Skocz do zawartości
paw

[News] Gwiezdne Wojny - czyli jak zepsuć wydanie ...

Rekomendowane odpowiedzi

Ciąg dalszy wtopy...

Użytkownik "cez" pisze na forum Filmweb:

"Ta literówka to jeszcze nic, czy komuś, tak jak i mi, rozkleiło sie całe to plastikowe pudelko w srodku? :P Przewracam sobie te plastiki, by dotrzec do ostatnich płytek z dodatkami i... i nagle widze, ze mi te plastiki w ręku zostały. Odkleiły sie od reszty. Wszystko z lewej strony jest sklejone paskiem z klejem :/ Trzeba uwazac jak sie wertuje przez płytki, masakra. Dzwonilem do Imperiala w tej sprawie, bo to totalny bubel. Maja sie tym zajac. Pierwszy raz widze taki sposob mocowania. Zawsze sa jakies miniaturowe zawiasy z plastiku czy cos, a nie tasiemka z klejem :/"

Choć szczerze mówiąc ja mógłbym to dostać owinięte w papier toaletowy byle z dźwiękiem HD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offtop.

Mobor...chyba masz zapchaną skrzynkę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c0a07a149712903.jpg 98136a149712980.jpg

Wiedzieliście o tym? Epizody I-III tak mają... <_< IV-VI są po angielsku.

Dla porównania oryginalna wersja angielska, żeby nikt nie miał wątpliwości jak bardzo to spartaczyli:

6bab81149716446.jpg

Edytowane przez MokrySedeS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiedzieliście o tym? Epizody I-III tak mają...
Ale chyba tylko wersje z dubbingiem? Jeśli tak to tak samo było w kinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą dźwięk robi największe wrażenie wtedy, kiedy nic nie mówią, np. Luke z dwoma słońcami i włącza się orkiestra symfoniczna, i na takie sceny, można sobie, jeśli ktoś zmienia z pilota, zmienić dźwięk na niemiecki. Czar oczywiście pryska, kiedy zaczną mówić po niemiecku :) można sobie też porównać ile straciliśmy i zastanowić się, czy po to się płaci, aby się tak bawić, ale to już inna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze zrozumiałem? kupując polskie wydanie SW muszę pogodzić się z tym, że dźwięk w opcji angielska ścieżka, polskie napisy niczym nie różni się od tego co mam na dvd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę nadinterpretacja. Dźwięk jest na nowo przygotowany, jednak w formacie dostępnym dla płyt DVD. Powinien być jednak lepszy niż na poprzedniej edycji. Ciekaw jestem porównań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obrazu to jak ktoś ma starą trylogię w HDTV w dobrej jakości (czyt. z sensownym bitrate) to moim zdaniem nie ma sensu jej kupowania na BD.

W wydaniu na BD dla części 4-6 skorzystali z tego samego mastera z którego były robione wersje HDTV i różnice w ostrości obrazka są praktycznie zerowe. Tu i tam małe zmiany w kontraście i tyle...

Nawet w porównaniu do DVD (jest na caps-a-holic.com) różnice są na tyle niewielkie, że podejrzewam iż dla ~42 calowców oglądających z odległości ~3m i więcej będą one na granicy dostrzegalności.

Co innego nowa trylogia, nawet mimo wyraźnego użycia DNR'a w Mroczym Widmie i częściowo też w Ataku klonów to jednak różnice w stosunku do wersji HDTV czy DVD są wyraźne, a momentami nawet kosmiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obrazu to jak ktoś ma starą trylogię w HDTV w dobrej jakości (czyt. z sensownym bitrate) ...

A który nadawca nadawał 23.976 fps z bitratem ~ 40Mbps ?

Odwrócić 60/50 i do 24p dla amatora wyczyn byłby to ogromny. :)

Moje "HDTV" (23.976fps) waży łącznie więcej niż SAGA BD z DTS HD MA i nie jest to MPEG ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jakie jest wydanie w Grecji??

Wydanie w Grecji

P.S.

... cyt. "Film Freak Firma Imperial CinePix- wyłączny dystrybutor filmu Star Wars na BD nie miała wpływu jaka wersja językowa będzie dostępna w naszym regionie. Konfiguracja została odgórnie ustalona przez Lucas Film. Literówka to oczywiście ludzki błąd, za który niezmiernie PRZEPRASZAMY. Jednocześnie mamy nadzieję, że cała ta sytuacja nie wpłynie na przyjemność oglądania sagi, a doda tylko smaczku tej wersji. W końcu to naprawdę jest teraz ‘biały kruk’ ;)

Wczoraj o 08:13 · Lubię to! · Dodaj komentarz..."

Link

Edytowane przez 1sw1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co moze byc przyczyna ze film ten wyświetla mi sie z pasami na górze i dole ekranu? Odtwarzane z ps3 na starszym hd ready Sony.

Ustawienia sprawdziłem, menu filmu wyswitla sie bez pasów, tak ma byc?:-/

Edytowane przez MichAelis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Empik Zabrze: 400 zł

MM Zabrze: 375 zł, Trylogie oddzielnie 185 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co moze byc przyczyna ze film ten wyświetla mi sie z pasami na górze i dole ekranu?

Przyczyną być może, a nawet musi, to że Star Warsy nakręcono w takim formacie (2.35:1) i nie ma takiej opcji, żeby ten film wypełniał cały ekran, chyba że sobie rozciągniesz w pionie i będziesz oglądał ze zwalonymi proporcjami albo zrobisz zooma i będziesz oglądał z uciętymi bokami.

Tak ma być i tak jest w dużej części filmów (a już szczególnie tego typu filmów).

Edytowane przez Gieferg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydanie w Grecji

P.S.

... cyt. "Film Freak Firma Imperial CinePix- wyłączny dystrybutor filmu Star Wars na BD nie miała wpływu jaka wersja językowa będzie dostępna w naszym regionie. Konfiguracja została odgórnie ustalona przez Lucas Film. Literówka to oczywiście ludzki błąd, za który niezmiernie PRZEPRASZAMY. Jednocześnie mamy nadzieję, że cała ta sytuacja nie wpłynie na przyjemność oglądania sagi, a doda tylko smaczku tej wersji. W końcu to naprawdę jest teraz ‘biały kruk’ ;)

Wczoraj o 08:13 · Lubię to! · Dodaj komentarz..."

Link

Warto poczytać na "fejsie" jak się tłumaczą. ŻAAAAAAAAAAAAAAAAAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie bawie w zadne fajansbooki, wiec prosze przekazcie Im ode mnie:

"Niech mocz bedzie z Wami!"

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze.

Jakieś nowe wieści z frontu?

Czy jest jakiś cień szansy, że trafi się wydanie zachodnie z napisami PL i angielskim DTS-HD MA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...