetlaczu napis "1080i (HDMI)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzał albo ma ktoś model Samsung PS50A756 i nke? Działa okej?

Witam.

16 kwietnia po aktualizacji softu nbox dostał płatności do menu ale prawie zupełnie przestał działać na Samsungu PS50A756 tylko wywala błąd hdcp.

Uruchamia się może raz na 20 prób.

Edit:

Dodam, że wcześniej przy przełączaniu na nkę pomrugał sobie trochę, błąd pojawiał się na ułamek sekundy i obraz wskakiwał.

Można było przywyknąć.

Teraz to totalna porażka. Nie wiem czy nie skończy się to rozwiązaniem umowy.

Problem jest już opisywany na forach i podobno dotyka nowych Sharpów i Samsungów od serii 7 wzwyż.

Edytowane przez Erikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam to samo.

Zmienili soft i porażka.

Nie rozumiem jak mozna wypuszczać nowy soft dla 0,5 miliona abonentów wcześniej go nie testując!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo na Samsung LE37M87B, eNka podlaczona via ampli HK 255. Przedtem lapal prawie zawsze, teraz musze dekoder wlaczac/wylaczac z parenascie razy az w koncu zalapie, wkurzajace jak cholera a ci sie dalej pewnie beda tlumaczyc ze to wina innych producentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Sony KDL-32W5500 i po podłączeniu do nbox (dekoder HD z cyfrową nagrywarką) kablem Panasonica HDMI zero sygnału , telewizor nie widzi nbox

Przez Euro działa OK .

Dodam ,że telewizor podłączony kabel HDMI ,,widzi"

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...