Skocz do zawartości
paw

[News] Gwiezdne Wojny - czyli jak zepsuć wydanie ...

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam do wątku DTS HD MA i nieszczesnego lektora. Nigdzie nie napisałem, ze wydawanie filmu bez bezstratnej ścieżki jest ok. Tylko proszę mi nie mówic, że oglądanie filmu z lektorem jest profanacją i że film na BD jest tym czym reżyser go widział tworząc go. Reżyserzy tworzą filmy dla KIN. A nie na nośniki typu BD czy DVD (no chyba, że są to filmy z segalem). Zresztą kompresja do 1080p też jest kompresją stratną - więc film na BD nie jest na pewno tym co chciał pokazac reżyser. Jest to jak na razie najlepszy nosnik ale co bedzie jeśli kiedys wejdzie pod strzechy rozdzielczosc 2K. Wtedy BD bedzie już bee inie bedzie tym co chciał pokazac reżyser ? Aha, czyli oglądajac filmy na VHS do '99 roku a po 99 na DVD powinienem je jeszcze raz obejrzec na BD bo umknął mi ich przekaz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym orginalnym dzwiękiem jest lub było jakieś zamieszanie

Dystrybutorzy podostawali być może złe specyfikacjie

np http://bluray.highdefdigest.com/3894/starwarscollection.html'>http://bluray.highdefdigest.com/3894/starwarscollection.html

nadal podają że będzie DTS (możliwy dts HD)

http://bluray.highdefdigest.com jest chyba dość wiarygodna?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOJKOT - NIE KUPOWAĆ ! ! !

ZNAJDZIEMY GDZIEŚ W EUROPIE TAŃSZĄ I PEŁNOWARTOŚCIOWĄ WERSJĘ .... :lol:

NO JA WCZORAJ ANULOWAŁEM SWOJEGO PREORDERA...ZAPYTALI MNIE W SKLEPIE CO JEST POWODEM, TO ODPOWIEDZIAŁEM ŻE SPIER....NE WYDANIE...SORRY ALE NIE ZA TAKIE PIENIĄDZE, MOŻE KIEDYŚ ZA 50% OBECNEJ CENY... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry.

Ja dzisiaj po przeczytaniu na "highdefdigest" że dźwięk jest "Possibly DTS-HD Master Audio 6.1" zaczynam mieć cichutka nadzieję że może się pomieszało wszystkim i jednak dostaniemy DTS HD MA :) Życzę wszystkim aby tak było.

A co do różnicy odsłuchu w DTS-HD-MA vs DTS to myślę że słyszalność jest zależna od posiadanego sprzętu. Ja u siebie słyszę znaczną różnicę. Selektywność, dynamika, pozycjonowanie dźwięku, separacja. A w cale nie mam jakiegoś mega drogiego wyposażenia, ot średnia półka. Ślinka mi cieknie na myśl że jest szansa posłuchać jednak S.W. w Master Audio. Orkiestra symfoniczna, odgłosy walk, wystrzały, itd. Dźwiękowiec w Gwiezdnych Wojenkach zrobił kawał dobrej roboty... A jeżeli nawet musiał bym ciut więcej zapłacić żeby mieć lepszą ścieżkę dźwiękową, zrobił bym to bez wahania (...) Na razie pozostaje nadzieja - za kilka dni wszystko się okaże.

Udanego dnia!

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd on "HAVE" na 2 tygodnie przed premierą ? :)

Wiem, wiem - ale jak taki KOZAK, to niech wklei zestaw fotek, bo samo pisanie to żaden dowód ! :)

A proszę Cię bardzo -> http://forum.blu-ray.com/5152874-post26576.html

Ogólnie to jest norma, że na dwa tygodnie przed światową premierą gdzieś coś wypływa (zwykle w Azji).

Poza tym niektórzy recenzenci często dostają nawet sporo wcześniej płytki niż te dwa tygodnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj po przeczytaniu na "highdefdigest" że dźwięk jest "Possibly DTS-HD Master Audio 6.1" zaczynam mieć cichutka nadzieję że może się pomieszało wszystkim i jednak dostaniemy DTS HD MA :) Życzę wszystkim aby tak było.

Ale o które wydanie chodzi ?

Brytyjskie, amerykańskie, skandynawskie, włosko-CCE, azjatyckie na 100% mają angielski DTS-HD MA 6.1 lecz w żadnym z nich nie ma polskiej ścieżki dźwiękowej czy dialogowej.

Co do naszego wydania to skany z BDInfo jednoznacznie wskazuje, że nie ma angielskiej DTS-HD MA lecz niemiecka, potwierdzają to też telefonicznie w Imperialu, wreszcie osoby, które już "mają" te wydanie (wyciekło ładnych kilka dni temu) też potwierdzają, że jedyną bezstratną ścieżką jest niemiecka.

Jaki dowód jeszcze jest potrzebny aby co niektórych przekonać, że to jest fakt, a nie fikcja ? :)

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO JA WCZORAJ ANULOWAŁEM SWOJEGO PREORDERA...

ZAPYTALI MNIE W SKLEPIE CO JEST POWODEM, TO ODPOWIEDZIAŁEM ŻE SPIER....NE WYDANIE...

SORRY ALE NIE ZA TAKIE PIENIĄDZE, MOŻE KIEDYŚ ZA 50% OBECNEJ CENY...

ZUCH - braaaawo .... :)

Misfit - dzięki za fotki, uwiarygodnił się odpowiednio.

DTS HD MA w oryginale jest więc na 100% w wydaniach USA i UK - inne do ew. sprawdzenia po premierze, chyba, że gdzieś na forach wypłyną wiarygodne infa.

Nie ma co liczyć, że u nas będzie inaczej niż HD MA ale po niemiecku - temat sprawdzony, zresztą wiele osób już zanabyło i potwierdzają, tak jak poprawną wersję z USA.

Dyskusje nt. wyższości DTS HD MA ( ~ 4 500 kbps.) nad zwykłym DTS 768 kbps. są wg. mnie nie na miejscu - to oczywista oczywistość i szkoda pary .

Nie mam jakiegoś High-Endu Audio, ale różnica jest odczuwalna w wielu aspektach już na grajkach ze średniej półki - temat dawno przerabiany i nie pozostawiający złudzeń.

Co to zresztą jest ? - kolejny raz chcą żeby kupować odgrzewanego kotleta ze względu na Best Audio / Video, a załączają "popłuczyny" niezgodne z deklaracjami.

Miałem kupić w Polsce (choćby ze względu na milusińskich) , ale nie dam zarobić patałachom - zarobią inni ....

A feeee ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja również anulowałem PREORDERA na to wydanie.Żeby w tych czasach wydawać takie buble. :angry:

Poczekam do premiery i zobaczymy może jednak ANGIELSKI DTS HD będzie? :rolleyes: Nie ma co spekulować dopóki nie mamy tego wydania przed oczami :wacko:.

Pozdrawiam z nadzieją. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO JA WCZORAJ ANULOWAŁEM SWOJEGO PREORDERA...

nie tylko Ty, to miała być perełka uzasadniająca wydanie kasy na konkretniejsze audio, na razie niech mnie cmokną w pompę <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200% potwierdzone. Pani w Imperialu z którą właśnie rozmawiałem powiedziała że jedyne co mogli wywalczyć to dubbing polski oraz jedna płytę z dodatkami z napisami PL. Decyzja jej zdaniem zapadła w LUCAS ARTS I FOX i Imperial nie miał nic do powiedzenia w tej sprawie.

Nie chce mi się analizować szczegółowo tego dlaczego tak jest ale moim zdaniem temat jest ''głębszy'' :

1 słaby rynek BD.

2 mała sprzedaż pozycji na BD.

3 kiepska kondycja polskiej dystrybucji itd .( nikt się z nami nie liczy)

Wszystko to składa się na w/w obraz i podejmowane decyzje na wyższych stołkach gdzieś w studiach. W tym konkretnym przypadku studio zdecydowało że ''podepnie'' nas pod Niemcy bo tak jest taniej dla nich i zwyczajnie się im tak bardziej opłaca bo nasz rynek w porównaniu do USA , UK czy innych - chociażby Niemiec jest delikatnie mówiąc skromny.

Przeważa piractwo a jeśli ktoś kupuje oryginały to bardzo często w zachodnich sklepach internetowych co napędza koniunkturę tam a nie u nas

co z kolei doprowadza do kwadratury koła: mały rynek , wysokie ceny , słabe wydania itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

:D Nie lubiecie niemieckiego języka? :D To i tak lepsze od polskiego dubbingu :) Hans Olo i Łukasz Niebochód :P

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200% potwierdzone. Pani w Imperialu z którą właśnie rozmawiałem powiedziała że jedyne co mogli wywalczyć to dubbing polski oraz jedna płytę z dodatkami z napisami PL. Decyzja jej zdaniem zapadła w LUCAS ARTS I FOX i Imperial nie miał nic do powiedzenia w tej sprawie.

Nie chce mi się analizować szczegółowo tego dlaczego tak jest ale moim zdaniem temat jest ''głębszy'' :

1 słaby rynek BD.

2 mała sprzedaż pozycji na BD.

3 kiepska kondycja polskiej dystrybucji itd .( nikt się z nami nie liczy)

Wszystko to składa się na w/w obraz i podejmowane decyzje na wyższych stołkach gdzieś w studiach. W tym konkretnym przypadku studio zdecydowało że ''podepnie'' nas pod Niemcy bo tak jest taniej dla nich i zwyczajnie się im tak bardziej opłaca bo nasz rynek w porównaniu do USA , UK czy innych - chociażby Niemiec jest delikatnie mówiąc skromny.

Przeważa piractwo a jeśli ktoś kupuje oryginały to bardzo często w zachodnich sklepach internetowych co napędza koniunkturę tam a nie u nas

co z kolei doprowadza do kwadratury koła: mały rynek , wysokie ceny , słabe wydania itd.

Dobrze, że wywalczyli dubbing polski :blink: I w ogóle napisy. :blink:

Dzięki za info dla tych co pisali tam i dzwonili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200% potwierdzone.

Pani w Imperialu z którą właśnie rozmawiałem powiedziała że jedyne co mogli wywalczyć to dubbing polski oraz jedna płytę z dodatkami z napisami PL.

Decyzja jej zdaniem zapadła w LUCAS ARTS I FOX i Imperial nie miał nic do powiedzenia w tej sprawie.

Nie słuchaj takich bzdur - miejsce jest, więc wrzucenie DTS HD MA zamiast sześciokrotnie okrojonego DTS to ICH zadniedbanie i pójście na łatwiznę.

Dlaczego nie podłączyli się do innego (tak jak np. czesi ) wydania ? Bo co - bo zapewnie taniej i więcej zarobią ?

A spolszczone dodatki ? Kolejne kłamstwo ! Napisy do dodatków to może z 20-30 MB - i co , też nie było miejsca ? BZDURA .

Po prostu się nie przygotowali, albo nie zdążyli, bo nie chcieli zapłacić !

Jak tak kozakują, to niech Ci dadzą napisy do brakujących dodaków w dowolnym pliku !!! :lol:

Kłamstwo kłamstwem poganiane ........... :)

JEDYNA DLA NICH KARA TO BOJKOT i POWIADOMIENIE O BUBLU KOGO SIĘ TYLKO DA - NIECH NIE KUPUJĄ ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wywalczyli dubbing polski :blink: I w ogóle napisy. :blink:

:) No to mamy drugie, po Grunwaldzie, prawdziwe zwyciestwo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem V część SW i jest DTS-ES DISCRATE 6.1 i polski dubbing nie lektor DD 5.1 dysk jest golutki wiec nie wiem czemu nie ma dźwięku HD tylko logo fox i niemiecki jest w DTS HD MA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że jeszcze trochę śledztwa i znajdzie się wersja z PL i DTS HD MA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj takich bzdur - miejsce jest, więc wrzucenie DTS HD MA zamiast sześciokrotnie okrojonego DTS to ICH zadniedbanie i pójście na łatwiznę.

Nie było miejsca na drugą bezstratną ścieżkę (tzn. w tych krótszych częściach na styk by się zmieściło, ale na pewno nie we wszystkich) i to jest tylko i wyłącznie wina FOX'a i Lucasa, że takie coś wypuścili na rynek. Powinni oddzielić niemieckie wydanie od reszty krajów i nie byłoby problemu.

Kontakt do FOX'a International -> http://www.fox.co.uk

LucasFilm -> publicity@lucasfilm.com

Ja już swoje żale wysłałem...

Dlaczego nie podłączyli się do innego (tak jak np. czesi ) wydania ? Bo co - bo zapewnie taniej i więcej zarobią ?

Imperial nie ma żadnego wpływu na to do jakiego wydania zostaniemy podłączeni.

W tej sytuacji co my są hiszpanie, grecy, węgrzy, islandyczycy i izraelczycy, którzy współdzielą wydanie Star Warsów razem z Niemcami.

A spolszczone dodatki ? Kolejne kłamstwo ! Napisy do dodatków to może z 20-30 MB - i co , też nie było miejsca ? BZDURA .

Jeśli jakieś dodatki nie zostały przetłumaczone to jest to oczywiście wina Imperiala i nic ich nie tłumaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd na stronie nie zgadzający się z faktyczną zawartością płytek w tym wydaniu.

Tu masz prawidłową specyfikację wydania czeskiego (potwierdzona na forum.blu-ray.com przez jedną z osób które ma już te wydanie).

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) No to mamy drugie, po Grunwaldzie, prawdziwe zwyciestwo. ;)

Prawdziwe zwycięstwo byłoby, gdyby info padło w Teleexpresie :lol:

albo chociaż np. na Alledrogo pojawiła się aukcja za złotówkę ( niżej chyba nie można) z tytułem :

STAR WARS SAGA - gdzie kupić z DTS HD MA a nie KNOTA !

A w niej przedmiotem sprzedaży byłaby informacja gdzie można kupić ten tytuł z oryginalnym DTS HD MA (może i z PL napisami - jak znajdziemy ) :)

To chyba skutecznie uświadomiłoby potencjalnym nabywcom że są wpuszczani w maliny i kupują niepełnowartościowy towar .

W UK potrafili się zjednoczyć i wymusić na wydawcy re-edycję GLADIATORA , a teraz pokrzywdzeni zostaną z ręką w nocniku .... za ciężką kasę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było miejsca na drugą bezstratną ścieżkę (tzn. w tych krótszych częściach na styk by się zmieściło, ale na pewno nie we wszystkich) i to jest tylko i wyłącznie wina FOX'a i Lucasa, że takie coś wypuścili na rynek. Powinni oddzielić niemieckie wydanie od reszty krajów i nie byłoby problemu.Kontakt do FOX'a International -> http://www.fox.co.ukLucasFilm -> publicity@lucasfilm.comJa już swoje żale wysłałem...Imperial nie ma żadnego wpływu na to do jakiego wydania zostaniemy podłączeni.W tej sytuacji co my są hiszpanie, grecy, węgrzy, islandyczycy i izraelczycy, którzy współdzielą wydanie Star Warsów razem z Niemcami.Jeśli jakieś dodatki nie zostały przetłumaczone to jest to oczywiście wina Imperiala i nic ich nie tłumaczy.

Pisać na adresy mail i kontakty do FOX i Lucas Arts podajace swoje argumenty i żale . Ja już wysłałem swoje maile . Może chociaż w ten sposób coś zmienimy.

Swoją drogą ciekawe ile Imperial zamówił tego wydania ....

Edytowane przez amazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nadal określenie DTS HD MA dla większości tzn. WTF!? Liczy się, że jest w "5.1" a "7.1" to po co przecież :unsure:

Ale z drugiej strony ktoś kto ma BD to jest raczej świadomy po co to kupił więc może przesadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie piszcie, że rynek w Czechach jest bardziej rozwinięty niż u nas? Przecież to zupełnie inny potencjał ludnościowy a oni mają konkretną wersję jak wynika z przytoczonego opisu. I oby prawdą były tam polskie napisy :rolleyes:

Prawda jest taka, że po raz kolejny bokiem wychodzi nam dystrybucja PL. Jaki problem byłoby zrobić wydanie CE dla Europy Środkowowchodniej? Angielski DTS-HD MA + do tego np DD polski, czeski, węgierski, słowacki, bułgarski i rumuński + odpowiednie napisy? Ale nie, polskie z tyłka wzięte dystrybutory muszą kombinować... Jedyna pociecha, że za najdalej rok to nasze wydanie będzie na amazon.de za 40 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...