Skocz do zawartości
moonfall84

Kamera HD do 2.500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

mobor chyba przesadzasz z tą żyletą w sony.

dla mnie sony jednak w porównaniu do BR generuje lekkie mydełko - chyba dali za dużo odszumiania i jak porównywałem hx5v z lumixem tz10 to szału w stosunku do 720p nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż

- ja mam TX7 a nie hx5

- też mam Lumixa - ciut lepszego - LX3 - jego 720p nie jest warte wg mnie funta kłaków (30kl/sec + wszystko zapakowane w plikach QT)

- być może ja i kilku kolegów wcześniej trafiliśmy na ciut lepsze egzemplarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość jeśli będziesz starał sie robić podobne testy - rób je obiektywnie. 1440 nigdy nie da takiej "żyletki" jak 1920

@mobor chyba się przejęzyczyłeś. Przecież znasz się na kamerach i dobrze wiesz, że rozdzielczość zapisu nie ma nic wspólnego z rzeczywistą rozdzielczością obrazu.

857-ISO340-ISO340.jpg

Sony DSC-HX5 w porywach do 600 linii 800zł

camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_iso_klein_160.jpg

Sony HDR-CX116 w porywach do 700 linii 1400zł

camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_iso_klein_158.jpg

Panasonic HDC-SD66 w porywach do 800 linii 1300zł

camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_iso_klein_18.jpg

Canon HV10 (1440x1080) w porywach do700 linii

camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_iso_klein_166.jpg

Panasonic HDC-SD707 w porywach do 900 linii (1000 w trybie p) 3000zł

Do tego aparaty Sony mają optyczno elektroniczny stabilizator bez możliwości wyłączenia, co powoduje, że jak kamera filmuje z migawką wolniejszą niż 1/500s, 1/250s, czyli przy takiej pogodzie jak mamy ostatnio to 100% czasu, obraz cały czas minimalnie drży.

Choć zależało mi na malutkiej kieszonkowej kamerze, to niestety Sony DSC-HX5 po tygodniu testowania odesłałem z powrotem do sklepu. :-(

P.S. Czułość i rozdzielczość Sony DSC-HX5 i TX7 jest praktycznie identyczna.

http://www.aktiv-verlag.com/~webvideos/testvideos/2010/sony/Sony_DSC_HX_5.MTS

http://www.aktiv-verlag.com/~webvideos/testvideos/2010/sony/Sony_DSC_TX_9.MTS

http://www.aktiv-verlag.com/~webvideos/testvideos/2010/sony/Sony_CX116.MTS

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem tak piszę :)

Po tygodniu mogę śmiało powiedzieć, że jestem zadowolony z doradztwa i zakupu SONY TX9. Zdjęcia bardzo dobre jak na kompakt, a filmy są chyba jego największą zaletą. Full HD nawet w niezbyt oświetlonych pomieszczeniach wygląda na 40 calach bardzo dobrze :) Kamerowanie w warunkach światła słonecznego to już inna bajka, dobry kontrast, wyrazistość szczegółów.

Sam aparat jest bardzo malutki i zmieści się w kieszeni co jest dla mnie też ważne.

Dzięki !

podeślij gdzieś sample z niego, chętnie zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do TX7, HF10 i CX305, jak wychodzi kręcenie przy słabym oświetleniu, nie mówię o nocnym tylko np. w domu? Jak by nie patrzeć przy obecnej pogodzie większość czasu spędzę kręcąc domowe produkcje. A i podczas pochmurnych i deszczowych chwil też przyjdzie coś nakręcić.

Ja wiem, że cenowo to inne bajki dlatego skłaniam się ku TX7, ale jak pisałem wyżej interesuje mnie najbardziej jak wypada przy słabym oświetleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz przykład

Oczywiscie to tylko Youtub ale jakis pogląd daje

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podeślij gdzieś sample z niego, chętnie zobacze

Dziecko mi się urodziło także miałem przerwę od forum i dopiero zobaczyłem Twoją prośbę.

Nakręcę coś w niedalekiej przyszłości to wrzucę na jakiś serwis. Aktualnie posiadam tylko filmy typowo rodzinne i nimi dzielić się nie będę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem trochę filmiki na YT, znalazłem jeden o jaki mi chodziło i też nie bardzo był pomocny. Większość to jakieś koty liżące różne miejsca :) .

Oczywiście przejrzałem też kręcone za pomocą dwóch pozostałych kamer. Muszę powiedzieć, że wywarły na mnie pozytywne wrażenia. Zbliżenia robione HF10 są niesamowite, oczywiście przy dobrym świetle wszystkie wypadają dobrze. Dlatego mam niezły zgryz.

Ale jak już pisałem wcześniej, kręcił będę bardziej swojego dzieciaka (dla dziadków), a nie jakieś profesjonalne filmy.

A ceny są naprawdę różne, mieszkam w UK a tu są mniej więcej takie TX7 - 190 Ł, HF10 i CX305 około 500 Ł, zależne od sklepu mogą się różnić.

Jedynie martwi mnie bateria w TX7, czytając opinie nie wystarcza na długo, i trzeba zaopatrzyć się w dodatkową, ale to zawsze tak jest (to samo miałem przy Canonie D450).

Jeszcze to przemyślę ale sądzę, że mam zwycięzcę. Na dodatek moja żona powiedziała, że dla niej to nie różnica czym będzie nagrywała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do TX7 baterie musisz kupić- nie ma zmiłuj. Ale do HF10 musisz za to wydac kasę na torbę

Zoom x10 bywa przydatny ale tak na prawde jak czesto sie z tego korzysta ?

Zasadnicza sprawa - wystarczy zwrocic uwage jak czesto korzysta sie z Zoomu w TV

Raz na ruski rok. Im wiecej transfokacji - tym GORSZY materiał. Potwierdzi to każdy profesjonalny operator

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do TX7, HF10 i CX305, jak wychodzi kręcenie przy słabym oświetleniu, nie mówię o nocnym tylko np. w domu? Jak by nie patrzeć przy obecnej pogodzie większość czasu spędzę kręcąc domowe produkcje. A i podczas pochmurnych i deszczowych chwil też przyjdzie coś nakręcić.

Ja wiem, że cenowo to inne bajki dlatego skłaniam się ku TX7, ale jak pisałem wyżej interesuje mnie najbardziej jak wypada przy słabym oświetleniu.

Pokój 20m2 2 żarówki 60W

Sony XR350 http://tests.videostyle.ru/video/Clips/middle-2010/xr350-lowlight.m2ts

Panasonic SD60 http://tests.videostyle.ru/video/Clips/low-2010/sd60-lowlight.m2ts

HX5 ma w takich warunkach lepsze od Sd60 kolory i kontrast, ale kosztem dużego rozmydlenia obrazu.

Po testowaniu w domu Sony HX5, która niestety w moim odczuciu jest za dużym kompromisem pomiędzy wielkością, a jakością obrazu testuje teraz Panasonica SD60. Kamera jest o wiele ostrzejsza (pozostałe parametry obrazu bardzo podobne), wygodniejsza w filmowaniu, ma lepszy stabilizator w [T]. Obraz niestety też ma tendencje do mikro drgań. Na szczęście jest możliwość wyłączenia stabilizatora, co przydaje się w [W]. Wielkość też jest akceptowalna (SD60 jest wielkości HX5 tylko dwa razy grubsza).

Jak w następnych dniach testowania nie wyjdzie jakiś problem z obrazem/używaniem SD60, to do sprzedania będę miał Canona HV10. :-)

I tu pojawia się pewne spostrzeżenie. Obecnie elektronika bardzo szybko tanieje. Przy zakupie kamery warto sprawdzić ofertę kamer używanych i w cenie HX5 kupić na przykład o ile będzie w dobrym stanie HV10 z dodatkowym wyposażeniem ;-)

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...do sprzedania będę miał Canona HV10. :-)"

"Przy zakupie kamery warto sprawdzić ofertę kamer używanych i w cenie HX5 kupić na przykład o ile będzie w dobrym stanie HV10 z dodatkowym wyposażeniem ;-) "

Szykujesz sobie klientele pod HV10 - to stawia pod znakiem zapytania rzetelnosć twoich wypowiedzi. :)

Nie mam HX5, mam TX7 - jestem bardzo zadowolony z zakupu. Cały czas mówimy o sprzecie do codziennego uzytku dla przecietnego Kowalskiego a nie urządzeniu dla tech-freak'ów

To temat NIE DLA NICH

O tym czy jest rozmycie czy go nie ma, każdy może się przekonać naocznie odwiedzajac serwis youtube - pamietajac jednoczesnie ze filmiki tam prezentowane pod wzgledem jakosci nie mają wiele wspólnego z tym co faktycznie rejestruje TX

Wiadomo- dla potrzeb strumieniowego przesyłku mamy tutaj ok 20x mniejszy bitrate...Trzeba to KONIECZNIE wziąśc pod uwagę

BTW

Tez mam HV10 - i to nówkę. Ale nie sprzedaję jej ponieważ za 700-800zł to w zasadzie prezent a nie sprzedaż.

Nie ma szans na lepszą sprzedaż przy obecnych realiach rynkowych. Znajomy niedawno sprzedał nowiutką HF10 (z 16 GB pamieci on-board) za 1200zł na Allegro.

Kupujący był az 1. Aukcja od 999zł (dogadali sie przez maila)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykujesz sobie klientele pod HV10 - to stawia pod znakiem zapytania rzetelnosć twoich wypowiedzi.... :)

BTW

Tez mam HV10 - i to nówkę. Ale nie sprzedaję jej ponieważ za 700-800zł to w zasadzie prezent a nie sprzedaż.

Biorąc pod uwagę że : „za 700-800zł to w zasadzie prezent a nie sprzedaż” to chyba tak bardzo nie tracę na wiarygodności. :rolleyes:

Zresztą Masz kamerę i z całą pewnością, jakbym coś napisał niezgodnego z prawdą to byś o tym wspomniał.

O tym czy jest rozmycie czy go nie ma, każdy może się przekonać naocznie odwiedzajac serwis youtube - pamietajac jednoczesnie ze filmiki tam prezentowane pod wzgledem jakosci nie mają wiele wspólnego z tym co faktycznie rejestruje TX

Równie dobrze można by oceniać jakość obrazu telewizora, oglądając go na youtube.

Kompresja maskuje 70% niedoskonałości automatyki i przetwornika kamery. :D

Tak wygląda obraz z HX5 w słonecznej Japonii na statywie:

http://av.watch.impress.co.jp/video/avw/docs/355/099/sample.mpg

A tak w Polsce przy filmowaniu z ręki:

plik w drodze…..już:

http://hotfile.com/dl/103678105/1ca98bc/mydlo.mpg.html

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poniżej przykładowe filmy z aparatu SONY TX-9. Odnośnie tego na świeżym powietrzu to wiatr był dość spory - zresztą słychać jak wieje.

Najlepiej oglądać na rozdzielczości macierzystej, czyli full HD, bo np. u mnie na laptopie (1366x768) krawędzie są o wiele brzydsze niż na TV.

http://hotfile.com/dl/103665442/6141741/Outside_(2).MTS.html
http://hotfile.com/dl/103673078/c1e741f/Outside_(1).MTS.html

----

EDIT:

Sorry że poprzez <code> ale przy linkach pod forum ucinało końcówki linku...

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimak:

Dlaczego ciagle wrzucasz jakąś rekomprechę ? :)

Surówka to pliki m2ts i tylko o takich mozna dyskutować w kontekscie rzetelnej oceny - to primo

Secundo

Ja niczego nie sprzedaję - niech każdy sam oceni czy jakość z nowych aparatów mu wystarcza czy też będzie oczekiwał jakości i możliwości kamery za >5k od urzadzenia za 800 czy 1000zł

Tendencja na rynku jest wyrażna. Niebawem mało kto będzie zainteresowany zakupem kamery. Nowe modele aparatów np Canona oferują FullHD przy 24fps .... przy cenie poniżej 750zł !!

np Canon IXUS 115 HS

W tej sytuacji, kwestię tego czy bardziej opłaca sie kupic nowy sprzet FullHD pracujący z wydajnym codeck'iem AVCHD czy uzywaną kamerę na kasety bazującą na przestarzałym MPEG2 pozostawiam bez komentarza ;)

Fakt- nie każdy aparat sprawdzi się jako kamera ale w wypadku SONY raczej nie mam złudzeń. To doskonały sprzet do codziennego filmowania.

BTW Abstrach.ujac od rzetelnosci przytoczonych wyzej testów - ja u siebie widze różnice (niewielkie ale widoczne) pomiedzy HV10 a TX7 w rozdzielczosci (niestety - na korzysc tego drugiego) Byc moze trafiłem na wybitnie udany egzemplarz ? :)

Życie pokazuje ze często "ślepy test" unaocznia więcej niż różnej maści "review"..

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimak:

Dlaczego ciagle wrzucasz jakąś rekomprechę ? :)

Testy robiłem dla siebie i pliki oprócz tego, że miały być identyczne jak oryginał musiały dobrze odtwarzać po DNLA na TV. Pliki spełniają te założenia, oczywiście nie musisz mi wierzyć.

W tej sytuacji, kwestię tego czy bardziej opłaca sie kupic nowy sprzet FullHD pracujący z wydajnym codeck'iem AVCHD czy uzywaną kamerę na kasety bazującą na przestarzałym MPEG2 pozostawiam bez komentarza ;)

Na tym przestarzałym kodeku mpg2 pracują kamery Sony PMW-EX1 i EX3, swego czasu też w pierwszej trójce najlepiej wydanych filmów na BD był I, Robot w mpg2. Ale najważniejsze jest co innego. Obróbka i zapis godzina AVCHD na PC z Q6600 trwa 2 godziny. Ta sama operacja na mpg2 trwa 20minut.

http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=ru&tl=pl&u=http%3A%2F%2Ftests.videostyle.ru%2Ftests%2Fhdv_protiv_avchd_poslednyaya_bitva%2F -> Badania jakości kodowania

BTW Abstrach.ujac od rzetelnosci przytoczonych wyzej testów - ja u siebie widze różnice (niewielkie ale widoczne) pomiedzy HV10 a TX7 w rozdzielczosci (niestety - na korzysc tego drugiego) Byc moze trafiłem na wybitnie udany egzemplarz ? :)

Raczej porównywałeś przy bardzo ładnej pogodzie. Canon HV10 wtedy używa przysłony f5,6 i wtedy rzeczywiście ostrość w nim wyraźnie spada. Dla odmiany HX5 który cały czas jedzie na f3,5 wtedy ożywa. Żeby uniknąć tego w Canon HV10 należy przyspieszyć migawkę lub założyć filtr ND8.

P.S. Dzisiaj w Warszawie o 14:00 sprawdziłem ustawienia obrazu przy mniej więcej takim ujęciu:

DSC00379.JPG

HV10 1/50 f1,8 +4,5dB :blink:

SD60 1/50 f1,8 +3dB :blink:

Całkiem możliwe, że moje nagrania HX5 były z +6/+9dB I stąd aż taki słaby wynik i wyraźna wygrana HV10.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimak - litości

Chlopie- to jest wątek dla osób które chcą kupić sprzet na wakacje. Odpalić, nagrać, schować i pójść na lody czy gofry :)

- a nie uzerac sie z migawkami i przysłonami

Znam zalety HV10 i znam jej potencjał ale na wakacje wolę 100x zabrać TX7 - wlaśnie po to by być z rodziną zamiast gmerania non-stop przy sprzecie, aby np niebo nie wyszło zbyt przepalone :)

Zycie jest zbyt krótkie by przejmować się takimi pierdołami - trzeba sobie poustalać pewne priorytety.

Czy to ja jestem dla elektroniki czy ona dla mnie ? :)

BTW Kamery o któryh piszesz - PDW to stare modele - doskonale o tym wiesz. :)

Obecnie 100% podobnych konstrukcji bazuje już na h264

Kiedyś Sony wypusciło DV Camy serii 5 np 570 na codecku DV - też były wypasione i kapitalnie sie na nich pracowało - ale to było kiedyś....

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mobor ma rację, to nie temat dla speców filmowania. Ja pomimo, że chciałbym pochwalić się fajnie nakręconym filmem przed znajomymi, za pomocą jakiejś niezłej kamery. To nie mam zamiaru wywalać dużo kasy na sprzęt którego nie będę używał często.

Po za tym będąc na wakacjach wystarczająco się nasłuchałem "robisz w końcu to zdjęcie, ile będę czekała?"

A ja zamiast uwieczniać chwilę, ustawiałem przesłonę, zmieniałem soczewkę lub nakładałem filtry.

Teraz chcę coś prostego, w miarę taniego i robiącego ładne rodzinne filmy. Chcę nakręcić syna, zmontować film, nagrać na płytę i wysłać dziadkom.

Szybko, sprawnie i bez bólu.

Jedną z wad tego sprzętu (bo pewnie ma ich kilka, jak wszystko) jest nieporęczne trzymanie podczas kręcenia. Osobiście wolę pod tym względem kamerę z uchwytem na dłoń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną z wad tego sprzętu (bo pewnie ma ich kilka, jak wszystko) jest nieporęczne trzymanie podczas kręcenia. Osobiście wolę pod tym względem kamerę z uchwytem na dłoń.

To fakt, ale w TX-9 jest wejście na statyw, także pomału zaczynam myśleć aby własnoręcznie wykonać jakiś uchwyt typowo do kamerowania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu skusiłem się i pojechałem zobaczyć z czystej ciekawości ten mały aparacik, na szczęście nic nie kupuje. Sprawdziłem sprzęt w takich samym warunkach i ten sam moment nagrywałem z reki.

Nie będę się rozpisywał, bo każdy może sobie zrobić test itd.

Nagrywałem w pomieszczeniu, wiec miały pole do popisu, niestety nie miałem możliwości nagrania w słońcu, ale dzisiaj w słońcu wszystko ładnie wygląda.

Aparat bardzo fajny podoba mi się, cena tez, fajne wide lepsze od mojej kamery znacznie, duży plus, mały poręczny wszędzie go można zabrać, zabrałem tez mój stary malpkowy aparat, nie widze żadnej różnicy w zdjęciach a swój aparat kupiłem 5 lat temu cos kolo tego, ale jeszcze dam znajomemu żeby ocenił. Co do kamera kontra aparat, zdecydowanie w moim przypadku przegrał, obraz znacznie słabszy, widać duża różnice na TV, dla mnie aparat jest przekreślony a dałem mu szanse, ale jakbym miał cos sobie tak od czapy nagrywać i szkoda mi by było kasy wybrałbym aparat, jeśli chcemy cos lepszego to kamera, lepsza, jakość, lepsza stabilizacja więcej możliwości.

Tak wiec osobiście jestem na nie

Dla innych niewymagających to dobre rozwiązanie.

Kamera topowy model Sony (dla amatora)

Aparat Sony DSC-HX5V

moonfall84

dzięki za linki później zerknę.

Forum nie wycina końcówek tak na przyszłość, tylko ich nie widać :)

Co do AVCHD po co to obrabiać i czekać, jak można surowy plik łatwo podzielić, przecież dzisiejszy sprzęt ładnie nagrywa i nic nie trzeba zmienić.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum nie wycina końcówek tak na przyszłość, tylko ich nie widać :)

Witam

Ucinanie ma chyba związek z nazwą pliku po ucinało mi po znaku nawiasu ")", a taki się znajduje w mojej nazwie.

Odnośnie Twojej PW to Ci odpisałem, co praktycznie pokryło się z tym co ująłeś w powyższym poście.

Dla domowego kręcenia ten aparat to świetne urządzenie i tego myślę że oczekuje większość amatorów :) (dobra cena, dobra jakość, małe gabaryty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem amatorem i wybieram kamerę. Ty jesteś amatorem wybierasz aparat.

Ja nie będę nikogo przekonywał czy to "a" czy to "k"

Do statycznych ujęć wybieram Canona 5D mark II

Zrobiłem sobie mały test i zdecydowanie widać różnicę, ale dla innego będzie OK

W PM mi napisałeś w dziwny sposób jakby Cię to uraziło, że ktoś inny wybiera coś innego.

Ja jestem happy i Ty jesteś happy, innych nie będę uszczęśliwiał na siłę

Te plusy co wypisałeś to jak dla mnie nie są argumenty, bo Dobra kamera duża kamera, bo duża kamera to dobra jakość.

Może za rok sobie kupię taka zabawkę, żeby wszędzie wozić, ale pewnie wieczorem to już nic się nie da nagrać, ale jak jadę turystycznie to już biorę kamerę a nie takie coś mikro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - wy na prawde macie problem z czytaniem tytułu tematu

Rozmawiamy tu o sprzecie do 2500zł a kolega Sebafan wylatuje z półprofesjonalnym lustrem które samo w sobie (jako pucha) jest 3x droższe od górnej granicy cenowej przyjętej w tytule wątku i odpowiednio 5x droższe od aparatu TX7 - i to nie licząc obiektywu !! :D

No cóż- życzę powodzenia w noszeniu takiego klamota po plaży do statycznych ujęć i drugiego (kamery) do dynamicznych (jak mniemam):)

Po wtóre - nie wiem jak kolego oceniałeś. Nie znam warunków itp ale daje sobie łeb uciąć że w ślepym teście HF10 vide TX7 byś totalnie zgłupiał- jestem tego w 100% pewien !!

Edytowane przez mobor
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - wy na prawde macie problem z czytaniem tytułu tematu

Dokładnie do 2.500 PLN

Po wtóre - nie wiem jak kolego oceniałeś. Nie znam warunków itp ale daje sobie łeb uciąć że w ślepym teście HF10 vide TX7 byś totalnie zgłupiał- jestem tego w 100% pewien !!

Ja zgłupiałem oglądając różne sample bez nazewnictwa sprzętu.

W PM mi napisałeś w dziwny sposób jakby Cię to uraziło, że ktoś inny wybiera coś innego.

Ja jestem happy i Ty jesteś happy, innych nie będę uszczęśliwiał na siłę

Niestety ale nic mnie nie uraziło, po prostu na siłę, wręcz z upartością piszesz o sprzęcie, który nie mieści się w granicy cenowej tego tematu.

Tak jestem szczęśliwy i zadowolony - dlaczego ? Napiszę jeszcze raz: że nie wtopiłem dodatkowego 1,5 klocka aby mieć kamerę zamiast aparatu, z takimi samymi parametrami obrazu, a nawet lepszymi. Stabilizacja jest minusem i tylko ona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma dobrej kamery za 2tys i tyle, a w słabym świetle domowym na pewno nie będzie dobrego nagrania

Mobor

porównywałem:

Kamera topowy model Sony (dla amatora)

Aparat Sony DSC-HX5V

nie canona!

Mobor - nie bądź taki hop-hop często widzę jak odbiegasz od tematu, pozwól innym też, porównałem sprzęt, który posiadam a nie z półki w sklepie.

trzymając się tematu, nie było by gorącej dyskusji, tylko wątek by umarł.

ciekawi mnie porównanie Sony DSC-HX5V z SONY TX-9 a może 7 bo się juz zgubiłem. Dla mnie ten pierwszy wygląda solidniej ale jest większy, nie wiem jak z wide, ale wygląda nieźle, za to ten drugi jest dość cienki co za tym idzie świetny do kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie ma dobrej kamery do 2000zł to nie wiem po co zabierasz głos w wątku dotyczącym takiego sprzetu

proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...