Skocz do zawartości
paw

[News] Gwiezdne Wojny - czyli jak zepsuć wydanie ...

Rekomendowane odpowiedzi

A rozwiń może ... skąd i jaką dodałeś wersję PL lektora ( na BD jest dubbing ) ?

Na necie są wydania ze wyborem ścieżki Lektor/Dubbing. Wersja z lektorem pochodzi z wydania DVD. Jest to DD 5.1 640Kbps, Dubbing jest DD 5.1 448Kbps z BR. Sam mam w planach dodać obie polskie ścieżki do swojego remuxa.

Sam takowe sobie zrobiłem i to jest jedyna słuszna kombinacja.

Sam jestem na etapie robienia remuxu z naszej wersji poprzez dodanie angielskiej ścieżki DTS-HD. Mam tylko jeden problem bo w TSMuxerze wczytują się tylko dwie playlisty różniące się tylko napisami początkowymi (te lecące w "kosmosie" - są w różnych jeżykach). Nie widzę plalysty gdzie te napisy są po polsku. Wczytując te same playlisty do BDinfo pokazuje pliki z napisami angielskimi oraz później ze wszystkimi innymi ale w nawiasach. Przy info o innych językach są kolejne numery Angle 1 - Angle 6. Wie ktoś jak wyciągnąć obraz z polskimi napisami na początku za pomocą TSmuxera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na necie są wydania ze wyborem ścieżki Lektor/Dubbing. Wersja z lektorem pochodzi z wydania DVD. Jest to DD 5.1 640Kbps, Dubbing jest DD 5.1 448Kbps z BR. Sam mam w planach dodać obie polskie ścieżki do swojego remuxa.

Nie wiem skąd masz to wydanie z lektorem bo ja mam takie na którym lektora nie ma, poza tym operacja nie jest taka prosta bo będziesz musiał zsynchronizować dźwięk z obrazem a czas ich trwania będzie różny.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie rzeczy. W necie są setki tak przygotowanych ścieżek audio. Do Star Warsów również.

Wersja z lektorem pochodzi z wydania DVD

Nie. Nigdy nie było wydania DVD z lektorem. Pochodzi z nagrań z TV. Przerobione na 5.1 domowymi sposobami.

Po co ten lektor? Czy to tak fajnie jak ktoś gada i komentuje film przez cały czas zagłuszając wszystko?

Tak.

Edytowane przez Paraponzipopo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie rzeczy. W necie są setki tak przygotowanych ścieżek audio. Do Star Warsów również.

Nie. Nigdy nie było wydania DVD z lektorem. Pochodzi z nagrań z TV. Przerobione na 5.1 domowymi sposobami.

Właśnie, ta wersja filmu ( z dodanymi kwestiami ) nigdy nie była wydana na DVD z lektorem !

Mam także wątpliwości, czy taka wersja jak na BD była emitowana w TV .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, ta wersja filmu ( z dodanymi kwestiami ) nigdy nie była wydana na DVD z lektorem !

Żadna wersja Star Warsów nie była nigdy wydana z lektorem na niczym poza VHS.

Edytowane przez Paraponzipopo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ta wersja filmu ( z dodanymi kwestiami ) nigdy nie była wydana na DVD z lektorem !

Mam także wątpliwości, czy taka wersja jak na BD była emitowana w TV .

Wersja poprawiona na pewno była emitowana z lektorem na Canal+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie macie rację, wydawało mi się że w nfo przy lektorze jest info o DVD ripie ale myliłem się. Co do wersji na Canal plus to na pewno z tego co pamiętam to okolice 2006 roku jak pierwszy raz podpisywałem umowę z C+ to leciała cała saga z dubbingiem.

Co do znalezienia odpowiedniej playlisty poradziłem obie za pomocą eac3to. W przeciwieństwie do tsmuxera znalazł wszystkie, a przy okazji przypomniały się stare czasy dosu i komendy pisane w cmd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś może potwierdzić, że niemiecka edycja Star Warsów ma polski dubbing? Mam okazję kupić w bardzo atrakcyjnej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chciałbym zabrzmieć jak hurra optymista ale wczoraj znalazłem w sieci coś takiego:

Disc Size: 45 584 839 315 bytes

Protection: AACS
BD-Java: Yes
BDInfo: 0.5.6
PLAYLIST REPORT:
Name: 00800.MPLS
Length: 2:04:44 (h:m:s)
Size: 44 096 397 312 bytes
Total Bitrate: 47,13 Mbps
VIDEO:
Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-4 AVC Video 33502 kbps 1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
AUDIO:
Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
DTS-HD Master Audio English 4069 kbps 6.1 / 48 kHz / 4069 kbps / 24-bit (DTS Core: 6.1-ES / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
DTS-HD Master Audio German 3743 kbps 5.1 / 48 kHz / 3743 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
DTS Audio Spanish 768 kbps 5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
Dolby Digital Audio Hungarian 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps
Dolby Digital Audio Polish 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps
Dolby Digital Audio English 224 kbps 2.0 / 48 kHz / 224 kbps
Dolby Digital Audio English 224 kbps 2.0 / 48 kHz / 224 kbps
SUBTITLES:
Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
Presentation Graphics English 52,957 kbps
Presentation Graphics English 0,487 kbps
Presentation Graphics English 2,232 kbps
Presentation Graphics English 1,227 kbps
Presentation Graphics Arabic 31,315 kbps
Presentation Graphics Chinese 56,132 kbps
Presentation Graphics Chinese 88,420 kbps
Presentation Graphics Chinese 94,762 kbps
Presentation Graphics German 60,212 kbps
Presentation Graphics German 94,762 kbps
Presentation Graphics German 99,402 kbps
Presentation Graphics Greek 58,597 kbps
Presentation Graphics Hebrew 36,238 kbps
Presentation Graphics Hungarian 45,014 kbps
Presentation Graphics Icelandic 51,380 kbps
Presentation Graphics Polish 42,502 kbps
Presentation Graphics Portuguese 48,718 kbps
Presentation Graphics Spanish 51,835 kbps
Presentation Graphics Spanish 86,808 kbps
Presentation Graphics Spanish 88,886 kbps

Autor twierdzi że jest to rip z płyty oryginalnej, z ciekawości pociągnąłem go i rzeczywiście na płycie jest wszystko jak na oryginale (menu itp.) i mamy dwie ścieżki DTS-HD MA.

No i teraz pozostaje pytanie czy jednak jest to jakiś custom tak dobrze zrobiony czy też po cichu wyszło nowe wydanie GW z angielskim DTS-HD MA.

Próbuję na chwilę obecną od człowieka który to opublikował dostać zdjęcia okładek i płyt żeby znaleźć jakieś znaki szczególne bo nie ukrywam że jeżeli jest to wydanie oryginalne u nas dostępne to na pewno je kupię.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest samoróba zrobiona w dziupli. W internecie można byle co znaleźć, ale trudniej jest to zweryfikować. Także internet to największy śmietnik na świecie, ale czasami można znaleźć ciekawe rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki, podaj swoje ip, chętnie odetnę cię od jednego ze śmietników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest samoróba zrobiona w dziupli. W internecie można byle co znaleźć, ale trudniej jest to zweryfikować. Także internet to największy śmietnik na świecie, ale czasami można znaleźć ciekawe rzeczy.

Więc tak, człowiek który to wystawił upiera się że to oryginał i będzie dawał też resztę.

Po pobieżnym zapoznaniu wygląda jak oryginał, jest pełne animowane menu jak w oryginale, są ścieżki DTS-HD MA, zarówno angielska jak i niemiecka, wszystko śmiga pięknie ale po dogłębnym przyjrzeniu się wychodzą takie różnice, gdy wybierze się dźwięk niemiecki bądź hiszpański to napisy początkowe płynące dalej są po angielsku i nie ma napisów w odpowiednich językach ani lektora, na oryginalnych płytach płynący napis zmienia się odpowiednio na niemiecki bądź hiszpański.

Wynikałoby więc że to jednak samoróbka tylko naprawdę dobrze zrobiona, człowiek który to udostępnił za bardzo przyjazny nie jest i na chwilę udostępnił zdjęcie okładki ale okładka na pewno była identyczna jak z pierwszym wydaniem.

Szczerze to już nie wiem co o tym sądzić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nabierz dystansu. Moze zrobia niebawem nowe wydanie z okazji UHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pobieżnym zapoznaniu wygląda jak oryginał, jest pełne animowane menu jak w oryginale, są ścieżki DTS-HD MA, zarówno angielska jak i niemiecka, wszystko śmiga pięknie ale po dogłębnym przyjrzeniu się wychodzą takie różnice, gdy wybierze się dźwięk niemiecki bądź hiszpański to napisy początkowe płynące dalej są po angielsku i nie ma napisów w odpowiednich językach ani lektora, na oryginalnych płytach płynący napis zmienia się odpowiednio na niemiecki bądź hiszpański.

Samoróbka.

Porównaj skan BDInfo z oryginałem i masz odpowiedź dlaczego napisy początkowe są jedynie w języku angielskim.

Domowy soft wymięka przy takich sprawach jak pip czy angles.

DISC INFO:

Disc Title:     Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977)
Disc Size:      43 268 742 244 bytes
Protection:     BD+
BD-Java:        Yes
BDInfo:         0.5.8

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00800.MPLS
Length:                 2:04:44.727 (h:m:s.ms)
Size:                   40 773 009 408 bytes
Total Bitrate:          43,58 Mbps

Angle 1 Length:         0:02:26.896 (h:m:s.ms) / 2:04:44.727 (h:m:s.ms)
Angle 1 Size:           767 834 112 bytes / 40 748 316 672 bytes
Angle 1 Total Bitrate:  41,82 Mbps / 43,55 Mbps

Angle 2 Length:         0:02:26.896 (h:m:s.ms) / 2:04:44.727 (h:m:s.ms)
Angle 2 Size:           769 972 224 bytes / 40 750 454 784 bytes
Angle 2 Total Bitrate:  41,93 Mbps / 43,56 Mbps

All Angles Length:      2:09:38.520 (h:m:s.ms)
All Angles Size:        42 310 815 744 bytes
All Angles Bitrate:     43,52 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description     
-----                   -------             -----------     
MPEG-4 AVC Video        33502 kbps          1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
MPEG-4 AVC Video (1)    627 (31967) kbps    1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
MPEG-4 AVC Video (2)    630 (32079) kbps    1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem , wiem, porównywałem.

Kiedyś też próbowałem zrobić takiego wypasionego CUSTOMA SW i się poddałem.

@binary

Nie wiem czy na UHD mnie to zainteresuje, BR jest wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam aż wydają w HD klasyczną trylogię Gwiezdne Wojny bez żadnych przeróbek i poprawek. Bo to co zrobił Lucas w wydaniu DVD i Blu-Ray, jest przegięciem. Najlepsza klasyczna trylogia Gwiezdne Wojny jest w wersji kinowej i na takiej się wychowałem. Jak dla mnie te Gwiezdne Wojny na Blu-Ray to tandeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam aż wydają w HD klasyczną trylogię Gwiezdne Wojny bez żadnych przeróbek i poprawek. Bo to co zrobił Lucas w wydaniu DVD i Blu-Ray, jest przegięciem. Najlepsza klasyczna trylogia Gwiezdne Wojny jest w wersji kinowej i na takiej się wychowałem. Jak dla mnie te Gwiezdne Wojny na Blu-Ray to tandeta.

No to mogę Cię pocieszyć że krążą w sieci plotki że Disney planuje takowe wydanie,ale kiedy i jak to oczywiście pozostaje tajemnicą.

Z tego co wiem to takie wydanie jest do zdobycia na LaserDisc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mogę Cię pocieszyć że krążą w sieci plotki że Disney planuje takowe wydanie,ale kiedy i jak to oczywiście pozostaje tajemnicą.

Z tego co wiem to takie wydanie jest do zdobycia na LaserDisc.

ja mam na VHS gdyby ktos chcial, orginały w ładnym wspólnym wydaniu (czesci IV,V,VI) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mogę Cię pocieszyć że krążą w sieci plotki że Disney planuje takowe wydanie,ale kiedy i jak to oczywiście pozostaje tajemnicą.

Z tego co wiem to takie wydanie jest do zdobycia na LaserDisc.

No toś mnie trochę pocieszył, mam też nadzieję że wersje kinowe klasycznej trylogii wyjdą być może z okazji premiery nowego epizodu Gwiezdnych Wojen ? To by było coś. A co do wersji kinowej klasycznej trylogii Gwiezdne Wojny to wyszła kiedyś na DVD w limitowanej edycji. Na Laser Discu można zdobyć kinowe wersje klasycznej trylogii, ale ceny są takie że można ze stołka spaść, zresztą sami zobaczcie:

http://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=star+wars+trilogy+laser+disc&LH_PrefLoc=2&_sop=3

Także będę marzyć o klasycznej trylogii w wersji kinowej na Blu-Ray. A jeżeli chodzi o trylogię Gwiezdne Wojny z roku 1997 czyli te wersje specjalne, jak dla mnie jeszcze były do strawienia, ale te przeróbki Lucasa które pojawiły się na DVD i Blu-Ray, dla mnie są przegięciem. To już nie jest to.

ja mam na VHS gdyby ktos chcial, orginały w ładnym wspólnym wydaniu (czesci IV,V,VI) :)

Na kasetach VHS też mam ;).

Edytowane przez grzegorz288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wyszło na DVD jako limited editions to właśnie były kopie laserdisc. Dosyć słabe niestety. Jeśli ktoś ma ochotę na klasyczne Star Wars to polecam przeszukać torrenty za tzw. Despecialized editions. Sam je posiadam w wersji hd i robią wrażenie.

Edytowane przez kKadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto pierwszy strzela w kantynie ? :) To jest oryginał, a nie to co potem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na VHS gdyby ktos chcial, orginały w ładnym wspólnym wydaniu (czesci IV,V,VI) :)

Takie w pudełku z maską lorda Vadera? Też mam :D

Ostatnio wpadło mi w łapki z okazji robienia porządków "na strychu" i się zastanawiałam, czy nie wywalić.

Nie wywaliłam :lol:

Jak na razie najlepsze jest Despecialized Edition, szkoda, że jest tylko "Nowa Nadzieja" :( No i nadal jest to mniejsze zło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Laser Discu można zdobyć kinowe wersje klasycznej trylogii, ale ceny są takie że można ze stołka spaść, zresztą sami zobaczcie:

http://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=star+wars+trilogy+laser+disc&LH_PrefLoc=2&_sop=3

Ze stołka spadasz za całe 30$ za komplet LD ?!

Jak na razie najlepsze jest Despecialized Edition, szkoda, że jest tylko "Nowa Nadzieja" :( No i nadal jest to mniejsze zło...

jest też kolejna część: http://originaltrilogy.com/forum/topic.cfm/Harmys-THE-EMPIRE-STRIKES-BACK-Despecialized-Edition-HD-MKV-and-AVCHD-v20-NOW-AVAILABLE/topic/12511/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...