Skocz do zawartości
laprimeros

Blu-ray do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie, chce kupic nowy komputer stacjonarny i do niego nagrywarke Blue-ray. Chcialbym tez podlaczyc kompa po HDMI do mojego LCD Toshiba Regza. Myslicie, ze obraz z plyty blue-ray i rzucony przez HDMI na TV bedzie tak samo dobry jak w standartowym odtwarzaczu blue-ray stacjonarnym? Bo zastanawiam sie, czy to ma w ogole sens. A jesli ma to znacie jakis bardzo dobrej jakosci nagrywarke Blue-ray na SATA?

Pozdrawiam,

Kamil

Edytowane przez Gmeru
pisownia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLU-RAY , to po pierwsze.

Nowe LG zaspokoi Twoje potrzeby ....

Co do jakości, to można powiedzieć, że może być dobrze, ale to także zależy od komponentów i ustawień.

Stacjonarne playert są już tak tanie, że choćby dla wygody wybierz może taką opcję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BLU-RAY , to po pierwsze.

Nowe LG zaspokoi Twoje potrzeby ....

Co do jakości, to można powiedzieć, że może być dobrze, ale to także zależy od komponentów i ustawień.

Stacjonarne playert są już tak tanie, że choćby dla wygody wybierz może taką opcję .

sorry za pisownie. Chodzi mi o to, ze bez sensu jest miec i blu-ray w kompie i blu-ray stacjonarny. Jesli jakosc wyswietlanego obrazu jest taka sama oczywiscie. Moze ktos ma juz takie rozwiazanie i moglby sie podzielic wrazeniami?

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla jednego to dla innego tamto, ja wole stacjonarny ogladam z kamery nagrania HD i wole ze stacjonarnego niz kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat : czy ktoś spotkał się z zewnętrzną nagrywarką blu-ray za złączem SATA ( lub zapowiedzi czegoś pod USB 3.0 ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to marnotrawienie kasiory ..... ;)

Napęd wewnętrzny + zasilacz 5/12V 2A na Allegro kupisz za 25 pln. + kabelek SATA za 5 pln. i masz wszystko co chcesz ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest innego rodzaju niż jego ekonomika , potrzebuje mobilnego sprzętu (chodzi o nagrywarkę blu-ray) , po drugie płaci firma a to tak nie boli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry za pisownie. Chodzi mi o to, ze bez sensu jest miec i blu-ray w kompie i blu-ray stacjonarny. Jesli jakosc wyswietlanego obrazu jest taka sama oczywiscie. Moze ktos ma juz takie rozwiazanie i moglby sie podzielic wrazeniami?

Pozdrawiam,

Kamil

Witam,

Ja mam nagrywarke Blu-ray LG w PC i karte graficzna Redeona 9600 podlaczona 10m kablem HDMI do TV Sony 40'' w drugim pokoju. Obraz puszczony przez PowerDVD 8 rewelacja, ostry, szczegolowy, kolory wypas, szczegolnie odwzorowanie czerni, to wg mnie chyba najwieksza zaleta materialu BD w porownaniu do DVD, nie mowiac oczywiscie o jakosci 1080p.

Teraz najwazniejsze. Jak chcesz odtwarzac w pelni filmy BD, czyli odtwarzac oprocz obrazu HD, dzwiek HD, to niestety, ale musisz dokupic dodatkowo karte dzwiekowa, ktora w pelni ogarnie DolbyTrue HD i DTS MA. Polecam: Auzen X-Fi HomeTheater HD, masakra. Narazie jest jeszcze kosmicznie droga, ale warta swojej ceny, a poza tym, wydaje mi sie, ze jej cena i tak nigdy drastycznie nie spadnie.

Stacjonarny odtwarzacz Blu-ray tez ma swoje zalety, bo wystarczy, ze podlaczysz go przez HDMI do amplitunera HD i masz dzwiek HD bez kupowania doatkowo karty dzwiekowej. Poza tym, odtwarzacze BD maja upscalling filmow DVD do 1080p i kilka innych bajerow do jeszcze lepszego polepszania jakosci obrazu DVD, takich jak Sony BDP-760. Zapodalem na tym odtwarzaczu "Wladce Pierscieni" na DVD i musze przyznac, ze bylem w niezlym szoku, co ten odtwarzacz potrafi zrobic z materialem 576p.

Tak wiec, mozna na nowo obejrzec sobie swoja kolekcje filmow DVD w zupelnie nowej jakosci :( (niestety tylko obraz...), Blu-ray to Blu-ray (niedlugo trzeba bedzie pisac BD 3D to BD 3D) :(

Aha, zapomnialem dodac, ze PowerDVD 9 tez ma juz mozliwosc upscallingu materialu DVD, ale to nie jest to samo, Wg mnie sprzetowy upscalling jest o niebo lepszy. Zainstalowalem sobie na probe PowerDVD 9 i musze powiedziec, ze obraz byl troche ostrzejszy, ale dla mnie to bylo wszystko "na siłę", bez sensu.

To chyba wszystko :(

Pzdr,

24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad kupnem nowego kompa i chciałbym na nim oglądać filmy na Blu-Ray - niestety,nie mam możliwości postawienia w swoim pokoju dużego telewizora LCD Full HD i dlatego myślę nad napędem BD i nad porządnym monitorem panoramicznym o rozdzielczości 1920x1080 pikseli - słyszałem jednak że obraz z płyt BD na monitorze nie jest wcale dobry i że nie dostrzeże się nań różnicy pomiędzy BD a DVD,a nawet że obraz z płyty BD będzie gorszy niż z DVD - czy to prawda?

czy rzeczywiście nie ma sensu oglądać BD na monitorze komputerowym? / myślałem np.o takim modelu: http://www.bitshop.pl/vmchk/28-Monitory/98...-2xDVIHDCP.html /

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cala przyjemnosc z ogladania filmow to ekran duzy, choc czasem tez ogladam na laptopie jak jest na wyjezdzie.

jak dla mnie nie ma roznicy DVD czy Blu-Ray na laptopie, oczywiscie widac roznice, ale jak ogladam film na tak maly ekranie to nie ma znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha, zapomnialem dodac, ze PowerDVD 9 tez ma juz mozliwosc upscallingu materialu DVD, ale to nie jest to samo, Wg mnie sprzetowy upscalling jest o niebo lepszy. Zainstalowalem sobie na probe PowerDVD 9 i musze powiedziec, ze obraz byl troche ostrzejszy, ale dla mnie to bylo wszystko "na siłę", bez sensu.

Spróbuj sobie TMT3 - ten ma już całkiem fajne algorytmy wyostrzania (oparte o CUDA, czyli z wykorzystaniem karty graficznej), nie porównywałem, ale pewnie efekt taki sam jak stacjonarny player. Dodatkowo można sobie wybrać stopień wyostrzania.

Witam

Zastanawiam się nad kupnem nowego kompa i chciałbym na nim oglądać filmy na Blu-Ray - niestety,nie mam możliwości postawienia w swoim pokoju dużego telewizora LCD Full HD i dlatego myślę nad napędem BD i nad porządnym monitorem panoramicznym o rozdzielczości 1920x1080 pikseli - słyszałem jednak że obraz z płyt BD na monitorze nie jest wcale dobry i że nie dostrzeże się nań różnicy pomiędzy BD a DVD,a nawet że obraz z płyty BD będzie gorszy niż z DVD - czy to prawda?

czy rzeczywiście nie ma sensu oglądać BD na monitorze komputerowym? / myślałem np.o takim modelu: http://www.bitshop.pl/vmchk/28-Monitory/98...-2xDVIHDCP.html /

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Zależy z jakiej odległości będziesz siedział - jeśli przy biurku (czyli <1m), to różnicę zauważysz bez problemu. Inna sprawa, że monitor komputerowy do odtwarzania filmów może się kiepsko nadawać, trzeba by sprawdzić jak z kątami, czernią, kolorami. Zależy to min od typu matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słyszałem jednak że obraz z płyt BD na monitorze nie jest wcale dobry i że nie dostrzeże się nań różnicy pomiędzy BD a DVD,a nawet że obraz z płyty BD będzie gorszy niż z DVD - czy to prawda?

Ja na swoim 24" nie mam problemów z odróżnieniem obrazu w HD od obrazu z DVD czy Xvidów.

Swoją drogą - jeśli ten monitor nie ma ci służyć tylko do filmów, celuj raczej w tradycyjne 1920x1200. Cienki czarny pasek przy filmach da się zdzierżyć (mogą się tam wyświetlać napisy dla lepszego kontrastu :) ), a 120 pikseli w pionie to naprawdę dużo i praca na wyższym monitorze jest bardziej komfortowa niż na szerszym (strony internetowe, programy itp. idą raczej "wzdłuż" niż "wszerz")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co - są jakieś monitory o proporcjach kinowych? Myślałem, że standardem stało się właśnie 16x9 (mimo iż do pracy wygodniejsze jest 3x4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co - są jakieś monitory o proporcjach kinowych? Myślałem, że standardem stało się właśnie 16x9 (mimo iż do pracy wygodniejsze jest 3x4)

Jest wiele monitorów o rozdzielczościach 1920x1080 (16x9) jak i 1920x1200 (16x10) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam iż podejrzewam, że kol. Sober miał na myśli proporcje 21:9... :) I pozwolę sobie nie zgodzić się z twierdzeniem o wygodniejszej pracy z 4:3; zależy jakiej pracy. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo i w przypadku 16x9 jak i 16x10 będą pasy na większości filmów :huh:

16x10 dodatkowo prawie odpowiada 2x3, czyli formatowi zdjęć z lustrzanki.

Co do 3x4 to się nie będę kłócił, wiadomo że od pewnego rozmiaru i tak się wszystko ładnie zmieści niezależnie od formatu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

a jak to w ogóle jest z oglądaniem filmów na BD? - czytałem że do BD to tylko ekran powyżej 100 cali,tylko plazma i tylko projektor,ze nawet telewizory LCD Full HD są do niczego,bo obraz jest za czysty,zbyt sztuczny i gorszy od DVD,a na tv w cenie ok.2000 tyś zł obraz jest fatalny ... kurczę,a kogo stać na tak drogi sprzęt,pomijając już sam fakt że mi nie wejdzie nawet telewizor LCD Full HD powyżej 40 cali do pokoju ...

Teraz już sam nie wiem,czy oglądanie na kompie coś poprawi względem DVD,skoro różnice widać ponoć dopiero przy jak największym ekranie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co i gdzie czytałeś, ale więcej już tego nie rób. Zapewniam Cię, że na 40 calach obraz z płyty Blu-Ray ( no i dźwięk oczywiście) robią piorunujące wrażenie. Oczywiście większy ekran - jeszcze lepiej, ale i przy 40" jest dobrze. Ja nie narzekam na moją 42 calową plazmę....

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry do skasowania.

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja nie mam szans nawet na 40 cali,nieważne czy LCD czy plazmę / właśnie,jaka jest tu najważniejsza różnica? / i pozostaje mi tylko monitor PC

gdybym nawet postanowił umieścić telewizor LCD na ścianie / co wiązałoby się z przemeblowaniem w pokoju / to i tak nie stać by mnie było na drogi model ...

ech,DVD jednak był prostszą i tańszą technologią bo wymagał tylko odtwarzacza i płyt ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...