Skocz do zawartości
superpn

Wszystko na temat dźwięku w nbox HDTV (recorder) (HDMI, component, SPDIF itd)

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Christos' post='29810' date='18.12.2006, 12:09 ']
u nie to samo, jeśli jest włączony dd5.1 to mam dzwiek tylko na wyjsciu optycznym na dekoderze i po podlaczeniu do kina dom. działa, a tv NIE (TV PODLACZONY PRZEZ hdmi).

aLE MAM PYTANKO DO WSZYSTKICH, którzy mają tv PODłąCZONY DO N-RECORDERA PRZEZ hdmi:

cZY U wAS WYSTEPUJą PRZERWY śREDNIO 1 SEKUNDOWE, TO ZNACZY ZANIKANE DZWIęKU CO JAKIś CZAS. u MNIE CO JAKIś CZAS CO OKOłO 20-30 MINUT jest sekundowa przerwa - zanika dzwiek . jest to prawie niezauważalne, ale wyłapałem to po jakimś czasie, np. jak toś coś gada to urywane jest jakieś słowo. Napiszcie czy u kogoś tak się dzieje. :o
[/quote]

Sony S2010 ! z dzwiekiem dzieje sie to samo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Usterka jak wiadomo istnieje już nie od dzisiaj, leży po stronie nboxa a raczej niekompatybilności obsługi HDMI .
ADB sugeruje że problem jest wspólny dla boxa i tv a ''prace są mocno zaawansowane i wkrótce problem ten zniknie'' cyt. z BOKu
Tylko czy można IM WIERZYĆ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Greeg2' post='29877' date='18.12.2006, 14:01 ']
Usterka jak wiadomo istnieje już nie od dzisiaj, leży po stronie nboxa a raczej niekompatybilności obsługi HDMI .
ADB sugeruje że problem jest wspólny dla boxa i tv a ''prace są mocno zaawansowane i wkrótce problem ten zniknie'' cyt. z BOKu
Tylko czy można IM WIERZYĆ ?
[/quote]

Potwierdzam, że wada jest po stronie nboxa, poniewaz oprócz nboxa mam Humaxa HDCI 2000 i przez ten
sam kabel HDMI dzwięk jest bardzo dobry natomiast z nboxa identyczne przerwy jak w Twoim
Pozdrawiam
Optimal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Greeg2' post='29877' date='18.12.2006, 16:01 ']
Usterka jak wiadomo istnieje już nie od dzisiaj, leży po stronie nboxa a raczej niekompatybilności obsługi HDMI .
ADB sugeruje że problem jest wspólny dla boxa i tv a ''prace są mocno zaawansowane i wkrótce problem ten zniknie'' cyt. z BOKu
Tylko czy można IM WIERZYĆ ?
[/quote]

Czy to oznacza że będe zmuszony do wymiany nboxa aby sie pozbyć usterki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote] Dzięki za pozdrowienia smile.gif
Mam nadzieję że nowy soft rozwiąże problem mojego zestawu (nbox-SCHT855 & DD 5.1)
Czekam na niego z niecierpliwością!
Nbox rekorder ma ten sam tor audio co zwykły a przecież była już poprawka do niego (1,2-12-2006) uwzględniająca obsługę audio SPDIF/HDMI
Więc pozostaje jak zwykle czekać rolleyes.gif
Pozdr.[/quote]
no ja też mam nadzieję że Twój problem zostanie rozwiązany a w przyszłości także i mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak większość użytkowników N mam problem z przerywajacym dzwiękiem przy podłaczeniu przez hdmi. Przez componenet i euro jest wiadomo dobrze. Jako że mam DVD z TV podpięte componentem (dosyć drogim kablem zresztą) nie uśmiechało mi się dokupywać kolejnego tym bardziej że zakupiłem nowy przewód hdmi. Ja rozwiązałem to u siebie tak. Podłączyłem normalnie hdmi z TV , na nboxie przyciskiem res. (przytrzymując go około 3 sekund) zmieniłem z hdmi na dvi , do wyboru 576p, 720p i 1080i, wiadomo dvi czyli nie bedzie dzwięku ,więc dwa chinche do nboxa i z drugiej strony do tv. Dzwięk mi już nie zrywa obraz idzie przez hdmi , moge teraz spokojnie czekać na poprawe softu przez N...:angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem nie raz zanika mi glos i na pilocie n tv nie mozna zrobic glosniej lub ciszej a gdy zaniknie to ponownie naciskam glosnik na pilocie n tv i glos wraca .Sygnal A 1sila 88 jakosc ok 80 A 2 sila 81 jakosc 77 . Prosze o pomoc co sie dzieie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='czaki58' post='31360' date='26.12.2006, 09:12 ']
Mam problem nie raz zanika mi glos i na pilocie n tv nie mozna zrobic glosniej lub ciszej a gdy zaniknie to ponownie naciskam glosnik na pilocie n tv i glos wraca .Sygnal A 1sila 88 jakosc ok 80 A 2 sila 81 jakosc 77 . Prosze o pomoc co sie dzieie .
[/quote]
CHURA ZNALAZLEM GDZIE TKWI PROBLEM
Zmienilem kabel HDMI ;) za 69 kupiony na bazarze na kabel euro zwykly i wszystko teraz dziala ten kupiony na bazarze HDMI to szmelc musze kupic nowy dobry i markowy ,widzialem taki w SATURNIE drogi ok 400pln ale co zrobic .Moze ktos poleci cos tanszego ale sprawdzonego .

Edytowane przez czaki58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='czaki58' post='31361' date='26.12.2006, 09:38 ']
CHURA ZNALAZLEM GDZIE TKWI PROBLEM
Zmienilem kabel HDMI ;) za 69 kupiony na bazarze Wolumen na kabel euro zwykly i wszystko teraz dziala ten kupiony na bazarze HDMI to szmelc musze kupic nowy dobry i markowy ,widzialem taki w SATURNIE drogi ok 400pln ale co zrobic .Moze ktos poleci cos tanszego ale sprawdzonego .
[/quote]
Gwarantuje, że to nie wina kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Krzy$' post='31365' date='26.12.2006, 10:04 ']
Gwarantuje, że to nie wina kabla.
[/quote]
No to co jezeli po zmianie wszystko dziala a na tym HDMI NIE DZIALALO latwo napisac [b]NIE TO..........TO CO ??????? Edytowane przez czaki58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='viptheater' post='26827' date='05.12.2006, 22:45 ']
na pewno hdmi mam to samo, polaczylem po komponencie i jest OK
[/quote]
TO PRAWDA TAKI SAM PROBLEM albo zmienic na NOWY DOBREJ FIRMY KABEL HDMI (chyba nie jestem pewien ) Edytowane przez czaki58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='czaki58' post='31368' date='26.12.2006, 12:25 ']
No to co jezeli po zmianie wszystko dziala a na tym HDMI NIE DZIALALO latwo napisac [b]NIE TO..........TO CO ???????
[/quote]
To wina oprogramowania HDCP na złączu HDMI(jest to wina albo TV albo softu Nbox albo chipu nboxa). Teraz po zmianie softu nboxa można dźwięk poprowadzić innymi kablami(chinch lub optyk) a obraz tak jak było tzn. HDMI ( oczywiście po zmianie przyciskiem res na dvi) i już możemy cieszyć się nieprzerwanym dźwiekiem i wysokiej jakości obrazem HDTV czego nie można powiedzieć o kablu euro który zapoda tylko SDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jeromer' post='31414' date='26.12.2006, 19:22 ']
To wina oprogramowania HDCP na złączu HDMI(jest to wina albo TV albo softu Nbox albo chipu nboxa). Teraz po zmianie softu nboxa można dźwięk poprowadzić innymi kablami(chinch lub optyk) a obraz tak jak było tzn. HDMI ( oczywiście po zmianie przyciskiem res na dvi) i już możemy cieszyć się nieprzerwanym dźwiekiem i wysokiej jakości obrazem HDTV czego nie można powiedzieć o kablu euro który zapoda tylko SDI.
[/quote]
OK moze to albo to albo to albo to co mam zrobi wymienic tv cz nboxsa cz kable . Nboxsa resetowalem na tym kablu HDMI i nic, chyb najprosciej zaczac od kabla ( MOZNA GO ZWROCIC ) tak mi sie wydaje a moze macie inne sugestie (zrob tak...............................................)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='viptheater' post='26827' date='05.12.2006, 22:45 ']
na pewno hdmi mam to samo, polaczylem po komponencie i jest OK
[/quote]
Co to znaczy polonczylem po komponecie , sory nie znam sie natym a mam taki sam problem . Edytowane przez czaki58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo po HDMI, pytanie tylko czy to na pewno wina kabla? Bo nie uśmiecha mi się kupować następnego za sto parę lub droższego.
Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Dżentelmeni, problem lezy w oprogramowaniu złącza HDMI N-boxa i jest powszechnie opisywany na odpowiednich forach . Zmiana kabla na "droższy" nie jest rozwiązaniem. Jak wykonac połączenie?
Wizję mozna przesylać po HDMI / zalecane dla HD / a fonię podłączyć do Ampli lub TV po kablu optycznym.
Wadliwy soft HDMI to główny problem w N-boxie. Narazie nie poprawiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pewno nie kabla to wina.
Ja myślę ,że protokół HDCP wymaga spełnienia szeregu warunków między częścią nadawczą HDMI a odbiorczą. Zacząłem czytać tzw. "white paper" na temat warunków protokołu HDCP i tylko głowa mnie rozbolała(75 stron danych , wykresów) nie tędy droga .Za dużo danych chyba ,że któryś z kolegów speców z tego forum przeanalizuje wymagania.
Dostawca oprogramowania musi w końcu dpstrzec ten problem o poprawić soft bo to jego śmierdzący obowiązek.
Potem uśmiechnąłem się i kupiłem dość drogi kabel za 250zł tak na wszelki słuczaj ale dźwięk zanika dalej jak poprzednio na ułamek sekundy co ok. 5 min. Lepszy kabel tu nic nie da. Podejrzewam ,że nie wszystkie warunki wymagań protokołu HDCP są właściwie spełnione w nboxie a i rekorderze pewnie tak samo.
Np. połaczenie DVD-TV też mam po HDMI a tam dźwięk nie zanika bo z jednej strony Denon a z drugiej mój pionek 436xde wiedzą co znaczy pewnie HDCP.
A teraz za radą jednego kolegi z tego forum , przełaczam HDMI na DVI a dźwięk bez zakłóceń leci do amplitunera po połączeniu optycznym.

leszek2006


[quote name='DUDEK' post='31483' date='27.12.2006, 09:31 ']
Mam to samo po HDMI, pytanie tylko czy to na pewno wina kabla? Bo nie uśmiecha mi się kupować następnego za sto parę lub droższego.
Pozdrowionka.
[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Corrigo' post='31485' date='27.12.2006, 12:51 ']
Szanowni Dżentelmeni, problem lezy w oprogramowaniu złącza HDMI N-boxa i jest powszechnie opisywany na odpowiednich forach . Zmiana kabla na "droższy" nie jest rozwiązaniem. Jak wykonac połączenie?
Wizję mozna przesylać po HDMI / zalecane dla HD / a fonię podłączyć do Ampli lub TV po kablu optycznym.
Wadliwy soft HDMI to główny problem w N-boxie. Narazie nie poprawiony :)
[/quote]


A u mnie działa dźwiek bez problemu, jest zawsze zarówno na HDMI jak i optyku, moze jednak potestujcie z innymi kablami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='adamo_' post='31488' date='27.12.2006, 12:09 ']
A u mnie działa dźwiek bez problemu, jest zawsze zarówno na HDMI jak i optyku, moze jednak potestujcie z innymi kablami
[/quote]

U mnie dzwięk też jest bez problemu po hdmi. Jak będzie nowy soft to przejdźcie na dvi , i niestety dźwięk podłączcie przez chinche. Na dvi zmienia się przyciśkając res przez 3 sek.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='31501' date='27.12.2006, 12:21 ']
Nowy soft do Recordera właśnie się pojawił. :)
[/quote]
Juz go mam i........ zobaczymy glos jest......................

Edytowane przez czaki58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wy z tym softem do recordera.
Ile już razy go wprowadzano. Ja ciągle czytam o nowym sofcie.
A co z sierotami od zwykłego nboxa czyżby to oprogramowanie było super bo przypuszczam ,że wątpię.
Raptem drugi raz sie pojawił tydzien temu od kiedy mój nbox urodził sie pod koniec października.
Mnie tylko drazni to zanikanie dźwieku po HDMI , może to kiedyś w końcu wyprostują.


[quote name='czaki58' post='31517' date='27.12.2006, 13:02 ']
Juz go mam i........ zobaczymy glos jest......................
[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='leszek2006' post='31518' date='27.12.2006, 16:12 ']
Co wy z tym softem do recordera.
Ile już razy go wprowadzano. Ja ciągle czytam o nowym sofcie.
A co z sierotami od zwykłego nboxa czyżby to oprogramowanie było super bo przypuszczam ,że wątpię.
Raptem drugi raz sie pojawił tydzien temu od kiedy mój nbox urodził sie pod koniec października.
Mnie tylko drazni to zanikanie dźwieku po HDMI , może to kiedyś w końcu wyprostują.
[/quote]


Leszek sam jesteś sierotą skoro Ci dźwięk zanika heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez złośliwości facet , jesteś mało dow[beeep]ny i szkoda czasu na same polemiki.
To ,że u Ciebie jest dźwięk Cieszy mnie to ale nie wiesz czy jest to dziełem przypadku czy super sprzętu.
Kable nic tu nie mają.
Podam tylko taka analogie z nagrywarką DVD.
Mam Sony zapewnia wg. mnie wysoką jakość zapisu ale i ma także dość wymagające oprogramowanie eliminujące tzw. kiepskiej jakości nośniki DVD , zwykle -R. Te same nośniki odrzucone u mnie w Sony bez problemu chodzą na nagrywarce panasa u kolegi i to o połowę tańszej od mojej Sony.
Wniosek może masz taki , dla Ciebie szczęśliwie , tolerancyjny sprzęt który przeczyta wszystko nawet masło maślane w talarki pokrajane.
Wg, mnie i kilku z tego forum problem zanikania dźwięku to najprawdopodobniej jakis błąd softu nboxa wysyłającego nie do końca prawidłowy protokół dot. HDCP i jakiś sprzęt który odbiera protokół HDCP i próbuje go identyfikować czy jest zgodny z założeniami jest bardziej tolerancyjny na różne braki , niedoróbki sygnału nadajnika jakkolwiek tego nie nazwać.
Na ten temat myśłałem a nie Twoich głupich uwagach.

Wszystkiego najleszego adamo w Nowym Roku

[quote name='adamo_' post='31519' date='27.12.2006, 13:21 ']Leszek sam jesteś sierotą skoro Ci dźwięk zanika heheh[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...